Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Bir çok hastalığın tedavisinde uygulanan Lazer aynı şekilde Hemoroid (Basur) hastalarının tedavisi içinde uygulanmaktadır. Tek seçenek olmayan bu yöntem diğer tekniklere göre alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Peki lazerle hemoroid aameliyatı nasıl olur? Op. Dr. Atilla KAYA anlatımı ve ayrıca hazırladığımız video’dan izleyelim.

Hemoroid Lazer Tedavisi

Bir anlamda ışıkla tedavi olarakda bilinen lazer yüksek ısı taşıyan ışık basur memesine odaklanıp, ısınan memede 2-4 mm derinlik ve 6-8 mm genişliğinde doku hasarı oluşur.  Ağrı sinirlerinin bittiği alanda çalışıldığı için hasta bu yanmayı hafif bir şekilde hissedecektir. Hemoroid memesindeki bu yanma aynı zamanda o bölgedeki genişleyip varisleşmiş damarlarıda yaktığından hacmi küçülecektir. Derin plana ilerleyen bu kontrollü yanık zayıflamış bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasını sağlayacaktır.

Makat Sarkmasıda Tedavi Edilir!
Lazerle hemoroid tedavisi esnasında aynı zamanda kalın barsağın son kısmının çevresel dokuya yapışmasıyla (fixasyon etkisi) hemoroide eşlik eden makat sarkmasıda düzelmiş olur. Hemoroid kanama varsa kanayan damarlarda pıhtı oluşacağından kanama uygulama anında duracaktır. Bir çok yöntem avantaj sağladığını göreceksiniz.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Avantajları

 • Tedaviden sonra ağrı olmadığı için kişi işine okuluna dönebilir.
 • Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez
 • Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin ölçüde az olur
 • Neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez
 • Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.
 • Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

Lazerle Hemoroid Tedavisi
İstirahat Gerekmez; Ameliyatsız hemoroid tedavisi olması nedeniyle 1 günlük bir istirahat yeterli olacaktır. Fakat emoroid ameliyatı ile yapılan tedavi tekniklerinde ise 2 aya varan süreçte istirahat gerektirebilir. Çünkü yapılan kesik alan iyileşmesi zaman alır.

10 Dakikada Tedavi Edilir Tekrarlamaz; Makat kısmında yapılan tedaviler hastaların her zaman utanması ve sıkılmasına neden olmaktadır. Bu sorunu aşmak için tedavi 8-10 dakika içerisinde tamamlanmakta olup tekrarlama ihtimali yoktur.

Diğer Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Lazer sadece biri olup en başarılı 2 farklı uygulama daha bulunmaktadır. Bunlar Lastikle Boğma Yöntemi ve THD olarak bilinen yine benzer bir tedavi olup hemoroid’i besleyen atadamarın bağlanması işlemidir. Her ikiside ameliyatsız yöntem olup sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Yukardaki video’da THD yönteminin uygulanışını göreceksiniz.

462 Comments

Add a Comment
 1. Merhabalar ben yaklaşık 3 ay önce lastikle boğma ve seton yöntemiyle hemoroid ve fistül ameliyatı oldum.yanlız anüsün çevresinde küçük dokular kaldı.Kontrole gittim.doktorum hemoroid ve fistülümün iyileştiğini söyledi.Ancak bu dokuların lazerle yakılması için bir operasyon daha gerektiğini ifade etti. Dokular kendi kendine iyileşme şansı Yok mu?

  1. fazlalık dokuların alınması gerekebilir,kendi kendine yok olmayabilir
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 2. Hocam ramazan bayramında lazerle iç hemoroid ve çatlak ameliyatı oldum.o gün bu gündür duzelemedim. Siteniz aracılığı ile verilen bütün beslenme tavsiyelerine uydum. Ağrılı olduğu zamanlarda bazen Pembe bazen sarı akıntı geliyor idrarimi yaparken akıntı geliyor ve daha sonra rahatlama ve gaz cikartmada zorlanmiyirum. Diğer bir genel cerrahi muayene oldum.saat 3 yönünden 7 yönüne kadar makatimda bosluk olduğunu ve operasyonu yapanın lazer enerjisi ni fazla kullandığını söyledi.fito krem ve spazm çözücü ilaç verdi.cok rahatsız edici bir durum hayat kalitesini etkiliyor sürekli iç çamaşırı değiştirmekten bıktım.iyilesme şansım nedir.bilemiyorum çıkmazlar dayım.

  1. gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.anal fissürünüz nüks etmiş görünüyor eğer fissür nüks etmişse onu botoxla tedavi edebiliriz daha önce ameliyat olduğunuz için ameliyatla tedavi olmanız gaz ve dışkı tutamama riskini arttırır.iççamaşırınızda kirliliğe neden olan faktör eğer anüs yapısındaki bozukluk ise dolgu veya en uygun yöntemle düzeltmeye çalışırız
   Op.Dr.Atilla Kaya

   1. Hocam öncelikle teşekkürler botoks tedavisini SGK karsiliyormu.yada ücret konusunu nereden öğrenebilirim.dedigizniz tedavilerle tamamen duzelebilirmiyim.

    1. botox tedavisini SGK karşılamıyor.1300 tl
     Op.Dr.Atilla kaya

 3. Bu gun lazerle hemeroid ameliyati oldum fakat iki tane dikiş atilmis bu normal mi laserde dikis olur mu..doktoe kanama olmasin diye atiigini soyledi..bu arada sadece disarda sis ve sert olan memeye mudahale etmis icerde rss de var gorunen gemeroide yok ddi

  1. dış basurlar sadece cerrahi olarak tedavi edilebilir.dikiş olması normal.
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 4. Hocam 3 gun once 2 seviye ic hemorid ve makatta catlaktan dolayı lazer ameliyatı oldum makat bolgemde odem olusmasi var ve sari bi sivi akiyor ve cok kasinti oluyor sizce normalmi bu durum ve odem iylesme sureci nekadar surer .

  1. ödem normal,akıntıda olabilir,temizliğe dikkat edin.ortalama 21 günde iyileşmesi beklenir
   Op.Dr.Ergun Aygören

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme