Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Bir çok hastalığın tedavisinde uygulanan Lazer aynı şekilde Hemoroid (Basur) hastalarının tedavisi içinde uygulanmaktadır. Tek seçenek olmayan bu yöntem diğer tekniklere göre alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Peki lazerle hemoroid aameliyatı nasıl olur? Op. Dr. Atilla KAYA anlatımı ve ayrıca hazırladığımız video’dan izleyelim.

Hemoroid Lazer Tedavisi

Bir anlamda ışıkla tedavi olarakda bilinen lazer yüksek ısı taşıyan ışık basur memesine odaklanıp, ısınan memede 2-4 mm derinlik ve 6-8 mm genişliğinde doku hasarı oluşur.  Ağrı sinirlerinin bittiği alanda çalışıldığı için hasta bu yanmayı hafif bir şekilde hissedecektir. Hemoroid memesindeki bu yanma aynı zamanda o bölgedeki genişleyip varisleşmiş damarlarıda yaktığından hacmi küçülecektir. Derin plana ilerleyen bu kontrollü yanık zayıflamış bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasını sağlayacaktır.

Makat Sarkmasıda Tedavi Edilir!
Lazerle hemoroid tedavisi esnasında aynı zamanda kalın barsağın son kısmının çevresel dokuya yapışmasıyla (fixasyon etkisi) hemoroide eşlik eden makat sarkmasıda düzelmiş olur. Hemoroid kanama varsa kanayan damarlarda pıhtı oluşacağından kanama uygulama anında duracaktır. Bir çok yöntem avantaj sağladığını göreceksiniz.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Avantajları

 • Tedaviden sonra ağrı olmadığı için kişi işine okuluna dönebilir.
 • Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez
 • Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin ölçüde az olur
 • Neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez
 • Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.
 • Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

Lazerle Hemoroid Tedavisi
İstirahat Gerekmez; Ameliyatsız hemoroid tedavisi olması nedeniyle 1 günlük bir istirahat yeterli olacaktır. Fakat emoroid ameliyatı ile yapılan tedavi tekniklerinde ise 2 aya varan süreçte istirahat gerektirebilir. Çünkü yapılan kesik alan iyileşmesi zaman alır.

10 Dakikada Tedavi Edilir Tekrarlamaz; Makat kısmında yapılan tedaviler hastaların her zaman utanması ve sıkılmasına neden olmaktadır. Bu sorunu aşmak için tedavi 8-10 dakika içerisinde tamamlanmakta olup tekrarlama ihtimali yoktur.

Diğer Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Lazer sadece biri olup en başarılı 2 farklı uygulama daha bulunmaktadır. Bunlar Lastikle Boğma Yöntemi ve THD olarak bilinen yine benzer bir tedavi olup hemoroid’i besleyen atadamarın bağlanması işlemidir. Her ikiside ameliyatsız yöntem olup sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Yukardaki video’da THD yönteminin uygulanışını göreceksiniz.

452 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba 40 gün önce lazerle iç hemoroid amaliyatı oldum ödem oluştu şimdi ödem fındık büyüklüğünde ve dışarda azmiktarda sarı bir sıvı ve kan geliyor bu durum normal mi. nasıl geçer. 2 gün önce Ilaçlarım bitti simdi sadece hemoroid kremi kullanıyorum kremi kendim aldım kullanmamin zararı olur mu, doktor sadece anestol ve daflon vermişti.
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji)
  Lazer ile tedavi sonrası odem sarı sıvı ,hafif kan gelmesi olabilir.Zamanla gececektir.Oturma banyosu ,daflon heoroid kremleri şıkayetlerıne yardımcı olur.Kabız ve ishal olma.Gececektir.

 2. Merhaba hocam lazer ameliyatı oldum 30.günü geçti ve hala tuvalete çıkmakta zorlanıyorum bu yüzden katı yiyecekler tuketemiyorum ve canım çok aciyo eski ağrısız gunlerimi özledim bu agri nasıl geçer hocam ve daha kac gun sürecek bu agri dayanmakta çok zorlanıyorum

  1. anal fissür oluşmuş olabilir.kontrole gidin
   Op.dr.Seher Şirin

   1. Hocam makatin ust bölgesinde 2 yuvarlak zar varmis doktor alt bölgesindekini ameliyatla kesicez diyo agri ve tuvaletini yaparken zorlanmasın diyo sizce ameliyat olmalimiyim teşekkür ederim hocam

    1. muayene ile değerlendirmek gerekir.
     Op.Dr.A.Şahap Barlas

 3. Merhaba hocam. Ben lazerle ic hemoroid tedavisi oldum bu gun 4. Gun diskidan sonra yanma ne zaman gecer acaba?

  1. 2 haftaya kadar uzayabilir.
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 4. Hocam ben 10 gün önce 2.seviyede olan hemoroitlerim sebebi ile lazer yöntemiyle ameliyat oldum tuvalet sırasında çok agrim oluyor makatım daralmış gibi kabız olmamama rağmen makat bölgem çok zorlanıyor ve her tuvalet sonrasi adeta makat kaslarım dayak yemişim gibi ayırıyor doktoruma sorduğumda normal geçer diyor ama pek güvenemeyip bir de ameliyat sonrası makat dışında bi şişlik oluştu doktorum ona da normal zamanla geçer diyor ama ne yapmam lazım acaba

  1. sıcak oturma banyosu yapın.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.bol posalı,bol sebze ve meyve tüketin,bol bol su için.kabız kalmayın,tuvalette uzun kalıp ıkınmayın,dışkılama ihtiyacını ertelemeyin.sıkışınca hemen tuvalete gidin
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 5. evet.durumunuzu muayene ile değerlendirip gerekli önelmleri alıp tedavinizi yapabiliriz.
  Op.Dr.Demet Ağras

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme