Hemoroid Tedavi Merkezi  İstanbul IDEA Klinik Telefonları  Hemoroid Tedavi Merkezleri
 Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi

Lazerle Tedavi Yöntemi

Bir çok hastalığın tedavisinde uygulanan Lazer aynı şekilde Hemoroid (Basur) hastalarının tedavisi içinde uygulanmaktadır. Tek seçenek olmayan bu yöntem diğer tekniklere göre alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Peki lazerle hemoroid aameliyatı nasıl olur? Op. Dr. Atilla KAYA anlatımı ve ayrıca hazırladığımız video’dan izleyelim.

Hemoroid Lazer Tedavisi

Bir anlamda ışıkla tedavi olarakda bilinen lazer yüksek ısı taşıyan ışık basur memesine odaklanıp, ısınan memede 2-4 mm derinlik ve 6-8 mm genişliğinde doku hasarı oluşur.  Ağrı sinirlerinin bittiği alanda çalışıldığı için hasta bu yanmayı hafif bir şekilde hissedecektir. Hemoroid memesindeki bu yanma aynı zamanda o bölgedeki genişleyip varisleşmiş damarlarıda yaktığından hacmi küçülecektir. Derin plana ilerleyen bu kontrollü yanık zayıflamış bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasını sağlayacaktır.

Makat Sarkmasıda Tedavi Edilir!
Lazerle hemoroid tedavisi esnasında aynı zamanda kalın barsağın son kısmının çevresel dokuya yapışmasıyla (fixasyon etkisi) hemoroide eşlik eden makat sarkmasıda düzelmiş olur. Hemoroid kanama varsa kanayan damarlarda pıhtı oluşacağından kanama uygulama anında duracaktır. Bir çok yöntem avantaj sağladığını göreceksiniz.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Avantajları

  • Tedaviden sonra ağrı olmadığı için kişi işine okuluna dönebilir.
  • Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez
  • Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin ölçüde az olur
  • Neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez
  • Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.
  • Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

Lazerle Hemoroid Tedavisi
İstirahat Gerekmez; Ameliyatsız hemoroid tedavisi olması nedeniyle 1 günlük bir istirahat yeterli olacaktır. Fakat emoroid ameliyatı ile yapılan tedavi tekniklerinde ise 2 aya varan süreçte istirahat gerektirebilir. Çünkü yapılan kesik alan iyileşmesi zaman alır.

10 Dakikada Tedavi Edilir Tekrarlamaz; Makat kısmında yapılan tedaviler hastaların her zaman utanması ve sıkılmasına neden olmaktadır. Bu sorunu aşmak için tedavi 8-10 dakika içerisinde tamamlanmakta olup tekrarlama ihtimali yoktur.

Diğer Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Lazer sadece biri olup en başarılı 2 farklı uygulama daha bulunmaktadır. Bunlar Lastikle Boğma Yöntemi ve THD olarak bilinen yine benzer bir tedavi olup hemoroid’i besleyen atadamarın bağlanması işlemidir. Her ikiside ameliyatsız yöntem olup sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Yukardaki video’da THD yönteminin uygulanışını göreceksiniz.

Lazerle Tedavi Yöntemi için 445 yorum yapılmış


admin

sıcak oturma banyosu yapın.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.bol posalı,bol sebze ve meyve tüketin,bol bol su için.kabız kalmayın,tuvalette uzun kalıp ıkınmayın,dışkılama ihtiyacını ertelemeyin.sıkışınca hemen tuvalete gidin
Op.Dr.Adil Altınsoy

Murtaza

Hocam ben 10 gün önce 2.seviyede olan hemoroitlerim sebebi ile lazer yöntemiyle ameliyat oldum tuvalet sırasında çok agrim oluyor makatım daralmış gibi kabız olmamama rağmen makat bölgem çok zorlanıyor ve her tuvalet sonrasi adeta makat kaslarım dayak yemişim gibi ayırıyor doktoruma sorduğumda normal geçer diyor ama pek güvenemeyip bir de ameliyat sonrası makat dışında bi şişlik oluştu doktorum ona da normal zamanla geçer diyor ama ne yapmam lazım acaba

admin

evet.durumunuzu muayene ile değerlendirip gerekli önelmleri alıp tedavinizi yapabiliriz.
Op.Dr.Demet Ağras

Coskun

Hocam verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bugün ameliyatının 8. Günü dün aşırı derecede ishal oldum. Geçen acilde geçti. Magnezi kalesini sabah akşam kullaniyirdum 8 gündür dün bagursaklarim artık tmm dedi. Bende sadece akşam almayı düşünüyorum. Her yemekten sonra tuvalete gidiyorum. Bu iyileşme sürecini nasıl etkiler. Hüngür hüngür ağlıyorum psikolojim bozuldu. Kendi derdimden çocuğuma yabancı gibi kaldım. Buda beni çok üzüyor. Ağrı kesici olarak dicloflaren alıyorum. Artı hemoroid hapı acaba bunlarmi mideme dokunuyor. Sanki hiç birşey modemden durmuyor. Hocam acil bu dertlerime care. İzmir kliniğimizde muayene olabilir miyim.

admin

en az 21 gün sürer.doktorunuzun önerilerine uymalısınız
Op.Dr.Ergun Aygören

Coskun

Hocam cvbiniz için teşekkür ederim. Doktorum önce kanama olucak sonra sarı akıntı gelicem demişti. Sarı akıntı gelmeye başladı.ameliyatimin bugün 6 gunundeyim. Ne yersem yeyim diskin aynı pis bir koku geliyor. Diskimi yapınca rahatliyirum. Ağrı kalçalarına vuruyor sıcak su torbası kullanınca rahatliyirum. Artık iyileşme süreci nemi girdim. Diskimi yapmada problemim yok. Daha bu ödemeli süre ne kadar sürer hocam.

admin

kontrole gitmelisiniz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz
Op.Dr.Seher Şirin

Coskun

Hocam öncelikle mrb 4 gün önce lazerle hemoroid ameliyatı oldum. Tuvaletimi yaparken önce pihtilasmis kan daha sonra sıvı kan geliyor. Daha sonra hafif yanma ve acı şekilleniyor. Hemoroid im 2. Derecede ve çatlaktan vardı. Magnezyum oksit kullanıyorum sabah akşam 1 ölçek bu da beni çok tuvalete çıkartıyor. İlk günlerde yokken. Şimdi sanki makatimda meme oluşmaya başladı gibi. Sürekli ishal olmak iyileşme sürecini etkilermi.agrilarim daha ne kadar devam eder. Şimdiden teşekkürler ederim.

admin

kanamıyorsa ilaç tedavisi kanıyorsa laserle tedavi edilebilir
Op.Dr.Nizam Kurtdere

Mert

Merhaba hocam. Kolonoskopide 1. Seviye basur oldugum goruldu. Doktor lazerle tedavi onerdi ilk etaptayken yaptirirsak ilerde buyumez ve yaralar cabuk iyilesir dedi.ilerde daha buyuk sikintilar vermesin diye hemen kabul ettim. Ancak yorumlari okudugumda herkesin bu yontemden cokta memnun olmadigini goruyorum. Acaba bu memnuniyetsizlikler neyle ilgilidir ve siz 1. Seviye icin amilyat onerirmisiniz?