Alternatif Hemoroid Tedavileri

Bu tedavilerin bir kısmı bilimsel olarak anlamlı olsa da genellikle doğru teşhis konmadan uygulandığı için bir anlam ifade etmez. Teşhisinizi bir proktoloji uzmanına onaylatmadan herhangi bir tedavi uygulamanız doğru bir yaklaşım olmaz.

Hemoroid Sıcak Uygulama Nasıl yapılır

Hemoroid Hastalığı Doğal Tedavi Yöntemleri arasında en sık uygulananı neredeyse herkes tarafından bilineni sıcak uygulamasıdır. Çok değişik şekilde uygulanmaktadır, termofor, ısıtılmış tuğla, ılık su bulunan şişe ve en yaygın yapılanı sıcak su oturma banyosu.Sıcak Uygulama Yöntemiyle Yapılan Banyo Türüdür
Yukarıda bahsettiğimiz termofor, ısıtılmış tuğla, ılık su bulunan şişe uygulamaları pratik olmaması, ısısının iyi ayarlanamaması sebebiyle yanıklara neden olması sebebiyle pek önerilmez.
İçine oturulan sıcaklık Makat kaslarında gevşeme yaparak var olan ağrıyı azaltır yani sıcağın tek faydası ağrıyı azalmatktır, hemoroidi tedavi etmek gibi bir etkisi yoktur. Elde edilen bu rahatlama geçicidir hasta bir süre sonra aynı şekle döner. İhtiyaç durumunda onlarca defa oturulabilir. Sıcak uygulama sadece şikâyetlerin geçici azalmasını sağlar hastalığın derecesini etkilemez.

Sıcak Su Oturma Banyosunun İçine Ne Konur

Eskiden rivanol toz, betedin, zefiran gibi şeyler konurdur ama aslında içine konulan ilacın hiçbir işe yaramadığı, ek bir kazanç sağlamadığı tespit eidldiği için artık içine ilaç konmamaktadır. Eski doktorların yazdığı reçetelerdendir.

Hemoroid Ağrısı İçin Ilık Suda Ne Kadar Oturulmalıdır?

Genellikle 3-5 dakika oturmak yeterli olmaktadır, daha fazla oturmanın daha fazla faydası yoktur ama ağrının şiddeti çok olduğunda bazen hastalar içinden çıkmak istemez. Uzun süre ya da sık sık oturmanın hiçbir zararı yoktur.
Şişliğin, buna bağlı olarak da ağrının azalması zaman alacağı için 4-6 gün devam edilebilir.

Basurun Ağrısı Nasıl Geçer

Yukarıdakilere ek olarak Anuflex Merhem kullanmak ılık sudan alınan cevabın onlarca katı kadar etki elde edilmesini sağlar. Ilık su oturma banyosu yanı sıra Anuflex kullanın ve daha kısa sürede rahatlayın.

Bu dönemde bir diğer sorun da kabızlıktır, kabız kalınması durumunda şişlik daha da çok artabilir. Şişliğin artması ağrının dayanılmaz düzeylere çıkmasına neden olabilir.

Yazan
Proktoloji Uzmanı Op Dr Adil Altınsoy

Kaynak
https://jamanetwork.com/journals/jamasurgery/fullarticle/213201?resultClick=1

Hemoroide Sülük Yapıştırma

Hemoroid Hastalığı Tedavi Yöntemlerinden Biriside Sülükle Hemoroid Tedavisidir Sülük Yöntemi Özellikle Ağrıların Azılması Amacı İle Kullanılabilecek Bir Yöntemdir.
Normalde hemoroid tedavisinde sülük yapıştırmanın hiçbir yararı olmaz çünkü memelerin içinde dolaşan kanın sülük tarafından emilmesinin kan kaybı dışında bir anlamı yoktur, boşu boşuna kan kaybedilmiş olur.
Ancak hemoroidin şiddetli ağrı yapan bir türü olan tromboze hemeoroidde (boğulmuş basur) meme içindeki bekleyen pıhtılaşmış kanın alınması ağrıda ciddi azalma sağlar. Boğulmuş basurun bilimsel tedavisinde de içerde basınç yapan kanın alınması uygulaması vardır. Bu kanın alınmaması halinde ya vücut tarafından emilir yada zayıf bir yerden kendiliğinden akar ancak bu haftalar alabilir. Her halükarda hasta 1-2 haftada rahatlar.

Boğulmuş basura sülük yapıştırılması halinde basur memesi içindeki basınç oluşturan kanın sülük tarafından emilmesi hastada rahatlama sağlar. Geçici olan bu durum sülük sayesinde daha kısa sürede düzelmiş ve ağrı daha çabuk geçmiş olur. Boğulmuş basur dışında sülük kullanmanın hiçbir bilimsel değeri yoktur hatta kirli alan olması sebebiyle zarar verebilir.
Sülüğü kullanıp iyileştiğini söyleyen kişilerin durumu budur yani gerçek basur değildir ve de iyileşen hastalık da basur değildir.

Basurda Sülük Tedavisi Nasıl yapılır

Yukarıda yazdığım gibi normal basurda etkisi yoktur. Sişmiş basurun en şiş , en belirgin mor olan yerine slüğü yapıştırın ve o şekilde bekleyin. Hayvan ağırlığının 5-10 katı kadar kanı emebilir. Ağrının  düzeyi azaldığında sülüğü çekerek alın. Bir süre daha vişne çürüğü renginde kan akacaktır, önemsiz bir durumdur ertesi gün düzelir.

Normal basur da sülüğün herhangi bir faydası olmaz ama plasebo etkisi(iyileşeceğim beklentisi) olabilir. Sülük yapıştırmak yerine hiçbir tedavi uygulanmasa bile boğulmuş basur kendiliğinden 3-7 günde tamamen iyileşip eski haline döner.

Jilet atma (hemoroid hacamat etme)

Normal basur da hiçbir iyileştirici etkisi olmaz, boğulmuş basur da boğulan kısımdaki kan pıhtılarını azaltarak basıncı düşürdüğünden ağrı hızla azalır. Ciddi enfeksiyona sebep olabileceğinden tehlikeli bir işlemdir.

Alternatif tedavilerin bilimsel desteği olmadığı için başarı şansı düşüktür ve bütün hastalıklar gibi öncelikle bilimsel tedavi yöntemleriyle tedavi edilmelidir.

Bitkisel Hemoroid Tedavisi

Patlıcan sapı;Kemer patlıcanın yeşil sap kısmını 1 bardak suya bir patlıcan sapı hesabıyla kaynatıp bu sudan sabah akşam bir bardak içilir.

At kestanesi;Kestaneler ezilerek un haline getirilir yemeklerden önce bir çay kaşığı yutulur.Kanayan basurda kanamayı azaltır.

Çemen yağı;25 gr. çemen unu, 75 gr. zeytinyağı, 25 gr. çörek otu yağı, 300 gr. su karıştırılıp kaynatılır.Suyun tamamı buharlaştığında kalan yağ süzülür.Bu yağ basura sürülür basurdan kaynaklanan şikayetler azalır.

Civan perçemi pelin otu ile beraber kaynatılıp çayı hazırlanır. Bu çaydan günde bir bardak içmek ve hemoroite sürmek rahatlatıcı etki yapar.

Ezilerek un haline getirilen kara kavak tomurcukları zeytinyağı ile merhem haline getirilip basur memelerine sürülmesi şişlik ve ağrının çabuk geçmesini sağlar.

Ihlamur,keten tohumu,meyan kökü ve ceviz yaprağının beraber öğütülüp balla macun yapılıp yemeklerden 1 saat önce 1’er şeker kaşığı yenilmesi şikayetleri geçirir.

Hemoroid Bitkisel Tabletleri

İnternet üzerinden araştırdığım kadarıyla yüzlerce bitkisel tablet ve kapsüller var nerdeyse hepsinin ortak özelliği tamamen şarlatan zihniyetle söylenen “%100 etkili,kesin sonuç,en etkili formül,en iyisi bizimki ,3 adımda kurtulun, üç günde tedavi” gibi ipe sapa gelmez iddialarla doluydu. Hiç bir ürün, ilaç, kapsül, karışım hemoroidal hastalıkları  bilimsel olarak tedavi edemez. Etseydi doktorlar niye hemoroid ameliyatı yapsın verir ilacı rahat ederdi. 🙂

Hemoroid ilacı

Kaynak
https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/hemorrhoids/symptoms-causes/syc-20360268

Op. Dr. Atilla Kaya

Genel cerrahi uzmanı olarak, İstanbul/Bakırköy'de hasta kabulüne devam ediyorum. Hemoroid (Basur) hastalığının teşhis ve tedavisi için bana ulaşabilirsiniz. İletişim için 0212 621 08 88 arayabilir ya da 0542 621 08 88 numaralı WhatsApp hattına yazabilirsiniz.

44 Yorum

 1. merabalar bende hemorid yani basur vardı eniyeni olmuştu bendeönlemimi alım diye sülük vurdum çok kanım aktı fakat şimdi durdu acaba sülüğün faydası olurmu
  Op.Dr.Atilla Kaya
  sülük sadece boğulmuş basurda ağrıyı ve şişliği geçirir tedavi edici etkisi olmaz.

 2. hocam bende yaklasık 6 aydır ağrı var dun doktora gıttım doktor bey ınceledı sureklı kabız olmaktan ıcerıgı yırtmıs yaklasık 5 mm cıvarında dedı amelyat olmak zorundasın dedı ıster lokal ister anestezi ben korkuyrum acık soyleyım baska yolu varmı saygılar
  Op.Dr.Atilla Kaya
  botoxla makat yırtığı tedavisini araştırın sanırım gittiğiniz doktor bilmiyor.

 3. yaşamım işkence oldu

  sanırım bizim genetik babam kardeşim ben hepimiz bu dertten muzdaribiz.Hocam son günlerde dışarı çıkma sonrası memelerde dışarı çıkıyor iterek içeri sokup acıyı bir parça azaltıyorum.venuroton ,kortos,ultraproct kullanıyorum uzun zamandır.Ancak faydası yok .Hangi tür ameliyatla hallolur.maliyeti ne olur.emekliyim sgk anlaşmanız varmı yanıtlarsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  tarifiniz 3.dereceye benziyor,normal ameliyat olabilirsiniz veya RBL+lazer uygulanabilir,sgk anlaşmamız var

 4. merhabalar eşim 40 yaşında hemoroidi var oturmada ve yürümede çok zorluk çekiyor eczanelerden aldıgımız ilaçlarla acısı dinmiyor bu konuda sıcak su ile buhar birazda olsa acısını alıyor sıcak su ile kullanılıcak bir ilaç ismi rica ediyorum
  Op.Dr.Atilla Kaya
  sıcak suya sarı toz veya betadin koydururlar ama en ufak yararı olmaz,sıcak su rahatlatır.

 5. slm hocam ben 1 ay once dogum yaptım sımdı kabızlık basladı hatta kanama yanma we agrılarım war ben hemoreıd mı oldum ne yapayım gecıcımı bu kalıcımı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat çatlağı olabilir kabızlığı engellemelisiniz

 6. makat çatlağı ameliyat hariç nasıl bi yöntemle iyileştirebiliriz… saygılar
  Op.Dr.Atilla Kaya
  botox la tedavi edilebilir

 7. mbrlar bende hemorait hastalıgı var doktora gittm ve muane oldum makat catlagı ve nohut tanesi kadar meme var ilac verdi onlarla kesin tedavi biter mi şimdiden tşk ederm saygılar…..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makat çatlağı ilaçla % 40 düzelir % 60 müzminleşir

 8. mrb ben abdullah yasım 29 ben 2004yılında amiliyat oldum doktor bana perhiz verdi perhizi tutamadıgım icin tekrar olusdu bende icden dısarı dogru cıkıyor ve buda bende asiri derecede rahatsızlık veriyor ispirto ile temizledim icdim ama hic bi faydasını göremedim bazen 2 3 gün dısarıda kalıyor oda tuvallete oturdugumda cok rahatsızlık verıyor bazen kanama oluyo yakın zamanda ise sülükk tedavisi diyorlar onu kulanacagım bi faydasını görebilirmiyim yada zararı olurmu simdiden tsk ederim saygılarımla
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sülük sadece boğulmuş basurda ağrının azalmasını sağlar
  hemoroid tedavisinde sülük kullanmanın tek faydası sülüğün karnının doymasıdır,size bir yararı olmaz kanmayın hayatı sülük gibi gören sülük satıcılarına

 9. Hocam annem 20 senedir hemoroid’i çekmektedir.Daha önce dışdaki memeleri aldırmak için ameliyat oldu sonrasında bir ikinci ameliyatı (içteki memeleri aldırmak için )olcaktı ama ameliyatı zor diye korkutmuşlar olmadı. Şimdi ise ay geçtikçe tekrarlıyor dayanılmaz ağrı,kanama var ne yapmamız gerekiyor.Yardım ederseniz sevinirim…..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroidde ağrı olmaz ağrı varsa tromboze hemoroid düşünülür

 10. Merhaba 14 yaşındayım.Büyük abdestimi yaparken kan geldi.Kaşıntılar oluyordu.Otururken zorlanıyordum.Hala da öyle.Doktora gittik hemoroid olduğunu söyledi.Hemoroid kalıcı mı geçici mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid kalıcıdır ama 14 yaşında hemoroid olmaz
  14 yaşında hemoroid olmayacağını bilen bir başka cerrahla görüşün.

 11. merhaba hocam benim 5 yaşındaki oğlumun zannedersem basuru var. daha önceleri doktora götürdük çocuklarda basur olmaz dediler. teşhis koymadılar.yalnızca anestol kırem verdiler.Sıcak suya oturtup kıremisürdüğümüzde geçiyordu ama şimdi geçmiyor neyapabilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  doğru çocuklarda basur olmaz başka sorundur

 12. hocam benim sıkıntım büyük abdeste çıktığımda ağrı çok oluyor ıkınmaya korkuyorum yanma oluyo kaşıntı oluyor ıkındığımda sanki damargibi birşey dışarı çıkarmasını engelliyo ağrıyla birlikte iğne batar gibi çok canım yanıyorgünlük olarakta sanki makatta bişeyler geziyo gibi hissediyorum ilginiz için teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bişeyler geziyormuş hissi kıl kurdunda olur ama anlattıklarınız makat çatlağına benziyor.

 13. hocam merhabalar bende hemoraitten muzdaribim lovabaya gitmek işkence benim için kanamalarım sadece tuvaletimi yaparken oluyo dış memelerim hep var ve doktara gittim hemorait olduğunu söyledi ameliyat olmam gerek fakat bi kaç arkadaş ameliyattan sonra tekrar çıktığını söyledi ve abdest tutamama gibi sorunlar olduğunu söyledi böyle bi riks varmı saygılar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu riskler çok düşük

 14. hocam ben 6ayönce ameliyat oldum ama ameliyatan 4 gün sonra
  yine dışarı çıktı iceri gimesini bekliyor dr bundan nasıl
  kurtulabilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  6 aydan sonra ameliyatsız geçmez

 15. hocam mrhb..bende iki gün içinde makatta tam deligin tanında pıtık gibi bir şey çıktı çok rahatsızlık veriyor..hemoroid mi acaba..bundan 2 sene önce de makatımda kanama olmuştu doktara gittigimde makat çatlagı demişti ..öneriniz nedir hocam saygılarımla…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu defa çatlağa benzemiyor anal hematom olabilir

 16. hocam hemoroid buhar bayosu nasıl yapılmalı tarif edermisiniz.( doğuma bağlı hemoroid )
  Op.Dr.Atilla KAYA
  buhara değil sıcak suyun içine oturun

 17. basurum küçücük kaşıntı yağlı dışkı ağrı yok otururken rahatsızlık var ne yapmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yeni başladıysa ilgilenmeyin düzelir,eskiden varsa muayene olun

 18. İyi gunler hocam. 3 gundur basur hastaligindan sikayetciydim. Makat bolgesinde bir sislik ve surekli kanama oluyordu. Bugun hastaneye gittim doktor orda kan pihtisi olustugunu soyledi. Kucuk bi igneyle siviyi makat bolgesine enjekte etti ve kan pihtisini aldi. Bir kapsul bir krem ve bir de fitil verdi. Bu hastalik suresince ne yapmam gerekiyor ve kalici olarak bu hastaliktan kurtulabilir miyim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hiç bir şey yapmanıza gerek yok,şiddetli ıkınmazsanız tekrar olmaz

 19. merhaba hocam ben 24 yaşındayım 5 yıldır hemoroitim var doktora gittim makat çatlagı ve hemoroit ameliyat olman gerekiyor dedi muayene olurken canım çok yandı çok kötü oldum ameliyattan ve sonrasından çok korkuyorum cesaret edip tekrar hastahaneye gidemiyorum tekrarlarsa diye korkuyorum çünkü sürekli kabız oluyorum daha yasım küçük ömür boyu bu agrıyı cekmek de zor esim hamile kalmamı istiyo ne yapacagımı bilemiyorun hocan acilen ne yapmam gerektiğini söylerseniz sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ameliyat olabilrisiniz korkuyorsanız botox da yapılabilir.

 20. bitkisel ilaçlarla tedavisi mümkün degil mi ncare diye bitkisel bi tabletten bahsediyorlar benim 6 kutu kullanmam gerekiyormus ameliyatsız % 100 çözüm diyorlar sizce bi faydası olur mu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  6 değil 60 kutuda kullansanız en küçük yararı olmaz,uzak durun o tür ürünlerden

 21. Hocam ben kan şikayeti ile dr a gittim.ancak kan bir defa ve pecetede iz seklinde oldu . Dr hem yirtik hem 2 nci derece hemeroid dedi. İkininca disari cikiyor. Agri aci yok ama tedirgin ediyor.her iki tarafta da var. Ameliyat olmalimiyim hangisini tavsiye edersiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazer ve boğma yöntemi en rahatıdır

 22. merhaba hocam 26yadindayim iki haftadir makat ici kasinma ve 2-3 gun arayla azda olsa kanama oluyor ve diski yaparken aci hissediyorum sebebi ne olabilir?, alternarif bir tedavi onerebilirmisiniz.tsk
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tedavi öncesi kanamanın kanserden kaynaklanamdığından emin olmalısınız.

 23. merhaba hocam. Yaklaşık 3aydan beri makatta ağrım oluyo çok zorlandığımda ilk zamanlar bi kaç damla kanama oluyordu şimdi kanama yok şimdi de sivilce kadar şişkinlik var dis hemoroid galiba annem ve babamda da buna benzer hastalık var doktora gitmedim çekiniyorum. Bunun Tedavisi var mi? şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anlattıklarınız makat çatlağına benziyor ama muayene olsanız daha doğru olur

 24. mrb. hocam 25 yaşınddayın 11 aydoğumdan sonra hemoroidler oluştu dayanılmayacak şiddette arı ve kanama oluyo haraket etmemi engelliyokabızlıkta var. tuvalete gitmeye korkuyorum. doktor çatlak var ameliyattan başka çaresi yok dedi.ama ben korkuyorum olmadım. ameliyat kesin çözümmü? olduktan sonra tekrarlama durumu varmı ?onu öğrenmek istiyorum.teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ameliyatın başarısı % 99
  botox tedavisini de araştırın onun başarısı % 95

 25. Mrhba hocam. İlk defa karşılaştığım bir durum makat bölgesinde dayanılmayck derecede yanık acısı şeklinde rahatsızlığım ve küçük noktalar şeklinde sivilce gibi yaralar ve şişkinlik var. Bunlar basur belirtisi olabilir mi? Bunlar anüste yanmaya sebep olur mu ? Şimdiden teşk.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu bulgular basur düşündürmez

 26. Slm hocam 22 yaşında 6 aylık hamileyim makat bolgemde küçük meme oluşuyordu onceden kendiliginden sonuyordu suan olan sonmedi ve elledigimde memenin icinde sanki küçük sivilceler var basur olabilirmi icindeki de kan pihtisi mi acaba ? Cevap yazarsanız cok sevinirim cok korkuyorum simdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makatta pıhtı toplanması olabilir

 27. slm hocam. bir haftadir makat boölgemde bir meme gibi bir şey elime gelıyor. bu acaba tahmin ettiğim memeı basur mudur. erken teşhis fayda olurmu. doktora gitmeye pek yanaşmıyorum. nasıl bır tavsıyede bulunabılırsınız. saygılar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid yıllar içinde yavaş yavaş oluşur sizdeki makatta pıhtı toplanması olabilir

 28. Hocam, K ile başlayan S ile biten anal krem tüğlenme ve ciltte bozukluklar yapıyorsa neden başka krem vermiyorlar, çekine çekine kullanıyorum ve kullanmaya başladığımdan beri yüzümde vücudumda akneli büyük sivilceler çıkmaya başladı acaba ilaçları yarıda bırakıp başka doktora mı gitsem öneriniz nedir hocam?
  Fizik tedaviye de gitmem gerekiyor bir sürü ilaç karışıcak, önerinizi tavsiyenizi almak isterim.
  Şimdiden teşekkürler..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  aslında ciddi bir etkisi yok bırabilirsiniz ama öyle bir yan etkisi de yok

 29. Mrb Hocam
  Özge adlı bir kardeşimiz 14 yaşında olduğunu söylemiş ve siz cevaben 14 yaşında bir çocukta hemoroid olmaz demişsiniz. Fakat sitenizde “çocuklarda hemoroid” başlığı altında çocuklardaki hemoroidden bahsediyorsunuz. Bu konuya bir açıklık getirebilir misiniz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Bu yazı herhalde webmaster tarafından eklenmiş hemen düzeltiyorum,
  uyarınız için teşekkürler

 30. Merhaba,ben 14 yaşındayım.
  Tuvalet sonrası makat bölgesine peçete süremedim canım acıdı. Annem baktı ve içten sertlik olduğunu söyledi, bir kaç gün önce 3 saat boyunca bisiklet sürdüm bu mu etki yaptı? Tuvalet sırasında zorlandığım sıralarda kanama oluyor ve neredeyse 1 buçuk yıldır akıntım var. Nedeni nedir?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Genel cerrrahide muayene olun.

 31. 19 yaşındayım. Makatta elimle hissedebildiğim küçük sert bi şişkinlik var. Acı veriyo. Bağsur mudur? Doktora gitmek istemiyorum, başka bi çözüm yolu var mı?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Hemoroid veya anal hematomdur.

 32. Merhaba hocam benimdemakat bolgemde dış sagtarafta sislikvar içi sert mercimek tanesi kadar birkaç gündür de aciyor birazda kızarıklık oldu ama kanama gibi birşey bazende zorlandığında önceden ince bir kanama oluyordu ne yapan gerekiyor tsk ii cls
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Sabahları 2 tane daflon tab alın.

 33. merhaba hocam 40 yaşındayım uzun zamandır basur rahatsızlığı çekiyorum yediklerime dikkat ettiğim sürece sorun yok bu ara dikkat edemedi son 2 gündür aşırı derece rahatsızlık veriyor hava şartlarından dolayı şu an rahatsızım ve ishal olmuşum tuvalete gitme ihtiyacı ister istemez oluyor lakin kabus gibi kanama mevcut ağrı şişlik mevcut ayrıcı dışarda uzantı şeklinde parçada mevcut daflon tablet kullanıyorum başka tavsiyeniz nedir teşekkürler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kanama varsa mutlaka muayane olmanız gerekir, aynı anda gereken tedaviyi de planlıyoruz

 34. Meraba hocam makatimda 2 tana kucuk meme seklinde sey var bunlar kendiliqinden kaybolurmu veya kendi kendime yapicam bi tedavi varmi???
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz muayenenizi yapar ilaçla tedavi olup olamayacağı konusunda bilgi verebiliriz

 35. Merhaba ben 14 yaşındayım , Ve 1,5 aydır (haftada bazen 1 gün olmuyor) makatımın üzerine işkenceyle oturuyorum ama sadece sabah ve öğle civarları oluyor . akşam öyle bir sıkıntım olmuyor ve tuvaletimi yaparken sanki dışkı sepsert bişey gibi hissediyorum . Gerçekten çok korkuyorum önemli birşeymi ???
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şikayetlerin anal fissüre benziyor.tedavi olmalısın.ameliyat riskini yaşamak istemiyorsan botoxla tedavi olabilirsin.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını düzenlemelisin

 36. Merhaba hocam basurumun ustunde mor renkde kan topladi ufak parca neden??
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal hematom veya tromboz olmuş olabilir.

 37. Anüs ağız’nın çevresinde yaklaşık 5 tane 3’ü nohuttan biraz büyük 1’i epey büyük 1’i nohuttan biraz küçük memecikler var.Oturup kalkarken ve ıkınırken,otururken şiddetli ağrılara neden oluyor.21 yaşımdayım ve her ne kadar üniversite öğrencisi olup,sosyal alanda kendimi geliştirmiş olsamda utanç duygusunu aşamıyorum.Yardımcı olunuz.

 38. Hocam ben 17 yaşındayım bebeklikten beri hemoroid var bende 11-12 yaşındayken aşırı kanama ve aşırı şişlik oluyordu Şu an ise tuvalet sonrası 2 hemoroid memesi içeri giriyor 2 tanede hep dışarda kalıyor o dışarda olanlar tuvalet sonrası günlerce dayanılmaz acı yaşatıyor bi memenin ucuda kırmızı ameliyat olmayi düşünüyorum siz ne onerirsiniz nasıl bi yol izlemeliyim bide agrilarimi evde nasıl gecirebilirim …
  TEŞEKKÜRLER

  • kliniklerimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyor ve ameliyatsız tedavi yöntemlerine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 39. Hocam hayırlı akşamlar bende 12yildir hemeroid sıkıntısı var.dogumlarda ve hamilelikler de çok acı çektim ama en fazla bir hafta içinde rahatladım.bu son 3aydir çok kötü durumdayım.12yil önce ameliyat olmam söylenmişti rahatladım için olmadım şimdi çok kötü ağrılar çekmeme rağmen ameliyata gerek yok dediler.en son gittiğim çatlak var dedi.hap ve krem yazıp yolladılar 3aydir bir sürü şey denedim hiç bir şeyin sürekli bir faydası olmadı.suluk tedavisini düşünüyorum fikrinizi almak isterim

  • Dayanılmaz ağrılarını çatlak düşündürüyor. Muayene ile değerlendirmek gerekir. Gerek çatlak gerek hemoroid de belli düzeyleri kadar ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliyoruz. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz. Tedaviniz de

   • Hocam bende ki sorun şu dışkılama sonrası içte yanma elimi içi ittiginde sivilce büyüklüğünde kitle gibi şeyler inanılmaz ağrım yok ama az bile olsa rahatsız ediyor tuvalet alışkanlığı var günlük korkudan çıkamıyorum dışkılama dan sonra uyusturacak krem vs varmı geçici süre uyamak adına Afif ağrı oluyo proctolog krem sürüyorum iç kısımda yanma devam ediyor ıkınma hissi var hep gece uykumu uyuyamıyorum ağrı çok olmasa da nasıl bir yol izlemeliyim

    • Muayene olup tedavi olmalısınız, hastalığınız daha fazla ilerlemeden. Ameliyatsız yöntemlerle tedavi olma lüksünüzü ve şansınızı kaybetmeyin. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.
     Öp. Dr. Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri