Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Bir çok hastalığın tedavisinde uygulanan Lazer aynı şekilde Hemoroid (Basur) hastalarının tedavisi içinde uygulanmaktadır. Tek seçenek olmayan bu yöntem diğer tekniklere göre alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Peki lazerle hemoroid aameliyatı nasıl olur? Op. Dr. Atilla KAYA anlatımı ve ayrıca hazırladığımız video’dan izleyelim.

Hemoroid Lazer Tedavisi

Bir anlamda ışıkla tedavi olarakda bilinen lazer yüksek ısı taşıyan ışık basur memesine odaklanıp, ısınan memede 2-4 mm derinlik ve 6-8 mm genişliğinde doku hasarı oluşur.  Ağrı sinirlerinin bittiği alanda çalışıldığı için hasta bu yanmayı hafif bir şekilde hissedecektir. Hemoroid memesindeki bu yanma aynı zamanda o bölgedeki genişleyip varisleşmiş damarlarıda yaktığından hacmi küçülecektir. Derin plana ilerleyen bu kontrollü yanık zayıflamış bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasını sağlayacaktır.

Makat Sarkmasıda Tedavi Edilir!
Lazerle hemoroid tedavisi esnasında aynı zamanda kalın barsağın son kısmının çevresel dokuya yapışmasıyla (fixasyon etkisi) hemoroide eşlik eden makat sarkmasıda düzelmiş olur. Hemoroid kanama varsa kanayan damarlarda pıhtı oluşacağından kanama uygulama anında duracaktır. Bir çok yöntem avantaj sağladığını göreceksiniz.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Avantajları

 • Tedaviden sonra ağrı olmadığı için kişi işine okuluna dönebilir.
 • Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez
 • Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin ölçüde az olur
 • Neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez
 • Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.
 • Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

Lazerle Hemoroid Tedavisi
İstirahat Gerekmez; Ameliyatsız hemoroid tedavisi olması nedeniyle 1 günlük bir istirahat yeterli olacaktır. Fakat emoroid ameliyatı ile yapılan tedavi tekniklerinde ise 2 aya varan süreçte istirahat gerektirebilir. Çünkü yapılan kesik alan iyileşmesi zaman alır.

10 Dakikada Tedavi Edilir Tekrarlamaz; Makat kısmında yapılan tedaviler hastaların her zaman utanması ve sıkılmasına neden olmaktadır. Bu sorunu aşmak için tedavi 8-10 dakika içerisinde tamamlanmakta olup tekrarlama ihtimali yoktur.

Diğer Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Lazer sadece biri olup en başarılı 2 farklı uygulama daha bulunmaktadır. Bunlar Lastikle Boğma Yöntemi ve THD olarak bilinen yine benzer bir tedavi olup hemoroid’i besleyen atadamarın bağlanması işlemidir. Her ikiside ameliyatsız yöntem olup sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Yukardaki video’da THD yönteminin uygulanışını göreceksiniz.

477 Comments

Add a Comment
 1. Admin

  Merhabalar ben yaklaşık 3 ay önce lastikle boğma ve seton yöntemiyle hemoroid ve fistül ameliyatı oldum.yanlız anüsün çevresinde küçük dokular kaldı.Kontrole gittim.doktorum hemoroid ve fistülümün iyileştiğini söyledi.Ancak bu dokuların lazerle yakılması için bir operasyon daha gerektiğini ifade etti. Dokular kendi kendine iyileşme şansı Yok mu?

  1. admin

   fazlalık dokuların alınması gerekebilir,kendi kendine yok olmayabilir
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 2. Murat

  Hocam merhaba, yaklasik 10ay once neo lazer ile hemoroit ve fissur operasyonu gecirdim.
  Son donemde tuvalette fazla vakit gecirmeye basladim ve 2 gundur damlar sekilde kanama basladi. Sebebi ne olabilir, tekrarlamaz denmisti ama tekrarlama ihtimali varmidir? Yardimci olursaniz sevinirim.

  1. admin

   makat hastalıkları beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat etmez iseniz tekrarlar.muayene olmalısınız.
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 3. Sadri

  Hocam mrb yıllardır makatimin iç kısmında kaşıntı vardı hep ilaç kullandım geçici çözüm oldu ama hep kaşıntı tekrarladı bend 2 gün önce lazerle operasyon yaptırdım. Ancak tuvalete her gidişimde gaitamda kan var baya kan var bu böyle devam edecek mi ?? Bu kanın nedeni nedir ??

  1. admin

   ameliyat sonrası kanam olması normal.ama iyileşmeyi hızlandırmak için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını düzenlemeli,kabız kalıp fazla ıkınmamalısın
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 4. Bora

  Merhabalar, özel bir klinikde ilk ameliyatım bant ve dış hemorid duvarına sınırlı müdahale edildi ağrılarım oldu 7 Günde bant düştü ve toparladı. Aradan 2 ay geçti 2. Ameliyat içeride hemorid pakeleri çepeçevre şeklinde olduğu için yanlızca infrared kogulasyon ile derinlere uygulama yapıldı ameliyat günü ve 2. Gün şuan inanilmaz ağrılar oldu adete atlatır cinsden ağrı kesici iğne ile kısmen kontrol altına alındı. Bu işlemler ağrısız deniliyor ancak dayanilmayacak derecede özellikle yumuşak geita çıkışı olmasına rağmen cekilemeyecek ağrılar ile karşılaşmak normal midir? Hastane ortaminda olsa belki 3 gün boyunca ağrı kontrol altında tutulur ancak klinik ortamından ayrılınca hasta kendi başına kalmakda ve gercekden zor anlar yaşamakta. Bu durum hakkinda bilginizi görüşünüzü rica ediyorum, anormal durum var ise 3. Operasyon halinde ağrısız kesin sonuç verirseniz sizin kliniginizi tercih ederim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İnfrared ve bantla boğma yöntemi aşağıda anal kanala çok yakın yapılırsa o zaman ağrılı olur, normalde tarif ettiğiniz ağrılar olmaz. Bu işlemler başka ülkelerde de aynı şekilde günübirlik uygulanıyor ve hasta yatırılmıyor.

 5. Özgür

  Merhaba Hocam yaklasik 4 Yildir hemoroitim var Zuckerinsel sirasinsa cikiyor memeler ve son zamanlarda agri cok fazla oluyor Kanama nadir oluyor.ne türlü bi tedavi yolunu sevmem lazim? Lazerle tedavi yöntemi uygunmudur?

  1. admin

   kanama olduğu için mutlaka anoskopi muayenesi ile durumunuz değerlendirilmeli.muayene esnasında en uygun tedavi yöntemi belirlenir ve o yöntemle tedaviniz yapılır
   Op.Dr.Atilla Kaya

 6. sevim

  mrb benim kızım 4 gün önce lazerle hemoroid ameliyatı oldu bir gün hastanede yattı ve ameliyat sonra çok yanma ve agrısı var ve halen devam ediyor birde ameliyat bölgesinde kesik ve kanama var bu normalmidir cvplarsanız çok teşekkür ederim..

  1. admin

   yanma ve ağrı için sıcak oturma banyosu ve anestol pomat kullanabilir.21 gün kadar olması normal.

 7. Ergun

  7 ay önce lazer ile basur ameliyatı oldum. Fayda göremedim. 2 derece iç basur ve wc de memeler dışarı çıkıyordu. Hiç ishal ve kabiz olmadım ama yine wc de basur memesi çıkıyor.2-3saat sonra kayboluyor.Hamotem ya da tromboze olabilir mi ?Ne yapabiliriz . Yanmada yapıyor.

  1. admin

   beslenem ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemezseniz,makat hastalıklarında iyileşme gecikir,nüks eder,bu nedenle ilk yapmanız gereken şey alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz.bunun için şu linke bakınız.https://www.sehersirin.com/makat-hastaliklarinda-beslenme/.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 8. Ozzz

  Hocam benim dış basurum var doktora gittiğimde 4.seviyede dedi her habgi bir kanama ağrı hiç bir şey yok bana lazer ameliyat olamazsın seviyesi çok ilerde demişti bir çözümü var mı ameliyatsız olabilirmiyim

  1. admin

   muayene ile değerlendirmek gerekir.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 9. Arda

  Merhaba hocam Doktorlarımızdan biri cevaplarsa sevinirim 10 temmuz günü özel bir hastenede lazer ile ameliyat oldum 5 adet iç basurum olduğunu hoca söyledi ve hepsine müdahale etmiş ağrılarım bayağı azaldı tuvalet sonrasını söylemiyorum tabi tuvaletten sonra cehennem akıntın devam ediyor ödemimde biraz küçüldü size sorun tuvalleten sonraki acılarım ve akıntı kanama ortalama ne zaman geçer doktorunu sor diyebilirsiniz haklı olarak ama ona kalsaydı ben 2. Gün işe dönecektim

  1. admin

   20 gün civarı toparlaması gerekir.iyileşmenin daha hızlı olması ve nüksü önlemek için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemeniz gerekir.
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]