Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Bir çok hastalığın tedavisinde uygulanan Lazer aynı şekilde Hemoroid (Basur) hastalarının tedavisi içinde uygulanmaktadır. Tek seçenek olmayan bu yöntem diğer tekniklere göre alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Peki lazerle hemoroid aameliyatı nasıl olur? Op. Dr. Atilla KAYA anlatımı ve ayrıca hazırladığımız video’dan izleyelim.

Hemoroid Lazer Tedavisi

Bir anlamda ışıkla tedavi olarakda bilinen lazer yüksek ısı taşıyan ışık basur memesine odaklanıp, ısınan memede 2-4 mm derinlik ve 6-8 mm genişliğinde doku hasarı oluşur.  Ağrı sinirlerinin bittiği alanda çalışıldığı için hasta bu yanmayı hafif bir şekilde hissedecektir. Hemoroid memesindeki bu yanma aynı zamanda o bölgedeki genişleyip varisleşmiş damarlarıda yaktığından hacmi küçülecektir. Derin plana ilerleyen bu kontrollü yanık zayıflamış bu alanda yeni ve sağlıklı bir doku oluşmasını sağlayacaktır.

Makat Sarkmasıda Tedavi Edilir!
Lazerle hemoroid tedavisi esnasında aynı zamanda kalın barsağın son kısmının çevresel dokuya yapışmasıyla (fixasyon etkisi) hemoroide eşlik eden makat sarkmasıda düzelmiş olur. Hemoroid kanama varsa kanayan damarlarda pıhtı oluşacağından kanama uygulama anında duracaktır. Bir çok yöntem avantaj sağladığını göreceksiniz.

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Avantajları

 • Tedaviden sonra ağrı olmadığı için kişi işine okuluna dönebilir.
 • Uygulama ağrısız olduğundan narkoz gerektirmez
 • Kanama ya hiç olmaz yada ameliyata kıyasla belirgin ölçüde az olur
 • Neşter gibi kesici alet kullanılmadığından kaslar hasar görmez
 • Makat kasları kesilmediğinden dışkı ve gaz tutamama problemi yaşanmaz.
 • Geniş doku çıkarmak gerekmediğinden makat darlığı gelişmez.

Lazerle Hemoroid Tedavisi
İstirahat Gerekmez; Ameliyatsız hemoroid tedavisi olması nedeniyle 1 günlük bir istirahat yeterli olacaktır. Fakat emoroid ameliyatı ile yapılan tedavi tekniklerinde ise 2 aya varan süreçte istirahat gerektirebilir. Çünkü yapılan kesik alan iyileşmesi zaman alır.

10 Dakikada Tedavi Edilir Tekrarlamaz; Makat kısmında yapılan tedaviler hastaların her zaman utanması ve sıkılmasına neden olmaktadır. Bu sorunu aşmak için tedavi 8-10 dakika içerisinde tamamlanmakta olup tekrarlama ihtimali yoktur.

Diğer Hemoroid Tedavi Yöntemleri

Lazer sadece biri olup en başarılı 2 farklı uygulama daha bulunmaktadır. Bunlar Lastikle Boğma Yöntemi ve THD olarak bilinen yine benzer bir tedavi olup hemoroid’i besleyen atadamarın bağlanması işlemidir. Her ikiside ameliyatsız yöntem olup sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Yukardaki video’da THD yönteminin uygulanışını göreceksiniz.

467 Comments

Add a Comment
 1. Merhabalar, özel bir klinikde ilk ameliyatım bant ve dış hemorid duvarına sınırlı müdahale edildi ağrılarım oldu 7 Günde bant düştü ve toparladı. Aradan 2 ay geçti 2. Ameliyat içeride hemorid pakeleri çepeçevre şeklinde olduğu için yanlızca infrared kogulasyon ile derinlere uygulama yapıldı ameliyat günü ve 2. Gün şuan inanilmaz ağrılar oldu adete atlatır cinsden ağrı kesici iğne ile kısmen kontrol altına alındı. Bu işlemler ağrısız deniliyor ancak dayanilmayacak derecede özellikle yumuşak geita çıkışı olmasına rağmen cekilemeyecek ağrılar ile karşılaşmak normal midir? Hastane ortaminda olsa belki 3 gün boyunca ağrı kontrol altında tutulur ancak klinik ortamından ayrılınca hasta kendi başına kalmakda ve gercekden zor anlar yaşamakta. Bu durum hakkinda bilginizi görüşünüzü rica ediyorum, anormal durum var ise 3. Operasyon halinde ağrısız kesin sonuç verirseniz sizin kliniginizi tercih ederim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İnfrared ve bantla boğma yöntemi aşağıda anal kanala çok yakın yapılırsa o zaman ağrılı olur, normalde tarif ettiğiniz ağrılar olmaz. Bu işlemler başka ülkelerde de aynı şekilde günübirlik uygulanıyor ve hasta yatırılmıyor.

 2. Hocam mrb yıllardır makatimin iç kısmında kaşıntı vardı hep ilaç kullandım geçici çözüm oldu ama hep kaşıntı tekrarladı bend 2 gün önce lazerle operasyon yaptırdım. Ancak tuvalete her gidişimde gaitamda kan var baya kan var bu böyle devam edecek mi ?? Bu kanın nedeni nedir ??

  1. ameliyat sonrası kanam olması normal.ama iyileşmeyi hızlandırmak için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını düzenlemeli,kabız kalıp fazla ıkınmamalısın
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 3. Hocam merhaba, yaklasik 10ay once neo lazer ile hemoroit ve fissur operasyonu gecirdim.
  Son donemde tuvalette fazla vakit gecirmeye basladim ve 2 gundur damlar sekilde kanama basladi. Sebebi ne olabilir, tekrarlamaz denmisti ama tekrarlama ihtimali varmidir? Yardimci olursaniz sevinirim.

  1. makat hastalıkları beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat etmez iseniz tekrarlar.muayene olmalısınız.
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 4. Merhabalar ben yaklaşık 3 ay önce lastikle boğma ve seton yöntemiyle hemoroid ve fistül ameliyatı oldum.yanlız anüsün çevresinde küçük dokular kaldı.Kontrole gittim.doktorum hemoroid ve fistülümün iyileştiğini söyledi.Ancak bu dokuların lazerle yakılması için bir operasyon daha gerektiğini ifade etti. Dokular kendi kendine iyileşme şansı Yok mu?

  1. fazlalık dokuların alınması gerekebilir,kendi kendine yok olmayabilir
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 5. botox tedavisini SGK karşılamıyor.1300 tl
  Op.Dr.Atilla kaya

 6. Hocam öncelikle teşekkürler botoks tedavisini SGK karsiliyormu.yada ücret konusunu nereden öğrenebilirim.dedigizniz tedavilerle tamamen duzelebilirmiyim.

 7. gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.anal fissürünüz nüks etmiş görünüyor eğer fissür nüks etmişse onu botoxla tedavi edebiliriz daha önce ameliyat olduğunuz için ameliyatla tedavi olmanız gaz ve dışkı tutamama riskini arttırır.iççamaşırınızda kirliliğe neden olan faktör eğer anüs yapısındaki bozukluk ise dolgu veya en uygun yöntemle düzeltmeye çalışırız
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017