Makat Daralatma Ameliyatı

Makat genişlemesi durumunda insanlarda kontrolsüz gaz ve dışkı kaçırma sorunu ortaya çıkmaktadır. Fiziki ve psikolojik bir sorun haline gelen makat genişlemesi için alınacak önlemleri Op. Dr. Seher ŞİRİN’nin yazılarından aktaracağız. Dışkı kaçırma genellikle iç çamaşırı kirletme şeklinde olur. Makatın gereğinden fazla genişlemesinde bazı durumlarda anüs egzersizi kısmi rahatlama sağlasa da genellikle makatı daraltma ameliyatı şeklinde müdahale etmek gerektiğini belirten uzmanlarımız bu sorunun nedenini şöyle açıklıyor.

Makat Daraltma

Makatta Genişleme Neden Olur?

Anal fissür ameliyatında yapılan kas kesme işleminin yanlışlıkla fazla yapılmasından, fistül ameliyatlarında anüsü kapatan kasların kontrolsüz kesilmesinden, benzer şekilde ileri düzeyde hemoroid ameliyatlarında yanlışlıkla kaslar kesildiğinde anal fonksiyon bozulabilir. Bu durumda maalesef özellikle aşırı gaz kaçırma problemi ortaya çıkar.

Travmalar
suç amaçlı olabileceği gibi, doğum sırasında bebek tarafından kaslar kesilebilir. Yine fissür, fistül, hemoroid ameliyatlarında olduğu gibi bilerek ve isteyerek ya da yanlışlıkla kasların kesilmesi durumlarında da olabilir.

Anüse kalın cisimler sokmak

Gizli homosexüellerin evde kendilerini tatmin etmek için makatlarına cisim sokmasıyla oluşabilir. Önceleri ince cisim sokarken zamanla giderek daha kalın cisimler sokma eğilimi olur. Sokulan cisim kalınlaştıkça makattaki genişleme de artar. Kaslar yeni duruma adapte olur.

Anal Yoldan İlişki

Normal şartlarda anüste genişleme olmaz çünkü yaklaşık kabız bir insanın kalınlığı kadar kalınlıkta olması beklenir ancak çok fazla yapılması veya büyük penisli partner olması zamanla makattaki kaslarda gevşemeye sebep olur ve bu gevşeme yaş ilerledikçe kasların zayıflamasıyla gaz veya dışkı kaçaklarına sebep olabilir.

Makat Genişlemesi Tedavi Edilir mi?

Anal egzersizler çok başarılı olmasa da denenmesi gereken bir uygulamadır. Günün herhangi bir saatinde çalışırken yada istirahat halindeyken makatı sıkan kasları kasmak şeklinde yapılır. Sürekli tekrarlanması daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Kigel manevrası denilen bu uygulamada anüsün içine kibrit çöpü kalınlığında bir cisim konur ve istemli bir şekilde sıkmaya çalışılır.

Makat Daraltma Ameliyatı

Gaz dışkı kaçağının tedavi edilmesi için yapılabileceği gibi gaylerde azalan zevki geri kazanmak için de yapılabilir. Kaslarda yırtılma varsa yırtık kas uçları bulunur ve dikilir. Yırtılmadan genişleme varsa o durumda makattan 3 veya 4 kadrandan parça alınıp, oluşan eksiklik doku karşılıklı dikilerek kapatılır. Böylece kasların gevşek olmasına rağmen çapı daralmış olur.

Makatta Darlık

Bu sorunda durum tam tersidir. En sık sebebi klasik yöntemle hemoroid ameliyatıdır. Hemoroid memeleri alınırken fazla alınırsa anüs iyileşirken dar bir şekilde iyileşir. O kadar daralabilir ki ince bir kalemi sokmak bile zor olabilir. Dışkılamak hasta için tam bir zulüm haline gelebilmektedir. Çağdaş yöntemler olan lazer RBL (lastikle boğma yöntemi), longo ve THD (trans hemoroidal dearterizasyon) ameliyatlarından sonra bu tür sorunlar görülmez.

Op. Dr. Atilla Kaya

Genel cerrahi uzmanı olarak, İstanbul/Bakırköy'de hasta kabulüne devam ediyorum. Hemoroid (Basur) hastalığının teşhis ve tedavisi için bana ulaşabilirsiniz. İletişim için 0212 621 08 88 arayabilir ya da 0542 621 08 88 numaralı WhatsApp hattına yazabilirsiniz.

158 Yorum

 1. Merhabaanal ilski yasadim sayisini bilmiyorum 20diyelim.diski cikarirken kanama oluyor su cok tuketrsem olmuyor benim size sorum makatim gorunurde genisleme yok gibi olsada genislemismidir psikolojim bozuldu cok pismanim ama oldu napablirim ewlencegm insan bunu anlayabilirmi?parmagim girebiliyor rahatlikla giris kismina genislemismidir herkesin girebilirmide kolaylikla birde 2gundur farkediorm gaz kacirma faln yok ama baloncuk cikiyor ufak ufak nedir bu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Zorlamalar makat kaslarına zarar verebilir,kanamanız da olduğu için anoskopla muayene ettikten sonra kesin bilgi verilebilir.

 2. Anal iliski yapildigini anlayabilirmi herhangi bi insan.parmagim girior mesela ucundan rahatlikla genislemismidir peki.tesekkurler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Uzman olmazsa anlamaz herhalde.

 3. Slm hocam.ben 16 yaşında pasif olarak.3-4 kez anal ilişki yaşadım.
  Ondan sonra bir daha öyle bişey yapmadım. Şuan evliyim.surekli o yaptığım
  aklıma geliyor.acaba geçen bu sürede anusu daralıp.orjinal halini almış mi dir.gazi bazen sesli
  bazen sessiz çıkarıyorum. Kendim nasıl anlarım genisle dilini
  tek parmağı m rahat giriyor.ayrica ben gey mi yim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu konuyu tamamen kafandan atmalısın,yapamıyorsan psikolojik yardım almalısın.

 4. Peki hocam.ben birde masturbasyon la da bosalamiyorum.sorunum.
  Geçmişteki kötü tecrübe mi.yoksa başka bi sorun mu.nereye gitmeliyim.inanin.
  eşimle ilişkide problem yok.sorunum ne olabilir hormon eksikliği mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Üroloji uzmanı ile görüşmelisin.

 5. selamlar hocam.üroloji uzmanınla görüştüm.eşinle boşalıyorsan problem yok dedi.fakat bir tanesi de mastürbasyonla boşalamyayıp eşinle ilişkide boşalmak ilk defa duyuyorum dedi.psikolojiktir.dedi.acaba darlık filan mı var.sperm kanallarında çünkü penis sertleşiyor.fakat
  kendim kendimi boşaltamıyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu konuda üroloji uzmanları ile görüşmelisin.

 6. Slm hocam.4-5 kez anal ilişki yasamak.anusu
  genisle tir mi.ayrica penis ve tesislerin fonksiyonunu bozar mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Aşırı zorlamadıysanız bir sorun olmamıştır.

 7. Slm hocam.peki ben gay miyim ergenlikte yapmış
  olduğum 2-3 kez cinsel ilişkiden sonra bir daha yapmadım.
  Ama aklıma sürekli o geliyor.panik atak oldum.nsdil kurtulurum.
  uykuyu sağlıklı uyuyamiyor um.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hayır gay değilsiniz

 8. merhaba doktor bey, karım 26 yaşında 2 yıl boyunca başkasıyla sex yaptığı çıktı ortaya,iyice genişleyen anüsü ele verdi karımı,adam içine boşalırım hamile kalma boşalacağım zaman çıkarıp arkadan girer boşalırım hamile kalmazsın deyip ikna etmiş karımı,alıştıkdan sonra karım da anal sex yapmayı arzulamaya başlayınca 2 yıl boyunca bu şekilde sürekli anal sex yaptıklarını ve adamın sürekli içine boşaldığını söyledi, sorunu aramızda hallettik ayrılmadık ama ben hastalık kapma ihtimalini düşünüyorum, başkasının sürekli karımın anüs içine boşalması ben de karımla anal sex yaparsam bi hastalık kapmama sebep olabilir mi? bir de karım çocuk doğurmadığı için vajinasının kendini toplayacağını düşünüyorum fakat anal bölgede de zamanla kendini toplama olur mu? çünkü anal sexe başladıkdan çok kısa süre sonra karımın anüsü gevşiyor ve genişliğinden dolayı penisim içinde kayboluyor,vajinal sexle orgasm olsa bile anal olarak isteğinin sürekli devam ettiğini,penisim içini dolduramadığı için cinsel isteğinin daha da arttığını, anal sexe bağımlı gibi olduğunu söylüyor.
  Bu durum karımın daha büyük bi penise alışmasından dolayı psikolojik olabilir mi yoksa karımın anal doyumsuzluğu anüs daraltma operasyonu sonrası kaybolur mu ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Anüsteki genişleme ilişkiye girilmezse bir süre sonra kendini toparlar bu tür ilişki uzunsüre devam ederse anüsü kasan kaslarda geriye dönülmez hasar oluşur ve hastada gaz,gaita kaçağı başlıyabilir.Cinsel hastalık hanımınız kapmışsa sizede geçebilir bu geçiş hem vaginal hemde anal yolla olur.Psikolojik olarakda bir psikiyatri uzmanına başvurmanızda yarar var.

 9. Slm hocam.ergenlik döneminde erkek erkeğe 2-3
  kez pasif anal ilişki yaşadım. Bir dahada yapmadım.
  Sürekli o olay aklına geliyor. Huzursuz oluyorum. Ben
  gay miyim
  bu psikolojik rahatsızlıklar nasıl kurtulurum. Hipnoz yaptıysam
  geçer mi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Psikiyatri uzmanına başvurun.

 10. Mrb.yillar önce 2-3 kez pasif anal ilişki
  yaşadım. 16 yaşındaydım. Bir Dada da yapmadım.
  Bu olumsuz durum.benim penis ve testis leri mi kuculturmu
  hissizlestirur
  ayrıca hormon değerleri mi düşürür mu masturbasyon la
  bosalama ma sebep olur mu.cevabinuz için şimdiden tesekkurler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  anal ilişki bunlara sebep olmaz

 11. Iyi geceler hocam.peki benim penisin ve testis kerim bana çok küçük
  ve de yumuşak geliyor.baska erkeklerin ki öyle değil. Aklım geçmişte
  takılı kaldığı için mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ürologla görüşün sorun varsa tespit eder.

 12. Hocam benimde bir sorum olacak kalcamin arasinda sarkma oluyor baya onceden bisikletle arka ustu dustum ve kalcamin arasina koltugun ucu iceri baski yapmisti ondan sonra sarkma olmaya basladi hic doktra gitmedim Hocam birde kadikoy kilinikte aynigun muayne olabilirmiyim gelsem Hocam birde kadikoy kilinikte aynigun muayne olabilirmiyim gelsem
  Op. Dr. Atilla Kaya
  evet muayene ederiz

 13. Slm hocam.ergenlik döneminde escinsel iliski
  Yaşayıp. Sonra pişman olup Bırak mak kişiye
  gay yapar mı. Çünkü ergenlik te erkek erkege ilişki
  normal sayılır diye okudum
  Op. Dr. Atilla Kaya
  normal değil ama o yaşlar çok önemsenmez sonraki davranışlar önemlidir.

 14. Slm iyi geceler hocam.pasif gey ilişkiye giren bi erkeğin
  çocuğu olurmu evlense
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet olur

 15. Iyi akşamlar hocam.15 Sene önce 16-17 yaş ında 3-4 kez
  pasif anal ilişki yaşadım. Bir daha da yapmadım.yurttay dik
  bi cahil yaptım. Şuan anusun eski orjinal halini almış midir.
  Bir de psikolojik Bozuldu. Hipnoz ls geçer mi.surekli o olumsuz .
  olay aklıma geliyor.ayrica bu olay penis ve testis leri kuculturmu mu.
  Insani güçsüz ve ruhsuz yapar mı. Resmen gülmek istiyorum.
  Gulememe rum. Bu durumdan nasıl kurtulurum . Evliyim 1 de
  çocuğum var.ams kendimi boşlukta hissediyorum
  Op. Dr. Atilla Kaya
  tüm bunlar psikolojik ilişkiden bu güne hiçbir iz kalmaz

 16. Slm hocam.3-4 kez anal ilişki yaşadım. Anus daraltma ameliyati olmam
  gerekir mi.kontrole gelicem.gelmeden kendim değerlendire bilirmiyiml
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bir şey yapman gerekmez.

 17. Iyi geceler hocam
  pasif gay masturbasyon la bosalabilir mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  evet,ilişkisi yok

 18. Mrb hocam.anusume yapay penis sormuştum. Fakat
  gey filan değilim. 10 yıl geçti. Şuan anusu më bakışla
  anlaşılır mi.genislemismudir.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Bir seferden bir şey olmaz.

 19. Merhaba iyi calismalar.ben anal fissur tedavisi oluyorum su an krem ve kaka yumusatici ve biraz daha azaldi agrim ve acim escinsel bir bireyim ve bu durumdan sonra anal sex yapmamin sakincasi olur mu ya da iyilestikten ne kadar sonra yapmaliyim bir birlikteligim var cunku
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ağrı tamamen geçtikten sonra olabilir

 20. slmlar hocam.ergenlikte bi erkekle pasif olarak 3-4 kez birlikte oldum.dışarıya kapalı bi yurttu kızlarla görüşmek yasaktı.i.h.l de okuyordum.baskı çok tu.yurtta şakalaşırken azgınlıktan oldu işte.bir daha da asla yapmadım pişman da oldum.sorum şu bu yaptığım olay popoyu genişletir mi.anüsün
  genişlemesine sebep olur mu.gay muamelesi görürmüyüm.uyku uyuyamıyoum.hayattan zevk alamıyorum.odaklanamıyorum.hiçbirşeye evliyim 1 de çocuğum var.bu durumdan nasıl kurtulurum.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Anüste bozukluğa yol açmaz ,psikiyatri uzmanındanda yardım alın.

 21. hocam küçükken 14-15 yaşlarında makata çisim soktum 5-6 defa askeri okulun mülakatına girecem sağlık muayanesinde anlaşılırmı şimdi 21 yaşındayım bidaha yapmayalı 6 sene oldu
  Op. Dr. Atilla Kaya
  anlaşılmaz

 22. Slm hocam.ergenlikte 2-3 kez pasif anal ilişkiye girip bir
  daha girmeyen bi erkek masturbasyon la bosalama mi.
  benim öyle bi sorunum var.gecmiste öyle olumsuz birsey
  yaşadım. Evliyim ama masturbasyon la bosalamiyorum.
  Neden olabilir.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  takıntı haline getirdiğin içindir.oluruna bırak herşeyi

 23. Mrb hocam ben eşcinsel bir biriyimde geçen gün ilişkiye girdik ve anusde Her tuvalete gittiğim de Her defasida inanılmaz bir acı va r hiç geçmiyor ne yapmalıyım hocam pişmanım
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Büyük ihtimalle anal fissür olmuşsunuz,muayene ile kesinleştirip gerekirse botox uygulayabiliriz.

 24. Slm hocam.cok Afedersiniz 17 yıl önce 3-4 kez anal ilişkiye
  girdim pasif olarak bir daha da yapmadım. Bu anal ilişki poposu
  büyütür. Şeklini değiştirir mi ayrıca erkeklik hormonu nu düşürüp
  Penis ve testis leri kuculturmu.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hayır,böyle soruna neden olmaz.

 25. Slm.peki ben gay miyim ozaman hocam
  evliyim 1 de çocuğum var.erkeklerden
  hoşlanmıyor um. Ama ergenlikte
  yaptım bi hata.suan anusun kontrol edilse
  gay muamelesi gorurmu yum. Masturbasyonla
  da bosalamiyorum.o da geçmiş te ki
  olumsuz tecrübe den mi kaynaklaniyor
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Üroloji ve gerekirse psikiyatri den yardım alabilirsin

 26. Iyi günler hocam.anusun genislemesi ile
  masturbasyon arasında bi bağlantı var mı.
  Ben anusu më zamanında bi takım şeyler sokmuş tüm.
  Şuan masturbasyon la bosalamiyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ürolojinin cinsel işlev bozuklukları diye bölümü var,oradan yardım alabilirsin.

 27. Slm hocam pasif olarak iliskiye girdim daha incede yaptik ama hic makatta agri olmazdi 15gun once iliskiye girdim ogunden sonra makatimda feci agri basladi gecmiyor ne yapmaliyim dr gidmedim utanuyirum lutfen bir yol gosterin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anal fissür olabilir

 28. Peki hocam ne yapmaliyim bunun tedavisi nw doktora gidemiyorum ailemden korkuyorum bana onerebileceginiz bir taktik veya ilac varmi lutfen yardim edin
  Op. Dr. Atilla Kaya
  anal fissürse rectoderm kullanabilirsin fakat önce değerlendirmek gerekir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirsen muayeneyle durumunu değerlendiririz

 29. hocam küçükken 14-15 yaşlarında makata çisim soktum 5-6 defa askerde anlaşılır mı ve ameliyat olduktan sonra kalçamdakı kaslar eski haline gelirmi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  tekrar etmediyseniz daha sonra anlaşılmaz.

 30. Slmlar.ergenlikte 2-3 kez pasif anal ilişki yaşadım aradan12 ha da yapmadım.
  Aklıma sürekli o olay geliyor.beni huzursuz ediyor.aradan17 yıl geçti anus eski halini
  almış midir. Ben gay miyim.syan evliyim.ve de kan verebilirim yim.
  Aids testi temiz çıktı. Dahiliye de kan tahlili yaptırdım. Onlarda da sorun yok.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  tekrar etmediğinizde anüs eski haline döner.o olayın etkisini hipnozla tedavi olarak atabilirsiniz.önemli olan hissettikleriniz,duygularınız ne olduğunuzu bu duygular belirler.eğer kan tahlilleriniz temizse herhangi bir enfeksiyon hastalığı taşımıyorsanız (hepatit de olabilir) kan verebilirsiniz

 31. Slm hocam. Ergenlikte 3-4 kez pasif anal ilişki yasamak
  insanı gay yapar mı. Evliyim erkeklerden de hoşlan mi yorum.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  önemli olan şu an hissettikleriniz.böyle birşeyden hoşlanmıyorsanız değilsinizdir

 32. Slm hocam.yillar önce yani ergenlikte 3-4 kez ppaso
  anal ilişki yaşadım. Bir daha da yapmadım. Şuan anusu më bakışla
  anlaşılır mi.ayrica masturbasyon la da bosalamiyorum.bu durum geçmişte
  alakali bir durum mu.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bir bakışla anlaşılmaz,boşalamama için üroloji ile görüşmelisin.

 33. Slm hocam.anuse yapay penis sokmuş 3-4 kez erkek
  arkadaşım. Anusu genislemis midir. Aradan 7 yıl geçmiş. Polis olmak
  istiyor.anlasilir mi.gay muamelesi görür mu.ayeica o işlem testis ve penisin
  kuculturmu
  Op. Dr. Atilla Kaya
  uzun süre tekrar etmediyse bişi anlaşılmaz.hayır küçültmez

 34. 4 sene önce 2 kez anal ilişki yaşadım. suan doktora gitsem belli olur mu?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  belli olmaz

 35. İki yil once 6-7 kez anal iliski yasadim.. sonradan cok ama cok pisman oldum.. makat kaslarimda gevswme oldu.. hafif gaz kacagi oluyodu.. kegel egzersizleri yaptim.. yarari oldu gercekten kaslarim kendini toparladi biraz.. ama bagirsagimda parazit cikti sonradan.. doktora gittim hi suru ilac verdiler bi ara duzeldim ama bu bi kac aydir ayni sorunlar devam ediyo.. cok gazim oluyo.. eskiye gore daha iyi tutabiliyorum ama makatim genislemis olmasi psikolojimi cok bozuyo.. sosyal hayayimi da bitirdi resmen bu olaylar.. size iki sorum olacak hocam.. birincisi makatim ameliyataiz eski haline doner mi ikincisi makat daraltma ameliyati olursam makatim eskisi gibi olur mu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ameliyat olmana gerek yok,egzersiz yap yeter.

 36. Slm hocam.son bir soru sor uçan. 17
  yıl önce pasif eşcinsel ilişki yaşadım. 3-4
  KEZ o kişi onu söylese ve de çalıştığım kurum
  beni adlı tip a gönderme. Öyle bişey yaptığım tespit
  edilir mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  3-4 kez ise tespit edilemez.

 37. Son bişey .. Hocam sadece egzersiz yapın demişsiniz.. Egzersizle makatım eskisi gibi olur mu..Makat kaslarım eskisi gibi sıkılaşır mı tekrar??
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  İstenen şey mümkün olan en iyi hale gelmesidir.

 38. Slm hocam.son bir soru sor uçan
  geçmişte pasif anal ilişki m oldu.3-4 kez.suan aklımda sürekli
  o var.bh durumun etkisinden nasıl kurtulurum. Bu durumun etkisinden kurulduğunda
  masturbasyon la bosalabilir mi yim.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Cinsel işlev bozuklukları polikliniğine başvurmalısın.

 39. Hocam bundan 2 3 yıl önce bir kereye mahsus anal ilişki yaşadım. Daha doğrusu penis bir kereliğine makatıma girdi. Bir süredir makat bölgemde akınti var. Yani peçete sürünce peçeteye sarı leke geliyor, dışkıda olabilir emin değilim. Bu sebepten doktora gitmek istiyorum, ilişkimi anlar mı?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Rahatsızlığınız varsa doktora gitmekten çekinmeyin,bu endişenin anlamı yok.

 40. Yorumunuz için sağolun. Son bir sorum daha var hocam izninizle. Doktor hasta arasında gizlilik politikası bulunmakta mı? Herhangi bir şekilde başkası öğrenebilir mi ve askerlikte sıkıntı olur mu? Saygılar.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  bulunmaktadır.öğrenemez.varsa bir sıkıntınız tedavi olursanız herhangi bir sorun çıkmaz

 41. Slm hocam. 17 sene önce 3-4 kez bi erkekle pasif escinsel
  iliski m oldu. Bir daha da yapmadım. Şuan insanlarla iletişim
  kurarken sıkıntı yaşıyorum. Sürekli o olay aklıma geliyor.Kendimden
  Öğreniyorum. Hicbirsey den zevk almıyorum. Evliyim 1 de çocuğum var.
  Ne onerirsiniz.anusum genislemis midir. Yoksa eski halini almış midir.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  psikolojik destek alın ,hipnoz yaptırın

 42. Slm hocam.allah rızası için cevap verin.yillar önce
  3-5 kez pasif anal ilişki m oldu.suan evliyim. Ben gay mi
  oluyorum. I.h.l mezunuyum.ysptim.bi cahil lik.suan aklın başımda
  değil sürekli o olayı düşünüyorum. Hicbirsey e konsantre olamiyorum.
  Hayattan zevk alamıyorum. Ne onerirsiniz.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  psikolojik destek alabilirsiniz ,hipnoz yaptırabilirsiniz

 43. Slm hocam.ergenlikte 2-3 kez pasif escinsel iliski min
  bendeki izlerini silmek için ne onerirsiniz.psikoloh la
  görüş tüm. Emdr yaptırdım. Dedi.emdr yaptırır Sam. Tekrar hayattan zevk
  alabilecek.miyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hipnoterapi yaptır daha etkindir ve daha kısa sürede sorunun çözülür

 44. Slm hocam.hacemat yaptırmak cinsel islev bozuklugu na iyi gelir mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  tıp bu kadar ilerlemişken hacamat yaptırmak çok ilkel kalıyor.üstelik hangi şartlarda yapılacak buda ayrı bir soru işareti.kaş yapayım derken gözünden olabilirsin

 45. merhaba doktor bey,eşim daha önce burda sorunuzmuzla ilgili bi soru sormuş doktora gidip yüz yüze sormaya çekindiğim için ben de sormak istiyorum.2 yıl boyunca haftada 3-4 kez sex yaptığım biri oldu, her defasında anal sex de yaptık,partnerimin penis çapı çok geniş olduğundan ve hep özensizce zorlayarak giriş yaptığından anüsümü iyice genişletti. Artık sex yaptığım zaman anal sex olmazsa doymuyorum fakat eşimin penisi küçük olmasa da partneriminki kadar büyük olmadığından yaşadığım anal sexden de bişey anlamıyorum, bu da eşimle olan cinsel yaşamımı olumsuz etkiliyor. Makat daraltma operasyonu sonrasında anüsüm tekrar eskisi gibi dar olur mu? Bu operasyon oldukdan sonra bir daha anal sex yapılırsa sorun olur mu?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  muayene ile değerlendirmek gerekir.sorun olmaz

 46. Slm hocam. Anusu n genisle dilini
  kendim nasıl anlarım. Ayrıca anus
  genislemesi ile masturbasyon la
  bosalama ma
  arasında bağlantı var mi.
  teşekkür ederim.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  geçiş kolay ve rahatsa genişlemiştir.bu boşalamamnın nedeni daha çok psişiktir

 47. mrb hocam uzun sure kurdugum iliskiler sonrasi rektal praplus olustu ve puskurur tarzda kan akiyor zamanla eriyorum kilo kaybi yasiyorum cok halsizim utancimdn doktorada gidemiyorum..makat cerrahisi ozele mi giriyo benim okasar maddi durumum yok.ne onerirsiniz…
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Eğitim ve araştırma hastanesine başvurabilirsiniz.Ayrıntılı tetkikler gerekiyor.

 48. hocam yaklasık bi ay once makatıma cisim soktum ve kan geldi daha 16 yasındayım ve aileme soylemeye utanıyorum hocam ve gaz kaçırma sorunum var biraz araştırma yaptım hocam ve 1000 liraya ameliyat olunabileceğini oğrendim ama o kadar durumumuz yok ve arkadaslarım tarafından dıslanmaya başladım ne onerırsınız lütfen cevaplayın hoca m 🙁
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  sorunlarınızın tümü psikolojiktir.gaz yapıcı yiyeceklerden uzak durun.probiotik yoğurt veya reflor alın.ayaklarınızı sıcak tutun

 49. Slm hocam.hepatit normal kan tahlilinde
  çıkar mı. Ben kendimi çok halsiz ve bitkin hissediyorum.
  Yataktan çıkmak istemiyorum.aids temiz çıktı. Dahiliye
  bir çok test yaptı. Kan idrar hepsi temiz dedi.hepatit olmuş olsa
  çıkarmı.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  hepatit için kan testi istemişse olup olmadığını söyler.şikayetlerin psikolojik de olabilir.kışın ağır geçmesinden dolayı

 50. Slmlar hocam.ergenlikte escinsel ilişki m oldu.3-4 kez çok halsiz in. Aids ve hepatit çıkmadı. Aids taşıyıcısı olma
  ihtimalim hala var mı. Üzerinden 18 yıl geçti. Yoksa bu halsizlik ve yorgunluğu
  nerden kaynaklanıyor. Dahiliye de hiçbir şey çıkmadı. Herşey normal çıkıyor.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  psikolojik olabilir.mevsimsel olabilir

 51. hocam bir sorum var makatin bozulmasi genislemesi gibi durumlar kalcayi etkilermi 2yila yakin ortaboy salatalikla tatmin ediyodum kendimi simdi ise gaz yaparken boguk ses geliyor zayif biri oldugumdan pantolon giydigimde kalca kismimm abarti duruyor 🙂 kuruntumu yapiyorum ameliyat olmalimiyim.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  buradan yorum yapmak zor.bir genel cerraha muayene olup durumunuzu değerlendirtebilirsiniz

 52. Slmlar hocam.ergenlikte çok büyük bi hata yaptım.
  Erkek erkege pasif escinsel ilişki yaşadım. Bir daha da yapmadim.cok pisman
  Oldun. Şuan çok halsiz ve bitkin in.herseyim de normal.auds hepatit
  hiçbiri yok.vitamin ler.ben herseyden kaçar korkar oldum.uyku uyuyamiyor.
  Uykudan yorgun kalıyorum. Ne yapmalıyım. Aradan 18 yıl geçti. Anus eski
  orjinal halini almış midir.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bir kere ilişki ile kalıcı problem olmaz,psikiyatri uzmanından yardım alabilirsin.

 53. Slmlar hocam.ama 3-4 kez yaptım. 2 ay içinde. Ben dinden çıktım mi.
  kurani kerimde Lut i ligin Günah olduğunu ve cezası ni okuyorum.
  çok korkuyorum.colugumun çocuğunun yüzüne nasıl bakarım. Ortaya
  cikarsa
  Op. Dr. Atilla Kaya
  takıntı yapmamalısın.ortaya çıkmaz.takıntı haline getirisen ruh sağlığın olumsuz etkilenir

 54. Slmlar hoca..ben şizofren olabilirmi yın.
  Hayata karşı ilgisiz im. Hayattan zevk alamıyorum.
  Sorumlulukları mu yerine getirmiyor.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  depresif olabilirsin.destek al

 55. Slmlar hocam.gecmiste ku yanlısı dan sonra herseyden kaçar
  korkar oldum.evliyim ne gücün var ne kuvvetin. Ne onerirsinuz.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Psikiyatri uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

 56. Slm hocam. Benim bi arkadaşım. 16 yaşındayken
  Erkek erkege ilişki ye girmiş. Şuan polis olmak istiyor.
  anlaşılır mu.yas28 .birde kızılay a kan vermek istiyor.
  verebilirim. Auds ve hepatit yok. Temiz
  Op. Dr. Atilla Kaya
  uzun süreli değilse anlaşılmaz.herhangi bulaşıcı bir hastalık yoksa verebilirsin

 57. Slm hocam.5-6 ayda 3-4 kez.suan hep o aklıma
  takılı şaşkın gibiyim.gulrmiyorum.kendimden öğreniyorum.
  Bu durumdan nasıl kurtulurum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Psikiyatri den yardım alabilirsin.

  • Hocam yabancı cisim sokma sonucu genişleme var ameliyat ile düzelir mi çok pişman oldum sonrasında yakında askerliğim geliyor İzmirde kliniğiniz var mı aileme söylemeye çekiniyorum ücreti nedir

   • Op. Dr. Atilla Kaya

    Merhaba
    Idea İzmir (Konak)
    Atatürk Caddesi No:174/1 Kat 4 (Cumhuriyet Meydanı) Konak – İZMİR
    Tel: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
    GSM & WhatsApp: 0542 295 52 54
    ücret muayene ile belirlenir

 58. slm hocam ağustos 1996 doğumluyum 2016 askere gidecem 1 hafta öncesine kadar pasif ilişki yaşadım toplamda 15 defa falan oldu acaba askerde belli olrmu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Sana bağlı.

 59. merhaba hocam bundan bi hafta öncesine kadar pasif bi ilşkim oldu toplamda 15 defa falan oldu 2016 da askere gidecem eğer kontrol edilirse anlaşılırmı lütfen yardımcı olun hocam
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Makatı kontrol etmezler.

 60. Slm hocam.yillar önce pasif 3-4 kez anal
  ilişkiye girdim.5-6 ay içinde ergenlik zamanında
  o günden beri yapmadım. Ben birde i.h.l mezunuyum.
  Allah beni affettim ek diye çok korkuyorum.namuslu ve şerefli
  bi insan olarak görmüyorum. Kendimi.uyku uyuyamiyor.hayattan zevk
  alamıyorum. Ne gücüm kaldı ne derman im. Bu durumun etkisinden nasıl kurtulurum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  🙁 psikoterapi yada hipnoterapi yaptırabilirsin

 61. Slm hocam.ha birde ergenlikte o kötü ilişki
  anusun genişlemesi ne yol açar mi.3-4 kez yapmak
  gay yapar mı. Kişiyi muayenede belli olur mu.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  uzun süre tekrar etmemişse genişlemeye neden olmaz.gay olmak daha çok psikolojik açıdan önemlidir.önemli olan senin hissettiklerin.eski ise muayenede belli olmaz

 62. Slm hocam.ben erkeklerden hoşlanmıyor um
  Hatta evliyim.ama zamanında yaptığım hata
  aklımın bir köşesinde sürekli. Kendimi eksikliği
  olarak görüyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  🙁 kendine hipnoterapi yada psikoterapi yaptırabilirsin

 63. Slm hocam. Ergenlikte 3-4 kez Pasif
  escinsel iliski yaşayan bi erkek bir daha yapmasa
  yine de gay mi.olur anusu genislermi. Masturbasyonla
  bosal ama mi.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anüs genişlemez ama diğer soruları psikiyatri ve üroloji ile görüşmek lazım.

 64. Merhaba hocam ben 2012 yılında anal fistul trakti ameliyati oldum o zaman da farkındaydım makat genislemesinden ama ameliyatim yeni diye düşündüm suan rahatsız olmaya basladim ne yapabilirim pasifim partnerlerimi mutlu etmek istiyorum birde operasyon gerekirse bundan sonra ilişkilerim olurmu yırtılma tekrar olurmu
  Op. Dr. Atilla Kaya
  olabilir.dikkatli davranırsanız sorun oluşmaz

 65. Hocam 2 haftada 1 olmak üzere,uzunlugu 10 cm ve ortalama kalinligi 4.5 cm olan bir dildoyla anal mastirbasyon sonucu makat genislemesine sebebiyet verirmi birde anal mastirbasyon arasina daha cok zaman koyulursa (örn 3 hafta yada 1 ay ) makat genislemesi olmadan yapmak mümkün olurmu.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  sebep olur

 66. Slm hocam.bu size son sorum olacak ben ergenlik inde
  çok büyük bi hata yaptım erkek erkege pasif ana ilişkiye girdim.
  bir daha da yapmadım.ben gay miyim.ayrica bu yaptığım şey makat
  muayenesinde belli olurmu.hepsi 6 ay içinde 3-4 kez oldu.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  birkaç defa yapmakla makat muayenesinde belli olmaz.gay olmak tamamen sizin hissettiklerinizle ilgili

 67. Slm hocam makatta 2 cmlik bir cisim genisleme yaparmi ve makatin genisledigini nasil anlariz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Makata cisim sokmamak en iyisi,muayene ile anlaşılır.

 68. Anusteki genislemeyi nasil anlariz ve 2 cm lik cisim anuste genisleme yaparmi

 69. meraba hocam ben evde kendı kendmı tatmuın etmek için bişeyler yaptım ve anüsüm net bir şekilde yırtık ameliyat gerekir diye düşünüyorum nediracaba maliyeti
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Durumu tam anlamak için önce muayene olmalısınız.

 70. Slm hocam 3 hemoroid ameliyatı oldum makat bölgemde genişleme var bunun sebebi nedir ve çaresi varmıdır ank tarafında onerebileceginiz bi doktor varmıdır lütfen bi care kendimi çok rahatsız hissediyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  ank dediğiniz Ankara ise oradaki şübemize muayene olabilirsiniz.

 71. Hocam daha once sormustum 2 cm lik cisim genisleme yaparmi diye peki hocam bir daha ne kadar sure yapmazsak anus eski haline donermi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Çok kurcalamadıysan eski halindedir.

 72. Mrb hocam ben daha öönce pasif olarak 5 defa ana ilişki yaşadım ve yaşadığım kişilerin peniside kalindi ben 3 ay etti ilişki yapmayalım ve kimseyi de istemiyordum artık geçen gün biri bana sürtmeek istedi kabul ettim ve bana dediki senin makatin çok açılmış diye ama makatin iç duvarı kapanmış çünkü parmaklayim dedim kendimi çok açıdi emin olmak için ama kapaliydi ne yapacam bide bana dedi bekaretlik testine git bak sana ne diyecekler korkuyorum ve yaşım daha 18
  Op. Dr. Seher Şirin
  muayene ile değerlendirip düzeltme ameliyatı yapmak gerekir.bu arada anal fissüründe olabilir

 73. Merhaba hocam,
  9 ay once LIS ve fissureskomi teknigi ile fissur ameliyati oldum. ameliyattan 2 ay sonra gun boyunca suren islaklik ve renksiz akintilar oluyor. Daraltma operasyonu yapilmadan ameliyatsiz yontemler var midir? Biofeedback, silikon enjeksiyonu gibi teknikler oldugunu okudum. Ne oranda ekilidir? Tesekkurler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kesin tanı koymadan tedavi önerisi yapamayız,anal yetmezlik olup olmadığını muayene ve gerekli tetkiklerle tespit etmek lazım.

 74. Hocam tam bilmiyorum ama en fazla değerlerini söylüyorum. Ayda 5 kez 8 aya yakın anal iliski yasadım. Artık yapmıyorum yapmam da. Ikınmamaya dikkat ediyorum. Anüsüm de ağrı sızı yok. Kan filan da yok. Ama dışarı etler sarkıyor. Kendimi kasınca ya da elimle iceri sokabiliyorum. Bunun icin ne yapılabilir? Doktora gitsem anal iliski yasadığımı anlar mı? Doktor anlamadan bunun tedavisini nasıl olabilirim? Kegel egzersizleri ne düzeyde işe yarar? Önerebiliceğiniz krem filan var mı? Tesekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  Sizde egzersizin anlamı olmaz, dışarı çıkanları da tedavi etmek lazım, size en yakın şubemize gelebilirsiniz. Özellikle ilişki açısından değerlendirmezse anlamaz vede ilgilenmez

 75. Peki cerrahi bir islem mi gerekiyor 🙁 yoksa kremle filan ya da ilacla yapılabilir mi? Cok cekiniyorum yaptım bi hata ama cok pismanım hocam. Utanıyorum böyle bi iliski sebebiyle basıma bunun geldiğini söylemeye. Kücük bi yerde yasıyorum. Muayenede doktor anlar mı kesinlikle 🙁 ?
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Tedavisi muhtemelen küçük cerrahi girişimle olur

 76. merhaba hocam halam almanyada yaşıyor iki yıl önce fistül amelyatı oldu ve kaslarını kesmiş doktor iki yıldır yatalak ve ağrıları kesilmiyor ne yapabiliriz doktorlar yapabilecek hiç bişey yok diyor lütfen yardımcı olun
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  muayene ile değerlendirilmesi gerekir.burdan herhangi bir yorum yapmak zor

 77. Meraba hocam ben ana doğma makat kapalı doğdum doğmdan snra makatı açmışlar ama o günden beri büyük abdestimi tutamıyorum bunun bi tedavisi var mı ileri derecede anal yetmezlik var diyo doktor yardımcı olursanız sevinirimm..
  Op Dr Seher Şirin
  Kas kaydırma ameliyatları var ama oldukça zordur

 78. Makat daraltma ameliyatı çok zor bir ameliyatmıdır hocam ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Hemoroid ameliyatı gibidir

 79. hocam ben 28 yaşındayım ve 11 yaşında tecavüze ugradım 30 yaşındaki bırı tarafından defalarca ve makatımda yırtılma olmuş ve ben de gaz kacırma problemi sürekli oluyor büyük tuvaletımı yaptıgımda cok gaz ve ses problemi yasıyorum ve ben bunun için namazda çok kılmak isteme rahmen kılamıyorum tedavisi varmı ve nereye başvurabilirim yardımcı olursanız size ömür boyu minettar olurum cevap verirseniz sevinirim
  Dr.Nizam KURTDERE
  Bu konuda detaylı araştırma ve tetkiklerin yapılması lazım,Üniversite hastanelerinden birine başvurabilirsiniz.

 80. Hocam ben bi yıldır aralıklı olarak anal ilişkiye giriyorum artık yapmasam analdaki genişleme zamanla daralır mı ya da ilerde gaz kaçırma gibi sorunlar yaşar mıyım egzersiz yapsam bi faydası olur mu 21 yaşındayım bu arada
  Op. Dr. Atilla Kaya
  daralma olmaz.

 81. Merhaba . bir yıl arayla iki kez anal ilişkiye girdim . ikinci iliskim 2 ay önce oldu . şimdi anuste islaklik ve koku var zaman zamanda kaşıntı . anal genişleme olmuş olabilir mi ? Ve biri anal ilişkiye girdigimi anlayabilir mi ?
  Dr.Nizam KURTDERE
  Aşırı zorlama olmadıysa genişleme olmaz ve anlaşılmaz.Şikayetleriniz için muayene olmalısınız.

 82. Merhaba hocam ben baya anal iliskiye girdim ama en fazla 2 cm girdi anusume bakıyorum bazen dar bazen geniş oluyor napmaliyim hocam
  Op. Dr. Seher Şirin
  net bişiler söyleyebilmek için muayene ile değerlendirmek gerekir

 83. Merhaba Hocam
  Benim yaşım 23,yaklaşık 16 yaşlarında makatıma kalem kalınlığında cisimler sokmaya başladım makatın çıkış noktasında 2-3 cm genişleme var ameliyatsız yani lazer vs kremle çözülebilirmi.Bu durum sertleşme problemi yarattı bende,makat normal hale geldiğinde sertleşme problemi ortadan kalkarmı.SAYGILAR
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kalem kalınlığındaki cisimler pek genişleme yapmaz.durumu muayene ile değerlendirmek gerekir.

 84. Mahmut demirtaş

  Hocam selamlar , 42 yaşındayım istanbul/tuzlada oturuyorum. sorunum makat kaslarımda gevşeme var. refleks azalması olduğundan yeteri kadar sıkı tutamıyorum. Makat ile ilgili Doktorun parmak muayenesi harici herhangi yabancı nesne girişi çıkışı veya ters ilişki durumu yoktur. Gay değilim. Zaman zaman istem dışı gaz kaçışı oluyor , dışkı kaçması yoktur. Makat kas gevşeme durumu yaklaşık iki yıl önce başladı ve artarak devam ediyor. son bir yıldır dışkılama sonrası meme büyüklüğünde makat dışına sarkan çıkıntı oluşuyor. 4-5 doktor gezdim genel tanı hemoroid başlangıcı oduğundan böyle oluyor. Tedavi olarak ilalı sıcak suya oturmayı önerdiler. Yazılan ilaçla birlikte sıcak suyla oturma tedavisini uyguadım anacak sonuç alamadım. Rahatsızlığımın devam etmesi sonucu 3 ay önce tekrar doktora görünme ihtiyacı doğurdu. Son olarak Proktoloji bölümüne gittim ve burda ıkınma , dışkı tutma testi , emar , dışkılama esnasın makat kasılma röntgenleri çekildi. Doktor bey Tetkikler sonucunda konulan teşhiş sarkma olduğunu ve bu sarkmanın tek tedavisi sarkan bölümün tekrar kalın bağırsağın iç kısmına yapıştırma yöntemi ile sorunun özülebileceğini söylediler. Makat kas gevşemesi ile ilgili ise ,Sarkma yapan bağırsağın baskısı sonucu makat kaslarında gevşeme yapabileceği gözönünde bulundurulmalıdır denildi. Hocam bu tarz bir ameliyat yaptınız mı? Böyle bir operasyon geçiren hastalarda oluşabilecek komplikasyonlar nelerdir? Ameliyat sonrası dışkı kaçırma durumu oluşurmu? Böyle bir ameliyatın başarı oranı hakkında bilgi alabilirmiyim. Şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy IDEA Genel Cerrahi Uzmanı
  Makat sarkması ameliyatları birkaç çeşittir.Karın içinden yapılabilir veya makattan yapılabilir .Hastalığın durumuna göre karar vermek gerekir. Her müdahalenin olduğu gibi bu ameliyatlarında riskleri(komplikasyonları) var.Başarı oranı yüksek ama % 100 değil. Dışkı kaçırma sebebi adele zayıflığı ise bir de nöroloji uzmanı muayenesi olsanız iyi olur. Makat bölgesindeki sinirlerle ilgili durum var mı,açıklığa kavuşturulmalı.
  Geçmiş olsun

 85. Merhaba hocam ayda bir kere olmak üzere 4defa anal sexs yaptım.her seferinde Can’ım çok yandı ilk deneyimimdi.hasar görmüş olabilir mi ufakta olsa bir genişleme hissediyorum ve yapmak istemiyorum.bu sıkıntılarım Zaman’la geçer mi ne yapmalıyım?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  makatta çatlak oluşmuş,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat edin.sıcak oturma banyosu yapabilirsiniz.

 86. Hocam Merhaba,
  Şu an 28 yaşındayım bugüne kadar 30 küsür kişiyle anal ilişki yaşadım ama yaklşık 1 yıldır kimseyle ilişkim olmadı, arada akıntı oluyor, özellikle tuvaletten sonra, bu normal mi yoksa doktora gitmem gerekir mi?Ayrıca zamanla daralıp azalır mı?
  Op Dr Seher Şirin
  1yıldır ilişki yaşamayıp daralmadıysa daralması beklenmez.akıntı için doktora görünmelisiniz

 87. Hocam iyi günler benim yaklasık sekiz yil kadar erkek arkadasimla anal iliskim oldu cogu zaman zorla yapildi simdi ise ayrildik makatimda ister istemez degismeler oldu ama disardan goz yoluyla bu anlasilir mi hocam veya anal iliskiye girsem baska bir erkek bunu anlar mi tesekkur ediyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anlaşılması çok zor.

 88. Merhaba hocam ben 19 yaşındayım kendimi tatmin etmek için makatıma realistik yapay penis ve zevk topu kullanıyorum 3,5 cm çapı ve ayda 2 kez yapıyorum kayganlaştırıcı da kullanıyorum zorlamadan yapıyorum bu anüsümde genişleme yapar mı acaba?
  Yada genişlememesi için nelere dikkat etmeliyim?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kasların zorlanması gevşemeye sebep olur,zorlamamak lazım.

 89. merhaba hoxam 28 yaşındayım..istemeyerekte olsa cahillik yapıp gay ilişki yaşadım ve şu an anüsümde açılma var..(aktif olan bir arkadaşım öyle söyledi anüsün geniş dedi ) bir de hocam deliğin az yukarusunda sivilce gibi birşey var ama anüssiğili mi bilemiyorum onu nasıl anlarım..samsunda kendimi rahat ifade edecileceğim bir doktor var mı…kararsızım özele mi gitsem devlet hastanlerine mi
  Op.Dr.Adil Altınsoy(Proctoloi Uzmanı)
  IDEA Ankara şubesi
  sivilce gibi oluşum kıl dönmesi olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavilerinizi yapabiliriz.özele gitmenizi öneririm

 90. meraba.. bir dönem anal ilişki yaşadım 5 6 aydır yaşamadım polislik sınavına giricem sağlık kontrlunde anlaşılır mı bir de gay değilim mecburiyetten oldu bu benım elenmeme sebep olur mu tesekurler
  Op.dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)
  Muayene olup garantiye almalısın

 91. Merhaba hocam bir kac yil once kaza gecirdim belim kirildi , inkontinans problemi yasiyorum gaitayi elle cikarmak zorundayim makatim hem genisledi hemde hemoroid cok fena durumda mudahale edilir mi duzeltilir mi , ilacla vs kabiz olmamaya ozen gosteriyorum artik ama cok rahatsiz ediyo bu durum aglamadigim gun yol bezleniyorum daraltip hemoroid ameliyati yapilir mi
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Bakırköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  Kas fonksiyonları bozulduğu için daraltmak fayda değil zarar getirir

 92. merhabalar hocam genital siğili olan biriyle ilişkiye girerken nasıl korunmalıyım…prezervatifler korub-nma acısından ne kadar sağlıklı…bunun hakkında bilgi alabilir miyim
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Bakırköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  prezervatif koruyucu olur fakat yırtılabilir buda risk oluşturur,tedavi olmasını ve tedavinin bitmesini beklemelisiniz

 93. selam hocam bağsur sorunum 2-3 senedir vardı ve dikkat ediyordum yeme içme konusuna ama geçenlerde tekrar nüksetti ve o hafta boyunca kabızlık sorunum oluştu ve aşırı ıkınmayla ve çok acıyarak yapabildim tuvaletimi ve makatta aşırı acı oluştu çapı bayağı genişti ve daha sonra maakatta genişleme olduğunu fark ettim sürekli gaz kaçırma durumu oluştu makat daraltma ve bağsur ameliyatı aynı anda olunabilirmi ve makat yırtılmışmıdır sizce bi önemli hususta makat genişlemesi olduğu zaman penisimde sertleşme sorunu oluyor ameliyatla bu sorun ortadan kalkar mı acil cevap bekliyorum hocam
  Op.Dr.Adil ALTINSOY(Proctoloji Uzmanı)
  Anaskop ile muayene olup teşhis konup tedavi olmalısınız.Aynı anda tedavi mümkün

 94. Hocam 7 yaşında çocugum var bebekliginden beri kabızlık yaşadı makadında açılma olmuş ne yapmak gerekir
  Op.Dr.Seher Şirin
  IDEA İzmir Şubesi Proctoloji Uzmanı
  çocuk cerrahisine götürmelisiniz

 95. SLM HOCAM MAKATIM AGRIYO
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)Ankara
  Anaskop ile muayene olmalısın.

 96. Hocam 23 yasindayim yaklasik 8 sene once sadece bir kere anal iliski yasadim anusum eski halini alir mi cok onemli tesekurler
  Op Dr Seher Şirin
  sadece tek defa yaşandıysa ve travma yoksa sorun olmaz

 97. Hocam 2013 te yari kolonoskobi tanisi koyuldu bana bu makatimin genisledigini mi gosteriyor 4 yil gecti ama beb tqkinti yaptim gecmiste kendi kendime yaptigim hatalar oldu su an cok fazla gaz kaciriyorum sizce daraltma ameliyati olmalimiyim yada ameliyatsiz bir cozumu varmi genislemenin
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Bunlar genişleme nedeni değildir.

 98. Selam hocam genisleyen anüs eski halıne döner mj

 99. Hocam merhaba ben gay ilşki yaşadım 5 6 senedir şuan 19 yaşındayım artını son vermek istyorm bunun icin muayene olucagım makatımın genişlediğini düşünüyorum bununla ilgili yapılaması gereken neyse yapmak istyorm ne yapa bilirim genişlemeyi eski haline çevire bilirmiym ve anal fisuru olduğunu düşünüyorum makatımda bu bana agrı faln vermiyorm pekde emin degilm kıl donmeside olabilirim ? Muayene olmak icin hangi bölüme gitmek gerekir yazdıklarıma cevap verirseniz sevinirim bilgim olsun

 100. Hocam ben 8*9 yil makatima cesitli cisimler soktum simdi cok pismanim hergun agliyorum allaha dua ediyorum kabul olurmu bilmem ama psikolojim bozuldu..hocam makatta genisleme olmasi ereksiyon sertlesmeyi etkilermi yoksa bu durum psikolojik kaynaklimi?ben 4 yildir psikotik ilac kullaniyorum solian 200 mg…hocam birde makat daraltma ameliyatsiz olmazmi yani ilaclarla falan lutfen

 101. bu ameliyat süresi ne kadar ve ameliyat sonrası ne yapılır lokal anestezimi uygulanır kısa bilgilendirme yaparsanız sevinirim hocam

  • Kaslarda yırtılma varsa yırtık kas uçları bulunur ve dikilir. Yırtılmadan genişleme varda o durumda makattan 3 veya 4 kadrandan parça alınıp, oluşan eksiklik doku karşılıklı dikilerek kapatılır. Böylece kasların gevşek olmasına rağmen çapı daralmış olur.lokal anestezi ile yapılabilir.
   Op.dr.Adil Altınsoy

 102. Hocam ben 3sene önce normal doğum yaptım normal doğum sonrası aşırı şekilde kabız oldum ve makattın girişinde his kaybı oldu. Ama gaz ve dişkiyi tutabiliyordum. 5 gün önce tekrar normal doğum yaptım artık gaz ve dişkilamayı durduramıyorum doktora göründüm genişleme var dedi egzersiz önerdi ama ameliyatı yokmuş böyle yaşamam gerekıyormuş sizin tavsiyeniz nedir

 103. Hocam bu ameliyatin ucreti nedir?

 104. Hocam merhabalar ben 2 yıldır düzenli olarak anal ilişkiye giriyorum ve sevgilim her girdiğimizde içime boşalıyor. Şimdi artık gazımı tutamama ve büyük tuvaletimi tutamama sorunum var. Makat daraltma ameliyatı olsam aynı gün içinde geri dönebilir miyim? Biraz bilgi verir misiniz rica etsem

 105. Hocam zamanidna hata yaptim makatima cisimler soktum ama çok psimanimmakatimda genişleme oldu çok tedavisi var mı yardım lütfen psikolojim çok bozuk

 106. Hocam merhaba 1 buçuk yıl boyunca anal ilişki yaşadım sıklığını hatırlamıyorum şuan makatıma parmağım kolay giriyor bu genişlemiş demek midir genişlemişse kendi düzelir mi ve düzelirse ne kadar sürede düzelme olur bu kadar bi genişleme ameliyat gerektirir mi ve bu genişlemenin bana ne gibi zararları dokunur ileride yaş geçtikçe problem yaratır mı hepsine cevap verebilirseniz çok sevinirim psikolojim bozuldu her an aklımda bu sorular

 107. Hocam merakımdan kalın cisimler soktum bazen hafid ağrılar oluyor egzersizle düzelir mi ameliyatla normale dönme imkanı yüzde kaç ameliyattan kaç gün sonra işime secam ederim ve ameliyat ismini işe götürmek için ne ameliyatı derlerse ne yaparın

 108. Merhaba2. hamileliğimde son ayımda cocuk sureklı aşağıda idi ve kafasını bacallarımda hissediodum doğum yaptım 6 ay oldu makatımda genişlrnr var parmagım kolayca girio ve çömrldiğimdr falan açılıyor gibi hissediyorum bu benim canımı sıkıyor buna hamgi bölüm bakar polikinlik olarak napmam lazım cevap yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

 109. Merhaba,
  Fistul ameliyati oldum. Makatimda genisleme oldu ve partnerim anal iliski yasarken zevk almiyor. Ne yapmaliyim?
  Kacirma vs gibi bir problemim yok.

 110. Merhaba hocam 8 yıl önce sadece 1 defa yaşanmış anal ilişki şimdi doktor muaynesinde anlaşılırmı

 111. İyi günler hocam ne olur bana yardım edermisiniz ben makattan kanamam oldu özel hastaneye gittim kolanoskopi yaptı benim hemeraitler patlamış acıl amalıyata aldı bize hiç bişey demedi çıkınca dediki doktor daralmada varmış onuda düzeltim dedi ama hocam iyileşdi ama büyük abdesimi tutamıyorum sürekli kacıyor kendiliğinden gidiyor hiç tutamıyorum hiç temiz kalmıyor doktorada gitmedim neyapmam lazım yeniden amalıyat olmayı bile düşünüyorum neden yapdı bıkdım yalvarırım bana cevap yazarmısın burayı nasıl bulabilirmiyim

  • ameliyat olalı ne kadar süre oldu belirtmemişsiniz.kaçak bazen kendiliğinden düzelir.bunun için 6 ay kadar beklemek gerekir.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 112. Hocam hazıranın 15 de amalıyat oldum düzelirmi inşallah düzelir doktoruda aramadım gerci gitmek istemiyorum

 113. Merhaba hocam 10 yıl önce sadece 2 defa yaşanmış anal ilişki ve birkaç kez parmakla dışkı çıkarma olmuştu muaynede anlaşılırmı ?

 114. Hocam anus gelislemesi var
  Nu ameliyatlarla falan rski haline geri donermi

 115. Yapılan makat daraltma ameliyatında iyileşme süreci nedir ve tekrardan ilişkiye ne zaman girilebiliyor. Dikiş felan olursa dışkılama nasıl olucak dikişlere zarar vermezdi?

 116. Hocam makat daraltma ameliyati basari oranı nedir yani basari oranı derken bu ameliyattan sonra herhangi anal ilişki ya da parmakla ya da cisimle bir anal.masturbasyon yapılmazsa genişleme beklenir mi makatda herhangi bir sıkıntı olmaz değil mi

 117. Hocam merhaba
  Icine cok kapanik bir cocukluk gecirdim
  Makatima cisim ve parmak yardimi ile anal masturbasyon yaptim ama sonra cok pisman oldum suanda bende cok psikolik bir etki birakti makatimin kaslarinin gevsekligi cok ileri seviyede sunada oyle hissediyorum en son 5 6 ay once parmak yardimi ile 5 6 defa ard arda bosaldim anal masturbasyon yaparak ama geri donemiyorum kegel egzersizi yapmaya calisiyorum ama kaslar bir araya toplanmis gibi acilmiyor hic bunun icin zaman mi lazim yada baska oneriniz var midir ve hal ve hareketlerim nirmal insanlar disaridan boyle bir kaniya varabilir mi hocam intihara kadar gidiyorum galiba kafam hep oraya makatima takili

 118. Ben 3 hafta önce makat daraltma ameliyatı oldum o bölge çok geniş olduğu için bide kaslarım çalışmadığı için oldum doktor olduktan sonra tuvaletini yaparken zorlanırsın biraz ama kaçak olmaz demişti ben ameliyat bitti biteli her tuvalet ihtiyacım olduğunda sol bacağımda ve ameliyat yerimde şiddetli ağrı oluyo ve saatlerce tuvalete çıkamıyorum lavman bile yapsam etkisi olmuyo fazla benim ne yapmam lazım tuvalete tam çıkamadığım için çok ağrım var sol bacağımda ve ameliyat yerimde???

 119. Hocam parmak.ve cisim ile yapilan anal masturbasyon sonucunda bundan vazgectumn bir dahahic yapmazsam ileride sorun yasarmayim kaslarla ilgili gevseklik konusunda ve kegel egzersizi haric baska yontem yokmudur
  Dr.Nizam KURTDERE
  Vazgeçmişsiniz, bir sorun olması beklenmez.

 120. Hocam bisiklete binmenin makat kaslarina zarari olur mu benim kaslae gevsek birde
  Dr.Nizam KURTDERE
  Bisiklete binmenin makat kaslarına zararı olmaz, bir şikayetiniz varsa muayene olmalısınız.

  • Hocam bende makatta yırtık vardı amaliyet oldum şu anda hafıf makata akıntı var önce böyle bir sorun yoktu amaliyattan sonra oldu ne yapmalıyım yanma ve kaşınma oluyor

   • Merhaba,
    Muayene ile değerlendirmek gerekir. Akıntıya bağlı ciltte tahriş olur, kaşıntı da olur,durumunuzu muayene ile değerlendirip kaçağı neden olan alanı düzeltmek gerekir. Eğer botilinum toksini ile ameliyatsız tedavi olsaydınız bu riski yaşamayacaktınız.
    Öp. Dr. Atilla Kaya

 121. Hocam benim makat Kası yırtıldı yanlışlıkla kabız olmuş Ken.yanlislikla oldu.cinsellik yok.dikilir mi makat kaslarim zor durumdayım Allah aşkına bana bir cevap yazın.insan içine çıkmamiyorum.

 122. Öncelikle homoseksüel değilim öyle bir girişimde dahi bulunmadım. Fakat kız arkadaşımın yoğun fantezileri vardı ve onu çok sevdiğimden bir şey diyemedim ve anüsümü genişleterek dildo soktu bir zaman sonra ister istemez hoşuma gitmişti. Ama bir yandan midem kaldırmıyordu. En son 3 gün önce yaptık ve anüsümde bir yanma oluştu aynadan baktığımda ufak bir yırtık vardı. 2 sorum var:1-kendiliğinden iyileşir mi? Çok derin değil ince bir çizik gibi 2.-çapı tahminen 6cm felandı zamanla geri daralır mı? Cerrahi operasyon şartmıdır. Burada böyle rahat yazdığıma bakmayın doktora gitmeye utanıyorum nede olsa sapına kadar erkek adamız çekiniyorum. Şimdiden teşekkürler hafif bir yanma ve hafif bir şişlik var.

  op.Dr.Adil Altınsoy (proctolog)

  Yeni olusan anal fissürde sıcak suya oturma banyosu Anestol gibi agrı kesici kremle 15 20 gun tedavi edilmeli iyileşmezse Botox yapılmalıdır

 123. Ben açıkçası Gizli homosexüelim
  40 seneyi bulmuştur ki envay türlü cisimleri makatıma sokarım. Bunlar başlıca banyo batarya kulpundan tutun da jop’a kadar aklınıza ne gelirse. 2 defa hemcinsümle ilişki de denemişliğim olmuştur sanırım ikisi de başarısız oldu ama 2. denemem sonrası 20 dk. sonra peniste kan gelmişti. Sırf müslüman Sorum şu, 1-bu homoseksüel eğilimimden kurtulabilirmiyim
  Benim makata da operasyon icap eder mi?
  Not:Eğer dinim İslâm olmasaydı yada dinince kati surette yasak (haram) olmasaydı kucaktan kucağa oturacak kadar dolu eğilimim var. Vereceğiniz cevap için şimdiden çok teşekkür ederim. e-posta adresi atmasyondur. İletişim buradan olsun isterim.

 124. Anüs daraltma ameliyat fiyatlariniz kaç TL ?

 125. Hocam 30 yaşında bir erkek kişiyim zorla birileri tarafından tecavüze uğradım öğrendiğim de çok zaman geçmişti ve şimdi hiç tutamıyorum hep arkaya vuruyir sanki zonkluyormus gibi hissediyorum ereksiyon hiç olmuyor diktirmek istiyorum bu mümkün mudur

  • Merhaba,
   Muayene ile değerlendirmek gerekir. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Öp. Dr. Nizam Kurtdere

 126. Merhabalar 23 yaşında erkeğim 8 yaşında isteğim dışı anal ilişki yaşadım kanama ağrı faln olmadı 3-4 kerede işaret parmağımı anüsüme soktum ne yazık ki. Kabıź olduğum zamanlarda da peçeteye hafif kan geliyordu 7 senedir böyle durumlarım olmadı. Genel cerrahi muanesinde anlaşılır mı eşcinsel damgası yermiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri