Hemoroid Tedavi Merkezi  İstanbul Medical Art Telefonları  Hemoroid Tedavi Merkezleri
 Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi

Dış Hemoroid

Dış Hemoroid Hastalığı ve İç Hemoroid Farkı Dış Hemoroid Tedavi Yöntemleri Uygulanabilen Hemoroid TedavileriHakkında Bilgiler

Dış Hemoroid

Dış hemoroid anük bölgesine dışardan bakıldığında görülebilen memelerdir,büyüklükleri mercimek kadar olabileceği gibi yumurta kadar bile olabilmektedir.Dış hemoroidler hastanın eline gelmesi ve estetik olarak rahatsızlık dışında ciddi şikayet yapmazlar.

Cinsel partnerinin görmeside kişiyi rahatsız edebilmektedir.Hastada kanama,ağrı vs gibi rahatsızlık varsa mutlaka iç hemoroid veya başka bir hastalık eşlik etmektedir.
Dış hemoroid en çok şu durumlarla karıştırılır ki makat hastalıkları konusunda birikimli olmayan hekimler tarafından da sıkça karıştırlmaktadır.
-Tromboze hemoroid;iç hemoroidin dışarı çıkıp makat tarafından boğulmuş halidir,geçici bir durumdur ve çok şiddetli ağrı verir.
-Anal hematom:Fazla ıkınmaya bağlı olarak makat civarında bir damarın patlayarak cilt altına kan birikmesi durumudur,çok değişik boyutlarda olabilmektedir,kendiliğinden geçen ağrılı bir durumdur.
-Makat siğili kondilom ;mikrobiktir ve hızla yayılır.
-Makat çatlağı;gelişen sentinel pili denilen cilt kıvrımıdır ve asıl hastalık olan makat çatlağı tedavi edilir.
-Polip;et beni benzeri çıkıntılardır.

Dış Hemoroid Tedavi

Dış hemoroidlerin tek tedavi yöntemi cerrahi olarak kesilerek alınmasıdır.Sadece dış hemoroid yapıldığında ciddi ağrı olmaz ama iç hemoroidlerle birlikte ameliyat edilirse ağrı ciddi düzeylerde olabilir.

Dış Hemoroid için 484 yorum yapılmış


derya

Ben doktora gitmedim makatın dışında bir şişkinlik var zaman zaman kanıyor ve acıyor ne yapmam lazım utanıyorum
Op Dr Ergun Aygören
utamak hastalığınızzı tedavi etmeyecektir.gelin muayene ile değerlendirip tedavinizi yapalım

Bekirr

Hocam 2-3 gün önce makatımın kenarında nohut büyüklüğünde şişlik var agrı kasıntı kanama Yok sık sık wc çıkmıyorum.
Op Dr Adil Altınsoy
anal hematom olabilir.kabız olammalısın.tuvalette uzun kalmamalısın

ozan

Hocam ben 1 hafta önce kolonoskopiye girdim sadece hemoroid var dendi ameliyatla alicaz dendi fakat ameliyat olmak istemedim kolonoskopi den sonra hemoroid memesi dışarı çıktı 4 5 gün baya ağrılı geçti suan ağrısı yok fakat dün tuvalet sonrası baya bir kanamam oldu elimi degdirdihimde memenin ucunda bir yara var bugün yine tuvalete ciktim dune nazaran az bir kanamam oldu acaba hemoroid memesimi patladı çünkü yaklaşık 8 yıldır hemoroidim var daha ilk defa kanamam oldu tekrar doktora gitmeliyim ciddi birşey olabilirmi
Op Dr Alirıza Şahap Barlas
gelirseniz muayene ile değerlendirp uygunsa ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

Melek

Hocam dışa çıkan meme baya büyük ve bitane de değil birkaçtane Ağrısı çok kötü yürüyemiyorum bile 2 gündür sıcak suya oturuyorum ama nafile canım çok yanıyor medical artı duydum eczacımızdan ,babamda arayıp sormuş bu probleme çözüm sağlanacksa hemen gelmek istiyorum çok fazla klinik buldum ama güvenemiyorum ağrım çok var şuan ne yapabilirim yardımlarınızı rica ediyorum
Op Dr Nizam Kurtdere
gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

Faruk

Hocam merhabalar merakla bütün yanitlarinizı okudum yaklaşık iki gün once büyük abdestim de ikinma ile birlikte bir ağrı gerceklesti ilk defa böyle bir şey oldu sonra ağrının olduğu yeri elledigimde nohuttan daha küçük bir meme olduğunu hissettim biraz ağrıyordu hafif bir kanama oldu 1 2 damla kadar su an 4. günde ve ağrı henüz geçmedi gündüzleri bir problem yok fakat geceleri aklıma geliyor belkıde ben çok takıyor olablirim biraz küçüldügunu hissedebiliyorum sizçe hangi evredeyim nasıl bir yol izlemem gerekiyor
Op Dr Alirıza Şahap Barlas
Medicalart Kadıköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
şikayetiniz daha çok anal hematoma benziyor

Hasta

3 gundur cekiom gecmio inmiyo jiletle kesmeyi dusunuyorum artik
Op Dr Alirıza Şahap Barlas
Medicalart Kadıköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.jiletle kesmeniz iltihap kapmasına ve kanmaya neden olabilir

Adnan

Hocam ben 22 yaşdayım Bende homoroid rahatsızlık var hocam şişligi baş parmak kadar doktor gittim krem fitil hap şurp verdi agırsı çok şişligi inermi hocam allah razı için yardım edın .
Op Dr Alirıza Şahap Barlas
Medicalart Kadıköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
tedvi edilmesi gerekir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabilirz

Std

Merhaba hocam,
Makatimda nohuttan daha küçük bi şişlik var ancak ağrı, kanama vs yok. Sadece elleyince anlaşılıyor. Neden olabilir? Ne yapmam gerekir?
Teşekkürler
Op Dr Ergun Aygören
Medicalart Bursa Şubesi Proctoloji Uzmanı
muayene olmanızı öneririm.kondilom olabilir

Anonim

Iyi günler bnm makat bölgemde 1 yılda 2 kez kanama oldu 1 kaç gün devam etti makatta nohut büyüklüğünde bir şişlik mevcut ve suan ağrı ve kanama yok bunun sebebi basur mu başka birşey de olabilir mi basur derseniz krem onerebilir misiniz
Op.dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)
Bu bulgular hemoroidin belirtileri.Ameliyatsız erken tedavi şansını yakalayacagınız zaman.Anaskop ile muayene olup derecesinin belirlenmesi gerekir

Abdulkadir Oğuz

Merhaba Hocam Benim Makat bölgemin dışında yani o meme denilen yerde çok minik bir şişik meydana geldi ağrı yok kanama yok kaşıntı çok az var oturukende bir sıkıntı vermiyo bir de zaten küçükken iyice küçüldü tuvaletteykende hiçbir sıkıntı yaşamıyorum yani yanma vb gibi bu basurmudur yoksa başka birşeymidir?
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Basur olma ihtimali yüksek,anoskopla muayene olmakta fayda var.