Dördüncü derece Hemoroid

4. Derece İç Hemoroid Hastalığı Olarak Bilnen Hastalık Hemoroid Dereceleri Konusunda En Üst Hemoroid Derecesidir.

4.Derece iç hemoroid

Tedavisi ertelenen hemoroid zamanla daha ileri aşamalara geçer, 4.derecede içerdeki basurlar o kadar ilerler ki artık dış basurlarla sınırları ayrılamaz hale gelmiştir.

Bu kadar ileri düzeyde olan hemoroidlerin teşhisi gözle bakılarak yada parmakla hafifçe ayrılarak konabilir, kesin teşhis için parmakla içeri bakmak, rektorskopi, kolonoskopi veya anoskopi gibi ek görüntüleme cihazlarına ihtiyaç olmaz. Ancak ek olarak kanser gibi bir şüphe varsa o zaman kolonoskop yapmak anlamlıdır, yani hastalığı teşhis etmek için değil başka bir sorun olmadığından emin olmak için içeri bakılır.

Dışarda hissedilen basur memeleri artık içeri girmez elle yardım edilip içeri sokulsa dahi hemen dışarı çıkar.

Hasta otururken hemoroidler dışarıda olduğu için ağrı,genel olarak ıslaklık halı, kanama yeterince temizlenememe gibi şikayetler yapabilir.
Tedavi:

Lazer veya lastikle boğma yöntemi ; 4.derece tedavisinde yetersiz kalır ancak ameliyat korkusu olan kişilere hemoroidin derecesini azaltmak yada diğer bir deyimle şikayeleri hafifletmek için uygulanabilir.

Longo; dışardakiler olduğu gibi kalacağı için önerilmez.

THD (diğer adı HAL dir) Korumacı (ağrısız ve yan etkisiz) cerrahi yöntemlerdendir. Memeye gelen atardamar kökünden bağlanır, basur memesine giden kan azalınca büzüşür ve küçülür.

Klasik cerrahi ( Milligan Morgan) ameliyatıdır, etkili bir yöntemdir tek dezavantajı 2 hafta boyunca ciddi ağrı olmasıdır. Ameliyat sonrası seyrek te olsa görülebilen dışkı kaçırma ve makat darlığı gibi sorunlar tedirgin edicidir.

Op. Dr. Atilla Kaya

Genel cerrahi uzmanı olarak, İstanbul/Bakırköy'de hasta kabulüne devam ediyorum. Hemoroid (Basur) hastalığının teşhis ve tedavisi için bana ulaşabilirsiniz. İletişim için 0212 621 08 88 arayabilir ya da 0542 621 08 88 numaralı WhatsApp hattına yazabilirsiniz.

198 Yorum

 1. Sayın Uzman,
  ben uşakta çalışan bir öğretmenim ve buradaki bir cerraha muayene olduğumda 4. derece iç ve dış hemoroidlerimin olduğunu söyledi, cerrahi müdahalenin gerekli olduğunu belirtti ama internetten sizi bulunca size bir danışmak istedim nedir bu sizin miligan Morgan ameliyetı dediğiniz ve ne kadar acı çekerim dahası iyileşir miyim?
  Nacizane ( bu ameliyat maddi açıdan nasıl olur)
  Dr.Atilla Kaya
  Doğrusu ağrılı bir ameliyattır ama sizin için en iyi seçenek tabi teşhis doğruysa. 🙂

 2. hemoroid bayanlarda cinsel haz alamamaya sebep olur mu? şimdiden teşekkürler.
  Dr.Atilla Kaya
  Direkt ilişki yok ama yakın olduğu için kafaya takıp bu durumu yaşayabilirsiniz.

 3. makat dış yüzeyinden 1-2 cm içerde ufak bir meme var.hiçbir rahatsızlık vermiyor.ameliyat olursam kaç dakika sürer.dogal yollarla gecebilirmi.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  memenin ne olduğunu tesbit etmek lazım

 4. 4. derece iç ve dış benimkiide teşhis doğruysa… lazerle yaktırmak diye bir yöntemden bahsettiler. kanamamda ağrımda çok ama ameliyattan çok korkuyorum… lazerle yaktırmak çok ağrılımıdır bilgi alabilirmiyim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  4.derece hemoroid tedavisinde lazerin yeri yok.

 5. Sayın Kaya,
  yaklaşık 1 ay önce klasik cerrahi yöntemi ile ameliyat oldum. 2 hafta ciddi sıkıntılar çektim. hemeroidlerim 4. derece iç,dış ve fisür vardı. tek seansta halledildi. 3 gün sonra 1 ay olacak. ağrılarım yok denecek kadar azdı. ancak bu günlerde bir dışkılama problemi yaşıyorum. sanki tuvaletim varmış gibi rektum dışa doğru kendini zorluyor. ancak dışarı çıkan bir şey yok. bazen bir iki parça dışkı düşüyor. bunun için kesinlikle hiç ıkınmadım. bu güne kadar ameliyattan 3 gün sonrasından sonra her gün sabah aynı saatte tuvalete çıkıyordum. ancak deminde bahsettiğim gibi bugün 3. gün ve tuvaletimi yapamadım. kabız olmamak için tüm tavsiyeleri de yerine getiriyorum. bağırsaklarım çok doluda değil gibi. ama basınç olarak rektumu sürekli dışa doğru hareketlendiriyor. bazen bu zorlamaya karşı bir iki damla kanamam da oluyor. ödemlerim henüz tam anlamıyla iyileşmedi. makat etrafında şişlikler sözkonusu. bu dönemde bu şikayetler normal mi ve bana ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz. cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kabızlığı engellemelisiniz gerekirse beslenem alışkanlığınızı değiştirin.

 6. Sayın Kaya,
  Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Benim bir iki sorum daha olacak, Ameliyat ile ilgili sorular gerçi buraya yazmayım dedim ama ilk konuyu burda açtığım için buraya yazmak istedim.
  17 Haziran’da Ameliyat oldum hocam. İç hemeroid, Dış Hemetoid ve yırtık dan. tek seans ta hepsi halledildi bundan önceki sorumda da belirtmiştim. makat bölgemde ele gelen şişlikler henüz geçmedi. sabahları tuvalete girdiğimde yarım saat bazen 1 saat süren ağrılarım oluyor. daha çok da sanıyorum yırtık olan yerden kaynaklı. Kabız olmamaya ve sizlerin tüm tavsiyerlerini inanın yerine getiriyorum. o bölgeyi zorladığımda içte kaslarımın ağrıdığını hissediyorum. ameliyat öncesi 4. derecede hemoroid teşhisi konmuştu.makat bölgesindeki şişlikler ve ağrıların yazılarınızdan da kudum üzere 2- 3 ay kadar sürebileceği yazmaktadır. çalıştığım için sıcak su banyolarını çok sık yapamıyorum. sabah 2 sefer yapıyorum. akşam gelince yatana kadar sık sık uygulamaya çalışıyorum. masa başı işim ve sürekli oturuyorum.
  öneclikle iyileşme sürem şuan için normal mi? tuvalet sonrası haricinde ağrılarım azaldı. ancak o bölgede ele gelen şişlikler hemeroid memesi gibi küçük ve serler hala ele geliyor. ikincisi ise ortası delik minder yerine kapalı yumuşak bir minder beni daha çok rahatlatıyor. minderi ortasının delik olması mı gereklidir?
  biraz uzun oldu hocam.. cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim.selamlar..
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Süreç normal görünüyor,minderin önemi yok rahat ettiğiniz en iyisidir.

 7. sayın hocam,,öncelikle merhaba..
  benimde sorunum hemoroid..yaklaşık 3 yıldır sorunum var ama bu zaman diliminde hiç doktora göstermedim,,hep korktum ama artık ilerlediğini düşünüorum..ilk başlarda kanama,,kabızlık şikayetleriyle başladım,,sonra dışarı küçük yumuşak meme çıkıodu ama içeri giriodu fakat şimdi o meme çok büyüdü ve sanki kemik şeklini aldı ve artık içeri girse bile geri çıkıyo..tuvalete çıkamıyorumm..ameliyatım çok mu zor olur,,hadi oldu diyelim tekrar yeniler mi..şu iki aylık tatilimde halletmek istiorum ,,ögrenciyim okuluma dönmeden iyileşebilirmiyim..bilgilerinize sığınıyorum 🙁 SAYGILARIMLA..
  Op.Dr.Atilla Kaya
  daha kısa sürede toparlarsınız

 8. hocam bende 4.evre hemoroit var iki kez doktora gittim ikiside klasık yöntem olan milligan morgon tekniği olan ameliyatı önerdiler acısını pek önemsemiyorum tabi geçici olma durumu var ise yanlız kortuğum komlikasyonu gaz ve dışkı kaçırma bu nedenlen ultrasyon yoluylan damarları bağlama yöntemini düşünüyorum siz hangisini önerirsiniz teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  gerçekten 4.derece ise düşündüğünüz ameliyat yeterli rahatlama sağlamaz.

 9. merhaba hocam, eşim on gün önce 4 derece hemoroid ameliyatı oldu. ameeliyat başarılı geçti dediler ertesi gün tampon çıkarıldıktan sonra eve gidebilirsiniz dedi ancak kanaması çok fazla oldu tansiyonu 3-6 düştü ve tekrar ameliyata aldılar . dikişler sızıntı yapmış gibi bizi inandıramadıkları bahaneler oldu .kan miktarı bir hayli fazlaydı. hastanede iki gün daha kalmak zorunda kaldık.şimdi yürüyüşlerini yapıyor beslenmesine dikkat eidyor. ancak kanası tuvalete çıkınca halen biraz oluyor , yoğun şekilde iltihap akıyor ve birde üzüm büyüklüğünde meme oluşmuş.ne yapmak lazım bu memenin oluşması normal mi. ameliyatı yapan doktora gitmek istemiyor. sizden bilgi rica ediyorum
  Op.Dr.Atilla Kaya
  ameliyat sonrası seyrekte olsa olabilir,tarif ettiğiniz şişlik ödem dediğimiz şişliktir ve sabırlı olursanız kendiliğinden kaybolur

 10. merhaba hocam yaklaşık 1 yıldır hemoroid sorunum var ancak bitkisel çözüm olarak hemorax diye bir ilaç kullandım, kullandığım süre boyunca hiç bir sorum ağır ve kanamam olmuyordu, ancak ilaç bitince bu sefer aşırı bir kanama oluştu, her lavaboya çıktığımda çay bardağının yarısını doldurur şekilde kanamam mevcut ve aşırı ağrıyor, hemoroid memelir iç tarafta çünkü dışa sarkan hiç bir şey yok, bu konuda ne yapmalıyım sizden görüş bekliyorum teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kanamanın sebebini öğrenmek için muayeen olmalısınız

 11. Hocam merhaba,
  4.derece hemoroidin ilaçla tedavisi yok mu?
  saygılarımla
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ne yazıkki yok ama beşeri veya bitkisel ilaçlarla şikayetinizi azaltabilirsiniz.

 12. merhaba 4.derece hemoroid sorunum var. Bu sorunsmdan dolayı7 yıl önce neşterli ameliyat oldum. aşırı sancım var. ve kanamam oldu.Ben 4,5 aylık hamileyim ve çok acı çekiyorum. Hstanalere gidiyorum hamile olduğum için sadece yemene içmene ve hareketlerine dikkat et diyorlar.Çalışan bir hamile bayan olarak çok fazla ızdırap içindeyim lütfen bu sorunuma acil çözüm önerisi bekliyorum TEŞEKKÜR EDERİM.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  doğrusu hamilelik döneminde istirahat ve sıcak su oturma banyosu dışında yapacak çok etkili bir tedavi yok

 13. hocam bende 3 gün öönce yeni ameliyat oldum hemoroidden tuvalete çıktıgımda dışarı cıkıyor içeride tez gitmiyor ve agrı yapıyor bu yüzden oturamıyorum ve haraket edemiyorum haraket ettikçe daha çok ağrı yapıyor
  Op.Dr.Atilla Kaya
  bu dönemde normal

 14. sayın hocam merhaba benim sorunum hemoroid 3 gündür baya acı çekiyom bügün doktora gittim ameliyat dediler ve araştırdım sizin sitenizi buldum ben istanbul dışında yaşıyom boğma yöntemi için telefon açtım bilgi alamadım gelip orda tedavi olmak istiğiyorum beni bilgilendirirseniz sevinirim hocam
  Op.Dr.Atilla Kaya
  hemoroide bağlı ağrı 3 gündür ağrı başladıysa 1-2 ay asla ameliyat düşünülmemeli.

 15. 3 gün önce hemoroidden ameliyat oldum. bir tarafta aşırı şişlik vardı makatta onu aldılar. ertesi gun normal hayatına dönersin dediler ama hala tuvalete çıktıktan sonra ağlayarak çıkıyom çunku dışkı gelmıyor. bol bol kayısı ve meyve suyu içiyorum ne yapmam lazım. şimdiden teşekkurler..
  Op.Dr.Atilla Kaya
  bir kez çıkarsanız rahatlarsınız,ilk çıkış için gliserin fitil kullanabilirsiniz.

 16. Hacom ben yaklaşık 10 yıldır bu hastalıktan muzdaribim. Bayağı ilerlemiş durumda, yani 4. evrede. Bir kaç defa doktora gittim ve 4. evrede olduğunu ve kesinlikle ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Makat bölgemde meme uçları şeklinde sarkıntılar var ve bayağı yumuşak haldeler. Yalnız her yıl eylül, ekim yada kasım aylarında bir defaya mahsus bu memeler şişip çok feci bir ağrı ve yanma hissi vermekte. Bu süreç yaklaşık 5-6 gün civarında sürmekte ve sonrasında tekrar acı vermeyen ama sarkık, dışta bulunan haline dönmekte. Acı vermeyen derken şunu belirteyim; tuvalet sonrası acı hissetmekteyim ve yarım saat sonra bu acı geçmekte. Ameliyat yöntemlerinden De Longo yöntemi tavsiye edilmekte. Bu yönteminde artılarının olduğu fakat meme uçlarındaki sarkılmaların alınmadığı yukarıya çekilip bağlandığı için bir süre sonra hastalığın tekrar etme ihtimalinin kuvvetli olduğu söylenmekte. Siz bu yöntemi mi yoksa klasik Milligan Morgan yöntemini mi tavsiye edersiniz.? Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkürler hocam.
  op.dr.atilla kaya
  delongonun kullanımı giderek azalıyor ama milligan morganda ağrılıdır

 17. slm ben 15 gün oldu 3 derece hemoroid amaliyatı oltum agrılarım azaltı ama günde 2. veya 3 defa büyük tuvaletime çıkıyorum bu normalmi birde bu o bölgemde bir enfeksiyonu kaparmıyım tşk
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu kadar tuvalet normal,15 günden sonra enfeksiyon olmaz.

 18. hocam merhaba benim sıkıntım 6 ay önce başladı ilk önce kabızlık nedeniyle dışkıyla beraber kan gelmeye başladı ve şişti 1 ay acı ve kanama devam etti ve geçti şimdi ise aynı anda hem isal hemde kabız oluyorum ve zorlanmadan dolayı çok şişti ve dışarı taştı 1 haftadır inmiyo şidetli bir şekilde temiz açık renkte kanama ve ağrı var yürürken otururken ağrıdan duramıyorum ne yapmalıyım bu kolon kanseri olabilirmi yada basit bir hemoroid mi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid olabilir ama kanamanın sebebinden emin olmalısınız

 19. 4 tane meme var 10 senedir var memenin ucu sivri acaba kacıncı derece nasıl tedavi oluum tsk
  Op.Dr.Atilla KAYA
  derece iç hemoroide konur dış hemoroidde derece olmaz.

 20. Merhaba Hocam.Öncelikle sizin gibi değerli hocalarımızı ALLAH başımızdan eksik etmesin,benim rahatsızlığım hiç kabız olmam ancak çok acı tüketirim üç gün önce afedersiniz büyük abdesimi yaparken çok zorlandım ve bir gün sonra makattan çok kırmızı açık renk kanama oldu iki gün küçük abdesimi yaparken dahi kanamam oldu damlama şeklinde acı yemeyi bıraktım şu an ne kanamam nede kabızlık sorunum var yinede sizin görüşlerinizi almak istedim.cevabınız için şimdiden çok teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  her kanama izah edilmeli çünkü kanamanız basit bir çatlaktan olabileceği gibi kanserdende olmuş olabilir.

 21. merhaba hocam,öncelikle kısa sürede cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim.çok acı yediğim için yada(1 gün kabız olduğumda) çok aşırı ıkınarak küçük abdesimi yaptığım için yada sinizütümden dolayı aldığım 1mg antibiotikten kullandğım için olduğunu düşündüğüm makattan sadece iki gün ağrı ve acı olmadan (büyük abdesimi yaparken) acık renkli bulanık olmayan kanamam oldu acı yemeyi,antibiotiği kestim şu an ne kabızlık nede kanamam var.hiç sıkıntım yok ama sizin yorumunuzla doğrusu panikledim kanser olabilir demişiniz eğer öyle bir kanaat oluşmuşsa hangi bölüme gitmemi önerirsiniz.istanul dışındayım.şimdiden çok teşekkürler….
  Op.Dr.Atilla KAYA
  vücuttaki her kanamanın izah edilmesi gerekir.

 22. başbelasıfissür

  Sayın hocam merhaba. Benim sıkıntım yaklaşık 2 sene önce başlayan anal fissür.. bu rahatsızlık kabızlık ve hareketsizlik nedeniyle başladı,kanamalar,ağrı,zonklama ve acıyla aylarca sürdü..En sonunda dayanamadım ve doktora gittim..makattan bir aletle bakarak anal fissür teşhisi kondu. Fitil ve kremlerle tedavi etmeye çalıştık,sıcak su oturma banyoları,diyet vs hepsini uyguladım.. bir müddet sonra da anüsün kenarında bir memecik oluştu. 2 yıl olmasına rağmen bu dertten kurtulamadım. Şİmdi hala her sabah tuvalete çıtığımda acı,yanma,zonklama ve ağrı oluyor..saatlerce sürüp günümü mahvediyor..Bu saat dilimleri içerisinde acıdan yürüyemiyorum bile.. Ameliyata karar vermeli mi ve hangi yöntemi uygulatmalıyım. Band ligasyonu uygulanması sağlıklı sonuç verir mi ? Bu arada 32 yaşındayım ,bayanım ve yoğun tempoda iş ve ders programım var. Şİmdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anal fissürde bant ligasyonu uygulanmaz
  botox veya ameliyat olmanız gerekir araştırın

 23. merhaba hocam ben daha bu sorunu bugun farkettım ne affdesiz makattım da meme oluşmuş ve dışarıda ve azda olsa acı yapıyor ve meme devamlı dışarıda duruyor içeri sokulsada dışarı cıkıyor sizce ne yapmalıyım rahatsızlıgım kacıncı derece yardımcı olursanız çok sevinirim…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid değilde anal hematom olabilir

 24. mrb hocam ben yaklaşık 10 yıldır bu hastalığı çekiyorum haftada iki kez tuvalete çıkıyorum ve tuvalet sonrası bir gün boyunca ağrı çekiyorum yazın hariç bütün yıl böyle devam ediyor memeler dışarıya sarkık ve memelerde küçük küçük sivilce gibi bişeyler var nasıl bir tedavi önersiniz ameliyat olmadan geçer mi ameliyatsız çözüm varmı yanıtlarsanız sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ameliyatsız geçeceğini sanmıyorum

 25. merhaba, benimde büyük abdestimi yaparken sürekli makatım dışarı çıkıyor elimle itmek zorunda kaldığım zamanlarım çoklaştı, günde defalarca büyük abdest için tuvalaete gidiyorum ancak hiç birşey yapamıyorum, tuhaftır ki tuvalet sonrası arkama selpak koymazsam max. 30 dk içinde yine tuvalete gitme isteği oluyor bazen üstüme kaçırdığım zamanlarımda oldu bu hastalıgın tanımı yada tedavisi var mı ? şimdiden teşkkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  3.derece iç hemoroide benziyor

 26. hüseyin u Ank.

  Merhaba tuvalete çıktıktan sora 6-7 saat popomda şidetli yanmayla karışık ağrı oluşuyor.Üç tane meme oluşmuş,hastahanede hortumla baktılar vemerhem ile fitil verdiler biray kullanıp tekrar gelmemi söylediler.

 27. mrb hocam sormak ıstedıgım soru u bnm makatta 4 meme var ve ara ara agrı yapıor kanıyor bu aralar ıse artık kabızlık oldu makat delıgı kuculdu sızce nasıl bır dur ızlemelıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanama varsa teşhis koydurup tedavi olmalısınız

 28. hocam merhabalar. Benim 2 seneyi aşkın bi süre önce başladı ve bir takım ilaç tedavisi ile geçmişti. Fakat tekrar aynı şekilde tekrarladı. Doktora gittim ve bazı yerlerini keserek kan boşaltımı sağladı. sizce bu yöntem doğru mu ve iyileşmesi ne kadar sürer. Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ağrıyı azaltmak için boşaltmıştır

 29. merhabalar benim sorunum 4.derece iç hemoroid ile bağdaşıyor.hiç doktora gitmedim.3 gündür kanama var.ameliyat olmak istiyorum ama tekrarlamasından korkuyorum.teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dışkılama alışkanlığınızı düzeltirseniz tekrarlamaz

 30. sayın hocam, anladığım kadarıyla benim hemoroidim 3. yada 4. derece. ameliyat gibi gözüküyor. fakat 2 aylık bebeğim var. emziriyorum. ameliyat olursam bir problem olur mu.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  problem olmaz

 31. 4. derece hemoroidim var gibi.sgk lıyım. ameliyat masrafım ne olur hocam. teşekkürler…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  4.derece olanları almayabiliyorum

 32. hocam hemeroid icin lazermi daha iyidir yoksa normal ameliyatmi..saygilarimla
  Op.Dr.Atilla KAYA
  uygun düzeydekilere tabiki lazer çok daha iyi

 33. Merhaba hocam, benim 2 meme var, kaçıncı derece olduğunu bilmiyorum. herhangi bir hemoroid tedavisi görmedim. bazı dönemler şiddetli ağrım olabiliyor. hemoroidin kesin tedavisi ameliyat mıdır?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  derecesine göre lazer,boğma yada ameliyat olabilir

 34. Hocam, 1 meme olmasına ragmen tuvalet sonrası bile dışarda belirgin şekilde duruyor. ameliyat ile tedavi edilse bile tekrarlanır mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Fazla ıkınmazsanız tekrarlamaz

 35. Dış hemoroid tedavisi ya/ya da Ameliyatı yapabiliyor musunuz? ameliyat lokal anestezi ile mi yapılıyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet yapabiliyor

 36. ben 19 yaşındayım büyük tuvalatimden sonra kanama geliyordu 3 ay önce doktora gittim endoskopi yaptı 1 tane hemoroid warmış ondan sonra tekrar muane olmaya gittim bana dediki yaşın daha erken o kendi geçer, geçermi böyle bişey warmı acaba ? bide kendi geçmessen ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim. teşekür ederim şimdiden hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu yaşta tedavi gerektirecek hemoroid olmaz

 37. merhaba hocam benim 3 aydan beri bazen bir meme görüyorum. bunu sıktım ve biraz kanadı ve 1 haftadır üzerime oturamıyorum lavaboya gidemiyorum ağrısına dayanamıyorum ne yapmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  görmeden bişey demek zor muayene olsanız iyi olur info @ ideaklinik.com ye resim gönderirseniz değerlendiririm

 38. merhaba benim sorunum anusun distarafinda 3 senedir var bugune kadar 4 yada 5 kere kana ma oldu et parcasi gibi duruyor ne yapmaliyim agrim yok buna amaliyat harici bi tedavi uygulanmazmi,,amaliyat alursa kac gunde yara kapanir..tesekurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  duruma göre lazerlede yapılabilir ama öncelikle kanamanın sebebi bulunmalı

 39. iyi günler hocam benim 4.derece hemoroidim ve anal fissürüm var ayrıca makkatta yırtık şuan tualet bana işkence…dışkılamadan sonra yaklaşık 11 saat kadar ağrıdan ölüyorum bu dayanılmaz ve ben hamileyim dahada azdı ne yapmamı önerirsiniz bide bu durumda normal doğum önermiyorlar siz ne dersiniz….
  Op.Dr.Atilla KAYA
  doğumun sakıncası yok sadece ıstırabınız fazla olabilir.

 40. merhaba hocam benim şikayetim makat kısımında ağrılarımın olması en çokta otururken oluyor sıcak suda oturunca rahatlıyorum ayakteyken daha rahatım. bir aya yakın oldu ama bu dönem içinde kanama kabızlık ishallik olmadı ama devamlı bir baskı hissediyorum sanki tuvalet ihtiyacı varmış gibi. kullandığım ilaçlar daflon ve makattan bir krem kullandım .ama rahatsızlığım devam ediyor .kolonoskopi yaptırdım bu şikayetleri gerektirecek sıkıntı yok sadece küçük bir hemoroid var bunlarda bu ağrıları yapmaz dendi .bana cevap verir seniz çok sevinirim .tedavisi ne kadar zamanda sonuç verir tş ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ortada teşhis yokki tedavinin ne zaman sonuçlanacağını bilemezsinizki

 41. hocamm merhaba 23 yaşındayım.1,5 yıldır.2.derece basurum var.çok sorun yaratmıyor ama tedavi olmak istiyorum kurtulmak istiyorum.utanıyorum sıkılıyorum.bide hangi tedavi yöntemi uygun.lastikle boğma lazer ameliyat falan.şimdiden saygılar.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2.derecede en etkili yöntem lazer + boğma yöntemi.

 42. İyi gunler hocam.benim makatta 3 tane meme var ama kanama falan olmadi bugune kadar.hatta 1yil oncesine kadar bir az kizarti vardi sicak su banyosu yaptim o kızartı yok ama memeler var .her gun degil ama arada sırada kaşınma oluyo,bazen yanma.ben tuvalette uzun sure oturuyorum(hatta kitap okudugum anlarda oluyor cocukluktan)coğu zaman ishal oluyorum,arada sirada kabızlık oluyo.sekretar olarak calışmaktayım ve günümün 90%-i oturarark geçıyor.hemoroitmi bu ? eğer hemoroitse hangi derece,ben ameliyattan korkuyorum aslında cunku bugune kadar 3 kere ameliyat gecirdim farkli bolgelerden.acaba ameliyatsız bir tedavi ola bilirmi? önceden teşekkur ediyorum .
  Op.Dr.Atilla KAYA
  memeler dışardaysa tek tedavisi ameliyat

 43. Anüs içindeki hemoroidin tedavisi ne kadar sürer. sıcak suyun faydası ne kadar etkili olur tş ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  derecesine bağlı
  sıcaksu rahatlatabilir ama iyileştirme etkisi olmaz.

 44. Merhaba Hocam gecen buyuk abdestımı yaparken beyaz sumuksu bir sıvı gördum bayadırda makak bölgeöde cok fazla kasıntı yapıyor karnımda siskinlik yapıyor bu konuda nedir görüsünüz ve hangi bölüme basvurmam gerekiyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kaşıntıyla şişliği birlikte düşünmek zor,kaşıntı için bölgesel ilaç kullanmalısınız pruzon merhem olabilir,ilgili branş genel cerrahidir
  şişkinlik için gastro bölümüne gidebilirsiniz.

 45. merhaba benim sorunum anusun dış tarafinda, yıllar önce bol kanamalı hemorodim vardı ilaçla tedavi oldum geçti zaman zaman kanama oluyor ama az, nasıl ne zaman çıktığını farkedemedim ama farkettiğimden bu yana 4 sene geçti, dışarı sarkmış ince bir et parcasi var, ne yapmaliyim agrim yok buna amaliyat harici bi tedavi uygulanabilir mi, ameliyat alursa kac gunde yara kapanir..tesekurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dışarı kadr çıkıyorsa ilacın etkisi olmaz

 46. ben 37 yaşındayım ilk doğumdan sonra kabızlık sorunu yaşadım sonra kaşıntılar oldu şimdi ise makat bölgesinde 3 tane meme oluştu bu memeler arar ara kanıyor ve çok kötü oluyor ,ben doktora gitmeye utanıyorum .ne öeneride bulunursunu. amaliyat olmammı gerekiyor tşkler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kanamanın onlardan olduğunda emin olamazsınız ciddi sorunda olabilir bu sebeple endoskopi yapılmalı

 47. Iyi gunler benim sikayetim su anusun etrafinda daha onceleri nar tanersi boyutunda meme oldu ve bir iki gunde kendiliginden gecti suan ise bu aralar hep oturmak ve kati besin tuketiyorum anusun etrafinda bir buyuk meme var hep disarda onun etrafindada iceride kalan morluklar var kasinti ve oturunca agri disinda kanama vesaire bir problem yok doktora gitmedim ne yapabilirim saygilarimla.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ıkınmakla oluşan makatta pıhtı toplanması olabilir
  beklerseniz düzelir

 48. değerli hocam benim anusun dış tarafında 5 adet meme var. bunlar nohut tanesi kadar ve gecen gün tuvaletten sonra 1 tanesi çok şişti ve ağtı yapmaya başladı kanama falan hiç yok.ama tuvalette çok kalıyorum .ben bu işi kökten çözmek istiyorum ne yapmalıyım saygılar…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dıştaysa ameliyat gerekebilir

 49. iyi günle hocam 3-4 haftadır makatta şişlik,kanama,dışarı çıkmada oturmada ağrı,sancı ve kanama doktora şikayetimi anlattım ilaç ve merhem verdi 3 haftadır kullanıyorum iyileşme yok patlıcan suyu içiyorum biraz düzelme göründü ama şişlik geçmiyo(meme) dışarı çıkmada yanma oluyo nasıl kurtulabilirim bir yol gösterirseniz sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bunların hiçbirini kullanmasaydınızda sonuç aynı olacaktı 6-8 haftada kendiliğinden kaybolur

 50. hocam iyi çalışmalar sitenize 1 aydır bakıyorum bende 5 senedir sanırım 4 derece hemoroid var ağrım yok denecek kadar az 2-3 ayda birde kanama oluyor başka bi şikayetim yok 5 sene öncebu konuda muayene olup hemoroid olduğumu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi dr ama ameliyatdan sonra çok ağrım olacağını söyledi hatda kendisinin de hemoroid olduğunu beslenmesine dikkat edip bu ameliyatı olmadığını söyledi o günden bu yana korktuğumdan dolayı hiçbişey yaptırmadım ama artık tedavi olmak istiyorum siz ne önerirsiniz saygılar?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  4.derece ise en iyi çözüm ameliyat

 51. sayin hocam tecrubeniz ultroid tedavi hemoroidlerde var mi ve ne dusunuyorsunus daha iyyi me ultroid tedavi ya IRC koagulasion ne zaman kulanilir ultroid tsk
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ultroidle ilgili yazılanları okumuşturm ve hiç mantıklı gelmemişti longo gibi bir süre sonra piyasadan kalkar.

 52. hocam merhaba benim şikayetim uzun zamandır hem kanamalı hemde buyuk abdestimi yaparken ve de sonrasında dayanılmaz ağrılar çekiyorum çaresi ameliyat mıdır hem içerde hemde dışarda memeler var.Daha sonra tekrar çıkarmı cerrahi mudehale tum sorunlarımı giderirmi yardımlarınız için teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kalıcı olarak çözülür

 53. 2 ay önce dogum yaptıp makat kenarında nohut buyuklugunde meme var kanamam yok ama bazen agrısına dayanamıyorum anestol krem kullanmama ragmen rahatlama yok ne yapmam lazım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  makatta pıhtı toplanması olabilir
  kendiliğinden geçer

 54. hocam 78 yaşında annemin 4.derecede hemeroidi var 1 yıl önce fistür amelyatı sırasında kalp problemi yaşandığı için yoğun bakıma aldılar şimdi korktuğu için hemeroid amelyatı olmak istemiyor amelyatın dışında tedavi yöntemi varmı dayılmaz ağrısı var yapacağınız tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  4.derece için tek çare ameliyat
  tabi teşhis doğruysa

 55. HOCAM BENİM HEMAROİTİM ÇOK İLERLEDİ ARTIK TUVLETİMİ ZOR YAPIYORUM VE BU ESNADA MENİ GİBİ SIVI GELİYOR BUNUN AYAKTA TEDAVİSİ MÜMKÜNMÜ VE NEKADARA MALİYETİ OLUR BENİM HİÇBİR SOSYAL GÜVENCEM YOK CEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet mümkün
  1160 tl

 56. Sayin hocam, 48 yasindayim.15 Yildan uzun süredir hemoroidim var. Zaman zaman siddetli agri çekiyorum. Bazen dista bir kaç meme olusup çok agri yapiyor. Ayak ve kalçami kalp hizasindan yukariya kaldirip egzersiz yapinca birkaç gün sonra geçiyordu. Beslenmeme dikkat ediyorum ancak ramazan dolayisiyla kabiz oldum ve tekrar memeler olustu ve içeriye girmiyor. 20 gündür agri çekiyorum. Libalaks kullanmak zorunda kaldim. Ve epeyce kanama oldu. Agrim biraz azalsada ayaga kalkinca yine artiyor. Ameliyat mi olmaliyim. Lazer tedavisi uygun mudur. Annem klasik ameliyat oldu. Ancak 3 ay sonra agrilardan kutuldu. (Bu rahatsizlik irsi midir). Tesekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ırsi özellik var
  anlattıklarınız tromboze hemoroide benziyor

 57. Merhaba,
  Tuvalete çıktıktan sonra dışarı sarkmayı elle içeri itiyordum. Anladığım kadarıyla 3. evre hemoroidim varmış. Birkaç gün önce ise anüste biri çok büyük ve sert 3 meme oluştu. Memeler ağrı yapıyor. Bir doktor Daflon ve Proctolog adında iki ilaç verdi. 3 gündür kullanıyorum ama henüz bir iyileşme hissetmedim. Otururken, ayağa kalkarken zorluk çekiyorum. Anüs kasımı kastığımda ağrı yapıyor. Bu durun kalıcı mıdır? Siz ne tavsiye edersiniz?
  Saygılarımla,
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tromboze hemoroid olmuşsunuz,1-3 haftada düzelir

 58. Hocam sorun şu şekilde benim 4 senedir her tuvalete çıktıgım zaman büyük memelerim oluyor ve üstüne oturamyıyorum yarım saat felan bunun ilacla bir tedavisi var mı yoksa ameliyat mı.. ? diger bir sorum da iç basur karın şişmesi yapar mı ?
  teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  3.derece hemoroide benziyor,ilaçla düzelmez.karın şişliği yapmaz

 59. merhaba hocam , uzun zamandır makatımda memeler vardı Fakat son zamanlarda çok ilerledi , kanama arttı , meme sayısı dört oldu ve iki memede hepsinden büyük , otururken kalkarken tuvaletimi yaparken çok ağrılar oluyor . ne yapmalıyım şimdiden
  teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anal fissür + hemoroid olabilir,muayeneyle emin olabilirsiniz.

 60. Hocam makat bolgemde asiri derecede kanama oluyo kolonoskobi cektirmeme ragmen bisey gozukmedi bir iki ilac tedavisi yapip ilik suya oturunca duruyor ama aradan uc ay gecince kanamalar tekrar oluyo elimden geldigince kati yiyecekler den uzak duruyorum aci salgam muz elma seftali gibi yiyeceklerden de uzak duruyorum nedenini ogrenemedim hocam yardimci olurmusunuz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  KÜÇÜK BİR HEMOROİD OLABİLİR KOLONOSKOP BUNU ATLAYABİLİR,ANOSKOPLA BAKMAK GEREKİR

 61. Hocam merhaba benim makat bölgemde şişkinlik ve kanama oluyo bazî zamanlarda çok zorlanıyorum kanamam dört yıldır var ama hiç doktora gitmedim bunun için çok korkuyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirseniz aletle bakıp kanamanın sebebini tespit edip gerekeni yaparız

 62. Hocam 4 gun once klasik cerrahi metoduyla hemoroid ameliyatı oldum.4.dereceydi,doktorub söylediğine göre kese normalden oldukça büyüktü.tuvalet ihtiyacı giderirken cok fazla yanma oluyor.ılık oturma banyomu hemen ardından yapıyorum.tuvalet sonrası yanmalar ne zaman gecer?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  10-15 gün sürebilir

 63. makat bölgemde ufak bir meme var ancak tuvaletteyken baya şişiyor sonra tekrar eski boyutuna dönüyor meme hep makatın orada, ağrı yapmıyor öncesinde de yapmamıştı, akıntı bir sene önce yapıyordu krem sürüyordum o zamandan bu yana o da olmuyor kanama da yok sizce hocam ameliyat gerekli mi,ameliyattan fobim çok faza da o sebeple korkuyorum açıkcası !
  Op. Dr. Atilla Kaya ağrısız ameliyat metodları var korkmayın

 64. MERABA BEN SEKİZ YIL ÖNCE İKİ KEZ HEMOROİD AMELİYATI OLDUM RAHATSIZLIĞIM DEVAM ETTİ SONRAKİ YILLARDA ARALIKLARLA ÜÇ KEZ BAĞLATMA YÖNTEMİ UYGULADILAR AMA ŞİKAYETLERİM BİTMEDİ.ARADA BİR KANAMA OLUYOR VE BU NEDENLE KANSIZ KALIYORUM. DOKTORLAR BANA AMELİYAT OLAMAZSIN,5 DEFA OPERASYON GÖRMÜŞSÜN O SEBEPLE ALTERNATİF AMELİYATLARI ARAŞTIRIN DEDİ BANA BİR ÇÖZÜM OLARAK HANGİ YÖNTEMİ ÖNERİRSİNİZ.
  Op. Dr. Atilla Kaya sizin gibi birçok hastaya müdahale ettim hemoroidal arter ligasyonu yapıyorum bana dua edersiniz

 65. hocam 4. derece hemmoroid var dışarı sarkan basur memeleri kanama oluyor ağrı yoktu pana naturalden internetten hemorita kara merhem aldım tatbik ettim çok yanma ve ağrılı oldu memeler dışarı çıkıp şişti ve ağrılı oldu yerimden kımıldayamıyorum hocam çare ne olabilir birde nitrogliserinli krem hangisi yada hangi krem karışımı teşekkürler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Hemoroide kara merhem sürmek insanın inanası gelmiyor o bölgeye nişadır sürmek gibi bir şey,acele bize başvurun acil müdahale yapalım.

 66. http://www.hemorita.com/ sitesinden çok meht edilen bitkisel kara krem aldım 8 bitki karışımı çok satılan bir ürün yorumları okudum herkes memnun diye aldım ileri derece basur var 4. evre kalın memeler var bende fitil olarak kullandım çok yanma ve ağrı yaptı şişmeler oldu iyileşme süreci normal dediler kanamam arttı ameliyattan kaçıp çözüm aramaktayım ne önerirsiniz ağrı sızı yanmayı önlemem için teşekkürler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Hemoroid o bölgedeki toplar damarların bağ dokusunun zayıflığı nedeniyle aşağı sarkmasıdır,ilaçlar bu zayıflığı tedavi etmez bu nedenle müdahale geçirmeniz lazım,ameliyat olarak ağrısız kansız ve sizi çok çabuk işinize döndürecek hemoroidal arter ligasyonunu öneriyorum

 67. saygılar hocam kolay gelsin abdulkadir yaş:37 yaklaşık 8 yıllık hemoroid hastasıyım genel cerraha gitti teşhis 4.hemoroid anal prolapsus bağırsak sarkması ancak amaliyat olsanız iyileşme süreci aylarca sürebilir durum farklı biraz şöyleki sol tarafta aşağı sarkan 2 santim uzunluğunda meme var başlangıcında kalın tabaka şişmiş olan mukoza balon gibi sol tarafa baskı yapıyor kanalı sıkıca kapatıyor wc sonunda fışkırarak heryöne gezen kanama oluyor en az yarım çay bardağı kan sonra hafifte olsa ağrılar hocam bu kan kaybına neden olurmu sizce ameliyattan kaçınıyorum ne yapmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anlattıklarınız bağırsak sarkmasına pek benzemiyor
  aletle bakmadan yorum yapmak zor

 68. Hocam
  resimdeki hastaligim tam olarak nedir? Ic hemoroid mi dis hemoroid mi anal fissur mu? Ve bunun tedavisi nasil yapilir? 2 gundur var bu meme gibi sey, agri ve kanama yok fakat arada kilodumda islaklik hissi oluyor. Yardim ederseniz cok sevinirim, kolay gelsin. Bir de resmi silme sansimiz varsa baktiktan sonra silebilirseniz cok sevinirim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  2gündür varsa tromboze hemoroid

 69. hocam ben ssk lıyım bende yıllardır hemorıt vardı ama arada sırada yedık lerıme dıkkat etmesem hafıften ıcerıde sıslık yapıyordu ve 2gun ıcınde kayboluyordu ama 4gun once tuvaletten cıktıgımda yıne kucuk bır sıslık oldu ben ınmesını beklerke makat etrafı komple sısttı ve sabah dr gıttım bana agrı kesıcı hap ftıl ve krem verdı ama bu gun 5 cı gun hala sıslıkler duruyor ve devamlı akıntıvar ama kanama yok sorunum nedır ne gerekır
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Tromboze hemoroidiniz var tedaviyle şikayetleriniz gerileyebilir ama tamamen kurtulmak istiyorsanız ameliyat olmanız lazım.

 70. hocam birkaç ay önce makatımda meme oluştu. Ameliyat olmadan iyileşebilir miyim? hemorita kara merhem kullanmam ne kadar doğru?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Hemoroid hiç bir zaman ilaçla ve kendiliğinden iyileşmez,o bölgeye kara merhem sürmek nişadır sürmeye benzer isterseniz bir deneyin sonra olanları görün.

 71. merhaba,4.derece hemoroidde ameliyat sonrasında başarı oranı ne kadar ayrıca hastalığın nüksetme ihtimali ne orandadır? Teşekkür ederim.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Tüm hemoroidlerde derecesi ne olursa olsun HAL ameliyatının başarı oranı%98 dir.

 72. mrb hocam 23 gün önce thd hal ameliyatı oldum fakat wc ye çıktığımda memecikler şişiyor birgün sonrada iniyor neden ola bilir hocam yardım edin
  Op. Dr. Atilla Kaya
  HAL ameliyatında 3aya kadar iyileşme devam eder %5 vakada başarısızlık olabilir,beklemenizde yarar var.

 73. merhaba hocam. yaklaşık 4 gün önce makatta şişlik hissetim. 2. gününde kanama oldu hemen doktora gittim ilaç verdi ama 2 gündür kanama sürekli devam ediyor. ne yapmalıyım ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  10 gün sabah akşam3tane daflon tab için.

 74. Merhaba hocam 3 hafta önce 4,dere hemoroidden amaliyat oldum fakat tamamı alınmaöış küçükler duruyor birde akıntı oluyor bu normal mi siz ne öneriyorsunuz hocam … Ameliyatta tamsmının alınmamasının sebebi ne olabilir saygılar
  Op. Dr. Atilla Kaya
  4.derece hemoroidlerde yapılacak ameliyat ya HAL veya longo ameliyatıdır geri kalan her ameliyatda şikayetleriniz devam eder.

 75. Hocam büyük tuvalete 4 günden beri cikamiyorum hep isal gibi altima kaciriyom makattan yanma hissi var ağrı çok oluyor mermi ağızda hep sanki krem kullandım yok fıtık fayda etmedi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Çatlağınız var bepanthen pom. kullanın.

 76. Sayın Op. Dr. Atilla Kaya,
  Ben 35 yaşında bir bayanım.5-6 ay kadar önce aşırı üşüttüm ve bu üşütme sonrasında makatta 2 meme oluştu. 4-5 gün kadar sonra bu şişlikler yok oldu. Sadece ceryanda kaldığımda üşüttüğümde beliriyorlardı ve ağrım kanamam yoktu. 2 gün önce yine üşüttüm ve memeler yine belirdi ve çok sertleşti ağrı yapmakta ve seffaftan biraz koyu renkte akıntı farkettim. Tuvalete çıkmak işkenceye dönüştü. Öneriniz nedir acaba? Şimdiden teşekkür ederim.
  Opr.Dr.Atilla Kaya
  Daflon tab 10 gün sabah3 akşam3 tane kullanın ve genel cerrahide muayene olun.

 77. Hocam bende içerden sarkık yok dışardan iki tane meme oluşmuş durumda ağrılarım oluyor ama tuvalette ve cıkınca sızce durum nedir…
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Hemoroid ve makat çatlağınız olabilir.

 78. merhaba hocam bn bu durumdan 7 SENEDIR var cekındgımden dolayı adım adamadım hıc benım dıs bolgedekı memeler tuvlete gırınce buyume ve sancı yapıyor bunun amelıyatsız tedavısı varmıdır varsa en kısa zamndan gelırm tedavıye 0534 956 77 77
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Ameliyatsız tedavi yoktur fakat HAL ameliyatı ağrısız ve kansızdır iki günde işe dönersiniz.

 79. Hocam 4.derece hemoroidm var memeler dişarı şarktı iceri girmıyrve cok agrm var ne yapmalıym
  Op. Dr. Atilla Kaya
  4.derece hemoroid ancak ameliyatla tam tedavi edilebilir.

 80. hocam merhaba,
  30 yaşındayım 5 veya 6 adet dıştan meme yapmış hemeroidim var. 2-3 gün önce tuvalette elime ve kağıda bayağı kan geldi ama ağrı veya zorlanma yoktu çok korktum hemoroidtenmi geldi anlamadım? Bağırsaktan gelmiş olabilr mi ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Bu derece hemoroid bu kanamayı yapar.

 81. Hocam bende basinda ve sonunda olmak uzere 2 tane meme var ama tuvaletten sonra az da olsa bi agrim oluyo agriyi kesmek icin ameliyat sartmi sizinti ve islaklik da sinir bozucu farkli rahatsizligim tesekkur ederim .
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Tarıf ettiğiniz meme çatlaklarda gözüken yalancı meme olabilir muayene olun.

 82. hocam benim uzun süredir kanamam var. sürekli kabızlık yaşıyorum. tuvalette zorlanıyorum ve tuvalet sonrası elime meme geliyo. tuvaletten sonra ağrım oluyo ama bi kaç saat sonra geçiyo. temizledikten sonra sızıntım olmuyo. ameliyat gerekir mi?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Hemoroid ve fissürünüz var muayene sonucuna göre ne yapılması gerektiğine karar verilir.

 83. Merhaba Hocam, İzmir de oturmaktayım ve İzmir’in bazı hastanelerin de iç hemoroid ile ilgili muayene oldum 4. evrede olduğunu söylediler yani hemoroidler içeriye girmiyor. Aynı zamanda birkaç hocamız ABD de 8-10 senedir uygulanan ve Türkiye’de yeni uygulamaya başlanılan Galvanizasyon (Ultroid)ile tedavi olmamı önerdiler. Bu hastanelerin bazıları Devlet birtanesi de özel, hatta anestezi olmadan 30-40 dk da çok iyi sonuç alacağımı söylüyorlar. Bu işlem için küçük müdahalede basit bir işlemmiş. Bende bu konuyu internet te araştırıyorum ve ikna olmak üzereyim, Sizin bu tedavi ile ilgili görüşleriniz nelerdir?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Bu işlemle ilgili görüşlerimiz IDEA sayfasında geniş olarak bahsedilmiştir,4.derece heemoroidlerde hiç bir yararının olmadığı inancındayız.

 84. Hocam siirtin eruh ilcesinin mezra koyunde ogretmenim okulumu acabilmek icin ankaradan geldim hava degisikligi sebebi ile buyuk abdestime 7 gunde bir gidebildim yilda bir kere tekrarlayan basur rahatsizligim ama dun ve bugun beni yurutmeyecek dereceye geldi 4 adat meme disari cikti herbiri fasulye tanesi kadar korpus merhem ve gunluk 6 dozlu daflon kullaniyorum iki gundur sicak su tedaviside uyguluyorum arac imkanim olmadigindan doktora gidemedim koyluler internetten arastirdigim fitil korpus prolog almaya gittiler agrilarim kullandigim bu ilaclarla dinermi duzenli kullaniyorum yoksa işi askiya alip ankaraya doncem isimi bitirmek istiyordum bir oneri cok sagolun
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Anestol pomad sürdükten yarım saat sonra memeleri içeri atmaya çalışın birkaç günde sulu gıda yiyin,normalde ameliyatlık hastasınız.

 85. Merhaba hocam benim 3 tane meme var arkamda tam 15 yildir ve cok sanci veriyo sanki kurt yuruyo arkamda tuvalete bazen zor bazen normal cikiyorum elimle iteklesem bile gitmiyor geri iceriye kanamamda yok doktora gidiyorum normal gecer diyo ameliyat cozum degil diyo 4 hafta aci cekersin belki geri gelir diyo biktim artik lutfen yardim edin saygilarimla
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Bu tür vakalarda yapılacak ameliyat yöntemi HAL ve longo ameliyatıdır bunları bilen hekim sayısı az olduğundan dolayı çoğu hekim size ilaç verip gönderecektir,bize başvurursanız kurtulursunuz.

 86. Merhaba. Hiç bu sekilde yapmamıstı. 4 senedir bu rahatsızlık var ama memeleri geri itebiliyordum. Simdi 2 gündür dışarıdalar ve cok şişkinler aynı zaman da cok sertleştiler. Yataktan kalkamıyorum. Yalnız yasıyorum delirmek üzereyim. Ne yapabilirim. Simdiden tesekkür ederim 🙁
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tromboze hemoroiddir bu dönem geçtikten sonra tedavi olmalısınız

 87. 4. Evre hemoroid ameliyatindan snra 2 gun de ise donersiniz diyorsunuz isimiz ayakta olmamizi gerektiriyor gerektiriyor yine de ise gitmelimiyiz istirahat icin gun rapor verilir mi gerek yok mu ne dersiniz denize ya da havuza girilebilir mi ameliyat tan snra ne kadar sure geçmeli
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Ameliyatdan sonra ertesi gün işe gidebilirsiniz,ameliyatın aynı günü denize ve havuza girebilirsiniz.Evde gerekmediği halde dinlenmek isteyene rapor verilir.

 88. hocam bende yaklaşık 8 sendir hemoroid fissur var 2 defa amelıyat oldum son amelıyatımdan 7 ay geçtı şuan dışarda herhangi bir meme yok ama oturamıyorum çok agrı oluyo kabızlıgada dikkat ediyorum ne tavsiye edersınız birde kanama yok hocam.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ameliyatı yapan doktorunuza kontrol olmalısınız.

 89. Hocam derecesini bilmiyorum ama bendede hemoroit sorunu var makatimda ş işkinlik oluştu icine girmiyor çok agri yapiyor genel cerrahi doktoruna başvurdum muayene etti 3adet ilaç verdi ve 7gün devamlı sırt üstü yatmamı söyledi ilaçları kullaniyorum hiçbir değişiklik olmadi ameliyami olmam gerekiyor
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid ise ameliyatsız mudaahale yöntemleri de var araştırıp kararınızı verin.

 90. hocam maalesef ıstanbula gelme imkanım yok. burada da hal yöntemi yok. hatta botoks da yok ki zaten botoks u yapabilen cerrah sayısı çok az turkiyede. bu durumda siz bulundugum yerde bana önerilen hangi yöntemi yapmami önerirsiniz. tsk ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  botox dışında tek tedavi yöntemi ameliyat onunda açıkve kapalısı var kapalısını tercih edin

 91. daha doğrusu kapalı lis yöntemini mi kast ediyorsunuz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet kapalı LİS yönteminde makat 3.5 cm kesilmek yerine 1-1.5 cm kesilir.

 92. Merhaba hocam yaklasik 10yildir bende de hemoroid var.2sene once ankarada unlu bir dr.tarafindan lazerle ameliyat oldum.3tane meme vardi ve alindi.Simdi sikayetlerim tekrarlamaya basladi.Ayni problem babamda da vardi 2defa lazer den sonra cerrahi operasyon gecirdi.Benim de tek carem ameliyat mi?Bu rahatsizlik yasantimi olumsuz etkiliyor, sinir, ,mutsuzluk..Bir arkadasa .HAL yontemi demissiniz ankarada gidebilecegim bir yer var mi?Ameliyat sonrasi iyilesme sureci ne kadar bebegim var da?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Ankarada HAL yöntemi yapan vardır araştırmalısınız, İstanbula gelirsenz 2-3 saat sonra geri dönebilirsiniz.

 93. Hocam 1 ay önce genel cerraha gittim dışta oluşan meme için. Muayene sonrasında içte 3 tane hemiroid olduğunu söyledi doktor yaşım 22 ve yaşıma göre iilerlemis ve 2 veya 3. Derece dedi. Verdiği ilac ile ilk gün distaki meme kayboldu ilaçları bitirkten sonra 15 gün sıkıntı yoktu ancak 4.5 gündür tuvalet sonrası şişlik hissediyorum ameliyatsiz çözüm var mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroidin ilaç ile tedavisinde şikayetler geçsede hemoroid geçmez ve bir süre sonra tekrarlar.Ameliyatsız çözüm THD denilen girişimdir ve anestezi altında yapıyoruz.

 94. Iyi gunler. 5 yil once hemoroid tehsisi koyulmustu ve krem kullanmistim. Disarda duran bi parca var hep vardi hic gitmedi
  Usuyunce ağrı oluyor ve bazen kanama. Ameliyat olmam gerekir mi ve ameliyat kesin çözüm müdür?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla muayene edip teşhisi kesinleştirmek lazım,hemoroid de ameliyatı son çare olarak uyguluyoruz,daha önce birçok müdahale yapabiliyoruz.

 95. Ben 17 yaşındayım doktora gitmeye utanıyorum. Yaklaşık dört aydır tuvaletimi yaparken zorlanma yaşıyorum kanama oluyodu ama ben bir ay önce bel fıtığı ameliyati oldum ondan sonra ağrılarım daha çok arttı artık oturamıyorum kanamam çok fazla oluyo tuvalete gitmek bile istemiyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetin anal fissüre uyuyor,yinede görüp öyle karar verebiliriz,tedavisi botox iğnesi veya ameliyat.

 96. Merhabalar Hocam ;
  Askerim ve hemoroid hastalığına yakalandım revire cıktım ve daflon adında bir ilaç verdiler . Hemoroidim meme yapmış durumda ve çok küçükte değil anal bölgeyı kapatacak büyüklükte . Sizce nasıl bir yol izlemeliyim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ilaçlarla 2-3 haftada düzelmezse müdahale gerekebilir

 97. Merhaba hocam benim 3,5 yaşında kızım var ve kakatında şişlik var ama isal olduğunda ortaya çıktı ve sürekli acıyo diyo ve yaparkende çok zorlanıyo drgittik ama çatlak var denildi ne yapmam gerekir tşk
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  O yaşlarda anal fissür çok nadir görülür,arkasında kalın barsakta başka bir rahatsızlık olup olmadığını araştırmak için çocuk cerrahisine muayenesinde fayda var.Daha sonra ilaçla tedavi yapılabilir.

 98. Merhaba hocam bende üc yildan fazla bir süredir makat bölgemde iki tane nohut tanesinden hafif kücük sislikler var ve lavaboya her gittigim seferde kanamam oluyor ayrica o bölgede sürekli kasinti ve agri oluyor doktorada gitmedim basur olabilir miyim olursam kacinci asamaya geldi rahatsizligim ve ameliyat olmam gerekebilir mi simdiden tesekkrler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dış basur olabilir, tedavi seçimini muayeneyle belirliyoruz

 99. Hocam iyi aksamlar bende yaklasik uc dort yildir makatta sisme ve kanama oluyor utancima doktora basvuramadim bunun ilerleyen zamanda her hangi bi zarari olurmu lutfen bana yadimci olun ha birde bende agri sizi falan olmuyo sadece ele gelen sislik ve kanama oluyo bi cevap yazarsaniz memnun olurum hocam
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Hemoroid tarif ediyorsunuz modern yöntemlerle bir günde kurtulursunuz.

 100. Merhaba hocam. Benim yaklaşık 20 yıldır makadımda meme şeklinde dışarı çıkmış vaziyette şişlikler mevcuttur. Son 3 yıldır kanama şeklinde kendini gösteriyor. Kanama olduktan sonra ağrı geçiyor. Utancıkdan doktora şimdiye kadar gitmedim. Olumsuz durumlarda krem ve ağrı kesici kullandım. bu konura ne yapmam gerek, yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tedavi olmanız gerekiyor.utanmanın tedavi edici yönü yok. 🙁 makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılması gerekiyor.kliniğimiz makat hastalıklarnın tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip gelirseniz tedavinizi ameliyatsız yöntemlerle yapabiliriz

 101. meraba hocam 4 aydır belirtiler var. bi damla kadar kanama oluyo 1 ay iyileşti. sonradan çok kaşıntı ve ağrılar başladı şimdi makat çok sertleşmiş çok zorlanıyorum.. büyük abdest alınca damarlarm şişmiş baya balon haline gelck damar ne yapmalıyım
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetiniz anal fissüre uyuyor,tanıyı kesinleştirip botox iğnesi veya ameliyat önerebiliriz.

 102. hocam iki gün önce dr gittim bende 4ncü derecede basur olduğunu söyleyip daflon fitil krem yazdılar 5 ğün rapor verdiler ama iş yerinden sıkıntı çıkardılar ben en kısa nasıl iyileşirim bana yardımcı olurmusunuz zor durumdayım
  Op. Dr. Atilla Kaya
  4.derece dendiyse ilaçla düzelmez müdahale gerekir. En kolay uygulanan ve başarısı yüksek olan THD yöntemini araştırın

 103. merhaba rektoskopide 4. evre hemoroid çıktı ama burada bahsedildiği gibi ele gelen memeler kanamalar yok bende. sadece içeride hafif ağrı var. zaten doktor da elle muayenede anlamamıştı. benim durumumda olan biri kesin ameliyat olmalı mıdır. yoksa ilaç tedavisi sonuç verir mi. bu arada 3 yıl önce hemoroid fistül ameliyatı olmuştum. saygılar..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ağrı varsa hemoroid değil fissür olabilir.hemoroidin ve anal fissürün ameliyatsız tedavileri kliniğimizde yapılmaktadır.gelirseniz muayene ile durumnuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 104. cevabınız için teşekkürler ancak şunu merak ettim rektoskopi yapan bir genel cerrah basur ve fissürü karıştırabilir mi? bana da gösterdi bak burada hemoroidin var diye. kafama takılan şey evresi yani çok aşırı şikayetim yok acaba evresi yanlış tespit edilmiş olabilir mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Proctoloji konusunda tecrübeli değilse karıştırabilir

 105. Hocam 3.5 aylik hamileyim 4.evre basur olmusum icine kesinlikle girmiyor disarda curume yapar dediler bugun 5.gun ne yacagimibilmiyorum agrilara dayanamiyorum bazen
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hamilelikte ameliyat önermiyoruz ancak mecbur kalınırsa yapılabilir.

 106. Merhaba, Ağustos ayının sonunda 4. Derece den hemoroid ameliyatı oldum fakat dışkılama sorunu yaşamamak için ilaç kullanmama rağmen tuvalet esnasında hala acı çekiyorum. İshal bile olsam tuvalet zamanında acı oluyor. Bepanthol krem kullanıyorum ama pek bir faydası olmuyor sanki. Son günlerde ise bir yırtılma hissi var iç kisimda bu neden olur? Kaç ay sonra normale dönerim? Teşekkürler …
  Op.Dr. Adil ALTINSOY
  büyük olasılıkla anal fissürünüz var.şikayetleriniz ona benziyor.muayene olmalısınız.zaten hemoroid nedeniyle ameliyat olmuşsunuz fissürünüz varsa botoxla tedavi olmanızı öneririm

 107. Iki gün önce farkettim anüsüm yaninda bir şişlik var ve bu şişlik sanki kaşinti biraz sîzlama gibi bir his veriyo sizce bu basürmü
  Op Dr Atilla Kaya
  2 günde çıktıysa boğulmuş basur veya pıhtı toplanması olabilir

 108. Iki gün önce anüsümün orada bir şişlik farkettim ve bu şişlik sanki biraz kaşinti birazda sizlama gibi sizce bu basürmü
  Op. Dr. Seher Şirin
  Boğulmuş basur olabilir

 109. Hocam son ben küçükken kabizlik gecirmistim o günden beri cok küçük bir kabariklik vardi fakat son iki yildir bu sislik meme halini aldi ve kanama olmaya basladi ağrı fazla olmuyo tuvaletim gelince biraz oluyo doktora gitmeye utanıyorum basur mu oldum bana yardim edermisiniz eger basursa ameliyat olmak istemiyorum bana uygun bir tedavi önerirmisiniz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Teşhis için muayene olmanız lazım,çekinecek bir şey yok,doktorlar buna alışıktır.

 110. Benim 15senedir hemoritim var hemde 4derece ilk devre kanadi sonra kanama durdu simdi tamamen disarida ve gorunuyor vede morarmis durumda ben ameliyat olurum korkum yok ama tekrarlar diye korkuyorum teyzem olmustu ama tekrar Hemorit tekrarladi ben ameliyat olmazsamda kanserden (kolon kanseri )diye korkuyorum ne yapabilirim bitkisel tedavi cozum olurmu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  4.cü derece hemoroid için ilaçla tedavi etkili değil,THD veya ameliyat gerekir,hemoroid kansere dönüşmez.

 111. Merhaba Doktor Bey,4 derece hemoroidim vardı ve 1 ay önce klasik yöntemle ameliyat oldum.
  1 sorum hemoroidim oldukça büyükmüş ve doktor tek seferde kesmiş hepsini fakat bir kac seans daha iyi olurdu diye itiraf etti, tek seferde kesmesi ağrı dışında bir dezavantajı var mı?
  2 sorum ameliyat sonrasi gaz ve dışkı kaçırıyordum, 1 ay geçti dışkı kaçırmıyorum ama gaz kaçırma devam ediyor bu kalici olur mu?
  Bu sorular oldukça kafamı karıştırıyor, gaz tutamama konusunda çok endişeliyim, yardım edin lütfen.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bu sorulara uzaktan cevap veremeyiz,doktorunuzla görüşmelisiniz.

 112. Hocam benim tuvaletinden sonra damlama halinde cok kanamam oluyor bazen durmayacak zannediyorum doktora gitdim kolonoskopi yaptılar hemoroid dediler iç ve dışarıda da var almaya gerek yok şuan dediler.bazen 3 4 ay olmuyor bazende bi başladığı zaman 1 hafta her tuvalette oluyor kanıyor çok kafama takılıyor ne yapmam lazim lütfen yardim edin.
  Op Dr Adil Altınsoy
  Tabiki doğru yaklaşım kalıcı basur tedavisidir

 113. merhabalar hocam
  benm şöyle bi sıkıntım var. tuvaletımi yaptığım zaman asiri derecede memeler dısarı cıkıyor bunu el yardımı ile içeri itmek zorunda kalıyorum . Normal zamanlarda ise küçük memelenme var dısarıda . Tedavisi nedir acaba ? Ağrı , kanama gibi bi durum yok.
  Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla muayene edip kesin seviyesini belirlemek lazım,3-4.cü derece hemoroid gibi görünüyor,bu durumda THD girişimi öneriyoruz.

 114. Sayın hocam hemeroid şikayetinden birkez ameliyat oldum 10 sene sonra tekrarladı ve tuvalet sonrası kanamam oluyor ve kansızlık şikayeti çekiyorum ağrım yok ve 50 yaşındayım tekarar ameliyat mı gözüküyor acaba! Saygılar…
  Op Dr Atilla Kaya
  gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip,laser RBL gibi ameliyatsız yöntemlerlede tedavinizi yapabiliriz

 115. Hocam iyi günler okuduğum kadaroyla bende 4 derecede hemoroid var.bende makat kısmında memeler oluşmuş durumda epeyi derecede fakat bende ağrı olmuyor beni rahatsız edecek sıkıntılar cıkarmıyor yılın bazı dönemlerinde de kanama meydana geliyor benim öğrenmek istediğim bu noktada ciddi sorunlar oluşur mu
  Op. Dr. Seher Şirin
  hemoroidde pek ağrı görülmez ama kanama önemli,bu nedenle tedavi olmalısınız.çünkü tedaviyi ertelediğiniz her gün hastalığınız ilerliyor.aynı zamanda en azından anoskopi muayenesi yapılıp kanamanın nedeni öğrenilmeli,neden kötü huylu bir oluşumda olabilir

 116. Bende bayadır hemoroid var sanırım memeler dısarda bazen hıc kanama olmuyor bazen cok aşırı oluyor kanama oldugu Zaman’lar Ağrı’yla beraber oluyor dısarda Bı tane memesı var ben onu sıktıgımda ıltahap akıyor az bırsey benım hemoroıd kaçıncı derece ve tedavısı nedır
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid hastalığında iltihap akıntısı olmaz,senin hastalığın anal fistül olabilir,muayene edip kesin tanı koymak lazım.

 117. Hocam meraba benim hemoroidim sanirim 4 cu evrede ic hemoroid mi dis mi onu bilemedim cok agri kanama oluyo bu asamada ameliyattan baska sansim varmi acaba
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Bakırköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirebiliriz.kanama olduğu için ertelemeden mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı ve kanamanın tam olarak nedeni tespit edebiliriz.makat hastalıklarına spesifik çalışan proctoloji kliniğiyiz ve ameliyatsız tedavi yöntemlerine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz muayene ile sorunlarınızı tespit eder ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 118. Merhabalar hocam bende 3 yıldır hemoroid var gecen sene mukoz mu makat mi bilemedim disari cikmis dedi doktor 1 hafta hastanede yattim iceri soktular baya duzeldi eskisinden daha az memelerim var ama gecenlerde kabiz oldum ve sonrasinda ilaclarimi kullanmama ragmen akinti ve kanamam gecmiyor agrim yok Allaha sukur ama sol tarafa dokununca agriyor yirtik midir nolmustur hic bu kadar uzun surmemişti akintim ve kanama nedir sizce..Cevap verirseniz çok sevinirim Saygılarımla..
  Op Dr Seher Şirin
  IDEA Bakırköy Şubesi proctoloji Uzmanı
  klinklerimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip uygunsa ameliyatsız yöntemlerle normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz.basurun yanısıra makat çatlağıda oluşmuş görünüyor

 119. MERHABALAR HOCAM BENDE YAKLAŞIK 2,5 3 SENEDİR HEMOROİD VAR GALİBA DIŞKILAMA YAPTIKTAN SONRA 4 SAAT 5 SAAT CİVARI BASUR KENDİ KENDİNE İÇERİ GİRİYOR SİZCE KAÇINCI DERECE OLABİLİR AMELİYAT OLMAK İSTİYORUM KANAMA ÇOK NADİR OLUYOR PEK FAZLA OLMUYOR
  Op. Dr. Atilla Kaya
  IDEA Kadıköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 120. S.a hocam. Bende çok uzun süredir basur var ve bu güne kadar doktora gitmedim. Araştırmalara göre 4.evre sanırım, makatın etrafı komple şiş ve ortasında bi tane meme ver, her tuvaletten sonra el yardımıyla zorda olsa içine sokuyorum ve normal hayatımda hiç yokmuş gibi oluyor. Ama içine sokmadığımda yürüyemiyorum bile, bu şişlik sert ve çok büyük, bu güne kadar içine soktuğum için hiç rahatsızlık vermedi bende biran önce bu hastalıktan kurtulmak istiyorum ameliyat olsam bu sorunlar tamamen biter mi.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy IDEA Genel Cerrahi Uzman
  Doğru tahmin ettiğinizi düşünüyorum,4. evre hemoroid gibi duruyor. Anal prolapsus (makat sarkması ) da olabilir. Kesin teşhis ancak muayene ile konur. 4.Evre hemoroid ameliyat gerektirir. Genellikle ağrısız yöntem olan THD yöntemi uyguluyoruz ama uygulanacak yöntemi de muayene sonrasında belirliyoruz. IDEA Cerrahi Merkezinde sgk lılara muayene ücretsizdir,gelirseniz değerlendirebiliriz.
  Geçmiş olsun

 121. Hocam bende ki komple makatı kapatmış durumda 10 yıldır böyle kanıyordu daha önceleri durdu.Son 4 yıldır kanamıyor.Fakat ilginç afedersiniz ama masturbasyon yapınca ne ağri kalıyor ne sızı nede kanama oluyor ve hemen ayağa kalkıp hiç ağri olmamiş gibi günlük yaşama dönüyom.
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)Ankara
  Bir gün başını ağrıtacaktır.Tedavi olmalısın

 122. Ve açıkcası bu durumdan çok utanıyorum,ağrı yok ama kaşıntı çok oluyor,dışta şişlikler zaman zaman oluyo ama bu dışarı sarkan şey beni çok rahatsız ve mutsuz ediyor..ben ne yapmalıyım be çokta korkuyorum:((
  Op Dr Seher Şirin
  makat hastalıklarında kaşıntı sık görülür.gelin muayene ile değerlendirip tedavinizi yapalım

 123. Hepinize acil sifalar dilerim arkadaşlar. Hocam bende 3 gün öncesine kadar birsey yoktu ama 3 gün icinde malum yerde internetten gordugum basur resimlerindeki gibi baloncuk oluştu. Agri veya kanama yok suan ne yapmam lazim yardim eder misiniz
  Op.Dr.Atilla Kaya
  3 günden önce sorun yoksa kendiliğinden düzelir.

 124. Hocam ben 2 aralıkta 2016 yılında hemorid den ameliyat oldum… doktor 3 meme var dedi en son 4.evre hemorid dedi ameliyat oldum…….ameliyattan kaç gün sonra kanama sizintiları geçer. …ameliyat 4.evreyi. …tamamen yok eder mi…şimdiden çok teşekkürler hocam.
  Op Dr Atilla Kaya
  İki ayı bulabilir

 125. Hocam 4.derece hemorid ilaçla düzelme yapar mi… ameliyat gerekli mi…..teşekkürler. ..
  Op Dr Atilla Kaya
  hemoroid dişin çürümesi gibidir ilaçlarla düzelmez ama şikayetler azalabilir.

 126. Sayın hocam …..hemoroid ameliyati oldum 1 hafta önce bu kanamalar ne zaman sona erer birde dikişler sıcak suya oturunca yumusayip kendiliğinden düşer mi ilacli suya gunde kac kez oturmaliyim ……ilacli su yarayi erken iyileştirir mi …..teşekkürler. …. hocam…..
  Op. Dr. Atilla Kaya
  daha çabuk iyileşmeyi sağlar,ağrıyı azaltır,dışkılamayı kolaylaştırır.günde 3 defa uygulayabilirsiniz.dışkılamadan önce ve sonra uygulayabilirsiniz

 127. Merhaba hocam …..hemoroid ameliyatın dan sonra bol bol yürümek iyileştirmeyi hızlandırır mi…..teşekkürler.
  Op Dr Adil Altınsoy
  hızlandırabilir.bol yürümek barsak hareketlerinizi arttıracağı için dışkılama daha kolay olacaktır,

 128. Sayın hocam….. 4.evre hemoroid ve 3 meme vardı bende ilk 2 gün çok acı çektim. ….ameliyat kesin çözüm muydu……..bir daha başlar mi….teşekkürler. .
  Op. Dr. Seher Şirin
  gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 129. Opere tromboze nedir hocam. İyileşme süresi kaç gündür. . Tesekkurler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ameliyat edilmiş tromboze hemoroid dir.21 gün sürebilir

 130. Sayın hocam .. opere tromboze ameliyati oldum….doktor bana 2 tane nohuttan büyük hemoroid gösterdi. . Hocam opere tromboze olan kişi ilerlemiş se hemoroid ameliyat kesin çözüm müdür. ……..bir diğer doktor ameliyattan olmadan önce 4.evre hemoroid dedi… ameliyat oldum…..sizce ameliyat olmam gerekli miydi … …teşekkürler sn hocam….
  Op Dr Atilla Kaya
  4.evre ise ameliyat yapılabilir

 131. Sayın. …Hocam…….hemoroid ameliyatindan sonra dikişler sıcak su banyosuyla yumuşar mı. ….sıcak su banyosu dikişlere zarar verir mi…..teşekkürler
  Op Dr Ergun Aygören
  vermez

 132. Sn….hocam….bende 3×1.5 birde 2.5×1.5 hemoroid pata lojistik sonucunda çıktı. …..hocam bunu anlamı ne…..ebat mi? Ameliyat olmak gerekli midir? …..tesekurler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Rahatsız ediyorsa tabiki tedavi olmalısınız

 133. Sn….hocam……..hemoroid ..ameliyat dikişleri ne zaman kurur………yaralar iyileşir. …teşekkürler. …
  Op.Dr.Atilla Kaya
  emilen dikiştir 1-2 ayda kaybolur

 134. Sn….hocam….kantaron yagi hemoroid yarasına iyi gelir mi……..kafayı yiyecem artık hocam… lutfen yardim edin bu yRLar ne zaman iyileşecek …..kantaron yağını sürüm mü ……..hocam yalvarırım bilgi verin teşekkürler. .
  Op Dr Atilla Kaya
  Hemoroidde yara olmaz ki başka sorununuz olabilir

 135. Sn…Hocam. …ameliyat olalı 1 ay oldu. ..wc çıktığım zaman …..ameliyat yeri …kuru olduğu için …..damla damla biraz kan akıyor. ……kuru diye mi …..akıyor. ..hocam……yalvarırım …..kantaron yagi iyi gelir mi……hemoroid ameliyat yerim kuru wc gittiğim zaman problem yaşıyorum …….teşekkürler. …..
  Op. Dr. Atilla Kaya
  tuvalet öncesi ve sonrası sıcak oturma banyosu yaparsanız daha kolay dışkılarsınız.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin,kabız kalmayın

 136. Sn..Hocam. ….hemoroid yarasi geçer mi gerçekten …..ben artık iyilesecegime inanmıyorum. ….1 ay oldu.. makatin içinde sertlik var dikis mi yara mi anlamadım. ..teşekkürler.
  Op Dr Seher Şirin
  Buna siz karar vermeyin muayene olun

 137. Sn..Hocam. ………hemoroid ameliyatı oldum ama alaturka wc gidiyorum. ..diğerine gidemiyorum. … …hocam sıcak su banyosu iyileştirmeyi hızlandırır mi? …..hocam bol bol yürüyüşde iyilestirmeyi hızlandırır mi? …….teşekkürler ……
  Op Dr Nizam Kurtdere
  sıcak su banyosu iyileşmeyi hızlandırır,ağrıyı azaltır.yürüyüş barsak hareketlerinin artmasına ve daha kolay dışkılamanızı sağlayacaktır

 138. Sn…Hocam. ….hemoroid ameliyatindan sonra sarmisak yiyebilir miyiz…..teşekkürler
  Op Dr Seher Şirin
  yiyebilirsiniz

 139. Sn hocam…. hemoroid ilerlerse ne olur….hocam…..teşekkürler. …..
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Basur başka hastalığa dönüşmez, ilerleyeceği için tedavisi daha zahmetli olur

 140. Sn….hocam…..ilerlemiş 4.derece tromboze ..tedavi edilmezse kendiliğinden geçer mi? …..teşekkürler. …
  Op. Dr. Atilla Kaya
  geçmez,tedavi edilmesi gerekir

 141. Sn….hocam……hemoroid ameliyatindan sonra …makat bölgesini her zaman kuru tutmamız mi gerek….eğer krem kullanirsak …o bölge devamlı nemli kalması iyileştirmeyi geciktirir mi? Teşekkürler. ..
  Op.Dr. Atilla KAYA
  Kuru tutmak iyileşmeyi hızlandırır, iyileştikten sonra önemi yok

 142. Sn….hocam yürüyüş yapmak hemoroud yaralarıni erken iyileştirir mi? …..teşekkürler. ….
  Op. Dr. Atilla Kaya
  iyileştirmez

 143. Sn..Hocam. …..dışkı lama sırasında sağ tarafimda hafif açıyor sonra 1 dk sonra geçiyor. ….hocam ….önceleri 3….4 saat ağrıyordu. …şimdi. …..hemen geçiyor. …..makat kası kasılması ağrı yapar mi hocam…..teşekkürler. …
  Op dr Adil Altınsoy
  Evet kas kasılması kramp şeklinde ağrı yapabilir

 144. Sn. …hocam….sağ iç tarafimda yara var sanki diski surtüyor sonra diskida bir miktar kan oluyor hocam. ….ben kremi biraz makat için sürsem o yara erken iyileşir mi? …teşekkürler. ….
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Sıcak su oturma banyosu yapın geçmezse muayene olmanız lazım.

 145. Sn..Hocam sıcak su banyosu makat yaraları için iyi mi? ….teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  temizleyeceği için iyi gelir

 146. Sn…Hocam …….klasik hemoroud ameliyatindan sonra tam iyikesme kaç aydır. …teşekkürler. …….
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Komplikasyon olmazsa 2-3 hafta.

 147. Sn….hocam sarmisak hemoroid yarasına iyi gelir mi? ….teşekkürler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Böyle bir tedavi duymadım.

 148. Sn…Hocam. ….kroniklesmis hemoroid iltahap in ne gibi sorunlar yaratır. ….şimdiden .teşekkürler hocam
  Op Dr ergun Aygören
  sıkıntıların devam etmesine nedne olur

 149. Sn..Hocam. ..makat kasini gevsetmek için ne yapmalıyım tuvalete rahat çıkmak için. ..teşekkürler
  OP.Dr.Nizam KURTDERE
  Hastalığınız yoksa özel bir şey yapmaya gerek yok.

 150. Sn hocam hemoroid 4.ncu asama kanserlik mi oluyor.?

 151. Hocam makat bölgemde 3 günlük bi şişlik çıktı. Fotosuna baktığımda 4 seviye gibi duruyor sizce olabilirimi

  • şişliğin nedeni hemoroid,anal fissüre bağlı ödem veya anap apse olabilir.muayene ile değerlendirip sorunu tespit etmek gerekir.
   Op.Dr.Seher Şirin

 152. Hocam 4. seviye hemoroid varsa ve ameliyat olmak istemiyorsak ne yapmalıyız

  • makat hastalıklarına spesifik çalışan proctoloji uzmanına görün,belki ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir
   OP.Dr.Atilla Kaya

 153. ismail canpolat

  4 derece hemoroid hastayım THD yöntemi uygulanabilirmi uygulanırsa hastalığın tekrar nüksetme riski varmı

  • uygulanabilir.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlememzseniz tüm makat hastalıkları nüksedebilir.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 154. Merhaba yaşım 30.Zannediyorum ki 4.derece hemoroid problemim var.Dışarda anüsü kaplayan memeler mevcut.Asıl korktuğum şey,testislerime doğru kızarıklık ve kabarıklıklar oluşmuş.Sanki o tarafa doğru ilerliyor gibi.Kredi borcum var o yüzden çalışmaya devam etmeliyim en azından kasıma kadar ameliyat söz konusu değil.Hastalığın 3-4 ay ilerlememesi için önerebileceğiniz uygulama,krem,ilaç tarzı bişeyler olabilir mi?

  • beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını düzenlemelisin.sıcak oturm banyosu yapabilirsin.ilaç önermek için muayene ile değerlendirmek gerekir
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 155. Hocam iyi aksamlar babam hemoroit ve suan cok kotu durumda ilaclarla bir sonuc alamadik kanamasi oluyor bize tavsiye olarak ne soyleyebilirsiniz

  • beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını mutlaka düzenlemeli.kabız kalmamalı,tuvalette uzun kalıp ıkınmamalı,gelirseniz muayene ile değerlendirip uygunsa ameliyatsız yöntemlerle yada THD ile tedavisini yapabiliriz
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 156. 32 haftalık hamileyim makat dışında büyük 1 tane meme var bayağı şiş ve mor tedavisi nasıl olmalı

  • şimdilik beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.ancak tedavi doğumdan sonra yapılır
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 157. Merhaba hocam. Malesef yillardir suren hemoraid sorunu bendede var. Ve surekli iltihap akiyor. Bende ameliyat korkumdan malesef pecete koyup islakligin pantalona gecmesini onluyorum. Arada kanamada oluyor tabi. Sizce iltihap sari sari akmasi normalmidir

  • fistülünüz olabilir.bence daha fazla bekletmeyin.eğer fistülse zaten tedavisi zor ve uzun sürer,tedavi geciktikçe daha komplike hale gelir ve tedavi zorlaşır.hemoroid tedavisi basittir,ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.
   Op.Dr.Seher Şirin

 158. iyi günler bende basuur hasta 1 yıl olarak var makatta et parcası dışkılama sırasında meme şişesi cıkıyor şimdi ne kaşıntı nede agrı nede kanama var biraz diyet ve bitkisel ilaclar kuladım son 6 ay oldu düzenli şikayetim yok ama meme ve et parcası ilerde sıkıntı olurmu
  Dr.Nizam KURTDERE
  Palyatif tedavilerde şikayetler azalır ama basur memeleri geçmez ve zamanla ilerleyebilir.Anoskopla muayeneden sonra gerekirse girişimsel tedavi düşünülebilir.

 159. Hocam 4 evre sanırım yan yatıyom lavabodan çıkınca,1 saat yan yatıyom basur memeleri içeri giriyor kendiliğinden sonra ayağa kalkıyom ağrısız.Fakat penis bölgesinde sivilceler çıktı sebebi basurmu acaba

  • muayene ile değerlendirmek gerekir.basurda şikayetleri azaltmak için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.bol posalı bir diyet,kabız kalmayın,tuvalette uzun kalıp ıkınmayın.sivilce olarak değerlendirdiğiniz oluşumlar siğilde olabilir.muayene esnasında onlarında ne olduğu anlaşılır
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 160. Merhaba hocam ben foktora gittim muayne etti iç hemoraid olabilir dedi kabızlıgım var makat çevresinde agrılarım var kuyruk sokumu üstü kalcalarım makata yakın olan yerlerde kas agrısı gibi bi agrım var sabah yataktan kalkarken otururken egilirken filan agrı yapıyor ilac verdi doktorum kullanıyorum ama kesmiyor agrımı sıradan agrı kesici içiyorum gün içinde kesiyor etki gecince tekrar agrı yapıyor neden sizce

  • hemoroidde ağrı genellikle fazla değildir.anal fissür de olabilir.makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz ve ameliyatsız yöntemlere yönelik her tür teknolojiye sahibiz gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip sorunları tespit edip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 161. merhaba hocam benim bir haftadır manat kisminda bir çıkıntı var ve hiç ağrı yada rahatsızlık vermiyor bu durumda ne yapmalıyım acaba kendiliğinden o cikintinin yok olma durumu olabilir mi

 162. Hocam benim makatta dista nohot kadar bise ve çok ağrıyor içine de girmiyor hep dışarıda ne yapabilirim

 163. Hocam 3 senedir 4, dereceden basurum var 2,5 gün sonra içeri giriyor senede 2 defa yapıyor artık zamanlarını bıle biliyorum soguk ve ya sıcakla alakası yok basur doktoru oldum resmen

 164. hocam 4. derecede iç hemoroidim var itince içe gitmiyor. ameliyat olanların görüşlerini araştırdım gerçekten çok ağrılı bir sürecti dediler. bitkisel yöntemlerle siskinlik indirilebilir mi ve en ağrısız tedavi nedir

  • beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenler ,kabız kalıp ıkınmazsanız şikayetlerinz bir miktar gerileyebilir ama tedavi olmanız gerekir.
   Op.Dr.Adil Altınsoy

  • Slm hocam bir iki gün önce birden bire oluştu anüs hemen kenarında meme ucu kadar hemorait zannediyorum daha doktora gitmedim sorum şu birden bire iki gün içerisinde olusurmu daha önce böyle bir sorunum yok tü tşk

 165. Hayırlı akşamlar hocam ben doktora gittim ve hemoroid teşrisi koydu ve krem yazdı. Kullandım ama bir işe yaramadı kabızlık oluyor hemoroidim dışa çıktı ve çok ağrıyor oturamıyorum çoğu zaman kanamamda oluyor. Basura dönüşmüş olabilir mi aceba

  • hemoroid ve basur aynı şeyler.hemoroid tedavisinde ilaçların anlamlı bir yeri yok.makat kanamalarında anoskopi muayenesi yapılmalı.gelirseniz muayene ile değerlendirip uygunsa ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

 166. Merhaba hocam benim de basur
  Sorunum var çok minik kendimi bildim bileli var ancak beni rahatsız etmiyor sadece arada terleyip nemli olduğu zamanlarda kaşıntı var hiç ilaç kullanmadim dr a da gitmedim dr. Gitmem gerekir mi önemli bir sorun olabilir mi ilerde tskr ederim.

 167. İyi günler hocam benim çok şiddetli bir şekilde ağrım var tuvalete gidince kabız olmadığım takdir de yine de kanamam ne yapmak gerekiyor

  • makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalıdır.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip uygunsa ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

 168. 4. Derece basurum var hocam 4 gün oldu ve hâlâ inmedi doktora gittim doktor basur inmeden birşey yapamayız dedi sıcak oturma banyosu eşliğinde ıçeri yitiyorum geri çıkıyor ve çok fazla bir şekilde acısı var bana birşeyler önerme yazabilirmisiniz hocam… teşekkür ederim herkeze geçmiş olsun

 169. meraba benim de hemoroid sorunum var çok şişkin dışar da duruyor 1 haftadır felan var kanama yok ağrı var biraz ne kadar süreyle iner şişkinliği geçer mi kendiliğinden

 170. Merhaba hocam benim makat cok kasiniyor ve bende kasiyorum ve dun aksam kasidigimda kanama oldu … otururken sanki birsey batiyormus gibi oluyor..ve gezerken bile kasinti tutuyor

 171. Hocam bi gün uyandığımda anal çıkışında sağ tarafta bi şişlik vardı ağrı vardı az birşey doktora gittim krem ve hap verdi sonra başka bi doktora daha gittim o da 4.derece dedi bi anda böyle bi ihtimal varmıdır

  • muayene ile değerlendirmeden yorum yapmak doğru olmaz.anal apse de olabilir.gecikmeden tedavi edilemsi gerekir.makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz,gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri