Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Çağdaş ve bilimsel olarak ele alındığında iki farklı teknik ön plana çıkmaktadır. Bunlar TDH ve Lastikle Boğma Yöntemi olan RBL yöntemleridir. Her iki hemoroid ameliyatı hakkında bilgi sahibi olup, aynı zamanda IDEA klinik genel cerrahi uzmanları Op. Dr. Atilla KAYA ve Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS tarafından hazırlanan videoları göreceksiniz.

Hemoroid THD Ameliyatı
Basuru büyüten atar damarı bağlama şeklinde yapılan ağrısız, kanamasız basur ameliyatı yara bakımı ve pansuman olmayan, istirahat gerektirmeyen en etkili ameliyattır.Basur memelerini besleyen atar damarın kökünden bağlanması ameliyatıdır (aslında ameliyat denmeyecek kadar basit bir işlemdir).Literatürde THD yada diğer adıyla HAL olarak geçmektedir.

Atar damarın bağlanması ameliyatı kısaca şu şekilde tarif edilebilir;
Bölgesel uyuşturma yada narkozla yapılır,anüsten sokulan küçük boru benzeri bir alet ve atar damarın yerini tespit etmeye yarayan aletle damar bulunur ve emilebilir iplerle bağlanır.Atar damarın tıkanmasıyla memelere gelen kan miktarı azalır ve meme kendiliğinden büzüşerek kaybolur.

Ameliyat sonrası kısa süreli dinlenen hasta yürüyerek evine gidebilmektedir.Genel olarak çok gerekli olmasa da 2-3 gün istirahat önerilir,kabızlığın engellenmesi dışında ciddi diyet kısıtlaması yapılmaz.
Ameliyat sonrası iş gücü kaybının olmaması önemli bir avantajdır oysa klasik ameliyatlarda 2-3 hafta istirahat ve 2-4 ay yara bakımı gerekmektedir.

Hemoroid Lastikle Boğma Yöntemi RBL
En sık uygulanan yöntemlerden biride RBL olup özel bir cihaz ile hemoroid memesinin bağlanması ve hemoroid memesine gelen kanın engellenmesi şeklinde yapılmaktadır. Aşağıdaki video’da Op. Dr. Atilla KAYA tekniği anlatmaktadır.

Yukarda izlemiş olduğunuz hemoroid ameliyatı teknikleri Idea Kliniğin tüm şubelerinde uygulanmaktadır. Sadece 10 dakika süren bu işlemler için sabit fiyat ödenmektedir.

23 Comments

Add a Comment
 1. hmettttttt

  Merhaba. 6 yıldır basurum. Sanırım ic basur da var.dışarıda memeler var hiç bitmiyor yıllardır var.4. Derece basur galiba. Genel cerrahi uzmanı ameliyat ddi. Ama klasik yöntem ile ameliyat olmak istemiyorum riskli olduğu icin. THD, boğma ya da lazer uygun olur mu? Ankara ve bursadaki merkezinizde bu yontemler ile operasyon yapabiliyor musunuz?
  Op.Dr.Adil Altınsoy(Proctoloji Uzmanı)
  gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 2. Fatih

  HAL ameliyatını hangi merkezde yaptırabilirim.teşekkürler. bu cihaz tüm merkezlerini de var mı
  Op Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz

 3. Volkan

  Hocam öncelikle merhabalar.2010 yılında 4ncu derece hemoroid ameliyatıni olmuştum.ameliyattan 2 sene sonra hemoroidim tekrarladi.doktor kilasik ameliyatı uygun gördü,fakat ameliyat sonrası ciddi ağrılarım oldu ve şimdi aynı ameliyattan biraz çekiniyorum.su anki durumumun zannımca 4 ncu derece hemoroid ten farkı yok gibi,ve suan cok ağrılarım var.daha once ssk vardi simdi ise yesil kartım var,fiyat olarak nekadar gerekli?saygilarimla.
  Op Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
  makat hastalıklarında yapılan tedavinin kalıcılığı ve başarısı için öncelikle yapılması gereken beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemenizdir.bunu yapmadıysanız hastalık doğru dürüst iyilşemez yada kısa sürede tekrar eder.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz ancak hastalığın nüks etmemesi için bol sebze-meyve tüketmelisiniz,posalı yemelisiniz,acılı baharatlı yiyeceklerden kaçınmalısınız,kabız kalmamalısınız,tuvalette uzun kalıp ıkınmamalısınız,sabah tuvalete çıkma alışkanlığı oluşturmalısınız,gerekirse barsak hareketlerini arttırmak için spor yapmalısınız

 4. harun arat

  merhabalar 20 yaşındayım 3 yıldır makattan kan geliyor memeler dışarı çıktı ve aşırı derece şişti tuvaletmi artık yapamıyorum bugün 01.09.2015 tarihinde büyük abdestimi yaparken makat ağzının kapandığını gördüm ve hafif ıkındım abdestle beraber et parçası ve kan geldi artık duramıyorum hangi tedavi uygun
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroidlerde ameliyat son çare,mecbur kalmadıkça girişimsel tedavileri tercih ediyoruz,anoskopla muayene edip ona göre karar verebiliriz.

 5. gonul

  hemoraıd
  kanamam
  oluyor
  amelıyatsız
  cozum
  ıstıyorum
  Op. Dr. Demet Ağras
  muayene ile hemoroidinizin derecesi belirlenir.ona göre en uygun yöntemle ameliyatsız tedavi edebiliriz.

 6. sorkun

  Hocam iyi çalışmalar. Ben küçük yaşta anlattığınız şekilde kan gelmesi yoluyla başladı. doktora gittim ilaç ile tedavi ettik. Yinede senede 1-2 sefer oluyon bir iki günde geçiyordu. Şimdi hastalık ilerlemiş meme dıoşarıya çıkıyorçok tatlı gidişiyor bunun ilaçla tedavisi varmı.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirsen durumunu değerlendirir ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz

 7. bugra bozkurt

  hocam mrb. benim makatın dışında 2tane leblebi büyüklügünde meme var. elimle içeri itebiliyorum ama tuvalet esnasında makatın çevresi tamamen dışarı cıkıyor ve fındık buyuklugunde oluyor. sonra içeri giriyor ama dışarda sabit 2 meme var leblebi buyuklugunde sizde amelşyat seklim ne olmalı size gelcem hocam
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Şikayetin hemoroide uyuyor,anoskola muayeneden sonra hemoroid varsa seviyesi belirlenip ona göre bir tedavi planı oluşturulur.Bu da girişimsel tedavi veya nadiran ameliyat olabilir.

 8. Hasan

  merhaba hocam 24 Yaşındayım her büyük abdeste çıktığımda makatta memeler şişme yapıyor ,aşırı derece kanalamalar oluyor …yardımcı olursanınız sevinirim …!
  Op.Dr.Atilla KAYA
  fazla ıkınıp basıncı çok yülseltiyorsunuz demektir.bence tedavi olmalısınız.makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 9. süleymen karadeniz

  2-3 senedir kanama oluyor, kolonoskopi yaptırdım ve hemeroid ameliyatı olmam gerektiği söylendi. Korktuğum için ameliyat olmadım ama artık zaman zaman gaz çıkartırken dahi kanama oluyor. Ne tür bir ameliyat gerekir ve iyileşme süreci nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirseniz durumunuzu değerlendirir ameliyatsız teknolojik yöntemlerle tedavinizi gerçekleştirebiliriz

 10. Kerem

  hocam defalarca sormama rağmen geçecek geçecek denildi 3 ay önce thd ameliyatı oldum daflon tablet verildi 1 ayda geçicek dendi hiçbişey geçmedi 2 ay da düzelir dediler 2 ay geçti hala aynı 3.ayıma girdim hala hiçbi fark yok lokal anestizi ile thd ameliyatı olmuştum bunun tekrarlanması için tekrar para vermemmi gerekiyor hiçbi fayda göremedim ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Doktorunuzla tekrar görüşmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]