Hemoroid Tedavi Ücretleri

Daha önceki konularımızda hemoroid hastalarının mutlaka tedavi olması gerektiğini belirttik, hastalığınızın yapısı ve derecesine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu noktadan sonra insanların en çok merak ettiği hususlardan biri tedavi ücretleri olmaktadır. Hemoroid tedavi ücretinizi öğrenmek için öncelikle hastalığınızı yakından tanımalı ve uygulanması muhtemel tedavi yöntemini bilmelisiniz. Aşağıda IDEA Kliniklerde uygulanan tedavi ücretlerine yer verilmiştir. Ücretlerin belirlenmesinde dikkat edilen hususları yazının devamında görebilirsiniz.

Yeni Ücretleri Gördünüz mü

Hemoroid tedavi ücretleri SGK’lı hastalar için 6000 TL’den başlamaktadır. Hastalığın derecesi, ilerleme durumu ve uygulanacak tedavi yöntemine göre 12000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Daha fazla bilgi için 0542 621 08 88 numaralı hattı arayabilir ya da WhatsApp uygulaması üzerinden yazabilirsiniz.

SGK’lı Hastaların Tedavi Ücretleri %50 İndirimli
Evet, arkadaşlar başlıkta da belirtildiği gibi SGK güvencesi olan hastaların tedavisi %50 indirimli yapılmaktadır.

IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da
Bu şekilde gelişmiş olanaklarla sağlığınıza kavuşmak için sizde IDEA Kliniklerin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da yer alan kliniklerinden hizmet alabilirsiniz.

Randevu Almayı Unutmayın
Hastalarına en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlayan IDEA Klinik randevulu hasta kabul etmektedir. Aşağıda yer alan butona tıklayarak size en yakın kliniğe Online randevu alabilirsiniz. Telefonla hasta danışmanlarımızla konuşarak randevu oluşturmak isterseniz 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayınız. Hasta danışmanları randevuyu size en yakın kliniğine oluşturacaktır.

IDEA Klinik Randevu

Hastalığınız İç Ya Da Dış Hemoroid Hangisi?
İlk olarak yaşadığımız sorunun hangisi olduğunu bilmek gerekir. Hemoroid hastalığı daha önce de belirttiğim gibi iç ve dış olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. En sık görülen iç hemoroid olup, rektum iç kısmında bulunan toplardamarların genişlemesi ile ortaya çıkar. İlk belirtisi dışkılama esnasında kanama olup, zamanla toplardamarın genişlemesine bağlı olarak rektum iç kısmında meme şeklinde fark edilir. Dış hemoroid anüs çevresinde şişlik şeklinde ortaya çıkar ve ağrıya neden olabilmektedir. İlk yapmanız gereken hastalığın hangi gruba girdiğini bilmek gerekir. Kendi kendinize anlama imkânı yoksa bir genel cerrahi uzmanına muayene olarak teşhis ettirebilirsiniz.

Hemoroidiniz Hangi Evrede Önce Bunu Öğrenelim?
İç basur hastalarında 1’den 4’e kadar evre bulunmaktadır. Dışkılama esnasında ağrısız kanama 1. Derece iç hemoroid olduğunu gösterir. Tabii ki her kanama problemi basur ile alakalı olmayabilir. Bu nedenle mutlaka proktoloji (makat hastalıkları) uzmanlarına muayene olmalısınız. İç hemoroid problemi olduğu kesinleşmesi halinde hangi evrede olduğuna bakmalıyız. Çünkü her evrenin kendine özgü tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunu öğrenmek için ilk olarak yaşadığımız şikâyetlere bakmak gerekir. Aşağıda yer alan hafiften son aşamaya doğru şikâyetler bulunmaktadır.

Makatta Kanama Problemi Yaşıyorum: Basur hastalığı genelde kronik kabızlık ve normal doğum yapan annelerde görülür. Her iki grupta da sorunun kaynağı ıkınma alışkanlığı ile alakalıdır. Konstipasyon (Kabızlık) problemi olan insanlar tuvalette 30 dakikaya varan zaman geçirerek ıkınırken anne adayları da bebeklerini dünyaya getirmek için ıkınırlar. Tamam, hemoroid riski olsa bile normal doğum en sağlıklısıdır. Bu nedenle normal doğum yapmaktan vazgeçmeyin. Gerek kabızlık gerekse doğum yapan kadınların dışkılama esnasında kanama görmeleri normaldir. Büyük ihtimalle iç basur olmaktadır. Hiçbir şekilde ağrı ya da can yanması yoktur. Sizde kanamaya ek olarak ağrı, can yanması oluyorsa o basur değil de makat çatlağı olabilir. 1 Haftadan uzun süren makat kanamalarında iç basur riski yüksektir. Bu durumda genelde 1. Derece iç hemoroid teşhisi konur. Tedavisi doktor tarafından reçete edilen ilaç ve kremlerle denenebilir.

Rektum İç Kısmında Bir Şeyler Var: Makatta kanama yaşayan insanların %90 gibi büyük bir bölümü utanma nedeniyle doktor ve hastanelerden uzak durmaktadır. Kendi kendine geçmesini beklerler. Bu bekleyiz maalesef beyhude olup, geçmek yerine daha ilerleme durumu olacaktır. Kanama şikâyetine ek olarak bu sefer anüs iç kısmında meme ortaya çıkmaktadır. Aslında o meme değil de soruna neden olan genişlemiş toplardamardır. Dışkılama yaptığınızda insan boşalım sağladığı için rahatlar. Ama hemoroid hastalarında ortaya çıkan meme onları halen dışkılama yapacak hissi vererek uzun süre tuvalette beklemesine neden olur. Ortaya çıkan bu memenin durumuna göre artık derecelendirme anlaşılmaktadır.

Dışkılama Esnasında Basur Memesi Dışarı Çıkıyor mu? Evet, arkadaşlar rektum iç kısmında bir şeylerin varlığını hissetmek (toplardamarı hissetmek) sorunun 2. Derece olduğunu düşündürmektedir. Tabii ki 3. Evre de olabilir. Bunu anlamak için dışkılama esnasında hemoroid memesinin nasıl davrandığına bakacağız. Dışkılama esnasında meme anüs dışına çıkar. Dışkılama işlemi bitip kalktığınızda kendiliğinden içeri giriyor mu? Cevabınız evet ise 2. Derece olması büyük ihtimaldir. Cevabınız bazen giriyor, bazen de ben parmağımla anüs içine iterek sokuyorum derseniz sorununuz 3. Derece olmaktadır.

Basur Memesi Anüsün Dışında mı? Yukarıda aktardığımız bilgiler ile 1 ile 3. Derece basur hastalığını anlama imkânı bulduk şimdi ise son evre yani 4. Derece hemoroidi nasıl anlayacağımıza bakalım. Evreler basur memesinin büyümesine göre anlaşılır. Sürekli genişleyen toplardamar anüs dış kısmına çıkıp orada şişlik şeklinde beklemeye başlaması halinde artık 4. Evre yani son noktaya geldiniz demektir.

1 ve 3. Evre Basur Hastalarında Ameliyatsız Tedaviler Uygulanır
Yukarıda anlatılan detaylara bakarak sizde yaşadığınız sorun ve evresini tahmini olarak anlama imkânınız olacaktır. Hastalığın tipi ve evresini tespit ettiyseniz şimdi tedavisinin nasıl yapıldığına bakalım. Basur hastalarında evre olarak ayırmanın nedeni uygulanacak tedavi ile alakalıdır. Bu nedenle 1 ile 3. Derece iç basurunuz varda ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilirsiniz. Bunun için Lazer ve RBL dediğimiz Rubber Band Ligation yöntemi uygulanmaktadır. Dilerseniz bu tedavileri ve nasıl yapıldıklarını yakından görelim.

Lazerle Hemoroid Tedavisi: 1. Ve 2. Derece basur hastalığı olanlar için en önemli tedavi lazer olmaktadır. Aslında lazer değil de Infraed Koagülasyon dediğimiz bir cihaz kullanılmaktadır. Lazer ile benzer mantığı yürüttüğü için halk arasında lazerle basur tedavisi olarak bilinmektedir. Cihazın başlığına enerji verildiğinde 130 dereceye varan ısı ile sorunlu toplardamar tahrip edilmektedir. Kanamalı basur hastalarında o andan itibaren kanama son bulmaktadır. Tabii ki uygulanışı sadece 1 ve 2. Evre basurlarda mümkün olmaktadır.

RBL (Lastikle Boğma Yöntemi) : Hastalığın kendi kendine geçmesini beklemek ilerlemesine neden olmaktadır. 3. Derece olduğunda yukarıda detaylarını görme imkânı bulduğumuz Lazer artık etkili olmayacaktır. Onun yerine kısa adı RBL olan (Rubber Band Ligation) yani lastikle boğma yöntemi uygulanması gerekir. Yapılışına bakacak olursak vakumlu bir alet yardımı ile meme bir araya toplanarak kalın bağırsağa en yakın noktaya alet yardımı ile lastik halka takılmaktadır. Burada amaç basur memesine kan gelmesini azaltmak ya da tamamen önlemektir. Lastik halka bu ihtiyacı görmektedir. Kan gelmediği için 10-15 gün içerisinde lastik halkanın olduğu yerden çürüyerek düşmektedir. O bölgede sinir olmadığı için tedavi ve sonrasında ağrı yaşanmaz.

Derece Hemoroidler de THD Uygulanır: Birçok insan yıllarda basur ile yaşamaktadır. Tabii ki son evreye geldiğinde ise artık şikâyetler dayanılmaz hal almaktadır. Artık doktora gitmekten başka çaresi kalmamaktadır. Bu şekildeki hastaların tedavisi yalnızca ameliyat ile yapılmaktadır. IDEA Klinik olarak klasik ameliyatlar yerine THD dediğimiz (Transanal Hemorrhoidal Dearterialization) yöntemi uyguluyoruz. Anlaşmalı olduğumuz hastanelerin ameliyat ortamında uygulanan yöntemde amaç yine basur memesine gelen kanı kesmektir. Bunun için memeye kan taşıyan damarlar ultrason ile tespit edilerek memeye 3-4 yukarıdan bağlanmaktadır. Bu şekilde kan alamayan basur memesi birkaç gün içinde küçülerek yok olmaktadır. Hasta 1 gün gibi hastanede kaldıktan sonra evine, işine okuluna dönebilmektedir. Klasik ameliyatlara göre her yönüyle avantajlıdır. Tabii ki fiyatları ameliyatsız yöntemlere göre yüksektir. Nedeni ameliyathane ve hastanede yatma gereksinimidir.

Diğer Hastalıkların Tedavi Ücretlerini Öğrenin
IDEA Klinikte hizmet verilen diğer sağlık hizmetlerine dair ücret bilgisine ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Proktoloji Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor
Basur tedavi ücretlerine dair aktaracaklarımız bu kadar olup, şimdi sizden gelen soru ve yorumlara yanıt vereceğiz. Aşağıda yer alan formu doldurarak sorularınızı iletebilirsiniz. Sizden gelen sorulara IDEA Klinik proktoloji (makat hastalıkları) uzmanları yanıt verecektir.

Op. Dr. Atilla Kaya

Genel cerrahi uzmanı olarak, İstanbul/Bakırköy'de hasta kabulüne devam ediyorum. Hemoroid (Basur) hastalığının teşhis ve tedavisi için bana ulaşabilirsiniz. İletişim için 0212 621 08 88 arayabilir ya da 0542 621 08 88 numaralı WhatsApp hattına yazabilirsiniz.

104 Yorum

 1. Ben lazerle yaktirdim ama hala memeler duruyo ve simdide kasinti var hamileyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kabız kalmayın ve tuvalette çok ıkınmayın,hamilelikte ameliyat ve ilaç tedavisi yapmaktan kaçınıyoruz.

 2. slm hocam ben yaklaşık 7 yıldır hemarı var bende bıdefada amalyat oldum 2 sene sonra tekrar cıktı ve artık dayanamıyorum tuvaletlerımde zorlanıyorum ve bayada zayıfladım bunun ıcın sızden rc etsem bı acıklama yaparmısnız yanı bunun çaresı sence lazermı
  Op. Dr. Atilla Kaya
  gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip en uygun yöntemle tedavi edebiliriz.bu band ligasyon,laser yada THD olabilir

 3. hocam benim resmi bir güvencem yok bağkura borçluyum basur tedavi yada ameliyatı nerde daha ucuz yaptırabilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  resmi güvenceniz yoksa hemoroid tedavinizi 1600 tl ye yapıyoruz.daha uygun fiata yapan yer varmı bilmiyorum.:)

 4. hocam ssk lıyım ama kaçıncı evrede olduğunu bilmiyorum bu ameliyat ne kadar tutar sizce
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Önce anoskopla muayene edip seviyesini belirlemek lazım,ona göre tedavi yöntemi seçilir.

 5. Hocam ssk falan yok muane ucretsiz mi acaba ? Thd yontemi ile amelyat sonrasi hemen işe donebilirmiyim gunde 10 saat oturarak calisiyorum …tesekur ederim
  Op. Dr. Seher Şirin
  hemoroidde sosyal güvenceniz yoksa muayene ücretsiz değildir

 6. hocam merhabalar hemoroid için devlet hastanesinde muayene oldum ameliyat dediler emekliği sandığına üyeyim askeri personelim acaba hemoroid ameliyatı sonrası nekadar istirahat verilir ve ücreti nedir teşekkür ederim
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  IDEA Bakırköy Şb./Proktoloji uzmanı
  Hemoroid tedavi planlamak için öncelikle değerlendirmek gerekir. Ameliyatsız tedaviler (lastik bantla boğma ve laser) yada THD gibi yöntemler uygulanırsa fazla ağrı çekmezsiniz,istirahate ihtiyaç duymayabilirsiniz.size yakın bir IDEA cerrahi merkezine gelirseniz yapılacak tedaviye göre istirahat durumu değerlendirilir.Ameliyatsız tedaviler 840 TL,diğer tedaviler (THD vs) 3000 Tl den başlıyor.
  Geçmiş olsun

 7. merhaba hocam ben tüp migde ameliyatı geçirdim kısacası migde kücültme 2 buçuk yıl oldu ve ameliyattan 4 ay sonra ıkınmayla alakalı basur olustu ama surekli her ay tekrarlıyor tekrarladıgı donemlerde krem ve daflon kullanıyorum ama bıktım artık bunun acısını çekmekten küçücük tek bir meme halinde içerde şiştiginde dışarı çıkıyor özel sektörde çalıştığım için izin problemim var ve ben artık bundan kurtulmak istiyorum bunu geldiğim gün aldırma sansım varmı ve maliyetlerini süreçlerini öğrenebilirmiyim teşekkürler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroid 3.cü dereceyi aşmamışsa rubber bant veya infrared fotokoagulasyon yöntemi ile ayakta girişimsel tedavi yapılır ve istirahat gerekmez.

 8. Merhaba benim durumum sürekli olmuyor şişlik var gibi kimi zaman ise kan geluyor ve nadurde olsa kaşıntı mevcut bu durumda nasıl ilerleyebiliriz teşekkürler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Trifiniz hemoroid hastalığına uyuyor,anoskopla muayene ve seviyesine göre tedavi yöntemi seçilebilir.

 9. Fiyatlar güncel mi 1600TL ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy IDEA Klinik Genel Cerrahi Uzmanı
  Klinikte lokal anestezi ile yapılan bantla boğma,laser tedavisinin ücreti SGK sı olmayanlarda 1600,SGK lılarda 840 tl.dir.
  Geçmiş olsun

 10. Hocam Merhaba ben yurtdışında yaşamaktayim ssk kaldığım ülkeyle anlaşması var ben rt belgesi dışında bi evrak getirmemiz gerekiyormu. Bi sorum daha olucak ameliyattan sonra uzun süreli araba kullababilirmiyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Evraklarla ilgili bilgim yok,araba kullanımı yapılacak müdahaleye göre değişebilir.

 11. Hocam uzun yıllardır kanamalı hemeroid hastasıyım. Şu an dotex ve ferrum kullanıyorum. Ameliyat korkum var. Ameliyat olmadan çözebilirmiyiz,?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hemoroidin ameliyat dışında birçok girişimsel tedavi yöntemi var.

 12. Merhaba hocam 6 senedir bende iç hemoraid var 2 3 derece kendim kamuda çalışıyorum iş kaybı yaşamak istemiyorum öneriniz nedir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  2-3.cü derece hemoroidleri rubber bant veya infrared fotokoagulasyon ile ayakta tedavi ediyoruz,istirahat gerekmiyor.

 13. Hocam merhaba bende hemoroid var sanırım 3 derece. Lazer uygulamasından sonra bidaha tekrarlanmıyor dimi bu olay dışkı sonra ağrı sızı kan gibi fiyatta yardımcı olabilir misiniz yaşım 20 daha her işte vardır hayır.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  IDEA Kadıköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
  tekrar riski sizin beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza bağlı.hangi yöntemle tedavi edeceğimize muayene ile karar veriyoruz.laserle yada RBL tedavi edebiliriz.

 14. Reşat yılmaz

  Mrb hocam 3gun önce makadin diskisminda bi sertlik hissetim cerraha gittim hemorait dendi kanama yada ağrı yok merhemle ilaç önerdi ilaçla tedavisi munkunmu acaba yoksa amaliyat mi gerekli
  Op. Dr. Seher Şirin
  IDEA Klinik İzmir Şubesi Proctoloji Uzmanı
  hayır ameliyatsız tedavi yöntemleride var

 15. Hemoroıd problemlerım var.bu yuzden muayene ve problemın tamamen bıtmesını ıstıyorum.Tesekkur ederım.
  Op Dr Nizam Kurtdere
  IDEA Klinik Nişantaşı Şubesi Proctoloji Uzmanı
  tüm teknolojiye sahip proctoloji kliniğiyiz.gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 16. Mrb hocam bende 10 senedir basur var şu an memeler dışarda ve 10 gündür çok arı var
  Op. Dr. Seher Şirin
  İzmir Şubesi Proctoloji Uzmanı
  gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 17. Sitede sgk anlaşmamız var 900 tl civarı ödeme yaparsınız denilmiş kadıköy deki yerinize gittim sgk karşılamaz fiyat 3 bin diye söylediler hangisi yalan
  Op Dr Atilla Kaya
  yapılan tedaviye göre çok değişir.eğer klinik şartlarda tedaviniz yapılabiliyorsa fiat 900 civarı olurdu.fakat hastane şartlarında tedavi edilmeniz gerekiyorsa 3000 tl civarı olması normal

 18. Merhaba bu sene üniversite sınavına hazırlanıyorum gaziantepte yaşıyorum hemoraid hastalığım var nasıl tedavi olabilirim gaziantepte tedavi olabileceğim yerler nereler bana yardımcı olur musunuz?
  Op dr Seher Şirin
  bu yaşta hemoroid pek görülmez.sıklıkla anal fissür görülür.muayene ile değerlendirilmeli

 19. Merhabalar benimde basurdan yana sıkıntım var meme oluştu ameliyat şartmı istanbula gelme imkanım yok erzuurmda ikamet ediyorum nasıl bir yöntem önerirsiniz teşşekürler
  Op Dr Atilla Kaya
  Öncelikle muayene olup teşhis koydurun ona göre ilaç kullanın

 20. Hocam 3 5 yildir kanamali durumlar vardi. Utandim ve hic cerraha cikmadim sadece anlatarak ilac aldim. Simdi sanirim 3.derece hemorid var. Wc girdikden sonra memeler el yordamıyla iceri itilebiliyor. 10 gundur oturamaz hale geldim. En kisa sure icinde izmir subesine gelmeyi dusunuyorum. Ucret ve nasil bir tedavi sekli olur . 4 meme var gibi..dikisli ameliyat kesinlikle istemiyorum.
  Op Dr Seher Şirin
  Anal endoskopla bakar en uygun yöntemi belirler gerekeni yaparız

 21. Hocam 23 yaşindayim makatta bi meme farkettim dışta ve kenarda.hatiri sayilir bir kanama oldu . Daha sonra krem kullandim.kanama gecti sayilir cok nadir ve cok az bir damladan daha az olmaya devam ediyor.fakat o meme hala orada duruyor kremi kullanmaya devam etmeli miyim 1haftadan fazla kullanmayin yaziyordu 6gundur kullaniyorum. Kullandiktan sonra normal yasantima devam ediyorum yatip uzanmali miyim?ağrı yok ic basur mu diş basur mu yoksa baska onemsiz bisey olabilir mi? Yardimci olursaniz cok sevinirim aileme dahi soyleyemedim 🙁
  Op Dr Seher Şirin
  Basurun azmış formu tromboze hemoroid olabilir, gelirseniz anoskp muayenesiyle kesin teşhisd koyar ona göre tedavi planlarız

 22. İyi günler hocam. Dün sabah itibarıyla makatimda bir şişlik hissettim ve oturduğum zaman rahatsızlık hissetmeye başladım. Ben yurtdışında çalışıyorum. Bugün bir genel cerraha muayeneye gittim. Basur olduğunu söyledi. İlaçlar verdi. 15 gün içerisinde normale döner dedi. Hocam basurda hiçbir belirti olmadan bir günde böyle bir şişlik olabilirmi ? Ve ameliyat olmam gerekirmi ?
  Op Dr Ergun Aygören
  Tromboze hemoroid olabilir

 23. Merhabalar hocam ,
  3 4 haftadır büyük abdesti yaptıktan sonra afedersiniz çıktıktan sonra böyle tarif edilmez agrı acı içinde oluyom ve bu 2 3 sürüyor elle teşhis edince dış makatta yara gibi gözüküyor ne yapmamı önerirsiniz ameliyatsız geçmesi mümkün mü ?
  Teşekkürler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  şikayetleriniz anal fissüre benziyor.muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedaviziniz yapabiliriz

 24. Merhaba, benim 4. derece hemoroidim var bi çok meme ve sürekli dışarıda, ayrıca anal fissur de oluştu sanırım baya kanama ve ağrı mevcut. tam olarak ne işlem gerekecek ve ücret ne çıkacak ssk lıyım. lütfen acil cevap hocam.(ankara)
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Muayene olup daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

 25. merhaba hocam bende 2.derece hemeroid problemim var bunun için ameliyatmı önerirsiniz ilaç tedavisimi

 26. merhaba hocam,

  Bende uzun zaman dan bu yana meme vardı ancak agrı sızı herhangi bir sorunum yoktu yaklasık 10 gündür kanama basladı son bir kaç gündür bu kanama artmaya başladı hastahaneye gittim ence tanı bırakılması lazım denildi endoskopi randevu alın dediler yanlız 3 ay sonrasına alabiliyorum bu nedenle ne yapmam gerekiyor kliniğinizde olursa tedavi ücreti nekadar ?

 27. hocam bende kanama oluyor ayrıca 1 kaçtane meme olduğunun farkına vardım. ameliyatsız bıçak altına yatmadan bir sonraki gün işime devam edebilecek ameliyat yontemi vardır. bu kanamaya nasıl bir teşhis bırakılabilir.

  • makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalıdır.kanamanın nedeni tespit edilir.eğer hemoroidse ameliyatsız yöntemlerlede tedavi edilebilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

 28. Merhaba;
  Benim son 1 yıldır hafif kanamalarım oluyordu, kabızlıktan çatlama oluyor diye düşünmüştüm. Bu sabah uyandığımda 2 tane meme vardı orada şimdi de ağrıyor internette araştırırken burayı gördüm elimle içine tekrar sokmayı denedim fakat giriyor sonra çıkıyor tekrar. Hemen mi 4.seviye olmuşum? Akşam bir hastanede nöbetçi bir genel cerraha gittim muayene etmeden ilaç yazdı haftaya gel bakarız dedi. Doğru bir tutum mu bilmiyorum? İlaçla geçer mi? Geçse de tekrarlar mı?

  • makat kanamanız olduğu için size en azından anoskopi muayenesi yapılmalı.kanmaanın nedeni tespit edilmeli.ezbere ilaç kullanılmamalı
   Op.Dr.Seher Şirin

 29. Merhabalar;
  Bendede böyle bir sıkıntı var bugün hemoroid diye bişey öğrenene kadar önemsememiştim yaklaşık 1-2 yıldır mevcut ben yorumları okudum benim şikayetlerimde aynı fakat mor mu mavimi anlayamadığım bir renkte ve 2 3 tane sanırım yani daha önce hiç bakmamıştım. Bu yorumlardan sonra baktım böyle çok stres yaptım ileri düzeydemi acaba

  • muayene olmanızı öneririm.muayene ile hastalığınız ve seviyesi belirlenir.ameliyatsız yöntemlerlede tedavi edilebilir.
   Op.Dr.Seher Şirin

 30. Merhaba bende doğumdan sonra hemoroid memesi oluştu şu an için ağrı sızı yok fakat dışarıda meme et parçası şeklinde kaldı. Buda zaman zaman kaşıntıya yol açıyor ,genel cerrahiye muayene olduğumda bunun artık et parçası şeklinde kaldığını ameliyata gerek olmadığını söyledi. Fakat ben o büyük et parçasının vermiş olduğu kasintidan rahatsızım ufak bir operasyonla kurtulabilirmiyim ?

 31. iyi günlere sgk emeklisiyim.. 6 sene ince Bayındır Hastanesinde fistür ameliyatı oldum ve şimdiye kadar çok dikkat ettiğim için hiç bir sıkıntım olmadı fakat geçen hafta offroat esnasında razida aşırı zıplamadan vede ishal olmamdan sanırım anüsümün yanı şişti,aşırı bir sertleşme oluştu ve çok ağrıyor fakat dışkılama sırasında anüsümde hiç bir problem yok sadece hafifi ıkınma’da dışarıdaki sert şişliğin ağrıması dışında…Sanırım dış hemoroid oluştu gerçi anında beni ameliyat eden dr’a gittim fakat biraz yarımyamalak muayene etti gibi bi hisse kapıldım şünkü muayene toplam 1-2 dk sürdü ve bana Rectoderm diye 100 tl nin üzerinde bir krem verip yolladı zaten sonra bu keremin yan etkilerinden dolayı 3-4 gün kullandıktan sonra pes ettim çünkü baş ağrısı,mide bulantısı ve gibi yan etkilerine dayanamadım ve biraz araştırınca’da bu keremin hemoroid değil fistiğr tedavisinde kullanıldığına dair pek çok yazı okudum ve bu tip dış hemoroidin hiç bi kremle düzelme olasılığının olmadığı lokal anastezi ile basit bir opersyonla (İç hemoroid e göre) içinin boşaltılmasıyla tedavi edileceğini öğrendim.Sonuç olarak baya bir güven sarsılmsı olduğu için yeni arayışlara girdim sorunumun çözümü için.Sorularım şunlar bu tip operasyonlar yapıyormusunuz sayfada görmedim ücretleri ne kadardır…İYİ ÇALIŞMALAR.

 32. Merhaba hocam. 19 temmuz günü kabızdım ve fazla ıkındım. Buna bağlı ağrılarım başladı ve 4 günde geçti. Anüs ıkınınca etrafı 3 4 tane meme tarzı şeyler var. Birisi de kırmızılaşmış sanırsam yıkamaktan dolayı tahriş olmuş ve hafif acıyordu. Ben burdayım der gibi ağrılarım var ama 19 temmuz öncesine kadar hiçbir şikayetim yoktu. Hemoroid ilk başlarda kanamalı olan bir hastalık deniyor, lakin bende kan yok. Fissür desem makat ve çevresinde kanama yada yara şeklinde hiçbir şey yok. Derdimi anlayamadım bir türlü. Sizin tahminlerinize en yakın hangi hastalık geliyor?

 33. Bende nerdeyse 10 yıldır var bu yazıyı okuduktan sonra daha net anladım . Dışkılama sırasında hem kanama oluyor hem de sanki büyük et parçası dışarı çıkıyor . Baya bi zaman tuvaletten çıkamıyorum çoğu zaman yarim saati geçiyor kanı falan yıkayıp elimle geri bastırıyorum ama baya uğraştırıyor . Ayağa kalktıktan sonra da gezerken baya sıkıntı çekiyorum 5 . 10 dk . Ne yapmam gerekir.

 34. Hocam ben tam 20 yildir bu hastalikla yaşiyorumilk doğumda oluştu ondan sonra tam on yil sonra kanamalar başlafi krem fitil ilaclarla geçiştirdim 3 gûndûr azdilar şiştiler ateş yanikmi artik nasil benzetme yapacağimi gerçekten bilmiyorum doktora gittim kisa bi muayeneden sonra içeriye doğru itti ve bi ilc yazip eve gönderdi o kadar canim yniyorduki mahfoldum gece yarisi acile gidip ağri kesici vurdum ağri kesildiği anda tekrar dişari ciktolar ceviz bûyûklûğûnde ertesi gûn tekrar başka bi doktora gittim kesinlikle bunu yapmamasi gerektiğini söyledi ilaç tedavisini verdi ve hiç bi şeyi sûrmemem gerektiğini söedi bir buçuk ay sonra anca ameliyatini yaparim dedi buz kompleksi yapiyorum saat başi on dakka ve şu an gayet iyi diye bilirim ameliyati yapmam gerekiyormu şimdiden tşkler

  • klinklerimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   op.Dr.Ergun Aygören

 35. Hastalık 4. evredeyse ne yapılmalıdır ve ameliyatın yabancı uyruklu vatandaşlar için fiyatı ne kadardır? Teşekkürler.
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  4.evrede klasik cerrahi yerine bazı teknik aletler ile kanamasız.makat kaslarına zarar vermeden alıyoruz.Muayene sonrası 3_4 derece arası olan memelere uygunsa lazer yapıyoruz .0505 119 36 90 dan sekreterden fiyat ögrenebilirsin

 36. Merhaba 19yaşındayım erkeğim ve kanama kaşıntı ve meme dediğiniz şeyden var 30dakika ve 30dakikayi askin tuvalette kalıyorum babam vefat etti bu yüzden ücretleri bilmediğim için muayene olamıyorum yardımcı olur musunuz

 37. Merhabalar hocam. Bende 2. derece iç hemoroid var. Her gün düzenli olarak sabah kahvaltısından sonra uzun süre beklemeden, ıkınmadan tabiri caiz ise mermiyi namluya veriyorum ama kendim çıkartmıyorum. Günlük su ihtiyacımı karşılamaya da özen gösteriyorum. Kanama, ağrı gibi bir durum söz konusu değil. Sizce müdahale gerekli midir? Teşekkürler

 38. Makatimda disinda kucuk kucuk sigil gibi seyler var.18 yildir.son 6 aydir makatim asiri daraldi ve iceride elimle dokununca hissetigim iki meme var.dr gittim kolonoskopi yapti .temiz ama hemoroid var rapirda yaziyo.dr muayenede anal fissur dedi.ameliyati fissur icin yapacakmis,hemoroid ameliyati riskli imis.benim derdim zaten icerdeki memeler yuzunden ishal seklinde vc ye gitmem lazim onu almayacaksa,makat genislemiyosa niye ameliyat olayim.gercekten hemoroid ameliyati artik yapilmiyomu.risklimi saskinim.makat niye daralır.fitili bile zor veriyom

  • Ben hemoroidi bantligasyon yaptirmak istiyorum,makat nasil genisler.cok zordurumdayim

   • band ligasyonda uygulanabilir ama önce muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavi etmek gerekir
    Op.Dr.Seher Şirin

  • siğil,hemoroid ve fissür farklı hastalıklardır.eğer dışarda siğil varsa anüsede yayılmış ve makatta darlığa neden olup dışkılamanızı zorlaştırıyor olabilir.bu nedenle önce muayene ile değerlendirip sorunları tespit etmek gerekir.gelirseniz sorunları tespit edip en uygun yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.siğil tedavisini RF ile hemoroid tedavisinde laser,banda ligasyon,anal fissürünüz varsa botox enjeksiyonu ile ameliyatsız tedavi yapabiliriz
   Op.dr.Atilla Kaya

 39. Benim hem hemeroidim hem de fistürüm var.aynı anda ikisinden de kurtulmak mümkün mü.cocuklugumdan beri kabızlık problemi yaşıyorum.

  • fissürde dışkılama güçlüğü nedeniyle hemoroidde oluşabilir.muayene ile değerlendirip önce fissürünüzü tedavi ederiz,hemoroid şikayetiniz kendiliğinden düzelebilir,eğer tedaviden sonra hemoroid şikayetiniz hala rahatsız ediyorsa o zaman basur tedavisi planlarız.
   Op.Dr.Seher Şirin

 40. hocam yurtdışındayım kanama şişme ve şişliklerin dışarda kalma sorunu yaşıyorum ne yapmalıyım 3 ay sonra türkiyeye geleceğim, ağrı hissetmemek için geçici bi çözüm varmı acaba

  • kabız kalmayın,tuvalette uzun kalıp ıkınmayın,sıcak oturma banyosu yapın.bol lifli beslenin,bol sebze-meyve tüketin
   Op.Dr.Ergun Aygören

 41. mrb hocam benım hemoroıdım vardı ama acıyı cok fazla hıssetmıodum ama hamılelıkte cok fazla şişmeye başladı doğum yaptıktan sonra 6 cm kadar şişmişti dikişlerden çok onun şiş olması canımı acıtıodu şişliği yuzunden ve cok şiddetli agrımasından dolayı 15 gun boyunca hıc oturamıodum hep uzanıodum sonra bıraz agrısı dındı 4 ay felan agrımadı ama ondan sonra felaket agrısından her gün aglıyorum ne illet bişey ya hastaneye gıtmeye utanıyorum bunun için hangi tedavı uygulanır lazerle istiyorumda lazer olur mu acaba yoksa amelıyat mı olcam ve ıkıncı hamılelıkte tekrar cıkması mümkün mü
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tedavi için hemoroid in derecesini tespit etmek lazım, bunun için muayene olmaktan çekinmemelisiniz, derecesine göre tedavi yöntemi seçilebilir.

 42. hocam iyi gunler oncelikle sunu soyleyeyim 29 yasindayim ve ilk defa hemoroid oldum iki gun once birden bire makat girisinde sislik olustu doktora gittim anestol proctolog ve hemetan diye kremin yani sira daflon hap verdi doktor dis hemoroid benim bu olay birde soyle anlatayim distaki siskinlikten makat icine dogru krem surerken fark ettim damar sismis yani makat icindeki sis bir damar makat ucuna kadar gelip sisligi olusturmus disa bu ilaclari suan kullaniyorum baska bir doktora gorunmem lazimmi yada ilaclari kullanip sisligin inmesinimi beklemem lazim kanama akinti kabizlik sikayetlerim yok taharetlenirken elime sislik geliyor oraya dokundum mu aciyor o kadar

  • beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin ve doktorunuzun önerilerini dinleyin

  • Su an nasilsin kardes ayni tipatip sikayetler bendede olustu bugun 2. Gun ilk defa boyle birsey oldu…fazla kaliyordum tuvalette dun de cok ikindim gece yataga girince hissetmeye basladim..bu gece 2. Gecem oldu sabah oldu halen uyuyamadim…

   • tromboze hemoroid yada anal hematom olabilir.ağrı çok şiddetli ise proctologa görünüp tedavi olabilirsiniz

 43. Merhaba,04subatta 3.dereceden hemeroid ameliyatı oldum, doktorum 10 gune iyilesecegimi soyledi ancak 24gun gecmesine ragmen kanamalarim devam ediyor,kanama cok siddetli musluktan su damlar gibi hizli bir sekilde damliyor, beyazimsi birseyler geliyor ve ciger gibi parcalar geliyor, doktorum bunlarin gayet normal oldugunu soyluyor.neyapmaliyim bilemiyorum.

  • kanamayı durdurmak için laser tedavisi yapılabilir.kontrole gidin yada gelin durumunuzu değerlendirelim
   Op.Dr.Atilla Kaya

 44. Öncelikle kolay gelsin hocam ben lavaboya çıktığım zaman aşırı derecede kabızlık var 3 veya 4 günde bir lavaboya çıkıyorum her çıktığımda kanama mevcut adeta cam ile çizermiş gibi ve üzerinden yarım saat geçtikten sonra makat kenarının şiştiği gözükmekte ve adeta gaz çıkartmama engelmiş gibi rahatsız ediyor ama meme yok basur olmadığımı düşünüyorum anal fisür diye düşünüyorum bir çok ilaç denedim ama çözüm yok şuan

  • kabızlık tüm makat hastalıklarına zemin hazırlar.bu nedenle bu sorunu ortadan kaldırmalısınız.kanama olduğu için mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalıdır.makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik tüm teknolojiye sahibiz gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 45. Selamlar,
  Ben Rusya’da yasiyorum ve Karcigerde yaglanma ve safra kesesi problemi yuzunden buradaki doktor bana Ursosan adli ilaci verdi,bu ilaci kullandiktan 40 gun sonra 10 gun boyunca ishal oldum ve 48-49. gunler diskilama esnasinda kan geldigini gordum. Doktora gittim ilaci kesmemi soyledi.sonrasinda usuttum ve 10 yildir antibiyotik kullanmiyordum bana antibiyotik verdi ve sonrasinda sindirim sistemim bozuldu 1 haftadir tuvalete cikamiyorum.
  Bir yanda hemoroid bir yanda tuvalete cikamama sorunu.Ne yapmaliyim lutfen yardimci olun.

 46. Slm hocam 13 yildir dis hemoroid var bende sadece kis aylarinda agri kasinti oluyordu 3 kez foktora gittim ameliyat falan demediler son 1 aydir ic hemoroid te cikti cok agrim var ilac kullaniyorum kanama hic olmuyor bu iyi birseymi acaba derecesi dusuk oldugunumu gosterir?

  • tedavi olmalısınız.dış hemoroidin tek tedavisi cerrahidir.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 47. Hocam geçen yaz tatilinde başlayan şişlikler ilk önce kanama ile başladı ve içeri giriyor idi şu an kanama yok ama içeri girmiyor ve elle hissedilen memeler var makat çevresinde. Ayrıca 7 yıldır ibs hastasıyım. Kabızlık yok sert dışkılama var . 4 derece ve ameliyat denilecek Dye korkuyorum. Başka çözümü yok mu eger 4. Derece ise.

  • 4. derece de cerrahi gerekir.gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 48. Hocam 3 gün önce ishal oldum ve 2.günü ishalle beraber makatta kanama oldu.kanama devam ettiği için doktora gittim gerekli tahlilleri yaptırıp doktor kontrol etti ameliyatlı bir durum yok dedi ilaç yazıp gönderdi.İlaçları 2 gündür kullanıyorum kanama azaldı fakat hala devam ediyor.Ne yapmam gerekiyor.Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
  Kullandığım ilaçlar
  1.CİPRO
  2.Flagyl 500mg
  3.REFLOR 250 mg

  • ishale bağlı sık dışkılama nedeniyle fissür oluşmuş olabilir.takip eden günlerde kabız kalmayın.tuvalette uzun kalmayın.düzelecektir

 49. Hocam bilginizden ve beni aydınlattığınız için teşekkür ederim ilaçları kullandıktan sonra düzelme oldu oldu.Şu anda hiçbir şeyim kalmadı.Normale döndüm.

 50. Iyı gunler hocam bende dış hemoraıd var once ılk hamılelıgımde bır meme ucu cıktı ıkıncı hamılelıgımde fazlalaştı ıkı buyuk meme ucu ve kucuk kucuk uclar cıktı kanama olmuyo yenı yenı dışkı da yanma acı hissedıyorum napmalıyım

  • tedavi olmanız gerekir.gelirsniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.seher şirin

  • Merhaba; bende yaklaşık iki aydır hemoroid sorunu yaşıyorum. Daha önce boyle birşey yaşamamıştım. Bu iki aylık süre içerisinde 4 ayrı doktora gittim korktuğum için. Bana tromboze hemoroid olduğumu ve içeride şişlik olduğunu söylediler. Son gittiğim doktor ikinci dere olduğunu sağlıklı beslenme , ilaç , fitil ve kremleri kullanmam ile düzeleceğimi söyledi. Bende başlarda çok ağrı oluyordu , dışkılama sonrası yanma , sızı, sanki içimde jilet dönüyormuş gibi hissediyordum ve ağrıdan ölecek gibiydim. Şuan çok şükür öyle bir durumum yok. Çok daha iyiyim sadece dışarıda o sis meme var. Bir tane meme var ve inmedi. Şuan doxuim 1000mg ilaç kullaniyrm sabah akşam. Bitmesine 15 gün daha var. Hocam benim sorum şu ; bu şişlik iner mi , düzenli sağlıkli beslenme ile basurdan kurtulabilir miyim ?
   Yoksa ameliyat olup , kesin tedavi sağlanabilir mi ? Son gittiğim doktor ameliyat sonrası tekrar olma ihtimali çok yüksek dedi. Birde biz 4 kardeşiz ve hepinizde bu sorun var. En son ben yaşadım bunu . Şimdiden teşekkürler

   • Merhaba öncelikle 4 kardeştede aynı sorunun olmasından başlayalım ,hepinizde aynı sorunun olmasının nedeni beslenme şekliniz.posasız diyetle besleniyor,az su içiyor,spor yapmıyorsanız görülmesi beklenir.bir de buna ailesel yatkınlık eklenebilir.Tromboze hemoroidde ağrı olur ama bir süre sonra kendiliğinden iyileşir,ağrınızın devam stmesi sizde sadece hemoroid değil aynı zamanda asıl sorunun kaynağı anal fissür düşündürüyor.kliniklerimizde makat hastalıklarını ameliyatzız yöntemleele tedavi ediyoruz. Gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip sorunlaeı tespit edip en uygun yöntemle tedavi edebiliriz. Extra bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz.
    Op.Dr.Atilla Kaya

 51. 52 senelik iç hemoroidim var.Kısa aralıkla geçen ishal vakasından sonra memeler biraz daha büyüdü.Elime gelen büyüklük iri kayısı kadar.İçeri sokarken zorlanıyorum ve az dışkılama yapıyorum ki diski çok yumuşak.Kanaatimce 3 evre.Memur emeklisi 76 yaşında erkeğim.Ritim bozukluğum var,ayrıca kalp damarlarımdaki stent ve tıkanıklık icin ilaçlar kullanıyorum.Panik olduğum için,uyutulma tercihim.Olur ise nerede yapılacak ve bana maliyeti ne olur.Detaya girmemin nedeni doğru bilgi verebilmek.En derin saygılarımla.

  • ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliyoruz ama durumunuzu değerlendirip uygun yerde ve en uygun teknikle tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 52. Aydın sahmettin

  Bende 3 tane meme var makatta bunlar devamlı dışarda.Verdigi rahatsızlık aşırı kaşıntı.Kışın soğuk havalarda bu sorun katlanarak artar.Deriye,tahtaya,betona,yere 10 dakika otursam günlerce kaşıntı durmaz.Geceleri kaşıntı daha fazla oluyor.Bana ameliyatsız nasıl bir tedavi önerirsiniz?

  • muayene ile değerlendirmek gerekir.dış hemoroid ise ancak cerrahi olarak tedavi edilebilir,iç hemoroidlerde derecesine göre laser yada RBL ile tedavi edilebilir.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin,ıkınmayın,bol su için,bol posalı yiyecekler tüketin,düzenli yürüyüş yapın

  • Merhaba hocam 22 yaşındayım ,Askerligim yeni bitti 4 aydır ,düzensiz ve Kabızlık sorunları yaşadım malesef,bu yuzden başlayan Dış hemoroidim mevcut,2 meme var küçük ,kanama ve kaşıntı yok ,ağrı diskidan sonra Ufak tefek rahatsız etmeyecek şekilde olabiliyor , Lazer operasyonuyla kolayca tedavi olabilirmiyim

   op.Dr.Adil Altınsoy (proctolog)

   lazerle kolaylıkla yapabiliriz

 53. Merhabalar kabızlık problemimden dolayı dışkılama yaparken maalesef kanamam oluyor ve kabızlığım sürekli tekrarlıyor sadece dışkılama yaptığım zamanlarda bu sıkıntıyı çekiyorum normal yaşantımda makatta herhangi bir sıkıntım yok varsa bile ben hissetmiyorum makatta çok küçük kese gibi şeyler var ama küçükler bunlar hemoroid midir ve ilaçla tedavisi mümkün müdür

  op.Dr.Adil Altınsoy (proctolog)

  Anaskop ile bakıp hemoroidinzin derecesine bakarım 1 v2 derece ise klinikte ayaktan tedavi edrim 3ve 4. derece hastanede lazerle olur

 54. Düne kadar hiçbir rahatsızlığım yoktu sabah uyandığımda bi acı hissettim. İki tane kırmızı mercimek kadar meme çıkmış birisi daha küçük çok acı yapıyor kendiliğinden geçer mi ?

  op.Dr.Adil Altınsoy (proctolog)

  Kücük tromboze hemoroid olabilir Sıcak su oturma banyosu agrı kesici krem kabızlık veya ishale dikkat yumusak buyuk abdet ile geçmezse Anaskop ile muayene

 55. Hocam merhabalar benim doğumdan kalan makat dışında memeler var Fakat herhangi bir rahatsızlık vermiyor yediğim şeylere dikkat ettiğim sürece kabızlıkta yok fakat ben disardaki bu memelerden hissiyat anlamında rahatsizim bunun için ne tür bir tedavi uygulanabilir cerrahimi lazer yahut siringayala ilaç verilip kucultulerekmi

  op.Dr.Adil Altınsoy (proctolog)

  Lazer ile anal estetik yapabilirim

 56. Merhaba ,Çalışıyorum özel bir şirkette sıgortalı. Bir hafta önce kolonoskopi yapıldı 3 evre hemoroid. Aylardır kanama var bazen çok kan akıyor.Devamlı memeler dışarıda ve başka sıvı da geliyor.En iyi ameliyat yöntemi hanğısı ve fiyat vere bilir misiniz?

 57. Merhabalar ; uzun zamandır hemoroidlerim var, yılda bir ik sefer bir hafta civarı kanama yapıp sonra kesilir, ağrı sancı olmazdı şimdiye kadar, fakat bu sefer elime farklı bir şişlik daha geldi iç basurum olduğunu biliyorum muhtemelen bu basur memesi bu sefer dışarı çıktı, ara ara inceden sızı oluyor buda anal fistürümden kaynaklı, dışarıdaki memeler zaten yıllardır var, tahminim 3 evre sonu veya 4 evre yim,, ameliyat olurmuyum olursam hangi yöntem olur thd olur mu,, teşekkürler..

  • muayene ile değerlendirmek gerekir.eğer anal fissürünüz varsa öncelikle onun tedavi edilmesi gerekir. makat çatlağı tedavi edilince hemoroidleriniz bir miktar geriler ve ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir.yalnız dış hemoroidlerin tedavisi sadece cerrahidir. kliniğimiz makat haztalıklarına spesifik çalışır, bu nedenle makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik he tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz durumunuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz. 05426210888 nolu telwfondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 58. şikayetiniz anal fissür düşündürüyor. Muayene ile değerlendirmek gerekir. 05426210888 nolu telefondan randevu alırsanız muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.
  Öp. Dr. Adil Altınsoy

 59. Hocam merhaba 3-4 yıl önce iç hemoroidle başladı ilk çıkması. Daha sonra ıkındıkça dışarı çıkmaya başlayan basur memesi artık dışarı çıktı. İçeri itilebiliyor o konuda bir sorun yok, ağrı, akıntı, kanama, gibi hiçbir sorun yok ama dış hemoroidin olması bile beni çok rahatsız ediyor sadece yılda 1 kere falan bir kanama oluyor çok çok az ağrı oluyor o kadar. Ne gibi bir tedavi öneriyorsunuz acaba?

  • Makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz. Bu nedenle makat hastalıklarına ameliyatzız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz. Ameliyatsız yöntemlerle tedavisini yapabiliriz. Extra bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz.
   Öp. Dr. Atilla Kaya

 60. Merhaba benim 3-4 ay önce 1 tane makat da oluşan küçük bir meme vardı fakat bazı kremleri kullanarak geçmişti fakat kabız olduktan sonra bu sefer 2 meme oluştu kaşıntı yok akıntı yok kanama yok sadece meme oluşmuş vaziyette sizce nasıl bir tedavi uygulanmalı?

  • Hemoroid çürük diş gibidir, çürük diş çeilmediği sürece tedavi olmaz. Sizde beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyip, kabız kalmayarak küçülmesini gerilemesini sağlayabilirsiniz. Fakat tam bir iyileşme tedavi edilmediği sürece olmaz. Kabızlık, tuvalette uzun kalıp ısınma gibi durumlarda tekrar çıkar.
   Öp. Dr. Seher Şirin

 61. 12 yıl önce ilk belirti başladı ve ilac tedavisi ile bu güne kadar ufak tefek şikayetlerle geldi 1 hafta önce hiç kabızlık sorunu olmadan tekrarladı ve şu anda çok şiddetli bir ağrı çekiyorum fitil ve kıremle ayrı kesici ilaçlar ile durmaya çalışıyorum okuduğum yazılar kadarı ile 4. Evrede olduğunu anladım RABBİM herkeze şifa versin gerçekten çok ağrılı bir hastalık

  • Bugüne kadar beklemeniz hata olmuş. Çok rahat ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilecekken tedaviden kaçtığını için o şansınızı yitirmiş olabilirsiniz. Daha fazla gecikmeden tedavisini yaptırın.
   Öp. Dur. Adil Altınsoy

 62. Merhaba, 1991 yılından beri hemoroid hastasıyım. Çeşitli tarilende 3-5 kez muayene oldum. Çalıştığım hastane de doktorum ameliyatı önermediği için bugüne kadar ameliyat olmadım. Fakat yaklaşık olarak 10 aydır veya daha fazla olabilir, ciddi sıkıntı yaşıyorum. Makat iç kısımda sertlik var. Başka şeylerden korkuyorum, inşallah öyle bir şey yoktur! Sanıyorum hastalığım 4. evrede. Sağlık teşkilatından emekliyim. Artık ameliyat olmaya karar verdim ama ücreti beni düşündürüyor. Ücreti hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum ve lütfen sadece mailime cevap veriniz.

  Saygılar,

  • Merhaba
   Kliniklerimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyor, Tüm makat hastalıklarına ameliyatsız tedavisine yönelik he tür teknolojiye sahibiz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alıp size en yakın kliniğe gelirseniz, durumunuz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinin yapılır.
   Öp. Dr. Seher Şirin

 63. Anladığım kadarıyla 4 evredeyim. Yabancıyım SGK güvencem yok. Böyle bir ameliyat geçirmem için ne kadarlık bir masraf gerekli?
  Teşekkürler !

  • Merhaba,
   Tedavi ücreti için daha net bilgilerle karar verebilmek amacıyla 05426210888 nolu telefonla iletişime geçebilirsiniz.
   Öp. Dr. Adil Altınsoy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri