Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Hemoroid Hastalığı 4 Dereceden Oluşmaktadır Bu Yazımızda 2. Derece Hemoroid Hastalığını Ele Alacağız İkinci Hemoroid Nedir Nasıl Teşhis Edilir.

2. Derece iç hemoroid

Hemoroid memesi makattan 3-4 cm üst kısımda 1-2 cm lik kabarık kırmızı alan şeklindedir normalde farkedilmez ancak ıkınıldığında dışarı kadar çıkar ve hasta eliyle hissedebilir.

Hasta kalktığı anda müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden içeri çekilir 2.derece diyebilmenin en önemli bulgusu budur..Yüzeyi hassaslaştığında kanama olur özellikle tuvalette ıkınma esnasında fışkırma tarzında kanama olabilir ve zamanla kansızlığa yol açabilir.

Başka bir problem eklenmedikçe kanama dışında ciddi bir problem oluşturmaz ancak bazen şiddetli ıkınmayla makat dışına çok çıkar ve geri içeri giremez bu durumda makat kaslarıyla boğulur ve çok şiddetli ağrı olur bu durum boğulmuşl basur (tromboze hemoroid) olarak değerlendirilir.

Tedavi:En uygun tedavisi lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır.Ayaktan yapılan bu tedaviler 5 dakikada tamamlanmakta ve hasta işine dönebilmektedir.

150 Comments

Add a Comment
 1. hocam benim 7-8 aydır morumsu bi şişliğim var dışardan bakınca bişe görünmüyor ıkınınca ya da dışkılayınca dışarı çıkıyor şişlik. Herhangi bir kanama yok bazen dışkı sonrası ağrı olabiliyor. Hemoroid kaçıncı evredir sizce ameliyat gerekir mi ve riski var mı ameliyatların?

  1. hemoroid ve fissür bir arada olabilir.muayene ile değerlendirilmeli
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 2. Muayene oldum hocam doktor şuan ameliyat olma dedi 2.derece hemoroid ilaçları kullan dedi sizce dogrumu ?

  1. hemoroid ilaçla tedvi olmaz.sadece şikayetleri azaltır.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıda düzenlemelisin.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 3. Ameliyatsız yöntemler nelerdir hocam. Bitkisel tedaviler mi ? Sizin bir oneriniz varmı.

  1. RBL ve lasr ameliyatsız yöntemlerdir.bitkisel yöntemler tedavi edici değildir.muayene olup en uygun yöntemle tedavi olun
   Op.Dr.Atilla Kaya

 4. Hocam bende iç hemoroid var. Doktora çıktım fitil ilaç filan verdi. Bide kabız olduğum için tuvaletimi yapmak zor oluyor ve karnım hep ağrıyor.Tuvalete gittiğimde kabız olduğum için ıkındığım zaman hemoroid dışarı çıkıyor ve kendiliğinden içeri giriyor. İnternetten edindiğim bilgiye gore 2. Evre hemoroid oluyormuş. Tedavi nasıl edilicek ilaçlarla geçermi yoksa ameliyat şartmı hocam .Kabız içinde bir öneride bulunabilir misiniz .

  1. hemoroid ilaçla tedavi olmaz sadece şikayetleriniz azalır.ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilirsiniz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 5. Meraba ben 16 yasındayim. Normalde bir rahatsizligim yoktu.Aniden oldu. Tuvalete girdigimde (gebellikle klozet)ıkınmayla dışarı damla damla akan kan vardı. Ve peçetede de baya kan oluyor. Ben ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

  1. kanama olduğu için geciktirmeden anoskopi muayenesi yaptırmalısın.
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme