Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Hemoroid Hastalığı 4 Dereceden Oluşmaktadır Bu Yazımızda 2. Derece Hemoroid Hastalığını Ele Alacağız İkinci Hemoroid Nedir Nasıl Teşhis Edilir.

2. Derece iç hemoroid

Hemoroid memesi makattan 3-4 cm üst kısımda 1-2 cm lik kabarık kırmızı alan şeklindedir normalde farkedilmez ancak ıkınıldığında dışarı kadar çıkar ve hasta eliyle hissedebilir.

Hasta kalktığı anda müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden içeri çekilir 2.derece diyebilmenin en önemli bulgusu budur..Yüzeyi hassaslaştığında kanama olur özellikle tuvalette ıkınma esnasında fışkırma tarzında kanama olabilir ve zamanla kansızlığa yol açabilir.

Başka bir problem eklenmedikçe kanama dışında ciddi bir problem oluşturmaz ancak bazen şiddetli ıkınmayla makat dışına çok çıkar ve geri içeri giremez bu durumda makat kaslarıyla boğulur ve çok şiddetli ağrı olur bu durum boğulmuşl basur (tromboze hemoroid) olarak değerlendirilir.

Tedavi:En uygun tedavisi lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır.Ayaktan yapılan bu tedaviler 5 dakikada tamamlanmakta ve hasta işine dönebilmektedir.

155 Comments

Add a Comment
 1. Hocam merhaba benim büyük tuvalet sırasında anüste bir şişlik oluşuyo ayağa kalktığımda geri içeri giriyo belirtilere göre 2.derece tuvaletten sonrada yanma yapıyo ne önerirsiniz ilerlememesi için?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ayakta yapılan girişimsel tedavi öneriyoruz,ayrıca tuvalette çok ıkınma ve uzun oturmaktan kaçınmak lazım.

 2. Hacam bende tuvalet sırasında Zorlanma ve disa meme olusuyo ve elle iceri giriliyo doktor ilaç verdi istesem ameliyat olabilirmiyim

  1. muayene ile değerlendirilip ameliyatsız yöntemlerlede tedavi olabilirsiniz
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

   1. Negibi mesela hocam nasıl i laclarlami ben askerim

    1. her doktorun yaklaşımı farklıdır.makat hastalıklarında ilaçla tedavi denenir ama sıklıkla şikayetler devam eder.

 3. hocam benim 7-8 aydır morumsu bi şişliğim var dışardan bakınca bişe görünmüyor ıkınınca ya da dışkılayınca dışarı çıkıyor şişlik. Herhangi bir kanama yok bazen dışkı sonrası ağrı olabiliyor. Hemoroid kaçıncı evredir sizce ameliyat gerekir mi ve riski var mı ameliyatların?

  1. hemoroid ve fissür bir arada olabilir.muayene ile değerlendirilmeli
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 4. Muayene oldum hocam doktor şuan ameliyat olma dedi 2.derece hemoroid ilaçları kullan dedi sizce dogrumu ?

  1. hemoroid ilaçla tedvi olmaz.sadece şikayetleri azaltır.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıda düzenlemelisin.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 5. RBL ve lasr ameliyatsız yöntemlerdir.bitkisel yöntemler tedavi edici değildir.muayene olup en uygun yöntemle tedavi olun
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme