Hemoroid Tedavi Merkezi  İstanbul IDEA Klinik Telefonları  Hemoroid Tedavi Merkezleri
 Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi

İkinci İç Derece Hemoroid

Hemoroid Hastalığı 4 Dereceden Oluşmaktadır Bu Yazımızda 2. Derece Hemoroid Hastalığını Ele Alacağız İkinci Hemoroid Nedir Nasıl Teşhis Edilir.

2. Derece iç hemoroid

Hemoroid memesi makattan 3-4 cm üst kısımda 1-2 cm lik kabarık kırmızı alan şeklindedir normalde farkedilmez ancak ıkınıldığında dışarı kadar çıkar ve hasta eliyle hissedebilir.

Hasta kalktığı anda müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden içeri çekilir 2.derece diyebilmenin en önemli bulgusu budur..Yüzeyi hassaslaştığında kanama olur özellikle tuvalette ıkınma esnasında fışkırma tarzında kanama olabilir ve zamanla kansızlığa yol açabilir.

Başka bir problem eklenmedikçe kanama dışında ciddi bir problem oluşturmaz ancak bazen şiddetli ıkınmayla makat dışına çok çıkar ve geri içeri giremez bu durumda makat kaslarıyla boğulur ve çok şiddetli ağrı olur bu durum boğulmuşl basur (tromboze hemoroid) olarak değerlendirilir.

Tedavi:En uygun tedavisi lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır.Ayaktan yapılan bu tedaviler 5 dakikada tamamlanmakta ve hasta işine dönebilmektedir.

İkinci İç Derece Hemoroid için 148 yorum yapılmış


admin

hemoroid ilaçla tedvi olmaz.sadece şikayetleri azaltır.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıda düzenlemelisin.
Op.Dr.Atilla Kaya

Ahmet

Muayene oldum hocam doktor şuan ameliyat olma dedi 2.derece hemoroid ilaçları kullan dedi sizce dogrumu ?

admin

RBL ve lasr ameliyatsız yöntemlerdir.bitkisel yöntemler tedavi edici değildir.muayene olup en uygun yöntemle tedavi olun
Op.Dr.Atilla Kaya

Ahmet

Ameliyatsız yöntemler nelerdir hocam. Bitkisel tedaviler mi ? Sizin bir oneriniz varmı.

admin

hemoroid ilaçla tedavi olmaz sadece şikayetleriniz azalır.ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilirsiniz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz
Op.Dr.Ergun Aygören

Ahmet

Hocam bende iç hemoroid var. Doktora çıktım fitil ilaç filan verdi. Bide kabız olduğum için tuvaletimi yapmak zor oluyor ve karnım hep ağrıyor.Tuvalete gittiğimde kabız olduğum için ıkındığım zaman hemoroid dışarı çıkıyor ve kendiliğinden içeri giriyor. İnternetten edindiğim bilgiye gore 2. Evre hemoroid oluyormuş. Tedavi nasıl edilicek ilaçlarla geçermi yoksa ameliyat şartmı hocam .Kabız içinde bir öneride bulunabilir misiniz .

admin

kanama olduğu için geciktirmeden anoskopi muayenesi yaptırmalısın.
Op.Dr.Atilla Kaya

Fatih

Meraba ben 16 yasındayim. Normalde bir rahatsizligim yoktu.Aniden oldu. Tuvalete girdigimde (gebellikle klozet)ıkınmayla dışarı damla damla akan kan vardı. Ve peçetede de baya kan oluyor. Ben ne yapmalıyım yardımlarınızı bekliyorum.

admin

muayene ile değerlendirmek gerekir
Op.Dr.Nizam Kurtdere

haliledis

hocam bende sadece şişlik var ağrı kanama gelen yok nedir sizce