Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Anüs bölgesinde en sık görülen hastalıklardan biri hiç şüphesiz hemoroid olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadın, erkek ve çocuklarda sık görülen bu rahatsızlığın bilimsel tedavisi yalnızca cerrahi müdahale ile yapılmaktadır. Fakat günümüzde TV ve İnternet ortamında önerilen ilaç, krem ve fitiller yanlış anlaşılmalara neden olmaktadır.

Basur Kremleri

Hemoroid Kremi Hastalığı Tedavi Eder mi?
Değerli arkadaşlar tedavi demek hastalıktan tamamen kurtulmak demektir. Bunun cevabı yukarıda verildi ama bir kez daha aktarmak istiyorum. Hemoroid probleminden kurtulmak için mutlaka bu alanda uzman doktorun müdahalesi gerekmektedir. İlaç, krem ve fitil gibi ürünler sizi bu hastalıktan kurtarma olasılığı yoktur.

Sadece Şikayetleri Azaltmaya Yardımcı Olur
Hemoroid kremleri, tablet yada fitil çeşitleri hastalığı iyileştirme imkanı olmamasına karşın fakat hastalığın neden olduğu şikayetlerin azaltılmasına yardımcı olur. Yani biz bu ürünleri bu amaçla kullanmalıyız. Örnek hemoroid kaynaklı ağrımız varsa normal bir ağrı kesici yerine bu tür ürünleri kullanmak gerekir. Bunun için gerek krem, gerekse tablet yada fitil olmak üzere bir çok ürün bulunmaktadır.

Kanamayı Azaltmaya Yardımcı Tabletler
Bu sorunu yaşayanların %98’i dışkılama esnasında kanama probleminden şikayet ederler. Öyle ki çoğu zaman bu durum insanlarda kansızlık anemisine neden olmaktadır. Hemoroid hastaları kanamayı azaltmak için toplardamarları büzüştürme etkisi olan tablet ilaçlar kullanılabilir. Bu kapsamda en çok önerilen ilaç Daflon ve Doxium tablet olup, toplardamarları kısmen daraltarak kanama, ağrı ve şişlik probleminin önüne geçmektedir.

Hemoroid Ağrısını Hafileten Kremler
Aslına bakarsanız basur ağrı yapan bir hastalık değildir. Fakat sürekli ilerlemesi nedeniyle 3. ve 4. derecede oluşan meme anüs dışına çıkmakta ve çoğu zaman anüs dışında kalmaktadır. Bu durum basur boğulması dediğimiz tromboze halini almaktadır. Ciddi bir ağrılı sürece neden olan bu durumu daha az ağrı ile atlatmak için krem türü ürünler önerilmektedir. Uyuşturucu etkisi ağrıyı hissetmeden atlatmanızı sağlar. Bunun için doktorların en sık önerdiği ürünlere bakacak olursak Anestol aynı zamanda Anal Fissür (Makat Çatlağı) tedavisinde kullanılan bu ürün yanı sıra Hadensa, Hemoralgine, Proctolog ve Procto-Glivenol gibi kremleri önerilmektedir.

Şişlik ve Kaşıntıyı Önleyen Fitiller
Hastalığın ilerlemesi ile birlikte makatta kaşıntı dayanılmaz hal alabilir. Çoğu zaman ıslaklık ve cildin tahriş olması mayasıl dediğimiz Anal Dermatit problemine neden olmaktadır. Kaşıntı probleminde çoğu zaman krem kullanılsa da aynı şekilde anüs içine konan fitil türü ürünler kullanılır. Ürün isimlerine bakacak olursak Kortos ve Procto-Glivenol ön plana çıkmaktadır.

Kortizon İçeren Kremleri Dikkatli Kullanın
Özellikle kaşıntı kremlerinde sıkça kullanılan kortizon uzun süre kullanımda ciddi yan etkileri bulunan bir maddedir. Bu nedenle dikkatli kullanmalı yada aynı etkiyi gösteren bitkisel kortizon olarak da bilinen Meyan Kökü Ekstresi içeren ürünler kullanmalısınız. Bu kapsamda size önerim Pruzon Krem olacaktır.

Basur’dan Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?
Değerli arkadaşlar yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm öneriler geçici çözüm sunmaktadır. Sizin ağrınızın hafiflemesi, kanamanın azalması hastalığın iyileştiği anlamına gelmez. Bu nedenle mutlaka bir genel cerrahi uzmanına muayene olarak hastalığın teşhisi ve uygun tedavi yönteminin belirlenmesi gerekir.

10 Dakika İçinde Tedavi Olabilirsiniz
Kısa bir süre içinde yapılan muayene ile hastalığın durumu ve derecesi ortaya konmaktadır. 2. ve 3. Derece hemoroid hastalarında Lazer ve RBL ile ameliyatsız yöntemler uygulanırken 4. derece iç basur hastalarında ise THD dediğimiz gelişmiş uygulama yapılmaktadır. Sadece 10 dakika gibi kısa sürede yapılan hemoroid tedavisi sonrası kanama, şişlik, kaşıntı vs problemi kalmaz. Bundan sonra kabız kalmamaya, dışkılama esnasında ıkınma konusuna dikkat etmelisiniz.

Kadın Genel Cerrahi Uzmanları da Görev Yapıyor
Bazı hastalıklar maalesef insanları utanmaya sevk etmektedir. Özellikle kadın hastalarda sık görülen bu durum maalesef tedavinin ertelenmesi sonucu hastalığın hayli ilerlemesine neden olmaktadır. Bu sorunun önüne geçmek için IDEA İstanbul ve İzmir kliniklerinde kadın genel cerrahi uzmanları görev yapmaktadır.

Op. Dr. Seher Şirin Anlatıyor
Hemoroid kremi ile ilgili sizleri aydınlatmaya çalıştık, şimdi dilerseniz birazdan genel cerrahi uzmanlarımızın aktardığı bilgilere kulak verelim. IDEA Bakırköy Kliniği hekimlerinden Op. Dr. Seher ŞİRİN faydalı bilgiler aktarıyor.

Hemoroid Kremi Yüze Sürülür mü?
Özellikle 25 yaş üzeri kadınların göz altlarında şişlikler oluşmaktadır. Son zamanlarda bu şişliklere karşı hemoroid kremi kullanma düşüncesi hayli yaygın olup, biz kesinlikle önermiyoruz. Göz altında oluşan şişliklerin çözümü için mutlaka bir cildiye uzmanına muayene olarak önereceği ilaçları kullanmalısınız.

Etkisini Kaç Günde Gösterir
Öncelikle bu tür ürünlerle hastalıktan kurtulma imkanı olmadığını belirttik, o nedenle günlerce beklemek yerine ağrı, kaşıntı ve şişlik gibi durumlarda rahatlama etkisi beklemelisiniz. Bu rahatlama ise uygulandıktan kısa bir süre sonra ortaya çıkması gerekir. Yani günlerce beklemek gerekmez.

Fiyatları Ne Kadar?
Bu tür ürünlerin maliyeti oldukça düşük olduğu için fazla pahalı satılmaz. Piyasada yer alan ürünlere bakacak olursak 5 ile 30 TL arasında satıldıklarını söyleyebilirim.

Hemoorid Kremi Varise İyi Gelir mi?
Her iki hastalıkta toplardamarlar ile alakalı olduğu için kısmen iyi geleceği söylenir. Fakat hemoroid gibi varis hastalığını da iyileştirme imkanı yoktur. Sadece varislerin neden olduğu ağrı, ödem gibi durumları geçici rahatlatır.

Basur kremleri ile ilgili konumuz bu kadar olup, toparlamak gerekirse ürün ismi, içeriği ne olursa olsun kesinlikle hastalığı iyileştirici, ortadan kaldırıcı özelliği yoktur. Sadece hastalığın neden olduğu şikayetleri kısmen azaltarak sizin daha rahat gün ve gece geçirmenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]