Hemoroid Tedavi Merkezi  İstanbul IDEA Klinik Telefonları  Hemoroid Tedavi Merkezleri
 Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi

Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Daha önceki konularımızda hemoroid hastalarının mutlaka tedavi olması gerektiğini belirttik, hastalığınızın yapısı ve derecesine göre farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu noktadan sonra insanların en çok merak ettiği hususlardan biri tedavi ücretleri olmaktadır. Hemoroid tedavi ücretinizi öğrenmek için öncelikle hastalığınızı yakından tanımalı ve uygulanması muhtemel tedavi yöntemini bilmelisiniz. Aşağıda IDEA Kliniklerde uygulanan tedavi ücretlerine yer verilmiştir. Ücretlerin belirlenmesinde dikkat edilen hususları yazının devamında görebilirsiniz.

Güncel Fiyat Bilgileri

Lazer & Lastikle Boğma Yöntemi 980 TL
2. ve 3. Derece iç hemoroid hastalarında uygulanan lazer ve lastikle boğma yönteminde ücret SGK’lı hastalar için 980 TL olup, SGK güvencesi olmayanlardan ise 1960 TL alınmaktadır.

THD Ameliyatı 3000 ile 4300 TL Arası
4. Derece yani hastalığın son evresinde olanlar için çözüm ameliyatla bulunmaktadır. Bunun için gelişmiş tedavilerden biri olan THD uyguluyoruz. Anlaşmalı hastanelerin ameliyathanesinde gerçekleştirilen bu yöntemin ücreti ise 3000 ile 4300 TL arasında değişmektedir.

Muayene Ücreti Yok
IDEA Kliniklerden hizmet alan SGK’lı hastalar muayenelerde hiçbir şekilde ücret ödemezler. Hastalığın teşhisi ve evresini, uygulanacak tedaviyi bu şekilde kolayca öğrenebilirsiniz.

SGK’lı Hastaların Tedavi Ücretleri %50 İndirimli
Ücretsiz muayene imkânlarından yararlanan hastalar aynı zamanda tedavi ücretlerinde de %50 indirim hakkı elde ederler.

IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da
Bu şekilde gelişmiş olanaklarla sağlığınıza kavuşmak için sizde IDEA Kliniklerin İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan kliniklerinden hizmet alabilirsiniz.

Randevu Almayı Unutmayın
Hastalarına en iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlayan IDEA Klinik randevulu hasta kabul etmektedir. Aşağıda yer alan butona tıklayarak size en yakın kliniğe Online randevu alabilirsiniz. Telefonla hasta danışmanlarımızla konuşarak randevu oluşturmak isterseniz 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayınız. Hasta danışmanları randevuyu size en yakın kliniğine oluşturacaktır.

IDEA Klinik Randevu

Hastalığınız İç Ya Da Dış Hemoroid Hangisi?
İlk olarak yaşadığımız sorunun hangisi olduğunu bilmek gerekir. Hemoroid hastalığı daha önce de belirttiğim gibi iç ve dış olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. En sık görülen iç hemoroid olup, rektum iç kısmında bulunan toplardamarların genişlemesi ile ortaya çıkar. İlk belirtisi dışkılama esnasında kanama olup, zamanla toplardamarın genişlemesine bağlı olarak rektum iç kısmında meme şeklinde fark edilir. Dış hemoroid anüs çevresinde şişlik şeklinde ortaya çıkar ve ağrıya neden olabilmektedir. İlk yapmanız gereken hastalığın hangi gruba girdiğini bilmek gerekir. Kendi kendinize anlama imkânı yoksa bir genel cerrahi uzmanına muayene olarak teşhis ettirebilirsiniz.

Hemoroidiniz Hangi Evrede Önce Bunu Öğrenelim?
İç basur hastalarında 1’den 4’e kadar evre bulunmaktadır. Dışkılama esnasında ağrısız kanama 1. Derece iç hemoroid olduğunu gösterir. Tabii ki her kanama problemi basur ile alakalı olmayabilir. Bu nedenle mutlaka proktoloji (makat hastalıkları) uzmanlarına muayene olmalısınız. İç hemoroid problemi olduğu kesinleşmesi halinde hangi evrede olduğuna bakmalıyız. Çünkü her evrenin kendine özgü tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Bunu öğrenmek için ilk olarak yaşadığımız şikâyetlere bakmak gerekir. Aşağıda yer alan hafiften son aşamaya doğru şikâyetler bulunmaktadır.

Makatta Kanama Problemi Yaşıyorum: Basur hastalığı genelde kronik kabızlık ve normal doğum yapan annelerde görülür. Her iki grupta da sorunun kaynağı ıkınma alışkanlığı ile alakalıdır. Konstipasyon (Kabızlık) problemi olan insanlar tuvalette 30 dakikaya varan zaman geçirerek ıkınırken anne adayları da bebeklerini dünyaya getirmek için ıkınırlar. Tamam, hemoroid riski olsa bile normal doğum en sağlıklısıdır. Bu nedenle normal doğum yapmaktan vazgeçmeyin. Gerek kabızlık gerekse doğum yapan kadınların dışkılama esnasında kanama görmeleri normaldir. Büyük ihtimalle iç basur olmaktadır. Hiçbir şekilde ağrı ya da can yanması yoktur. Sizde kanamaya ek olarak ağrı, can yanması oluyorsa o basur değil de makat çatlağı olabilir. 1 Haftadan uzun süren makat kanamalarında iç basur riski yüksektir. Bu durumda genelde 1. Derece iç hemoroid teşhisi konur. Tedavisi doktor tarafından reçete edilen ilaç ve kremlerle denenebilir.

Rektum İç Kısmında Bir Şeyler Var: Makatta kanama yaşayan insanların %90 gibi büyük bir bölümü utanma nedeniyle doktor ve hastanelerden uzak durmaktadır. Kendi kendine geçmesini beklerler. Bu bekleyiz maalesef beyhude olup, geçmek yerine daha ilerleme durumu olacaktır. Kanama şikâyetine ek olarak bu sefer anüs iç kısmında meme ortaya çıkmaktadır. Aslında o meme değil de soruna neden olan genişlemiş toplardamardır. Dışkılama yaptığınızda insan boşalım sağladığı için rahatlar. Ama hemoroid hastalarında ortaya çıkan meme onları halen dışkılama yapacak hissi vererek uzun süre tuvalette beklemesine neden olur. Ortaya çıkan bu memenin durumuna göre artık derecelendirme anlaşılmaktadır.

Dışkılama Esnasında Basur Memesi Dışarı Çıkıyor mu? Evet, arkadaşlar rektum iç kısmında bir şeylerin varlığını hissetmek (toplardamarı hissetmek) sorunun 2. Derece olduğunu düşündürmektedir. Tabii ki 3. Evre de olabilir. Bunu anlamak için dışkılama esnasında hemoroid memesinin nasıl davrandığına bakacağız. Dışkılama esnasında meme anüs dışına çıkar. Dışkılama işlemi bitip kalktığınızda kendiliğinden içeri giriyor mu? Cevabınız evet ise 2. Derece olması büyük ihtimaldir. Cevabınız bazen giriyor, bazen de ben parmağımla anüs içine iterek sokuyorum derseniz sorununuz 3. Derece olmaktadır.

Basur Memesi Anüsün Dışında mı? Yukarıda aktardığımız bilgiler ile 1 ile 3. Derece basur hastalığını anlama imkânı bulduk şimdi ise son evre yani 4. Derece hemoroidi nasıl anlayacağımıza bakalım. Evreler basur memesinin büyümesine göre anlaşılır. Sürekli genişleyen toplardamar anüs dış kısmına çıkıp orada şişlik şeklinde beklemeye başlaması halinde artık 4. Evre yani son noktaya geldiniz demektir.

1 ve 3. Evre Basur Hastalarında Ameliyatsız Tedaviler Uygulanır
Yukarıda anlatılan detaylara bakarak sizde yaşadığınız sorun ve evresini tahmini olarak anlama imkânınız olacaktır. Hastalığın tipi ve evresini tespit ettiyseniz şimdi tedavisinin nasıl yapıldığına bakalım. Basur hastalarında evre olarak ayırmanın nedeni uygulanacak tedavi ile alakalıdır. Bu nedenle 1 ile 3. Derece iç basurunuz varda ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilirsiniz. Bunun için Lazer ve RBL dediğimiz Rubber Band Ligation yöntemi uygulanmaktadır. Dilerseniz bu tedavileri ve nasıl yapıldıklarını yakından görelim.

Lazerle Hemoroid Tedavisi: 1. Ve 2. Derece basur hastalığı olanlar için en önemli tedavi lazer olmaktadır. Aslında lazer değil de Infraed Koagülasyon dediğimiz bir cihaz kullanılmaktadır. Lazer ile benzer mantığı yürüttüğü için halk arasında lazerle basur tedavisi olarak bilinmektedir. Cihazın başlığına enerji verildiğinde 130 dereceye varan ısı ile sorunlu toplardamar tahrip edilmektedir. Kanamalı basur hastalarında o andan itibaren kanama son bulmaktadır. Tabii ki uygulanışı sadece 1 ve 2. Evre basurlarda mümkün olmaktadır.

RBL (Lastikle Boğma Yöntemi) : Hastalığın kendi kendine geçmesini beklemek ilerlemesine neden olmaktadır. 3. Derece olduğunda yukarıda detaylarını görme imkânı bulduğumuz Lazer artık etkili olmayacaktır. Onun yerine kısa adı RBL olan (Rubber Band Ligation) yani lastikle boğma yöntemi uygulanması gerekir. Yapılışına bakacak olursak vakumlu bir alet yardımı ile meme bir araya toplanarak kalın bağırsağa en yakın noktaya alet yardımı ile lastik halka takılmaktadır. Burada amaç basur memesine kan gelmesini azaltmak ya da tamamen önlemektir. Lastik halka bu ihtiyacı görmektedir. Kan gelmediği için 10-15 gün içerisinde lastik halkanın olduğu yerden çürüyerek düşmektedir. O bölgede sinir olmadığı için tedavi ve sonrasında ağrı yaşanmaz.

Derece Hemoroidler de THD Uygulanır: Birçok insan yıllarda basur ile yaşamaktadır. Tabii ki son evreye geldiğinde ise artık şikâyetler dayanılmaz hal almaktadır. Artık doktora gitmekten başka çaresi kalmamaktadır. Bu şekildeki hastaların tedavisi yalnızca ameliyat ile yapılmaktadır. IDEA Klinik olarak klasik ameliyatlar yerine THD dediğimiz (Transanal Hemorrhoidal Dearterialization) yöntemi uyguluyoruz. Anlaşmalı olduğumuz hastanelerin ameliyat ortamında uygulanan yöntemde amaç yine basur memesine gelen kanı kesmektir. Bunun için memeye kan taşıyan damarlar ultrason ile tespit edilerek memeye 3-4 yukarıdan bağlanmaktadır. Bu şekilde kan alamayan basur memesi birkaç gün içinde küçülerek yok olmaktadır. Hasta 1 gün gibi hastanede kaldıktan sonra evine, işine okuluna dönebilmektedir. Klasik ameliyatlara göre her yönüyle avantajlıdır. Tabii ki fiyatları ameliyatsız yöntemlere göre yüksektir. Nedeni ameliyathane ve hastanede yatma gereksinimidir.

Tedavileri Yakından Görün
Şimdi dilerseniz birazda yukarıda detaylarını aktardığımız tedavilerin nasıl yapıldığına bakalım. Aşağıda yer alan videolardan hem ameliyatsız hem de THD uygulamasını yakından tanıyın.

Diğer Hastalıkların Tedavi Ücretlerini Öğrenin
IDEA Klinikte hizmet verilen diğer sağlık hizmetlerine dair ücret bilgisine ulaşmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Proktoloji Uzmanlarımız Sorularınızı Yanıtlıyor
Basur tedavi ücretlerine dair aktaracaklarımız bu kadar olup, şimdi sizden gelen soru ve yorumlara yanıt vereceğiz. Aşağıda yer alan formu doldurarak sorularınızı iletebilirsiniz. Sizden gelen sorulara IDEA Klinik proktoloji (makat hastalıkları) uzmanları yanıt verecektir.

Tedavi Ücretleri Ne Kadar? için 39 yorum yapılmış


admin

evet alabiliriz
Op.dr.Seher Şirin

Sdlu

Merhaba bende doğumdan sonra hemoroid memesi oluştu şu an için ağrı sızı yok fakat dışarıda meme et parçası şeklinde kaldı. Buda zaman zaman kaşıntıya yol açıyor ,genel cerrahiye muayene olduğumda bunun artık et parçası şeklinde kaldığını ameliyata gerek olmadığını söyledi. Fakat ben o büyük et parçasının vermiş olduğu kasintidan rahatsızım ufak bir operasyonla kurtulabilirmiyim ?

admin

muayene olmanızı öneririm.muayene ile hastalığınız ve seviyesi belirlenir.ameliyatsız yöntemlerlede tedavi edilebilir.
Op.Dr.Seher Şirin

Rabia

Merhabalar;
Bendede böyle bir sıkıntı var bugün hemoroid diye bişey öğrenene kadar önemsememiştim yaklaşık 1-2 yıldır mevcut ben yorumları okudum benim şikayetlerimde aynı fakat mor mu mavimi anlayamadığım bir renkte ve 2 3 tane sanırım yani daha önce hiç bakmamıştım. Bu yorumlardan sonra baktım böyle çok stres yaptım ileri düzeydemi acaba

admin

makat kanamanız olduğu için size en azından anoskopi muayenesi yapılmalı.kanmaanın nedeni tespit edilmeli.ezbere ilaç kullanılmamalı
Op.Dr.Seher Şirin

Melda

Merhaba;
Benim son 1 yıldır hafif kanamalarım oluyordu, kabızlıktan çatlama oluyor diye düşünmüştüm. Bu sabah uyandığımda 2 tane meme vardı orada şimdi de ağrıyor internette araştırırken burayı gördüm elimle içine tekrar sokmayı denedim fakat giriyor sonra çıkıyor tekrar. Hemen mi 4.seviye olmuşum? Akşam bir hastanede nöbetçi bir genel cerraha gittim muayene etmeden ilaç yazdı haftaya gel bakarız dedi. Doğru bir tutum mu bilmiyorum? İlaçla geçer mi? Geçse de tekrarlar mı?

admin

makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalıdır.kanamanın nedeni tespit edilir.eğer hemoroidse ameliyatsız yöntemlerlede tedavi edilebilir
Op.Dr.Atilla Kaya

serdar

hocam bende kanama oluyor ayrıca 1 kaçtane meme olduğunun farkına vardım. ameliyatsız bıçak altına yatmadan bir sonraki gün işime devam edebilecek ameliyat yontemi vardır. bu kanamaya nasıl bir teşhis bırakılabilir.

admin

gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.ücretler için şu linke bakınız.https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

nurettin

merhaba hocam,

Bende uzun zaman dan bu yana meme vardı ancak agrı sızı herhangi bir sorunum yoktu yaklasık 10 gündür kanama basladı son bir kaç gündür bu kanama artmaya başladı hastahaneye gittim ence tanı bırakılması lazım denildi endoskopi randevu alın dediler yanlız 3 ay sonrasına alabiliyorum bu nedenle ne yapmam gerekiyor kliniğinizde olursa tedavi ücreti nekadar ?