Hemoroid Tedavi Merkezi  İstanbul IDEA Klinik Telefonları  Hemoroid Tedavi Merkezleri
 Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Tedavi Ücretleri

Makat hastalıkları arasında en çok karşılaşılan Hemoroid (Basur) hastalığının erken teşhis ve tedavisi oldukça önemlidir. Zira hastalığın derecesi ilerledikçe farklı tedavi yöntemleri gerekmekte olup, buda tedavi ücretinin yükselmesine neden olmaktadır. Ameliyatsız hemoroid tedavisi için ülkemizde uygulanan 3 yöntem olup, bunlar Lazer, Lastikle Boğma (RBL) ve en gelişmiş yöntem olan THD uygulaması bulunmaktadır. Uygulanan yönteme göre hemoroid tedavi ücretleri değişmektedir. Aşağıda bu yöntemleri, uygulanabilen hemoroid evreleri ve sağladığı avantajları aşağıda ele alacağız.

Basur Tedavi Ücretleri

Hemoroid Tedavi Ücretleri
Konuya geçmeden önce kısa bir bilgi daha vermek istiyorum. IDEA Klinik makat hastalıkları tedavisinde alanında tecrübeli genel cerrahi (proctoloji) uzmanları ile çalışmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan kliniklerinde Lazeri, RBL ve THD gibi ameliyatsız basur tedavileri uygulamakta olup, sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Tüm kliniklerimizde muayene ücretsiz olup, SGK mensuplarına hemoroid tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır.

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Yeni ortaya çıkmış olan iç basurların tedavisinde uygulanabilen lazer yöntemi yüksek ısı ile hemoroid memesinin tahrip edilmesini amaçlamaktadır. Ücretlendirme ise SGK mensupları (SSK, Bağkur, Memur ve Memur Emeklisi) için 980 TL olup, SGK güvencesi olmayan hastaların lazerle hemoroid tedavisi ise 1960 TL olarak uygulanmaktadır.

Lastikle Boğma Yöntemi (RBL)
En gelişmiş yöntemlerden biri olan RBL (Rubber Band Ligation) ülkemizde lastikle boğma yöntemi olarak bilinmektedir. Sadece 1.2. ve 3. derece hemoroidlerde uygulanabilen bu yöntemde vakumlu cihaz ile hemoroid memesi toplanarak hemoroid memesinin sonuna lastik halka takılmaktadır. Burada amaç hemoroid memesine gelen kanın engellenmesi olup, kan ile beslenemeyen meme bir süre sonra kuruyarak düşmektedir. Tekrar belirtmek gerekirse 4. derece basur hastalarında uygulanamıyor. Tedavi ücreti ise yine SGK mensupları için 980 TL olup, SGK mensubu olmayanlara ise 1960 TL şeklinde uygulanmaktadır.

Hemoroid THD Tedavisi
Ameliyatsız basur tedavisi denince ilk akla gelen yöntemlerden biri olup, tüm vakalarda uygulanmaktadır. Bu yöntemde hemoroid memesini besleyen atar damar özel bir cihaz yardımı ile bulunup, 5-6cm yukarıdan bağlanmaktadır. Sadece 5-10 dakika gibi sürmektedir. Tedavide kullanılan cihazın yüz binlerce TL gibi bir rakam olması ve tedavide kullanılan malzemeler kullan at olması nedeniyle diğer yöntemlere göre biraz daha yüksek olmaktadır. Hemoroid THD tedavisi kurumumuzun anlaşmalı olduğu hastanelerde IDEA Klinik hekimleri tarafından yapılmakta olup, fiyatı ise 3000 ile 4300 TL olarak değişmektedir.

Hastanede Yatma ve İş Gücü Kaybı Yok
IDEA Klinik hemoroid tedavi merkezinde tedavisi yapılan tüm hastalara ameliyatsız yöntemler uygulanmakta olup, sadece 10 dakika sürecek bir tedaviden oluşmaktadır. Tedaviniz tamamlanması ile birlikte kişi, evine, işine, okuluna yada kaldığı yerden tatiline devam edebilir. Hastanede yatma ve iş gücü kaybı gibi sorunlar yaşanmaz.

Proctoloji Uzmanları Görev Yapmaktadır
Makat hastalıkları alanında en az 20 yıllık deneyime sahip genel cerrahi uzmanlarının görev yaptığı IDEA Klinik hekimleri her biri proctoloji uzmanıdır. İstanbul’da Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS ve Op. Dr. Nizam KURTDERE görev yapmakta olup, Ankara’da ise Sincan Devlet Hastanesinden tanıdığınız Op. Dr. Adil ALTINSOY görev yapmaktadır. Idea İzmir kliniği ise Op. Dr. Demet AĞRAS, Bursa’da Op. Dr. Ergun AYGÖREN görev yapmaktadır.

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?
En çok uygulanan basur tedavi yöntemleri RBL ve THD hakkında yukarıda kısa ve özet bilgiler ile fiyat bilgilerini inceleme imkanı buldunuz, şimdi ise bu yöntemlerin nasıl yapıldığını aşağıdaki video’dan izleyelim.

Randevu Almayı Unutmayın
Kurumumuz hastalarına en iyi hizmeti verebilmek için randevulu çalışma sistemine geçmiş olup, her hastaya minimum 30 dakika zaman ayrılmaktadır. İnternet üzerinden randevu almak için yandaki linki kullanabilir http://www.ideaklinik.com/online-randevu telefonla almak için size en yakın kliniğimizi arayabilirsiniz.

Hemoroid Tedavi Ücretleri için 33 yorum yapılmış


admin

makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalıdır.kanamanın nedeni tespit edilir.eğer hemoroidse ameliyatsız yöntemlerlede tedavi edilebilir
Op.Dr.Atilla Kaya

serdar

hocam bende kanama oluyor ayrıca 1 kaçtane meme olduğunun farkına vardım. ameliyatsız bıçak altına yatmadan bir sonraki gün işime devam edebilecek ameliyat yontemi vardır. bu kanamaya nasıl bir teşhis bırakılabilir.

admin

gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.ücretler için şu linke bakınız.https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

nurettin

merhaba hocam,

Bende uzun zaman dan bu yana meme vardı ancak agrı sızı herhangi bir sorunum yoktu yaklasık 10 gündür kanama basladı son bir kaç gündür bu kanama artmaya başladı hastahaneye gittim ence tanı bırakılması lazım denildi endoskopi randevu alın dediler yanlız 3 ay sonrasına alabiliyorum bu nedenle ne yapmam gerekiyor kliniğinizde olursa tedavi ücreti nekadar ?

admin

ameliyatsız yöntemlerle tedavi olabilirsin.RBL yada laserle olabilir
Op.Dr.Atilla Kaya

hakan

merhaba hocam bende 2.derece hemeroid problemim var bunun için ameliyatmı önerirsiniz ilaç tedavisimi

toprak

Merhaba, benim 4. derece hemoroidim var bi çok meme ve sürekli dışarıda, ayrıca anal fissur de oluştu sanırım baya kanama ve ağrı mevcut. tam olarak ne işlem gerekecek ve ücret ne çıkacak ssk lıyım. lütfen acil cevap hocam.(ankara)
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Muayene olup daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Emre Karataş

Merhabalar hocam ,
3 4 haftadır büyük abdesti yaptıktan sonra afedersiniz çıktıktan sonra böyle tarif edilmez agrı acı içinde oluyom ve bu 2 3 sürüyor elle teşhis edince dış makatta yara gibi gözüküyor ne yapmamı önerirsiniz ameliyatsız geçmesi mümkün mü ?
Teşekkürler
Op Dr Alirıza Şahap Barlas
şikayetleriniz anal fissüre benziyor.muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedaviziniz yapabiliriz

Ahmet

İyi günler hocam. Dün sabah itibarıyla makatimda bir şişlik hissettim ve oturduğum zaman rahatsızlık hissetmeye başladım. Ben yurtdışında çalışıyorum. Bugün bir genel cerraha muayeneye gittim. Basur olduğunu söyledi. İlaçlar verdi. 15 gün içerisinde normale döner dedi. Hocam basurda hiçbir belirti olmadan bir günde böyle bir şişlik olabilirmi ? Ve ameliyat olmam gerekirmi ?
Op Dr Ergun Aygören
Tromboze hemoroid olabilir

furkan

Hocam 23 yaşindayim makatta bi meme farkettim dışta ve kenarda.hatiri sayilir bir kanama oldu . Daha sonra krem kullandim.kanama gecti sayilir cok nadir ve cok az bir damladan daha az olmaya devam ediyor.fakat o meme hala orada duruyor kremi kullanmaya devam etmeli miyim 1haftadan fazla kullanmayin yaziyordu 6gundur kullaniyorum. Kullandiktan sonra normal yasantima devam ediyorum yatip uzanmali miyim?ağrı yok ic basur mu diş basur mu yoksa baska onemsiz bisey olabilir mi? Yardimci olursaniz cok sevinirim aileme dahi soyleyemedim 🙁
Op Dr Seher Şirin
Basurun azmış formu tromboze hemoroid olabilir, gelirseniz anoskp muayenesiyle kesin teşhisd koyar ona göre tedavi planlarız