Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Her ne kadar hemoroid hastalığı ile karıştırılsada korkulacak bir yonu olmayan makat bölgesi cilt problemidir. Tıptaki adı Anal Dermatit olup, özellikle erkeklerde ve yaz aylarındaa sıkça görülen bir problemdir. Teşhisi oldukça kolay olup, bazı belirtilere dikkat ettiğinizde kişi kendiside kolaylıkla anlayabilmektedir.

Mayasıl nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir?
En önemli belirtisi makat bölgesinde dayanılmaz kaşıntı olgusudur. Sürekli kaşınmakla rahatlayan o bölgede aynı zamanda sürekli bir nemlilik ve iç çamaşırınızda kötü kokuya neden olan akıntılar göze çarpabilir. Özellikle bu mayasal belirtilerine dikkat ettiğinizde geç kalmadan önlem alma imkanınız olacaktır. Bebeklerde görülen pişiğe benzer bir problem olup, kilolu insanlardada sıkça görülmektedir. Tedavisi oldukça kolay olup, bu amaçla üretilmiş ilaçlar bulunmaktadır.

Mayasıl nasıl geçer?
Öncelikle soruna neden olan kaynağı bulup, onu kuruttuğunuzda yaşamış olduğunuz şikayetlerde ortadan kalkacaktır. Öncelikle çok fazla sabun kullanmayın. Çünkü sabun cildinizdeki koruyucu tabakayı kaldırmakta ve kolayca tahriş olmasına neden olmaktadır. Bunun dışında daha havadar olmalı ve dar iç çamaşırı ve kıyafetlerden kaçınmalısınız. Aynı zamanda çok oturmakta yine kalça kısmında nem ve terlemeye neden olur bunada dikkat etmelisiniz.

Makat kaşıntısını önleyin kaşımayın
Her insan mutlaka kaşıyınca elbet bir rahatlama hisseder ve bazen kanayıncaya kadar kaşımaktadır. İşte buda yangına körükle gitmek gibidir. Siz kaşıdıkça kısır bir döngüye giren sorun iyileşmek yerine iyice cildin tahriş ve koruyucu tabakanın ortadan kalkmasına neden olmaktadır.

Mayasıl krem

Makat kaşıntısını önlemek için pruzon kullanın
Hair pharma tarafından kaşıntı ve pişik sorunlarına karşı geliştirilen pruzon 2 yıl gibi kısa bir sürede hekimlerin en çok yazdığı kremlerden biri haline geldi. Kaşıntı problemine anında etki eden ürüni size en yakın eczaneler yada üretici resmi satış sitesi http://www.hairpharma.com.tr den alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

https://www.ideaklinik.com/mayasil-tedavisi.html

85 Comments

Add a Comment
 1. Merbalar hocam. Benin bi kaç gündür kaşıntı ve sürekli lavaboya gitme hissim oluyor.Ve ishale benzeyen bi hal var. Dün akşa uzun süre lavaboda kaldığımda peçete de kan olduğunu gördüm ne yapmalıyım.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Hastalığınızın teşhis edilebilmesi için muayene ve anoskopla bakılması lazım.

 2. Hocam yaş 18 makat bölgemde sadece kaşıntı var şişlik veya kanama yok acaba gecici bisey mi yoksa bi doktora gitmelimiyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Bol su ile yıkayıp temiz ve kuru tutun geçmezse muayene olmanızda fayda var.

 3. Hocam yas 18 meme seklinde makat bölgede acı yapıyor uyuyamiyorum yuriyemiyorum napmam lazim

  1. hemoroid olabilir,muayene ile değerlendirilmeli
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 4. anneminkide kanıyor ne yapmaliyiZ

  1. muayene ile sorun tespit edilip,tedavi olmalı
   Op.Dr.demet Ağras

 5. Makat bölgemde şişlik var yaş 16 bi sıkıntı yok acı kaşıntı kanama gibi ama tesadüfen farkettim makat bölgesi çevresinde mor şişlik var parça parça değil tek bir şişlik halinde nedir ne değildir?

  1. muayene olmalısın,makat hastalıklarına spesifik çalışan bir genel cerrahi uzmanına görünmelisin
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 6. Hocam benimde makat bolgesinde sisme var ve acıyor.Ne yapmailiyim?

  1. anal apse yada diğer makat hastalıkları makatta şişmeye neden olur.ama acil müdahale apsede gerekir.hastalığınızın tam teşhis ve tedavisi için makat hastalıklarına spesifik çalışan bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız
   Op.Dr.Ergun Aygören

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017