Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

THD (Trans Hemoroidal desarterizasyon) – HAL (Hemoroidal Arter Ligasyonu)- Hemoroide giden damarının bağlanması
Hemoroid memelerine kan taşıyan üç atar damarı bağlayarak yapılan bir ameliyattır

Anüsten girilen alet yardımıyla hemoroide kan getiren atar damar bulunur ve 5-6 cm yukardan bağlanır atar damarı bağlanan hemoroide kan gelemediği için küçülür. Dış basurda küçülme olur.
THD ÜSTÜNLÜKLERİ

*Makat bölgesinde kesme işlemi olmadığından ağrı ameliyata kıyasla az olur
*İşe dönüş çok erken olur birkaç gün.
*İltihap ve kanama gibi yan etkiler az görülür
*Tedavi sonrası pansuman gerektirmez.

*Kanama olmaz
*Makat darlığı gelişme riski yoktur
*Gaz ve dışkı kaçırma gibi yan etkileri yoktur.
En öenmli sorun THD tekniğini bilen cerrah sayısının az olması ve teknolojik donanımına bağlı olmasıdır

42 Comments

Add a Comment
 1. THD yöntemi sanki mucizevi bir yöntem gibi sunuluyor. Ağrısız nuksüz vb. Benim merak ettiğim bu işlemin komplikasyonları nedir. Birde kliniğimizde bu yöntem ile ilgili vaka sayilariniz veya tecrubeniz nedir. Sonuçta bu yöntem çok eski bir yöntem değil.

  1. idea klinik genel cerrahi uzmanları makat hastalıklarına spesifik çalışır.bu nedenle bu konuda birikimimiz diğer genel cerrahi uzmanlarına göre çok daha fazladır.kanı getiren arter bağlandığı için kan gelemez ve hemoroida oluşumlar küçülerek kaybolur.
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 2. Ben de THD tecrübemi paylaşayım. 3. seviye iç hemoroidim vardı ve 21 gün önce Ali Rıza Bey’den THD ameliyatı oldum. Taburcu olduğum geceden itibaren 18 saat oldukça ağrılı geçse de uyumaya engel olacak seviyede olmadı. 18 saat sonunda ağrı hafifledi ve yaklaşık 15 gün boyunca benzer seviyede devam etti. İşe devam etmemi etkilemediyse de verimimi etkilediğini söyleyebilirim. Özellikle çekme yapılan taraf sık sık zonkluyor, oturmak istemiyorsunuz ve ağrı kesici almanız gerekiyor. 15 gün sonunda ise bu ağrılar bıçak kesiği gibi kesildi.

  İyileşme süresince çıkış yolu dar olduğu için ilk 15 gün tuvalet yapmam çok kolay olmadı. Ikınmalı bir tuvaletten sonra hemoroid memelerini hissedebiliyordum. Fakat son birkaç günde hızla küçüldüler, şimdi hissetmiyorum.

  İlk 1 hafta boyunca akşamları sinameki çayı tükettim. Bu otun çok güçlü müshil olduğunu söyleyebilirim, akşam 1 bardak ertesi günü hafif ishal şekilde geçirmenizi sağlıyor, dolayısıyla tuvalet rahat ama iş gününüz zor geçiyor 🙂

  Bugün 21. gündeyim, ağrım hiç yok ve tuvalette rahatım. Hala biraz sertlik ve darlık var ama 1 hafta sonra tamamen iyileşeceğini umuyorum.

 3. 15 yıl once hemeroit ameliyati oldum. Ilk gun agrim coktu. 1 hafta icerisinde gecti. Hic agri kedici igne olmadim.10 gun once THD denilen yöntemle damara dikiş atildi.Ilk 5 gun her aksam volteren ignesi olmadan uyuyamadim. Gunduzleri de surekli agri kezici kullandim. Kabiz olmamak icin sebze yedim ve gunde en az 4 litre su ictim. Her gin en az 7 kez oturma banyosi yaptim. 11. Gun ve hala normale. donemedim.Agrı sızı az olacak diye masraflı operasyona razı oldum. Agrilarim ve kanamam oluyor. Pismanim.

  1. dayanılmaz ağrılarınız oluyorsa doktorunuza kontrole gitmelisiniz

 4. İyi günler hocam bi sorum olacak 3. veya 4. derece iç hemeroit rahatsızlığım var benim ağrım yada kanama gibi bi sikayetim yok sadece dışarda 2 tane küçük meme var ve sadece yaz aylarında cok sıcak olduğuda veya koştuğumda zorlancak hareketler yaptığımda bi ıslaklık hissi iç camasırıma gecen renksiz su gıbı bı ıslaklık var hemoroitte bu belirtiler olurmu cevaplarsanız sevinirim kolay gelsin

  1. olur.tedavi olmanızı öneririm
   Op.dr.Ergun Aygören

 5. 7 Nisan 2017 de Ali Rıza Şahap Barlas’a ameliyat oldum normal bir ameliyat sonrası yaşadığımı sanıyorum çok ağrı olmadı yaklaşık 4 gün sonunda ağrı kesici almayı bıraktım tuvalet ihtiyacımı üç günün sonunda giderebildim ama normal hale dönmesi yaklaşık 15 gün sürdü şu an tam 25 gün oldu herhangi bir ağrım yok akıntı ve kanama olmadı sanki hiç ameliyat olmamışım gibi rahatım.Umarım ilerideki günler bazı arkadaşların yaşadığı olumsuzlukları yaşamam şu an iyi ki ameliyat olmuşum diye düşünüyorum herkese sağlıklı günler dilerim.

 6. hocam thd yontemındwn kaç ay sonra tamamen iyilesme olur bn olalı 1 bucuk ay falan oldu memeler hala duruyo bırde akıntım var tuvalet sırasında ve sıcak havalarda hava 25 26 dereceyken bile ıslanma oluyo iç camasırıma cok rahat gecıyo koku yada rengi yok bu nedir hocam smdidn bni dınledıgnz için teskür ederim allh kolaylık versin

  1. 21 günde büyük oranda düzelme olması beklenir.fakat bu süreçte kabız kalmamalısınız,tuvalette uzun kalıp ıkınmamalısınız.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz
   Op.dr.Alirıza Şahap Barlas

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017