Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Hemoroid memelerinin içine kimyasal irritasyon(tahriş) yapan bir madde enjekte edilir.Tahrişten sonra bölge bağ dokusunda fibrozis dediğimiz daha sağlam bir yapı oluşur.Fibrozis oluşurken çevre dokulara yapışmayıda sağladığından hemoroid alanında oluşan sarkamada düzelmiş olur.Fixasyon etkisi.
AVANTAJLARI:
-Uygulaması kolaydır.
-Narkoz gerekmez
-Kısa sürede uygulanır (3-5 dakika)
-Hastanede yatmak gerekmez.
-Ofis şartlarında yapılabilir.
-Uygulama ağrısızdır.
DEZAVANTAJLARI:
-Ancak 1.2.dereceye uygulanabilir.
-İlaç miktarının kontrolsüz olarak çok verilmesi ciddi kanamalara sebep olabilir.
-Tedavi sonrası tekrarlama eğilimi fazladır.
-Dış hemoroidde kullanılamaz

22 Comments

Add a Comment
 1. Anonim

  Iyi gunler ben skeloterapi yontemiyle ameliyat oldum hemoroid yok oldu ama agrilarim cok artti bende anal fissur vardi bu ameliyat fissure iyi gelmiyormu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Skleroterapi fissüre iyi gelmez, anal fissür için ayrıca ameliyat yöntemi var. Biz tedavide önce botox enjeksyonu tercih ediyoruz.

 2. Feraset

  25 yıl önce belçikada homoroid ameliyatı oldum
  10 yıl sonra tekrarladı bu seferde yeni teknik
  Diyerek lazer tedavisi uyguladılar oda on bir yıl iyi
  Oldu sonra kanamalar şişliklrle devam etti bu seferde
  İğne tedavisi yaptılar dört beş sene düzeldi şimdi aynı şişlikler meydana geliyor büyük abdesten sonra cok
  Acı veriyor ne tasviye edersiniz saygılar

  1. admin

   makat hastalıkları beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemezseniz nüks eder.tedavinin başarısı size bağlı.tekrar muayene ve tedavi olmalısınız
   Op.Dr.alirıza Şahap Barlas

 3. Kaan

  Slm ben bi hastanede botox ile hemoroid tedavisi oldum ve hayatım zindan oldu tuvalete çıkmak imkansızlaştı ve sonunda hastanelik oldum igneli botox tedavisi anal kilitleme yaparmı
  Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)Ankara
  Botox internal sfinkter kasına yapılır .Kas 5-7 gün sonra gevşemeye başlar. Gevşedikçe agrın azalır tedavi olursun

 4. Abdurrahim

  Selam hocamtam 3.evre dış hemoroid yani doktor demesine göre iki tane ixternal trompoze hemoroid. 9 gün önce skleroterapi sklerozan enjekte etti Ogün den beri şişmiş ve kanamalı ağrılarım hatta kabızlık var. Burda yanlış olan nelerdir ve ne yapmalıyım.?
  Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  IDEA Bakırköy şubesi proctoloji uzmanı
  dış hemoroidlerin cerrahi olarak çıkarılması gerekirdi.sıcak oturma banyosu yapabilirsiniz.rahatlatır.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzeltin.bunun için şu linke https://www.ideaklinik.com/makat-hastaliklarinda-beslenme.html bakabilirsiniz.

 5. Sevde

  Merhaba 15 gün önce sezeryan doğum yaptım. 1 hafta önce küçük bir meme dışarı çıkmıştı. Bir gün sonra neredeyse yumurta kadar bazı yerleri aşırı sert, bir yeri sıvı toplanmış gibi yumuşak makatı sarmış durumda. Çok ağrım var ama kanama yok. Oturup kalkamıyorum. Gittiğim doktor kendiliğinden geçeceğini geçmezse bi iğneyle kasları rahatlatacağını söyledi. Ama ben ağrıdan uyuyamıyorum bile. Lütfen yardım edin.
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy IDEA Proktoloji Uzmanı
  Gebelik ve doğumdan sonra makat hastalıkları maalesef artmaktadır.Kabızlık ve ıkınma sonucu muhtemelen hemoroidleriniz dışarı girip tekrar içeri giremedi ve sert olan memede pıhtılaşma (anal hematom) oldu.Kabız kalmayın,bol sebze,salata,lifli meyveler yiyin,bol su için.Tuvaletinizi bekletmeyin,ertelemeyin ve tuvalette ıkınmayın.IDEA.com tr de sehersirin.com da kabız kalmamak için,gebelerde,makat hastalıklarında beslenme önerileri mevcut,daha geniş bilgi alabilirsiniz.Ağrılarınız için anestol pomat kullanabilirsiniz.Pomadla biraz içeri atabilirseniz(zorlamadan) ve sıcak suya oturarak rahatlayabilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 6. Muhammed

  Hayırlı akşamlar hocam bazen kanamalı olmak üzere çok ağrılı ve beraberinde halsizlik ayakta duramama gibi şikayetlerim var geçen bi aylık süreçte bayağı arttı eczaneden aldığım kremlerde pek fayda etmiyor artık ameliyatta birqz sıkıntılı duruyor tam olarak bilgilendirirseniz sevinirim
  Op. Dr. Demet Ağras
  gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 7. ruzgar

  skleroterapi ameliyat anal fissura uygulanabiliyormu ve hamilelikte bu ameliyat yapilabiliyormu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Skleroterapi hemoroid tedavisinde uygulanır,anal fissür tedavisinde yeri yok,daha çok botox iğnesi öneriyoruz,girişimsel tedavileri hamilelik sonrasına ertelemek daha doğru olur.

 8. hakan

  mrhba bn 23 yasndym 2 senedir yasiyorum yaklasik 3,4 aydan beri buyuk abdest sonrasi aqrilarim oluyo makattan bazen kan geliyo biktm artk sizce ne olabilir yardmci olur musunuz utanyrm doktora gitmeyi cwp bekliyorum lutfen
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  makat kanamalarında öncelikle yapılması gereken anoskopi muayenesidir.öncelikle anoskopi yapılıp neden belirlenmeli.ona göre tedavi edilmeli.şikayetleriniz fissür gibi görünüyor ama başka nedenleride olabilir kanamanın.utanmadan dolayı tedavinizi ertelemeniz sadece hastalığınızın ilerlemesine ve daha zor tedavi olmanıza ve komplikasyonlara neden olur.bu nedenle tedaviniz ertelemeyin yaptırın derim.kliniğimiz makat hastalıkları tedavi merkezi makat hastalıklarının tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

 9. Gül

  Iyi günler doktor bey öncelikle böyle bir uygulama yaptığınız için teşekkür ederim.
  Ben 23 yaşındayım kabızlık sıkıntım yok hergün çıkıyorum ve oturma sıkıntım da yok ama dışkım makattan çıkıyorken ağrıma yapıyor .
  Sizce ben hemoroid miyim ? Beni bilgilendirirseniz çok sevinirim .
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tuvalet esnasında ağrı genellikle anal fissürde olur,tromboze hemoroid de ağrılı olabilir,anoskop muayenesi ile kesin tanı konabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]