Anuflex Merhem

Anuflex Merhem Nedir?

Anuflex merhem makat çatlağı tedavisinde kullanılan ekinliği bilimsel çalışmalarla tespit edilmiş bitkisel aktiflerden oluşan bir merhemdir.

Makat Çatlağı Nedir?

Makat çatlağının tıbbi ismi fissürdür. Fissür; kabızlık, fazla ıkınma ve makatın zorlanmasına neden olacak durumlar neticesinde anal bölgede yırtık veya çatlak meydana gelmesidir. En temel sebep kabızlıktır. Çünkü kabızlık yaşanan durumlarda dışkı sertleşir, sertleşen dışkı ise makattan çıkışı esnasında deformasyona neden olur. Aslında küçük bir yara olmasında karşın hastalığın evresine göre ilaç kullanımı veya doktor müdahalesi olmaksızın iyileşmemektedir. Bunun sebebi ise yırtığın oluştuğu bölgenin fizyolojik yapısıdır. Yırtık anal bölgede oluşur. Bu da demek oluyor ki her dışkılama işlemi esnasında bölgedeki kasları kasılacak. Bu kasılmalar ise bölgede iyileşme sürecinin başlamasına engel olmaktadır.

Hastalığın ilaç tedavisinde ve doktor müdahalesinde de mantık aynıdır. Her iki seçenekte de mantık makat kaslarının gevşetilmesi ve bu sayede yaranın iyileşmesidir.  İlaç tedavisi ilk tercih edilen uygulamadır. Her fissür de işe yaramasa da cerrahi müdahaleye başvurmadan ilaç uygulaması denenmektedir. Özellikle tanısı erken konan fissürlerde ilaç tedavisi daha başarılı sonuçlar vermektedir. Her sağlık sorunun da olduğu gibi makat çatlağında da erken tanı oldukça önem arz etmektedir. Erken tanı sayesinde doktor müdahlesine ihtiyaç duyulmadan tedavi krem kullanımı ile tamamlanabilir.

Anuflex Makat Çatlağına Nasıl Etki Eder?

Oluşan bir fissürün tedavisinden söz edilebilmesi için, makat kaslarında gevşeme ve rahatlama sağlanması gerekmektedir. Kasların kasılması önlenerek yara iyileşmesi sağlanmaktadır.

Anuflex bitkisel özlerden oluşmuş bir merhemdir. İçeriğinde çeşitli özler ve yağlar bulunmaktadır. İçeriğinde meyan kökü, at kestanesi ve papatya ekstreleri, karanfil, sarı kantaron, aynı safa yağları, çinko, setil alkol, lanolin, B5 vitamini, allontoin bulunmaktadır.

İçeriğinde bulunan meyan kökü ekstresi önemli ve etkisi kuvvetli etken maddelerden birisidir. Meyan kökü doğal kortizon özelliği taşıyan bir ekstredir. Kortizon pek çok hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılmasına karşın birçok yan etkisi bulunmaktadır. Özellikle uzun süreli kullanımda oldukça fazla yan etkileri bulunmaktadır.  Ancak meyan kökü doğallığı sayesinde bu yan etkilerin yaşanmasını engellemektedir.  Meyan kökü; iltihap giderici, şişlik ve ödem engelleyici etkileri sayesinde makat çatlağı tedavisinde oldukça önemli bir yer tutmaktadır.  Ayrıca at kestanesi ekstresi sayesinde dolaşım sistemi düzenlenir bu sayede yaranın iyileşme hızı artmaktadır. At kestanesi ekstresi diğer anal bölge hastalıklarının tedavisinde de tercih edilen bir ekstredir. Damarları büzüştürme etkisi sayesinde basur probleminde deforme olarak anüsten sarkan toplardamarın kendine gelmesinde etkilidir. Bir hastalığın tedavisi için ve ağrının azalması için uygulanacak ilacın, kremin uyuşturucu özelliği olması gerekmektedir. Anuflex merhem de bu bu etki doğal yollarla karanfil yağı ile sağlanmaktadır. Karanfil yağının uyuşturucu etkisi sayesinde dışkılama işleminde yaşanan acı da hafifletilmektedir.  Yara ve yanık tedavisinde sıkça kullanılan sarı kantaron yağı da anuflex merhemin olmazsa olmazlarındandır.  Dokuların iyileşerek hücrelerin yenilenmesini sağlayan aynı safa yağı sayesinde deforme olmuş deri daha hızlı iyileşmektedir. Papatya özleri ise sakinleştirici ve yatıştırıcı, gevşetici özelliği sayesinde kasların gereksiz kasılmasını engelleyerel yaranın iyileşmesine imkan tanımaktadır.

Görüldüğü üzere anuflex, makat çatlağı tedavisi için gerekli olan damarların gevşemesi, uyuşması ve dokuların yenilenmesi ihtiyacını doğal yollarla giderebilmektedir.

Anuflex Yan Etkileri

Doğal içeriği sayesinde ürünün herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Anuflex Nasıl Kullanılır ?

Ürünün kullanım talimatına uygun kullanılması maksimum verim alınması için tavsiye edilmektedir.  Ürün dışkılama işleminden yaklaşık 10 dakika kadar önce ve dışkılama sonrasında kullanılmalıdır. Bu sayede dışkılamadan önce  kasları gevşemiş ve uyumuş olmaktadır. Böylece dışkılama işlemi acısız ve kolayca yapılabilmektedir. Dışkılama sonrasında kullanım ise yaranın iyileşmesine yönelik tedavi sağlamaktadır.

Anuflex Satış Fiyatı

Üretici firma resmi internet sitesinde 49 TL olarak görünmektedir.  http://satis.hairpharma.com.tr/home/44-anuflex-pomad-satin-al.html?

 

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri