Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Hemoroid Hastalığı 4 Dereceden Oluşmaktadır Bu Yazımızda 2. Derece Hemoroid Hastalığını Ele Alacağız İkinci Hemoroid Nedir Nasıl Teşhis Edilir.

2. Derece iç hemoroid

Hemoroid memesi makattan 3-4 cm üst kısımda 1-2 cm lik kabarık kırmızı alan şeklindedir normalde farkedilmez ancak ıkınıldığında dışarı kadar çıkar ve hasta eliyle hissedebilir.

Hasta kalktığı anda müdahaleye gerek duyulmadan kendiliğinden içeri çekilir 2.derece diyebilmenin en önemli bulgusu budur..Yüzeyi hassaslaştığında kanama olur özellikle tuvalette ıkınma esnasında fışkırma tarzında kanama olabilir ve zamanla kansızlığa yol açabilir.

Başka bir problem eklenmedikçe kanama dışında ciddi bir problem oluşturmaz ancak bazen şiddetli ıkınmayla makat dışına çok çıkar ve geri içeri giremez bu durumda makat kaslarıyla boğulur ve çok şiddetli ağrı olur bu durum boğulmuşl basur (tromboze hemoroid) olarak değerlendirilir.

Tedavi:En uygun tedavisi lazer ve boğma yöntemlerinin birlikte kullanılmasıdır.Ayaktan yapılan bu tedaviler 5 dakikada tamamlanmakta ve hasta işine dönebilmektedir.

158 Comments

Add a Comment
 1. Dincer

  Nizam hocam 24 kasimda bogma yontemi ile hemoroid tedavisi oldu..2 hemoroide lastik takildi 1 tanesine lazerle mudehale edildi.. ilaclarimi duzenli kullaniyor ve kabiz olmayip ikinmiyorum.kanamam durdu agrim yok ancak makatta ufak siskinlikler var morumsu.. acaba tekrar mi sisti hemoroidler yoksa daha erkenmi tam iyilesme icin..muayene olmama gerek var mi?

  1. admin

   henüz erken sayılır.kabız kalmayın,tuvalette uzun kalıp ıkınmayın.sıcak oturma banyosu yapın,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat edin
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 2. Mehmet

  Merhaba hocam. Ben de yıllardır makat bölgesinde bir ağrı ve basınç var. Kanama hiç yok.Oturduğum zaman sürekli rahatsızlık veriyor. Daha önce gittiğimde ikinci derece basur teşhisi konuldu. Ağrısını tarif etmem gerekirse, sanki o bölgede kan toplanmış gibi zonklama ve şişme şeklinde. Yaşam kalitem nerdeyse sıfıra indi. Bu konuda bir yorumunuz var mı ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anoskopla muayene edip kesin tanı ve buna uygun tedavinin yapılması lazım.

 3. Ali

  Hocam merhaba benim büyük tuvalet sırasında anüste bir şişlik oluşuyo ayağa kalktığımda geri içeri giriyo belirtilere göre 2.derece tuvaletten sonrada yanma yapıyo ne önerirsiniz ilerlememesi için?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ayakta yapılan girişimsel tedavi öneriyoruz,ayrıca tuvalette çok ıkınma ve uzun oturmaktan kaçınmak lazım.

 4. Memet

  Hacam bende tuvalet sırasında Zorlanma ve disa meme olusuyo ve elle iceri giriliyo doktor ilaç verdi istesem ameliyat olabilirmiyim

  1. admin

   muayene ile değerlendirilip ameliyatsız yöntemlerlede tedavi olabilirsiniz
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

   1. Memet

    Negibi mesela hocam nasıl i laclarlami ben askerim

    1. admin

     her doktorun yaklaşımı farklıdır.makat hastalıklarında ilaçla tedavi denenir ama sıklıkla şikayetler devam eder.

 5. NOSFERatu

  hocam benim 7-8 aydır morumsu bi şişliğim var dışardan bakınca bişe görünmüyor ıkınınca ya da dışkılayınca dışarı çıkıyor şişlik. Herhangi bir kanama yok bazen dışkı sonrası ağrı olabiliyor. Hemoroid kaçıncı evredir sizce ameliyat gerekir mi ve riski var mı ameliyatların?

  1. admin

   hemoroid ve fissür bir arada olabilir.muayene ile değerlendirilmeli
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]