Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Longo hemoroid ameliyatında makatın 4-5 cm yukardan tüm barsak 1 cm eninde bir halka çıkaracak şekilde kesilir ve aynı anda dikilir.İşlem stapler denilen yuvarlak şeklinde zımba benzeri bir aletle gerçekleştirilir.
   Kesme işleminin yapıldığı alanda ağrı siniri olmadığından ameliyat sonrası ağrı klasik ameliyatlara kıyasla çok azdır bu sebeple ameliyat sonrası lüks iyidir.
   Makat sarkmasıyla birlikte olan hemoroidlerin tedavisinde daha iyi sonuç verir çünkü aletin çıkardığı parça basur memelerini değil barsak parçasıdır ve daha çok sarkmış barsağı asmaya yarar.
   Birinci, ikinci ve 3. derece iç hemoroidin tedavisinde iyi bir çözümdür,4.derece ve dış basurun eşlik ettiği 3.derece vakalarda uygulanabilir. Dışardakiler kalsa da küçülmüş olur.
   Bazı sitelerde “teknoloji kullanıyoruz” benzeri ifadelerle hastayı etkilemek için longo+lazer kullanarak hemoroid tedavisi yapıyoruz densede hemoroid tedavisinde longo ameliyatının uygun olduğu vakada lazer kullanmak son derece gereksizdir hatta ağrısız ameliyat yaklaşımı lazerle bozulmuş olur hastaya gereksiz yere ağrı yaşatılmış olur..
LONGO AMELİYATI ÜSTÜNLÜKLERİ
-Ağrı cerrahi ameliyata göre ciddi düzeyde azdır.
-Basura eşlik eden barsak sarkması varsa aynı seansta düzelir.
-İşe dönüş daha erken olur.1-3 gün istirahat yeter
-Anüste deformasyon gelişmez (lazer ile birlikte kullanıldığında anüste yamukluk olabilir)
LONGO AMELİYATI YETERSİZLİKLERİ
-Kullanılan alet tek kullanımlıktır ve maliyeti biraz artırır.
Longo ameliyatı yapılan hastaneler
Birçok hastanede yapılmaktadır ancak bütün ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatta da bilgi birikimi ve tecrübe çok önemlidir. Longo ameliyatı konusunda en birikimli ekip Avusturya hastanesinden Op.Dr.Mehmet ÖZTÜRK ve Op.Dr.Erdal KALELİ dir. Özellikle ameliyata yardımcı hemşireyle değil bu konuda tecrübeli 2 cerrahın birlikte girmesi hastaya ayrıca güven vermektedir.

98 Comments

Add a Comment
 1. hocam merhaba,
  benim merak ettiğim soru acaba hemoroid evreleri ilaç tedavisi ve doğru beslenme ile geriler mi? uzun zaman alsa da mesela 4. derece hemoroid 3. dereceye veya 3. derece hemoroid 2. dereceye iner mi?

  3 hafta önce olan hemoroid ağrılarım bitti ama memeler az da olsa devamlı dışarda. rahatsızlık ve ağrı vermese de sürekli tehdit ediyor tabi dikkat ediyorum bu yüzden. bant ligasyon gibi basit bir müdahale ile hallettirmek istiyorum ama dışarda duran memeler için bu işlem yapılmıyor diye öğrendim. şu anki durumumda hiçbir ağrı yok bu nedenle bir operasyon öncesi kendi imkanlarımla(daflon kullanımı, bitkisel çözümler, lifli beslenme vb.) iyice memelerin küçülmesini sağlamaya çalışıyorum, mümkün müdür?

  1. gelin muayene ile değerlendirelim.uygunsa ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 2. Hocam 3 veye 4 .evre basur perianal fistul ve iç kaslarda kalınlaşma ve makatta sarkma teşhisi koydu doktorum.ve longo ameliyatibyapacagini söyledi aynı zamanda fistülü alacağını ve kasları da keseceğini belirtti.tum bunlar ayni anda yapılır mı yoksa ayri mi yapılmalı.longo harici yöntemlerle ameliyat seçeneğim varmi

  1. Ben hepsinin bir arada yapılması taraftarı değilim.Öncelikle fistül ameliyatı yapılırsa , kas fistülün önündeyse kaslardaki kalınlaşma aynı anda düzeltilmiş de olur.. hemoroid sonradan yapılsa daha iyi olur.duruma göre ameliyatsız yöntemlerle belki tedavi edilebilir
   Op.Dr.Seher Şirin

   1. Cvp icin teskkurler 1 aydır aşırı kanamam oluyor onu yazmamışım kan degelrim bayağı dustu basur ameliyati önce yapılsa diğerleri sonra yapılsa olurmu

    1. kan değerleriniz normalin altında ise ameliyat ertelebilir
     Op.Dr.Seher Şirin

     1. Ameliyat ertelenirse Peki kanama nasilnasil durdurulacak her tuvalete çıktığımda aşırı kanama oluyor kan değerlerim bayağı düşük.

     2. kanam için laser tedavisi yapılabilir

 3. beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızıda düzenler,tuvalette uzun klıp ıkınmazsanız bir miktar geriler
  Op.Dr.Ergun Aygören

 4. 3.derece ic hemoroidlerin daflon,krem ve fitil üclüsü ile tedavi olma ihtimali(gerileme) var mı hocam?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017