Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Longo hemoroid ameliyatında makatın 4-5 cm yukardan tüm barsak 1 cm eninde bir halka çıkaracak şekilde kesilir ve aynı anda dikilir.İşlem stapler denilen yuvarlak şeklinde zımba benzeri bir aletle gerçekleştirilir.
   Kesme işleminin yapıldığı alanda ağrı siniri olmadığından ameliyat sonrası ağrı klasik ameliyatlara kıyasla çok azdır bu sebeple ameliyat sonrası lüks iyidir.
   Makat sarkmasıyla birlikte olan hemoroidlerin tedavisinde daha iyi sonuç verir çünkü aletin çıkardığı parça basur memelerini değil barsak parçasıdır ve daha çok sarkmış barsağı asmaya yarar.
   Birinci, ikinci ve 3. derece iç hemoroidin tedavisinde iyi bir çözümdür,4.derece ve dış basurun eşlik ettiği 3.derece vakalarda uygulanabilir. Dışardakiler kalsa da küçülmüş olur.
   Bazı sitelerde “teknoloji kullanıyoruz” benzeri ifadelerle hastayı etkilemek için longo+lazer kullanarak hemoroid tedavisi yapıyoruz densede hemoroid tedavisinde longo ameliyatının uygun olduğu vakada lazer kullanmak son derece gereksizdir hatta ağrısız ameliyat yaklaşımı lazerle bozulmuş olur hastaya gereksiz yere ağrı yaşatılmış olur..
LONGO AMELİYATI ÜSTÜNLÜKLERİ
-Ağrı cerrahi ameliyata göre ciddi düzeyde azdır.
-Basura eşlik eden barsak sarkması varsa aynı seansta düzelir.
-İşe dönüş daha erken olur.1-3 gün istirahat yeter
-Anüste deformasyon gelişmez (lazer ile birlikte kullanıldığında anüste yamukluk olabilir)
LONGO AMELİYATI YETERSİZLİKLERİ
-Kullanılan alet tek kullanımlıktır ve maliyeti biraz artırır.
Longo ameliyatı yapılan hastaneler
Birçok hastanede yapılmaktadır ancak bütün ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatta da bilgi birikimi ve tecrübe çok önemlidir. Longo ameliyatı konusunda en birikimli ekip Avusturya hastanesinden Op.Dr.Mehmet ÖZTÜRK ve Op.Dr.Erdal KALELİ dir. Özellikle ameliyata yardımcı hemşireyle değil bu konuda tecrübeli 2 cerrahın birlikte girmesi hastaya ayrıca güven vermektedir.

90 Comments

Add a Comment
 1. Mrb
  2 ayrı tarafından 3.derece ic hemoroid teshisi kondu.Ve her ikiside longo amelıyatı önerdi.şikayetim defaksiyon sırasında dışarı çıkan memeler.sonrası elle itiliyor.ta ki diğer defaksiyona kadar.ağrı sızı kanama vb yok.Kanama ve nüks riski var dedi doktor.Yeme içme alışkanlığıma dikkat etsem(35) ömür boyu idare edebilirmiyim.Çünkü longo olup daha kötü oldum diye yorum yapanlar var.Lütfen yorum yapın.

  1. 3. derece hemoroid ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir
   Op.Dr.Atilla Kaya

   1. 3.derece hemoroide rektal prolapsus’da eşlik ediyorsa ameliyatsız Rbl/thd gibi yontemler fayda eder mi?Tesekurler

    1. prolapsus 2-3 cm kadar ise RBL ile tedavi edilebilir
     Op.Dr.Atilla Kaya

     1. 3.derece ic hemoroidlerin daflon,krem ve fitil üclüsü ile tedavi olma ihtimali(gerileme) var mı hocam?

     2. beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızıda düzenler,tuvalette uzun klıp ıkınmazsanız bir miktar geriler
      Op.Dr.Ergun Aygören

 2. Hocam selamlar. Yaklaşık 1 buçuk ay önce makat bölgemde başlayan kaşıntı şikayetim, 1 günde dışkılama sırasında yoğun acı, sonra ki günde dışkılama sırasında acı ile beraber hafif kanamaya dönüştü. Danıştığım bir proktolog iç hemoroidim bulunduğunu fakat gereğinden fazla hızlı kanadıklarını, kolonoskobi yaptırmam gerekebilceğini söyledi. Daha sonrasında devlet hastanesinden bir genel cerraha durumu anlattım, elle muayene sonrası ilaç yazıp, 3 hafta içinde geçmemesi durumunda kolonoskobi gerek duydu. Daflon ve Procto-Glyvenol kombinasyonunu 3 hafta uyguladım. Kanama ve acı durdu. Fakat kaşıntı geçmedi ? İlaçları tavsiye edilen kullanım süresini geçtiği için kullanmayı bıraktım. Fakat şimdide makatın yaklaşık 1-1,5 cm dışında ufak bezelye büyüklüğünde sert, dokuyunca hafif acıyan bir şey oluştu. Ve lanet kaşıntı devam ediyorum malesef. Ne yapmamımı önerirsiniz ? Sorun ne olabilir ?

  1. anal fissür olabilir.ama şişlik apse olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz
   Op.Dr.Seher Şirin

 3. Ameliyatsız yöntemden kastınız nedir? İlaç kullandım(daflon) bir faydasını görmedim. pomadlar rahatlatmıyor bile. Dr direkt ameliyat dedi. Kendileri bu yöntemi uyguluyormuş. Özel sigortam var. Belki hastane için böylesi daha kârlıdır. Belki de tamamen tek çare ameliyattır. Sürekli kanama oluyor. Büyük abdest ve sonrası tam eziyet. Artık bir şey yemek bile istemiyorum.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ameliyatsız yöntem girişimsel tedavi olan rubber bant uygulaması infrared fotokoagülasyon veya skleroterapi gibi.Bu yöntemler ayakta uygulanıyor ve narkoz gerektirmiyor.2-3.cü dereceye kadar hemoroidlerde uygulanabilir,4.cü dderece hemoroidlerde etkili tedavi sağlamazlar.

 4. longo yöntemi ile ameliyattan bahsetmiştiniz.doktorunuza ameliyatsız yöntemlerle tedavi olup olamayacağınızı sormanızı öneririm.çünkü ameliytsız yöntemlerle iyileşme süreci daha hızlı ve daha az ağrılıdır
  Op.Dr.Atilla Kaya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017