Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Longo hemoroid ameliyatında makatın 4-5 cm yukardan tüm barsak 1 cm eninde bir halka çıkaracak şekilde kesilir ve aynı anda dikilir.İşlem stapler denilen yuvarlak şeklinde zımba benzeri bir aletle gerçekleştirilir.
   Kesme işleminin yapıldığı alanda ağrı siniri olmadığından ameliyat sonrası ağrı klasik ameliyatlara kıyasla çok azdır bu sebeple ameliyat sonrası lüks iyidir.
   Makat sarkmasıyla birlikte olan hemoroidlerin tedavisinde daha iyi sonuç verir çünkü aletin çıkardığı parça basur memelerini değil barsak parçasıdır ve daha çok sarkmış barsağı asmaya yarar.
   Birinci, ikinci ve 3. derece iç hemoroidin tedavisinde iyi bir çözümdür,4.derece ve dış basurun eşlik ettiği 3.derece vakalarda uygulanabilir. Dışardakiler kalsa da küçülmüş olur.
   Bazı sitelerde “teknoloji kullanıyoruz” benzeri ifadelerle hastayı etkilemek için longo+lazer kullanarak hemoroid tedavisi yapıyoruz densede hemoroid tedavisinde longo ameliyatının uygun olduğu vakada lazer kullanmak son derece gereksizdir hatta ağrısız ameliyat yaklaşımı lazerle bozulmuş olur hastaya gereksiz yere ağrı yaşatılmış olur..
LONGO AMELİYATI ÜSTÜNLÜKLERİ
-Ağrı cerrahi ameliyata göre ciddi düzeyde azdır.
-Basura eşlik eden barsak sarkması varsa aynı seansta düzelir.
-İşe dönüş daha erken olur.1-3 gün istirahat yeter
-Anüste deformasyon gelişmez (lazer ile birlikte kullanıldığında anüste yamukluk olabilir)
LONGO AMELİYATI YETERSİZLİKLERİ
-Kullanılan alet tek kullanımlıktır ve maliyeti biraz artırır.
Longo ameliyatı yapılan hastaneler
Birçok hastanede yapılmaktadır ancak bütün ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatta da bilgi birikimi ve tecrübe çok önemlidir. Longo ameliyatı konusunda en birikimli ekip Avusturya hastanesinden Op.Dr.Mehmet ÖZTÜRK ve Op.Dr.Erdal KALELİ dir. Özellikle ameliyata yardımcı hemşireyle değil bu konuda tecrübeli 2 cerrahın birlikte girmesi hastaya ayrıca güven vermektedir.

102 Comments

Add a Comment
 1. Mehmet

  Merhaba hocam,yaklaşık olarak 4-5 yıldır hemoraid şikayetim var. Büyük abdestten sonra dışarı sarkan memeler 10-15 dk sonra içeri giriyordu. Bu sürede arada alevlenme dönemlerim oldu, krem ve hap kullanarak alevlenme dönemlerim geçti. Aneliyat demişlerdi ancak ben bu şekilde hayatımı sürdürmeye devam ediyordum ancak 1 hafta önceki ishal olmuşuma kadar. Dışarı çıkan memeler daha da büyüktü ve içeri hirmiyordu. 2 tane genel cerraha gittim ameliyat olman lazım ancak şu aşamada o bölgede ödem var ameliyat olamassın, ödemin geçmesi lazım dediler ve ilaçlara devam, oturma banyosu, beslenmeye dikkat gibi bilgiler verdiler. Geçen yaklaşık 1 haftada herşeye dikkat ediyorum memelerdeki şişlikte biraz azalma olduğunu farkettim. Hocam memelerdeki şişlikler tamamen inmeden ameliyat yapılamaz mı, çünkü açıkcası memelerdeki şişliklerin tamamen inmesi konusunda karamasarım. Son olarak hocam hangi ameliyat yöntemini uygun görürdünüz? Teşekkür ederim.

  1. admin

   muayene ile değerlendirmeden yorum yapmak doğru olmaz.
   Op.Dr.Atilla Kaya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017
Sahibi:
Doğa Niyazi AKÇA
[email protected]

Yönetici Webmaster
Ahmet ENGİN
[email protected]