Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Dış Hemoroid Hastalığı ve İç Hemoroid Farkı Dış Hemoroid Tedavi Yöntemleri Uygulanabilen Hemoroid TedavileriHakkında Bilgiler

Dış Hemoroid

Dış hemoroid anük bölgesine dışardan bakıldığında görülebilen memelerdir,büyüklükleri mercimek kadar olabileceği gibi yumurta kadar bile olabilmektedir.Dış hemoroidler hastanın eline gelmesi ve estetik olarak rahatsızlık dışında ciddi şikayet yapmazlar.

Cinsel partnerinin görmeside kişiyi rahatsız edebilmektedir.Hastada kanama,ağrı vs gibi rahatsızlık varsa mutlaka iç hemoroid veya başka bir hastalık eşlik etmektedir.
Dış hemoroid en çok şu durumlarla karıştırılır ki makat hastalıkları konusunda birikimli olmayan hekimler tarafından da sıkça karıştırlmaktadır.
-Tromboze hemoroid;iç hemoroidin dışarı çıkıp makat tarafından boğulmuş halidir,geçici bir durumdur ve çok şiddetli ağrı verir.
-Anal hematom:Fazla ıkınmaya bağlı olarak makat civarında bir damarın patlayarak cilt altına kan birikmesi durumudur,çok değişik boyutlarda olabilmektedir,kendiliğinden geçen ağrılı bir durumdur.
-Makat siğili kondilom ;mikrobiktir ve hızla yayılır.
-Makat çatlağı;gelişen sentinel pili denilen cilt kıvrımıdır ve asıl hastalık olan makat çatlağı tedavi edilir.
-Polip;et beni benzeri çıkıntılardır.

Dış Hemoroid Tedavi

Dış hemoroidlerin tek tedavi yöntemi cerrahi olarak kesilerek alınmasıdır.Sadece dış hemoroid yapıldığında ciddi ağrı olmaz ama iç hemoroidlerle birlikte ameliyat edilirse ağrı ciddi düzeylerde olabilir.

516 Comments

Add a Comment
 1. Dış hemoroide lazerle tedavi olur mu, hangi evrelerde olur?

  1. dış hemoroidin tedavisi sadece cerrahi olarak yapılabilir.
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 2. Basur bende var neyapacam
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Muayene olup derecesini öğreneceksin .Erken gelen daha kolay yöntemlerle tedavi olur

  1. Hocam iyi günler bende 2 ay önce lastile bogmayla iç hemoroidleri aldırdım .dış hemoridimde vardı sonrasında makatin 12 yönünde dış hemoridim çıkıyor içeri atincada. Bı sure sonra cikiyor.biraz kanamada oldu.dis hemoroidleri nasıl kurtulabiliriz ameliyat mı gerekli yoksa ameliyatsiz yöntemlerde dış hemoroid de kullanılabiliyor mu? Bu arada dış hemoroidim fındıktan biraz daha büyük

   1. dış hemoroidlerin tedavisi cerrahi olarak yapılır.başka yöntem olmaz
    Op.Dr.Adil Altınsoy

    1. Lazer yöntemi?

 3. Merhabalar. 13 eylülde akşam vakti bir anda makatımda acı hissettim ve bir şişlik vardı. 15 eylülde doktora gittim ve bana hemoroid dedi. Çesitli tavsiyeler verip ardından reçete yazdı ve yolladı. İç mi yoksa dış hemoroid midir nasıl anlayabilirim? 13ünde aniden bir acı hissettim ve ağrı yapıyor. Operasyon gerekir mi yoksa ilaç tedavisi yeterli gelir mi?
  İlaçlar: Varidos tablet, procto-glyvenol supozituvar ve krem.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Tarif ettiğiniz şikayetler anal hematom gibi görünüyor,hemoroidi olan hastalarda sıklıkla olur,hemoroid seviyesini söylemek için anoskopla muayene gerekir.

 4. Bugün mevlüt bey de basur operasyonu geçirdim ama dışarıda hala ufak bi meme var zamanla geçermi geçmessede sıkıntı yaratırmı

  1. doktorunuza sormalısınız,muayene ile değerlendirmek gerekir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017