Hemoroid Tedavisi

Her ne kadar hemoroid hastalığı ile karıştırılsada korkulacak bir yonu olmayan makat bölgesi cilt problemidir. Tıptaki adı Anal Dermatit olup, özellikle erkeklerde ve yaz aylarındaa sıkça görülen bir problemdir. Teşhisi oldukça kolay olup, bazı belirtilere dikkat ettiğinizde kişi kendiside kolaylıkla anlayabilmektedir.

Mayasıl nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir?
En önemli belirtisi makat bölgesinde dayanılmaz kaşıntı olgusudur. Sürekli kaşınmakla rahatlayan o bölgede aynı zamanda sürekli bir nemlilik ve iç çamaşırınızda kötü kokuya neden olan akıntılar göze çarpabilir. Özellikle bu mayasal belirtilerine dikkat ettiğinizde geç kalmadan önlem alma imkanınız olacaktır. Bebeklerde görülen pişiğe benzer bir problem olup, kilolu insanlardada sıkça görülmektedir. Tedavisi oldukça kolay olup, bu amaçla üretilmiş ilaçlar bulunmaktadır.

Mayasıl nasıl geçer?
Öncelikle soruna neden olan kaynağı bulup, onu kuruttuğunuzda yaşamış olduğunuz şikayetlerde ortadan kalkacaktır. Öncelikle çok fazla sabun kullanmayın. Çünkü sabun cildinizdeki koruyucu tabakayı kaldırmakta ve kolayca tahriş olmasına neden olmaktadır. Bunun dışında daha havadar olmalı ve dar iç çamaşırı ve kıyafetlerden kaçınmalısınız. Aynı zamanda çok oturmakta yine kalça kısmında nem ve terlemeye neden olur bunada dikkat etmelisiniz.

Makat kaşıntısını önleyin kaşımayın
Her insan mutlaka kaşıyınca elbet bir rahatlama hisseder ve bazen kanayıncaya kadar kaşımaktadır. İşte buda yangına körükle gitmek gibidir. Siz kaşıdıkça kısır bir döngüye giren sorun iyileşmek yerine iyice cildin tahriş ve koruyucu tabakanın ortadan kalkmasına neden olmaktadır.

Mayasıl krem

Makat kaşıntısını önlemek için pruzon kullanın
Hair pharma tarafından kaşıntı ve pişik sorunlarına karşı geliştirilen pruzon 2 yıl gibi kısa bir sürede hekimlerin en çok yazdığı kremlerden biri haline geldi. Kaşıntı problemine anında etki eden ürüni size en yakın eczaneler yada üretici resmi satış sitesi http://www.hairpharma.com.tr den alabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

https://www.ideaklinik.com/mayasil-tedavisi.html

79 Comments

Add a Comment
 1. Makat bölgemde şişlik var yaş 16 bi sıkıntı yok acı kaşıntı kanama gibi ama tesadüfen farkettim makat bölgesi çevresinde mor şişlik var parça parça değil tek bir şişlik halinde nedir ne değildir?

  1. muayene olmalısın,makat hastalıklarına spesifik çalışan bir genel cerrahi uzmanına görünmelisin
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 2. Hocam benimde makat bolgesinde sisme var ve acıyor.Ne yapmailiyim?

  1. anal apse yada diğer makat hastalıkları makatta şişmeye neden olur.ama acil müdahale apsede gerekir.hastalığınızın tam teşhis ve tedavisi için makat hastalıklarına spesifik çalışan bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız
   Op.Dr.Ergun Aygören

 3. Hocam bi kaç yıldır manat bolgemde kanamalı kaşıntı oluyor. İlk önce cildiyeye ordan genel cerrahiye gittim bisiklet çıkmadı daha sonra genel cerrahi beni tekrarcildiyeye yolladı bu sefer. Bayan doktor mantar dedi tekfin ve boticon verdi. Kaşıntı ve kanamam vecmiyor kötü kokuda var. Bazen sicile benzer şeylerde çıkıyor benim şikayet bölgem catalimin arası yani üst kısım ben ilk başta basur zannetmiştim iç kısımda polip çıktı tedavi oldum ama doktorlar bi çözüm bulamadı verdikleri ilaclarida kullandım ama olmadı 4-5 yıldır çekiyorum bu sıkıntıyı

  1. kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyor ve ameliyatsı yöntemlerle tedaviye yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz
   Op.Dr.Ergun Aygören

 4. Hocam benim makat bölgemde kaşıntı ve şişlikler oluyor tuvalete cıktgımda kanama oluyor ebe mayası dedi hangi ilacı kullanmalıyım

  1. makat kanmaalrında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalıdır.neden basur,çatlak gibi hastalıklar olabileceği gibi kötü huylu oluşumlarda olabilir.neden tespit edilmeli.
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 5. hocam bu bende gecen senede oldu ve bugun yine oldu bi agri hissettim ve tekrar oldugunu farkettim ama suan kucuk ve fazla acimiyo bunu da nasil bir yolla 2 gun icinde geçirebilirim ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Belirttiğiniz şikayetler tanı için yeterli değil,şikayetiniz devam ediyorsa muayene olmanızda fayda var.

 6. Hocam anusbölgesiinde kaşıntı benek Benek kanama oluyo genel cerrahi hemoroid değil dedi cildiyeye gönderdi ekzema t yazdı 10 gün kullandımhicbirseyimkalmadı kremibıraktıktan birgün sonra kaşıntı vekanamalar yine başladı ne yapa bilirim..iyicalışmalar
  Op.Dr.Demet Ağras
  tekrar tedavi amalısınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme