Hemoroid Tedavi Merkezi  İstanbul IDEA Klinik Telefonları  Hemoroid Tedavi Merkezleri
 Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Doktoru (Bay ve Bayan)

Sizlere üzücü bir istatistiği aktarmak istiyorum. Hemoroid (Basur) hastalığının teşhis ve tedavisi için gelen insanların %80 ve üzeri hastalığın son evresi dediğimiz dördünce derece hemoroid olarak gelmektedir. Yani artık şikayetlerin iyice artması kişiyi dayanılmaz hale getirmesi ile tedaviye gelmektedir. Bunun en büyük nedeni insanların utanma problemidir. Bu durum kadınlarda daha sık görülmekte olup, bunun önüne geçmek için kadın hastalara kadın hemoroid doktoru uygulaması başlatıyoruz.

Hemoroid (Basur) Nedir?
Konuya geçmeden önce hastalığı özet şekilde ele alalım. En can sıkıcı makat hastalıkları arasında yer alan Hemoroid kadın yada erkek farkı olmaksızın kabızlık problemi sonucunda ortaya çıkan bir hastalıktır. Makat iç ve dış kısmında görülmekte olup, bu nedenle iç basur, dış basur şeklinde sınıflandırılmakta ve tedavisi buna göre yapılmaktadır. İç basur en sık görüleni olup, makatta kanama problemi ile ortaya çıkmaktadır. Birince derece hemoroid tedavisi oldukça kolay olup, lazer ve hatta ilaçla tedavi edilmektedir. Tedavi edilmemesi halinde ise derecesi artacak, memeleşme sürecine girecektir. Basur hastalığından korunmak için kabızlık problemine çözüm bulmak yeterli olacaktır. Bunun için bol su içmeli ve kabızlık problemini ıkınarak geçirmek yerine eczanelerden kabızlığı önleyici ilaçları alarak sorunun önüne geçebiliriz.

Hemoroid’e Hangi Doktor Bakıyor?
Dışkılama esnasında makattan kan gelmesi ve bunun 10-15 gün sürekli devam etmesi durumun normal olmadığı anlamına gelmektedir. Sadece kanama varsa %95 basur olup, dışkılama esnasında hem makatta kanama hemde şiddetli ağrı oluyorsa burada basur değilde daha çok makat çatlağı dediğimiz Anal Fissur hastalığı öne çıkmaktadır. Sorun değil her ikiside aynı alana girmekte olup, Hemoroid şüphesi olanlar genel cerrahi bölümüne randevu alması gerekir. Özellikle makat hastalıkları konusunda deneyimli olan Proctoloji Uzmanı tercih edilmelidir.

Basur Muayenesi Nasıl Yapılır?
Yukarıda yer alan sorunları yaşayan insanlar utanma problemini bir kenara bırakarak mutlaka bir Genel Cerrahi (Proctoloji) uzmanına randevu alması gerekmektedir. IDEA Klinik Hemoroid Tedavi Merkezi İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan klinikleri ile ücretsiz muayene hizmeti vermektedir. Muayene için gelen hastalara dış hemoroid harici genelde anoskop muayenesi yapılmaktadır. Burada iç hemoroid yada anal fissur tam olarak teşhis edilmektedir.

IDEA’da Kadın Hemoroid Doktorları da Görev Yapıyor
Özellikle kadın hastaların utanması nedeniyle tedavileri gecikmektedir. Bu sorunun önüne geçmek isteyen kurumumuz kadın genel cerrahi uzmanları çalıştırmak için hazırlıklarını tamamladı ve ilk olarak IDEA klinik Bakırköy’de Op. Dr. Seher ŞİRİN hasta kabulüne başlamıştır. Kısa bir süre içinde ise bu sefer İzmir’de bulunan IDEA kliniğine Op. Dr. Demet AĞRAS hasta kabulüne başlamıştır.

İstanbul Hemoroid Doktorları
İstanbul’da Kadıköy ve Şişli’de bulunan klinikleri ile hizmet veren IDEA Klinik Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Seher ŞİRİN, Op. Dr. Nizam KURTDERE ve Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS ile hizmet vermektedir.

Ankara Hemoroid Doktoru
Başkent Ankara’da yaşayan hemoroid hastalarının tedavisi içinse sizlerin yakından tanıdığı bir hekim Op. Dr. Adil ALTINSOY idea klinik Ankara kliniğinde hasta kabulüne devam etmektedir.

İzmir Hemoroid Doktoru
İzmir’de tanınmış kadın genel cerrahi uzmanı Op Dr Demet Ağras IDEA İzmir kliniğinde hizmet vermektedir. Tüm kliniklerde muayene ücretsiz olup tedavi ücreti SGK mensuplarına %50 indirimlidir.

Bursa Hemoroid Doktoru

Bursa da basur hastalığına yoğunlaşmış genel cerrahi uzmanı sınırlı sayıdadır ve Op.Dr.Ergun Aygören Bursanın proctoloji uzmanıdır ve IDEA Bursa Kliniğinde hasta kabul etmektedir.

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılıyor?
Son olarak idea kliniklerinde uygulanan basur tedavi yöntemlerini ele alalım. Birinci derece iç hemoroid vakalarında Lazer uygulanırken 3. dereceye kadar ise RBL (Lastikle Boğma) yöntemi uygulanmaktadır. Bir diğer gelişmiş tedavi yöntemi ise THD olup, bu alanda en gelişmiş tedavi yöntemi olarak gösterilmektedir. https://www.ideaklinik.com/isanbulda-kadin-genel-cerrahi-uzmani-op-dr-seher-sirin.html

Hemoroid Doktoru (Bay ve Bayan) için 13 yorum yapılmış


admin

hemoroid ve anal fissür birlikte olabilir.muayene ile değerlendirmek gerekir.her ikiside ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir
Op.Dr.Demet Ağras

Zeliha

Merhaba hocam benim yıllardır hemoroid problemim var bu catlakmidir vs bilemiyorum ama dış tada var baya lavaboya çıktıktan sonra çok şiddetli ağrı içindeyim geçen sene agrım çok şiddetlenmişti ama geçti tekrar aşırı oldu ağrı ve dış basur var ama kanama yok olsada çok nadir ne yapmam gerekiyo illa cerrahi müdahale mi gerekir. Lazer tedavisinden bahs ediliyor kesin çözümmu? Birde ben başka şehirdeyim ücreti nedir acaba

admin

sizin şikayetiniz hemoroid değil,anal fissür.zaten hemoroidde pek ağrı görülmez.dışkılamadan sonra görülen ve uzun süren ağrılar çatlakta olur.botox yada ameliyatla tedavi olabilirsiniz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz
Op.Dr.Atilla Kaya

devran

iyi günler hocam 10 sene evel lazerle tedavi oldum yaklaşık 5 aydır gene ağrılarım oldu ağrılarım şu şekilde doluluk hisi var ve buyuk abdesten sonra 5 6 sat ağrı oluyor şiddetli ağrı değil ama rahatsız edici bir ark önerisiden ankarada bir hekime gitim bana iğeyle tedavi dediler ve 1 dk sure dediler neyse gitim dedikleri doğru 1 dk ama iğne değil bağlama gibi bir işlem yaptı eve döndüm eve dönene kadar ezyetli bem mardindeyım neyse 15 gun falan oldu gene eskisi gibi buyuk abdestten sonra ağrılar devam eti tlf açtım bekle dedi 25 gun oldu konuştuk gel dedi gitim aynı işlem yaptı o kadar yol gidip gelmek ayrı bir ızdırap ve bu gun 10. gün gene eskisi gibi ağrılarım başladı kabız olmuyorum yediklerime içtiklerime dikat ediyorum lazerle tedavi olduğum zaman sadece ilk gün bir ağrı kesici ilaç aldım git gide iyleştim. bir hasta kac defa lzerle tedavi olabiir bunuda merak etim saygılar hocam

Mehmet

dış basurun 1. evresi için ne önerirsiniz? Tedavi için lazer boğma gibi müdahaleler için fiyat nedir hocam?
Op Dr Adil Altınsoy
dış basurda tek tedavi yöntemi cerrahidir.kabız kalmamlısınız

emel

hocam meraba. bundan 1 yıl önce hemeorid başlangıcım vardı doktora gittim krem verdi kullandım geçti. ama şu son 2 haftadır makat bölgemde kanama ve kaşıntı oluyor. iki gün önce yoğun bir kan geldi. makat bölgemde yara gibi birşey var.ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim.
Op Dr Demet Ağras
makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı.gelirsrniz muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

sera

65 yasindayim uzun sure araba kullansam ,veya sert bir sandalyede,yarim saat otursam ,makatimda acilar basliyor ,aciklama yapersaniz sevinirim
Op Dr Nizam Kurtdere
makat çatlağı veya hemoroid olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

Sibel

İzmir de bayan doktorunuz varmı??
Op.Dr.Nizam KURTDERE
İzmirde yok.

Ayse

Merhaba hocam iki uc yil once kanli ve mukuslu ishal donemi gecirmistim. Yaz donemi oldugu icin koydeki icm sularindan kaynaklandigini soylemisti acildeki doktor. Daha sonra bi sikayetim gecti cok sukur ama bu seferse makatta hafif bir sislik hissediyorum ve tam diskilama hissi alamiyorum. Bazen parmakla yardim ettigim bile oluyor ama kanamam hic olmuyor denecek kadar. Karinimin altinda ve sol tarafinda bolgesek olarak agri hissesiyorum ve karin bolgemde araliklarla sislik meydana geliyor. Ne yapmaliyim emin olamiyorum.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Karın ve makatla ilgili muayene ve tetkiklerin yapılması lazım.

mir

Seher hanım mrb.
Lazer tedavisi ile kesin kalıcı çözüm olur mu?
Op Dr Seher Şirin
Evet uygun vakalarda her yöntem gibi çözümdür