Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Tedavi;bir hastalığı iyileştirip eski haline getirmek şeklinde tanımlandığında hemoroid’in ilaçla tedavi edilemeyeceği ortaya çıkar. Çünkü kullanılacak ilaçlar hemoroidal hastalığa sebep olan bağ dokusu yıpranmasını ve damarlardaki genişlemeyi eski haline getiremez. Ancak kullanılacak fitil,hap krem gibi uygulamalar hastanın basur’dan kaynaklanan ağrı, yanma, kaşıntı, kanama, dolgunluk hissi gibi şikayetlerinin azalmasını sağlayabilir

Hemoroid İlaçları Şikayetleri Azaltır
Örnek vermek gerekirse, çürük bir dişinizin belirli sürelerde sancımasını gösterebiliriz. Kullandığınız ağrı kesici ve antibiyotikler anlık olarak ağrıyı durdurup, sizi rahatlatıyor olsada, o hastalıklı dişi düzeltme imkanı yoktur. Hemoroid ilaçları ağrı kesici niteliğinde olup, kullanmanız gerekirse bilimsel ürünler tercih ediniz.

Hemoroid İlerlemeye Devam Eder!
Şikayetlerdeki azalma hastalığın iyileştiği anlamına gelmez. Hatta hemoroidin derecesi bile değişmez. Basur ataklar halinde seyreden bir hastalıktır zaman zaman bulgularda artma olabilir. Bu dönemlerde uygulanacak sıcak banyo, krem, fitil, damar büzücü ilaçlar atak döneminde şikayetlerin azalmasına yardımcı olur.

Hemoroid Bitkisel Tedavi İnandırıcı Değildir!
Bitkisel tedavi seçeneklerinin ortak özelliği hepsinin % 100 tedavi eder gibi akla zarar iddialarıdır. Hiçbir tedavi seçeneğinde % 100 başarıdan söz edilemez. Ama şarlatan üreticiler kendileri bile inanmadığı halde insanların parasını çalmak için bu tür ikna edici sözler yazmaktadır.

Türkiye’de Satışı Yapılan Hemoroid İlaçları
Aşağıdaki listede hemoroid şikayetlerini azaltıcı olarak geliştirilmiş, tablet, krem ve fitil markaları bulunmaktadır. Tekrar hatırlatmak gerekirse bu ürünler hastalığı tedavi etmeyip, ağrı kesici görevi görmektedir. O nedenle fazla bir beklenti içine girmemelisiniz.

 • Daflon
 • Doxium
 • Anestol
 • Hadensa Pomat
 • Proctolog
 • Kortos
 • Hemoralgine

Hemoroid ilacı

Hemoroid hastalığından kurtulmak için bilimsel tedavi gerekmektedir. Bilimsel hemoroid tedavisinde uygulanan yöntem ve amaç hemoroid memesini besleyen damarı iptal etmek ve memeyi yok etmektir. Bunun için Lastikle Boğma RBL ve THD ameliyatı 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. IDEA Klinik Hemoroid Tedavi Merkezi ücretsiz muayene imkanı ve SGK anlaşmalı hizmeti ile İstanbul genelinde 3 farklı klinik ile hizmet vermektedir.

166 Comments

Add a Comment
 1. Iyi gunler kolay gelsin bende iktidarsizlik ve orgazm bozuklugu var makat bolgesindede agrilarim vardi genel cerrahi uzmanina gittim ic ve dis hemoroid oldugu soylendi 2 ilac ve melhem verdi kullaniyorum cok rahatladim hicbi cinsel problemimde kalmadi hemoroid iktidarsizlik yaparmi acaba ?

  1. aynı sinir tarafından uyarıldığı için iktidarsızlık değilde uyarılma sorunları ortaya çıkabilir
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 2. İki gündür başlayan bir şişkinlik var doktorum boşaltılmasından yana siz ne dersiniz
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Mor ise anal hematomdur boşaltılabilir.Agrı kızarıklık ateş gibibulguların oldugu anal apse ise yine boşaltılmalıdır

 3. Hocam gecen sene diskida kan geldi doktora gittim ve hemoroid oldugunu soyledi gecti ama 3-4 aydir kanama arasiratekrar oldu ve bu sefer diskidan once sivi geliyor sonra diski geliyor fazla rahtsizlik vermiyor ama doktora tekrar muayene olmalimiyim

  1. tekrar muayene olup tedavi olmalısın
   Op.dr.A.Şahap Barlas

 4. o zaman gitme

 5. Gittiğim doktor ağır kaldırma demişti, fitnessa gittiğimde illaki ağır kaldırıcam ama

 6. fitnesse başlamanız hareketinizi arttırdığınız için barsak hareketlerine olumlu katkı sağlayaacaktır.böylece kabızlığın azalmasına katkıda bulunacaktır.1.evre hemoroid beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat ederseniz sorun çıkarmayabilir.
  Op.Dr.Demet Ağras

 7. Beslenmeme 4 aydır falan çok dikkat ediyorum ve tuvatimi yaparken çok rahatım ve böyle dikkat edince anladım ki önceden tuvaletim çok sertmiş ve yaparken zorlanıyormuşum. Önceden yaparken ıkınıyordum baya ama ona rağmen yapamadığımz zamanlar oluyordu tuvaletimi. Yapamamak değil de, bir parça yapıyorum daha tuvaletim oluyor ama ıkın ıkın çıkaramıyordum. Şu an yaparken hiç ıkınmıyor veya beklrmiyorum. 2 dk de halloluyor. Önceden telefonla falanda uğraşıp uzun süre oturuyordum tuvalette. Şu an tamamen değiştirdim alışkanlıklarımı, bu şekilde tedavi olmadan bırakmamda bir sakınca yok mu yani 1. Evre hemoroidi? 1. Evre de hangi yöntemle tedavi olabilirim? Böylr bıraktığımda ömür boyu hiç ameliyat olacak duruma gelmeme ihtimali var mı? Varsa eğer ben fitness a gitmek istiyordum. Tedavi olmadan gidersem ilerler mi?

 8. kabız kalmamalısınız,tuvalette uzun kalıp ıkınmamalısınız,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.kanma oluyorsa tedavi olmanızı öneririm
  Op.Dr.Adil Altınsoy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme