Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Longo hemoroid ameliyatında makatın 4-5 cm yukardan tüm barsak 1 cm eninde bir halka çıkaracak şekilde kesilir ve aynı anda dikilir.İşlem stapler denilen yuvarlak şeklinde zımba benzeri bir aletle gerçekleştirilir.
   Kesme işleminin yapıldığı alanda ağrı siniri olmadığından ameliyat sonrası ağrı klasik ameliyatlara kıyasla çok azdır bu sebeple ameliyat sonrası lüks iyidir.
   Makat sarkmasıyla birlikte olan hemoroidlerin tedavisinde daha iyi sonuç verir çünkü aletin çıkardığı parça basur memelerini değil barsak parçasıdır ve daha çok sarkmış barsağı asmaya yarar.
   Birinci, ikinci ve 3. derece iç hemoroidin tedavisinde iyi bir çözümdür,4.derece ve dış basurun eşlik ettiği 3.derece vakalarda uygulanabilir. Dışardakiler kalsa da küçülmüş olur.
   Bazı sitelerde “teknoloji kullanıyoruz” benzeri ifadelerle hastayı etkilemek için longo+lazer kullanarak hemoroid tedavisi yapıyoruz densede hemoroid tedavisinde longo ameliyatının uygun olduğu vakada lazer kullanmak son derece gereksizdir hatta ağrısız ameliyat yaklaşımı lazerle bozulmuş olur hastaya gereksiz yere ağrı yaşatılmış olur..
LONGO AMELİYATI ÜSTÜNLÜKLERİ
-Ağrı cerrahi ameliyata göre ciddi düzeyde azdır.
-Basura eşlik eden barsak sarkması varsa aynı seansta düzelir.
-İşe dönüş daha erken olur.1-3 gün istirahat yeter
-Anüste deformasyon gelişmez (lazer ile birlikte kullanıldığında anüste yamukluk olabilir)
LONGO AMELİYATI YETERSİZLİKLERİ
-Kullanılan alet tek kullanımlıktır ve maliyeti biraz artırır.
Longo ameliyatı yapılan hastaneler
Birçok hastanede yapılmaktadır ancak bütün ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatta da bilgi birikimi ve tecrübe çok önemlidir. Longo ameliyatı konusunda en birikimli ekip Avusturya hastanesinden Op.Dr.Mehmet ÖZTÜRK ve Op.Dr.Erdal KALELİ dir. Özellikle ameliyata yardımcı hemşireyle değil bu konuda tecrübeli 2 cerrahın birlikte girmesi hastaya ayrıca güven vermektedir.

76 Comments

Add a Comment
 1. Hocam kolay gelsin 2 ay once longo yontemiyle ameliyat oldum hic agrim yoktu ama bu aralar asiri kabizlik ıkınmalar oluyor doktorum zimbalarin dusecek demisti onunla alakalımı tekrar etmesinden korkuyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Zımbalar çoktan düşmüştür,şikayetiniz varsa muayene etmeden neye bağlı olduğunu bilemeyiz.

 2. 2004 yılında lastik le boğma yöntemi ile 4 adet meme ameliyati oldum bu güne kadar şikayetim yoktu bazen arada kabızlık gibi kati diskilamam oluyordu son 10 gündür kasıntı ve hafif yakınma ve taharet esnasında açıma hissediyordum bu gün diskilama sonrası kanama oldu ve acı hissettim ne önerirsiniz hocam

  1. muayene olmalısınız,sorun tespit edilmeli,şikayetiniz anal fissür gibi görünüyor.botoxla tedavi olabilirsiniz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 3. Merhaba hocam 1 yıl evvel longa yöntemi ile ameliyat oldum bu 1 yıldır hiç bir sikayetim yok ve kansızlık nedeniylede 6 ay evvel kolonoskobi yaptırdım hiç bir sikayetim yok fakat bgun büyük abdesti yaparken zorlama oldu kabız gibi sert çıktı ve bu nedenle çok az bı kanama gördüm sebebi ne olabilir ? Herhangi bir sikayetim yok ,tekrar kontrol ettirmeli miyim?

  1. kabız olduğunuz için anal fissür olabilir ama yinede genel cerrahiye görünmenizi öneriirm
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 4. Hocam merhaba nisan 2017 de hemoroid ameliyatı oldum spinal yöntemle. 4 tane daha meme kaldı. Şuan hiçbir ağrı ya da kanama kalmadı fakat ben bundan tamamen kurtulmak istiyorum. Bir sonraki operasyonu longoyla denemek istiyorum mümkün müdür? Mümkünse birinci operasyonun üzerinden ne kadar zaman geçmesi gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Tekrar ameliyat için 6 ay geçmesi gerekir.Dısarıdaki memelere longo da uygun olmayabilir. Ameliyat kararından önce muayeneyle değerlendirmek gerekir
   Op.Dr.seher Şirin

 5. longo ve anal fissur ameliyatı birarada olurmu yoksa bir öncelikmi vermek lazım..çok teşekkürler..
  Op Dr Atilla Kaya
  Birlikte yapılabilir ama önce asıl şikayet nedeni fissür tedavi edilir ki bu botoxla ameliyatsız yapılabiliyor. Fissür düzeldikten sonra gerekirse longo yapılabilir.Böylesi daha akıllıca olur.

 6. bende longo yöntemityle ameliyat oldum kanama oluyordu memelerden dolayı ama simdi azaldı ağrı sızı yok ayda veya 2 ayda bir gene kanama oluyor ilerde bir şıkıntı olrumu hocam doktoruma gittiğide zamanla düzelceğini demişiti düzelmedi ama ağrı hiç yok sadece kanama yapıor arada hep deil
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  muayene ile değerlendirmek gerekir.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz

 7. Merhaba hocam 8/9 yıl dır hemoroid ve çatlak problemim vardı 2.5 ay önce özel bir hastanede longo sistemiyle amilyat oldum herşey daha iyi olucak derken şuanda WC öncesi çok aşırı gaz çıkarma durumu sonrasında baskılı ağrılı bir durum sanki iğne batıyor lar WC sonrası 3/4 saat süren agrılar akşam üzeri biraz ağrılarim azalmakta bu benim sosyal hayatımi olumsuz yönde etkilemekte doktorum 1 ay önce kontrole gittiğimde doktor bana çatlak oluşmuş agirlarin bundan olabilir deyip ilaç verip kulllanmami söyledi 1 ay kullan dim değişen birşey yok 1 gün kanamasa ikinci gun kanıyor kabız olmama rağmen yarın kontrolum varr ne yapayım sizce problem nerde? Saygılar hocam
  Op.Dr Adil ALTINSOY(proctoloji
  Yeni ameliyat olmuşsun.Çatlaklar için botox yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme