Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

Longo hemoroid ameliyatında makatın 4-5 cm yukardan tüm barsak 1 cm eninde bir halka çıkaracak şekilde kesilir ve aynı anda dikilir.İşlem stapler denilen yuvarlak şeklinde zımba benzeri bir aletle gerçekleştirilir.
   Kesme işleminin yapıldığı alanda ağrı siniri olmadığından ameliyat sonrası ağrı klasik ameliyatlara kıyasla çok azdır bu sebeple ameliyat sonrası lüks iyidir.
   Makat sarkmasıyla birlikte olan hemoroidlerin tedavisinde daha iyi sonuç verir çünkü aletin çıkardığı parça basur memelerini değil barsak parçasıdır ve daha çok sarkmış barsağı asmaya yarar.
   Birinci, ikinci ve 3. derece iç hemoroidin tedavisinde iyi bir çözümdür,4.derece ve dış basurun eşlik ettiği 3.derece vakalarda uygulanabilir. Dışardakiler kalsa da küçülmüş olur.
   Bazı sitelerde “teknoloji kullanıyoruz” benzeri ifadelerle hastayı etkilemek için longo+lazer kullanarak hemoroid tedavisi yapıyoruz densede hemoroid tedavisinde longo ameliyatının uygun olduğu vakada lazer kullanmak son derece gereksizdir hatta ağrısız ameliyat yaklaşımı lazerle bozulmuş olur hastaya gereksiz yere ağrı yaşatılmış olur..
LONGO AMELİYATI ÜSTÜNLÜKLERİ
-Ağrı cerrahi ameliyata göre ciddi düzeyde azdır.
-Basura eşlik eden barsak sarkması varsa aynı seansta düzelir.
-İşe dönüş daha erken olur.1-3 gün istirahat yeter
-Anüste deformasyon gelişmez (lazer ile birlikte kullanıldığında anüste yamukluk olabilir)
LONGO AMELİYATI YETERSİZLİKLERİ
-Kullanılan alet tek kullanımlıktır ve maliyeti biraz artırır.
Longo ameliyatı yapılan hastaneler
Birçok hastanede yapılmaktadır ancak bütün ameliyatlarda olduğu gibi bu ameliyatta da bilgi birikimi ve tecrübe çok önemlidir. Longo ameliyatı konusunda en birikimli ekip Avusturya hastanesinden Op.Dr.Mehmet ÖZTÜRK ve Op.Dr.Erdal KALELİ dir. Özellikle ameliyata yardımcı hemşireyle değil bu konuda tecrübeli 2 cerrahın birlikte girmesi hastaya ayrıca güven vermektedir.

82 Comments

Add a Comment
 1. Merhaba hocam,
  3. evre hemoroid için longo yontemiyle ameliyat olacağım. Yorumlarda zımba düşmesinden bahsediliyor. Tekrarlama, yırtılmaya değinenler olmuş. Oysa, dr um tekrarlama riski yok, dedi.
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Longo barsak iç duvarının hemoroid memeleri ile birlikte makat deliğinden dışarı çıktıgı(mukozal prolapsus) durumlarda başarılı bir şekilde tedavi eder.Tek başına 3. derecede(mukozal prolapsus olmadıgı)hemoroidlerde ıntra hemoroidal diode laser ve THD (doplerle hemoroid damarı bağlama)tercih ediyorum.Sizde barsak duvarının dısarı kayması longo ile duzeltilir ilave olarak hemoroid memelerıne işlem gerekir.Longo şeçilmiş vakaya uygulanmalı.her hemoroidde uygulanmamalı.

  1. Hocam, benim içhemoroid ve dışarı cıkıyor. Her sonbahar 3-5 gün agrım olur gecerdi. Ancak bu defa 20 günü geçti. Disari çıkıyor ve içeri ittirmesi dayanılmaz aci veriyor. İşim sürekli ayakta. Oturunca daha az ağri oluyor. İceri ittirince de. Ameliyatı yapacak dr yapılacak operasyonun yeterli olacağını söyledi. Kendisiyle görüşmeye gideceğim, sizin bu açıklamanız üzerine. Ne sormamı önerirsiniz?

   1. longo yöntemi ile ameliyattan bahsetmiştiniz.doktorunuza ameliyatsız yöntemlerle tedavi olup olamayacağınızı sormanızı öneririm.çünkü ameliytsız yöntemlerle iyileşme süreci daha hızlı ve daha az ağrılıdır
    Op.Dr.Atilla Kaya

    1. Ameliyatsız yöntemden kastınız nedir? İlaç kullandım(daflon) bir faydasını görmedim. pomadlar rahatlatmıyor bile. Dr direkt ameliyat dedi. Kendileri bu yöntemi uyguluyormuş. Özel sigortam var. Belki hastane için böylesi daha kârlıdır. Belki de tamamen tek çare ameliyattır. Sürekli kanama oluyor. Büyük abdest ve sonrası tam eziyet. Artık bir şey yemek bile istemiyorum.
     Op.Dr.Nizam KURTDERE
     Ameliyatsız yöntem girişimsel tedavi olan rubber bant uygulaması infrared fotokoagülasyon veya skleroterapi gibi.Bu yöntemler ayakta uygulanıyor ve narkoz gerektirmiyor.2-3.cü dereceye kadar hemoroidlerde uygulanabilir,4.cü dderece hemoroidlerde etkili tedavi sağlamazlar.

 2. 2 yil once longo teknigi ile amelyat oldum hocam. Tuvallete ikindigim ve kabiz oldugum icin galiba yirtik olustu . yada catlak ama amelyat olmadan once bende catlak vardi ve agrisindan oluyirdum simdikinin agrisi cam kesigi gibi degil galiba sinir damarlarinin oldugu yerde kisin kendime iyi baktim duzeldim fakat bir ara cok kabizdim ve yara geri acildi ama kanama yok fakat agrisi var. Simdilik guzel baktim 2 aya yakindir ama hala daha agrilari var . eczaneden krem aldim kullandim ve yarayi takip etim suan o koca yirtik birlesmis ve birazda olsa iylesmis ama hala daha agrilari var ve pskolojik olarakta takinti haline getirmis biriyim gece gunduz dusunuyirum . internetten arastirdim yirtik da amelyat gerekiyormus fakat bu makat darligina sebebp oluyirmus . oyle birsey varmi yoksa yara tamamen guzel bakildigi surece duzelirmi . botox die bir yontem varmis . acaba botox yapilarak duzelir mi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Anal fisür kronikleşmişse kremlerle düzelmez,biz botox uygulamayı tercih ediyoruz.Ameliyat son seçenek,ameliyat için bahsettiğiniz komplikasyonlar söz konusu olabilir ama çok nadir görülür.Botox tedavisinde bu komplikasyonlar olmaz.

  1. Hocam rahatsiz ediyorum kusuruma bakmayin. Botox ilk tercihim fakat sunuda merak ediyorum . acaba bu kroniklesmis anal fisür lazer ile duzeltilebilirmi yoksa imkansizmi . botoks uygulamasini siz yapiyormusunuz? Longo ile amelyat oldum ve bu gelecekte dogum dan sonra sìkinti cikartirmi? En cokta bunu dusunuyorum botox yaptiktan sonra dogumdan sonra yine ayni seyleri yasarmiyim . bunun icin lazer veya botoksa karar vermeyi dusunuyirum.
   Op.Dr.Nizam KURTDERE
   Botox 1 dakikada aşı gibi uygulanan ve sonuçları oldukça başarılı bir tedavi yöntemi, ameliyat çok daha ciddi bir müdahale ve komplikasyonları ciddi olabiliyor,bunun için bizim ilk tercihimiz botox,siz ona göre tercihinizi yapabilirsiniz.

 3. Hocam kolay gelsin 2 ay once longo yontemiyle ameliyat oldum hic agrim yoktu ama bu aralar asiri kabizlik ıkınmalar oluyor doktorum zimbalarin dusecek demisti onunla alakalımı tekrar etmesinden korkuyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Zımbalar çoktan düşmüştür,şikayetiniz varsa muayene etmeden neye bağlı olduğunu bilemeyiz.

 4. 2004 yılında lastik le boğma yöntemi ile 4 adet meme ameliyati oldum bu güne kadar şikayetim yoktu bazen arada kabızlık gibi kati diskilamam oluyordu son 10 gündür kasıntı ve hafif yakınma ve taharet esnasında açıma hissediyordum bu gün diskilama sonrası kanama oldu ve acı hissettim ne önerirsiniz hocam

  1. muayene olmalısınız,sorun tespit edilmeli,şikayetiniz anal fissür gibi görünüyor.botoxla tedavi olabilirsiniz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 5. kabız olduğunuz için anal fissür olabilir ama yinede genel cerrahiye görünmenizi öneriirm
  Op.Dr.Adil Altınsoy

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme