Hemoroid Tedavi Merkezi  İstanbul IDEA Klinik Telefonları  Hemoroid Tedavi Merkezleri
 Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Ameliyatı

Ameliyat deyince eminim içiniz ürpermiştir, o nedenle konuya geçmeden önce sizleri rahatlatacak bazı konuları aktarmak istiyorum. Hemoroid ameliyatı diğer operasyonlar gibi korkulacak bir yöntemi olmayıp kesinlikle narkoz vs kullanılmaz, tedavi sonrası hastanede yatma gereği olmaz ve sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Evet değerli arkadaşlar halk arasında basur olarak bilinen hemoroid ciddi makat hastalıkları arasında yer almaktadır. Bilimsel tedavisi için mutlaka hemoroide giden damarların bağlanması, yani basuru beslemesini engellemek gerekir. İlaç, bilimsel karışım, krem ve ile hiç bir şekilde bu işlem gerçekleşmez. O nedenle paranızıda zamanınızıda ve en önemlisi sağlığınızıda riske atmayın.

Hemoroid Ameliyatı
Lastikle Boğma Yöntemi
Evet yukarda belirttim ama tekrar değinmek istiyorum. Hemoroid hastalığından kurtulmanın yolu hemoroide gelen kanın engellenmesi işlemidir. Bunun için günümüzde uygulanan 2 yöntem vardır. Hemoroid ameliyatı denmeyecek kadar basit ve hastayı sıkmayan tekniklerden birisi Hemoroid Lastikle Boğma Yöntemi, 3. Derece hemoroidlere kadar uygulanan bu yöntemde hekim bir cihaz yardımıyla hemoroid memelerini bir araya toplar ve cihaz içerisindeki lastiği hemoroid memesinin başlangıç noktasına bırakır. Hemeyi sıktıran lastik aynı zamanda kan akışınıda engellemiş olur. 1 Hafta gibi bir süre sonra kan gelmeyen hemoroid memesi çürüyüp düşmektedir. Aşağıda örnek bir uygulama içeren video yer almaktadır.

THD – Hal Tekniği
Yukardaki tekniğe benzer fakat hemoroid memesi yerine direkt olarak damarlara müdahale eden bir yöntem THD-HAL Hemoroid kan taşıyan 3 damarı görüntüleme cihazı ile tespit edip o damarları hemoroide 5-6cm yukardan bağlamaktadır. Kan ulaşımı kesilen hastalık 1 ay gibi bir sürede yok olma noktasına gelmektedir.

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Çok etkili bir yöntem olmasada özellikle yeni hemoroidlerde işe yarayacaktır. Lazer ışınları 80 – 160 derece arasında ısıya ulaşabilmektedir. Bu ısıyı hemoroid memesine dokundurduğunuzda meme pıhtılaşma durumu ortaya çıkacaktır.

Hemoroid Ameliyatı için 4 yorum yapılmış


Misafir

Merhaba dun gEnel cerehhi de bi meme alinip dikildi makattan ben basur aldi sandim ama bana hemoraid a day is in dedi bana ne yapildi anlamadim dikis var ustelik bi parca cikardi sadece seni rahatsiz eden bu dedi, 15 dk surdu

Anonim

Hemoroidim on gündür kanıyor ne yapa bilirim
Op Dr Adil Altınsoy(proctoloji)
Beslenmene dikkat edip kabızlık ishal gibi durumlardan sakınmalı .Tuvalette ıkınmamalısın.Tabiki anasop ile muayene olup kanama nedeni netleştirilmelidir

asukun

doktor bey kardeşim altmış yedi gün önce hemorektomi,fissür ve makat sarkması ameliyatı oldu ağrıları halen devam etmektedir dışkılamadan sonra başlıyor bazen iki bazen dört ve daha fazla sürebiliyor makat esnemiyor
Op Dr Adil Altınsoy
Çatlak düzelmemiş veya makat darlığı gelişmiş olabilir, proctoloji uzmanıyla görüşün

melek

doktor bey kardeşim altmış yedi gün önce hemorektomi,fissür ve makat sarkması ameliyatı oldu ağrıları halen devam etmektedir dışkılamadan sonra başlıyor bazen iki bazen dört ve daha fazla sürebiliyor makat esnemiyor,dışkısı devamlı yumuşak ve iki üç sefer yapıyor acil tuvalete gidiyor hiç evden dışarı çıkmadı sürekli anal kanalda bir kitle varmış gibi hissediyorum diyor kanser olduğunda şüpheleniyor.
Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
Mümkünse hastanızla bize başvurun muayene edelim.