Hemoroid Tedavisi
Hemoroid Muayene Randevusu Basur Tedavi Ücretleri

4. Derece İç Hemoroid Hastalığı Olarak Bilnen Hastalık Hemoroid Dereceleri Konusunda En Üst Hemoroid Derecesidir.

4.Derece iç hemoroid

Tedavisi ertelenen hemoroid zamanla daha ileri aşamalara geçer, 4.derecede içerdeki basurlar o kadar ilerler ki artık dış basurlarla sınırları ayrılamaz hale gelmiştir.

Bu kadar ileri düzeyde olan hemoroidlerin teşhisi gözle bakılarak yada parmakla hafifçe ayrılarak konabilir, kesin teşhis için parmakla içeri bakmak, rektorskopi, kolonoskopi veya anoskopi gibi ek görüntüleme cihazlarına ihtiyaç olmaz. Ancak ek olarak kanser gibi bir şüphe varsa o zaman kolonoskop yapmak anlamlıdır, yani hastalığı teşhis etmek için değil başka bir sorun olmadığından emin olmak için içeri bakılır.

Dışarda hissedilen basur memeleri artık içeri girmez elle yardım edilip içeri sokulsa dahi hemen dışarı çıkar.

Hasta otururken hemoroidler dışarıda olduğu için ağrı,genel olarak ıslaklık halı, kanama yeterince temizlenememe gibi şikayetler yapabilir.
Tedavi:

Lazer veya lastikle boğma yöntemi ; 4.derece tedavisinde yetersiz kalır ancak ameliyat korkusu olan kişilere hemoroidin derecesini azaltmak yada diğer bir deyimle şikayeleri hafifletmek için uygulanabilir.

Longo; dışardakiler olduğu gibi kalacağı için önerilmez.

THD (diğer adı HAL dir) Korumacı (ağrısız ve yan etkisiz) cerrahi yöntemlerdendir. Memeye gelen atardamar kökünden bağlanır, basur memesine giden kan azalınca büzüşür ve küçülür.

Klasik cerrahi ( Milligan Morgan) ameliyatıdır, etkili bir yöntemdir tek dezavantajı 2 hafta boyunca ciddi ağrı olmasıdır. Ameliyat sonrası seyrek te olsa görülebilen dışkı kaçırma ve makat darlığı gibi sorunlar tedirgin edicidir.

171 Comments

Add a Comment
 1. iyi günler bende basuur hasta 1 yıl olarak var makatta et parcası dışkılama sırasında meme şişesi cıkıyor şimdi ne kaşıntı nede agrı nede kanama var biraz diyet ve bitkisel ilaclar kuladım son 6 ay oldu düzenli şikayetim yok ama meme ve et parcası ilerde sıkıntı olurmu
  Dr.Nizam KURTDERE
  Palyatif tedavilerde şikayetler azalır ama basur memeleri geçmez ve zamanla ilerleyebilir.Anoskopla muayeneden sonra gerekirse girişimsel tedavi düşünülebilir.

  1. olabilir.olursa tedavi ettirisiniz

 2. Merhaba hocam. Malesef yillardir suren hemoraid sorunu bendede var. Ve surekli iltihap akiyor. Bende ameliyat korkumdan malesef pecete koyup islakligin pantalona gecmesini onluyorum. Arada kanamada oluyor tabi. Sizce iltihap sari sari akmasi normalmidir

  1. fistülünüz olabilir.bence daha fazla bekletmeyin.eğer fistülse zaten tedavisi zor ve uzun sürer,tedavi geciktikçe daha komplike hale gelir ve tedavi zorlaşır.hemoroid tedavisi basittir,ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.
   Op.Dr.Demet Ağras

 3. 32 haftalık hamileyim makat dışında büyük 1 tane meme var bayağı şiş ve mor tedavisi nasıl olmalı

  1. şimdilik beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.ancak tedavi doğumdan sonra yapılır
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 4. Hocam iyi aksamlar babam hemoroit ve suan cok kotu durumda ilaclarla bir sonuc alamadik kanamasi oluyor bize tavsiye olarak ne soyleyebilirsiniz

  1. beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını mutlaka düzenlemeli.kabız kalmamalı,tuvalette uzun kalıp ıkınmamalı,gelirseniz muayene ile değerlendirip uygunsa ameliyatsız yöntemlerle yada THD ile tedavisini yapabiliriz
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

 5. Merhaba yaşım 30.Zannediyorum ki 4.derece hemoroid problemim var.Dışarda anüsü kaplayan memeler mevcut.Asıl korktuğum şey,testislerime doğru kızarıklık ve kabarıklıklar oluşmuş.Sanki o tarafa doğru ilerliyor gibi.Kredi borcum var o yüzden çalışmaya devam etmeliyim en azından kasıma kadar ameliyat söz konusu değil.Hastalığın 3-4 ay ilerlememesi için önerebileceğiniz uygulama,krem,ilaç tarzı bişeyler olabilir mi?

  1. beslenme ve tuvalet alışkanlıklarını düzenlemelisin.sıcak oturm banyosu yapabilirsin.ilaç önermek için muayene ile değerlendirmek gerekir
   Op.Dr.A.Şahap Barlas

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© 2017 Frontier Theme