Hemoroid Tedavi Merkezi  İstanbul IDEA Klinik Telefonları  Hemoroid Tedavi Merkezleri
 Medical Art Hemoroid Tedavi Merkezi

Hemoroid Bandgilasyonu

 
İç hemoroid memesini vakumla emerek içine çekip barsağa yakın tarafına lastik halka koyan alet yardımıyla yapılır.Hemoroidin dibine konan lastik halka memeye akan kanı tamamen keser.Kan gitmeyen hemoroid memesi 2-6 gün içinde çürüyüp dökülür.Hemoroid memesi belirgin ölçüde küçülür.Kopup düşen alanda sağlıklı doku oluşumu sayesinde bölge daha sağlam hale gelir.Ayrıca zeminde oluşan iyileşme dokusu sarkma eğiliminde olan gevşek dokuları barsak çevresindeki yapılarak yapıştırarak var olan barsak sarkmasınıda tedavi eder.AVANTAJLARI:
   *Tedavi sonrası ağrı ameliyata kıyasla çok azdır
   *Kanama çok seyrek görülür vede önemsiz düzeyde olabilir.
   *Yataklı tedavi olmadığı için tedavi maliyeti düşüktür.
   *Dışkı tutamama gaz kaçırma gibi problem asla yaşanmaz
   *Makat darlığı oluşmaz.
   *İşgücü kaybı azdır.
   *Tekrarlama ihtimali düşüktür.
   *Çok kolay uygulanır.
   *Narkoz ve bölgesel uyuşturma gerekmez
   *Kısa sürede uygulanır (5-10 dakika)
   *Hastanede günlerce yatmak gerekmez.
   *Muayenehane şartlarında yapılabilir.
DEZAVANTAJLARI:*1 ile 4 saat arası süren bir dolgunluk hissi olabilir kendiliğinden geçer.
*Seyrek olarak yanma hissi olabilir.
*Lastik halka makata yakın yere konduysa şiddetli ağrı olabilir.
*Seyrek olarak çok ıkınmaya bağlı olarak oluşan pıhtı kopup kanama yapabilir.
*İleri derece vakalara uygulanmaz.
*2 defa uygulamak gerekebilir.
*Dış hemoroid tedavisin kullanılamaz

Hemoroid Bandgilasyonu için 80 yorum yapılmış


admin

dış hemoroidler küçük bir operasyonla cerrahi olarak alınır.başka bir yöntemle tedavi edilmez.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz
Op.Dr.Nizam Kurtdere

Melek hanım

Merhaba hocam bende dış hemoroid memesi var sürekli dışarda duruyor. Ağrı kanama kaşıntı yapıyor. Doktora gittim çok kötü görünmüyor dedi. Ameliyat olanlar çok memnun kalmıyor sen de olma. Basur herkesin problemi bununla yaşamayı öğren deyip ilaç verdi. Bu evredeki hemoroide lastik yöntemi uygulanabilir mi

Kubilay

Hocam iyi çalışmalar.Bende iç basur vardı 2 tane memeye baglama yöntemi uygulandı ama iki hafta oldu biri hala duruyor afedersiniz parmağımı içeri sokup kontrol ettim halen biri orada ve kaskatı olmuş duruyor.Tuvalet sonrası ağrım çok oluyor.Almanyadayım burada ameliyat oldum bunlar beceremedilermi acaba? Gelip size bi görünmem gerekirmi.Bu meme ne zaman düşer.Teşekkür ederim.
Op.Dr.Nizam KURTDERE
Müdahaleyi yapan doktorunuza kontrol olun.

Berk

Merhabalar,

Ben de hem makat siğili, hem de dış hemoroid vardı. Ankara’da doktorun özel muayenehanesinde siğillerim lazerle yakılırken, normalde hiç ağrım olmayan (kanamasız) dış hemoroidlerime de band ligasyon yapıldı. İleri bir seviyede olmadığı için band ligasyon yapabiliriz basit acısız bir operasyon dendiği için tamam dedim fakat refleks olarak her kasılmamda makatımdan çekiyorlarmış gibi inanılmaz bir ağrı oluyor. Kanamalar 5 gün geçmesine rağmen az da olsa devam ediyor.

Bu operasyondan sonra okuduğum bilgilerde dış hemoroid’e asla band ligasyon yapılmaz deniyor. Bu durumda ne yapabilirim? Bir süre daha beklesem bantlanan memeler kurup düşebilir mi? ya da daha günlerce bu şekilde devam etme ihtimali var mıdır?

Böyle devam edecekse başka bir operasyonla kurtulmam veya eski haline dönme şansı var mıdır?
Op Dr Adil Altınsoy
Dıştakilere lastik koymamıştır yoksa çok ağrınız olurdu

Ahmet Artın

Merhaba hocam bant ligasyon yöntemi ile ameliyat oldum ve ameliyatın üstünden 1 hafta geçti. Ağrım olmamasına rağmen yanma ve kaşıntı hissi devam ediyor. Ameliyat başarısız mı oldu diye endişe ediyorum. Kaşıntı olması normal mi bu ne kadar daha sürer bilgi verirseniz sevinirim. İyi günler
Op.Dr.Adil Altınsoy(proctoloji Uzmanı)Ankara
Bu tür şikayetler olabilir

can

Anaskop ile muayene olup.Kanamanın nedeni araştırılmalıdır

ferhat ışık

hocam merhabalar ben 24.04.2015 tarihinde basur çatlak fistül ameliyatı oldum 2 hafta sonra bir ameliyat daha oldum aynı yerden bu ameliyatlardan sonra 6 ay ilaç kullandım doxium 1000 mg lık fakar bi iyileşme görmeyinde ödemler yönünden bırakdım hal kullanmıyorum ve kulak memesi gibi 2 tane ödem var bunlar yeni yeni kaşıntı yapıyolar ne yapmam gerekiyo lütfen yardımcı olursanız çok sewinirim
Op Dr Seher Şirin
IDEA Bakırköy Şubesi Proctoloji Uzmanı
tekrar doktorunuza kontrole gidin yada gelin değerlendirip tedavinizi yapalım

Ozge

7. Aya girdim hamileyim bende boğma yaptirabilirmiyim. Bide Boğma işlemini genel cerrah mı dahiliye mi yapiyo
Op.Dr.Seher ŞİRİN
IDEA Bakırköy Şubesi proctoloji Uzmanı
gebelikte basur tedavisi yapılmaz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.genel cerrahi tedavi eder

Eyyyüpp

Hocam bir sorum daha olacak size ameliyat olalı 2 hafta oldu boğma işlemi yapıldı hemoroidlerden birisi düştü fakat ameliyat sonrası hiç bişey yokken 2 gündür büyük abdest yaparken elime gelen bir meme var sanırım bu meme bağlanmayan bir meme normal midir yoksa tekrar ameliyat olduğum yere gözükmelimiyim ?
Op. Dr. Demet Ağras
ödem de olabilir.21. günü beklemeni öneririm

Eyyyüpp

Hocam ben bir hafta önce ameliyat oldum özel bir muayenede boğma işlemi yapıldı cok fazla gaz kaçırma ve ara sıra bazen dışkı yada akıntı kaçırma var normal mi?
OP Dr Alirıza Şahap Barlas
iyileşme sürecinde olabilir.normal